Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto jest chrześcijaninem? Rozważania na temat religii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zawsze myślałem że już sam chrzest sprawia iż ludzi stają się wyznawcami Jezusa czyli chrześcijanami. Ogólnie nie wiem jak napisać to, co chce ująć w temacie.

Tutaj macie linka.

http://jezus.pl/wort...=nested&order=0

Wiem, że sporo tego jest, ale zaczyna mi się teraz wydawać że nie znam żadnego chrześcijanina i sam nim nie jestem. Możecie się wypowiedzieć, co sądzicie o tym? Przeczytajcie całość ;)

Dodatkowo chcę poruszyć w tym temacie różne zagadanienie odnośnie wiary i przyjętych norm...
P.S
Jeśli temat narusza jakoś regulamin albo coś to prośba do tych, co są wyżej wywalcie i warna mi dajcie :P
  • 0

#2

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja w ogóle od jakiegoś czasu nie wierzę w Boga, czyli za chrześcijanina raczej się nie uważam :P
  • 0



#3

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po tym artykule to ja nie musze uważać ja wiem, że nie jestem chrześcijaninem...
  • 0

#4

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie sama religia to głupota. Przepraszam, jeżeli kogoś tym uraziłem, ale to moje prywatne zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.
  • 0



#5

Larkin.
  • Postów: 111
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem ateista te wszystkie bóstwa to wymysły i zabobony
  • 0

#6

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może zauważyliście ale osoby interesujące się duchami, zjawiskami paranormalnymi w większości przypadków w Boga i w religie nie werzą.
Sam przestałem chodzić do kościoła jakiś rok temu bo wychodze z założenia że Bóg jeżeli istnieje, to jest obecny wszędzie, nie tylko w kościele ,samo pismo mówi że spotkasz go w naturze itp. Każdy wierzyl w to co chce wierzyć
  • 0

#7

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja sie interseuje zjawiskami paranormalnymi itp. a w Boga wierze i jestem praktykującym chrześcijaninem, wyjątek potwierdz regułę
  • 0

#8

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja mam identyczne założenie, jak Pi3gi...jeśli już naprawdę istnieje bóg (w co i tak trudno mi zacząć wierzyć :P ), to można z nim porozmawiać/pomodlić się gdziekolwiek, przecież on jest we wszystkim. Bo po co zasuwać co niedzielę do kościoła i odklepać x minut w kółko powtarzanego tekstu, którego większość z tych ludzi w kościele ani razu w życiu nie przemyślała.
  • 0

#9

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To widać, nie tylko ja nie wierzę.
  • 0



#10

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A czy jesteście w stanie sprecyzować W CO nie wierzycie? :) Myślę, że będzie to ciekawa lektura, jeśli odpowiedzi będą o kilka słów dłuższe niż "a ja tam w Boga nie wierzę...no...w Boga, nie?"
  • 0

#11

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a ja sie interseuje zjawiskami paranormalnymi itp. a w Boga wierze i jestem praktykującym chrześcijaninem, wyjątek potwierdz regułę

No i luz, jesteś chrześcijanin na schwał!
  • 0

#12

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem od dziecka chrześcijaninem ale w Boga nie wierze uwarzam to za wymysł ludzki.
  • 0

#13

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem od dziecka chrześcijaninem ale w Boga nie wierze uwarzam to za wymysł ludzki.


trochę to sprzeczne, bo podstawą chrześcijaństwa jest wiara w Boga,
  • 0

#14

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem od dziecka chrześcijaninem ale w Boga nie wierze uwarzam to za wymysł ludzki.


trochę to sprzeczne, bo podstawą chrześcijaństwa jest wiara w Boga,


Dokładnie jak można być chrześcijaninem nie wierząc w Boga?
  • 0

#15

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tego co pamiętam to Biblia mówiła że Bóg, że pierwiastek Boży jest w każdym z nas (co potwierdza też że wszyscy jestesmy braćmi i jesteśmy częściami składowymi samego Boga). Co ciekawe ale Stary Testament powstał na podstawie pism starozytnych z Mezopotamii i opisuje Stwórcę Ziemi do którego obecnie się modlimy (a raczej ludzie chodzący do kościoła) zaś Bóg Nowotestamentowy którego odkrył przed nami Jezus jest Bogiem Stwórcą- Ojcem i nie jest on stworzycielem Ziemii, ale Stwórcą Życia, Stwórcą i naszym Ojcem...
KK wyznaje wiarę w Boga Stwrcę ziemii (czytajac o sumerze wiadomo że chodzi o Nibiru) i zmieszało tą wiarę z kilkoma niepełnymi ewangeliami opisującymi nauki Jezusa ale mimo wiary w Jezusa odrzuca wiekszość tego co nam przekazał (choćby to abyśmy wybaczali i kochali).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych