Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słuchawki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli słuchawki to tylko:
Creative Aurvana live


Wymieniane Koss są ok, ale trzeba lubić mocne podbicie tonów wysokich (bass) Aurvanki są zdecydowanie bardziej subtelne... jednak kosztują około 140, a często są porównywane z słuchawkami za ponad 700zl..

Edit:
Linki:
http://nvision.pl/Wi...s-58.html<br />http://www.klub.audi...rt51.html<br />http://pclab.pl/art38734.html

Mylo: mój błąd, ale poprawiłem zanim napisałeś... 

Użytkownik Ironmacko edytował ten post 16.02.2012 - 17:17


#17

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli słuchawki to tylko:
Creative aurora live


Aurora ? Nie czasem Aurvana ?
Jeśli tak, to rzeczywiście słyszałem o nich dobre opinie, nie wspominając, że nie widziałem fajniej wyglądających :P No ale jak dla mnie to tylko do kompa. Na podróż za duże / za ciężkie. Tak jak i wszystkie nauszne.



#18

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jeśli słuchawki trwałe i dobrze grające, jak na swoja cenę, dokanałowe, to polecam Beyerdynamic DT60 DTX60 i wyższe modele. Słuchawek używam na scenie, dobrze tłumią dźwięk, a na tanie ucho doskonale się nadają. Wytrzymałe, nigdy o nie nie dbałem, noszone w kieszeni, wieszane na szyi, mam je 2 rok i żadnych problemów. Miękki wygodny kabel, dobrze siedzą w uchu.

http://pro.megamusic.pl/

Użytkownik ciasteczkowypotwor edytował ten post 16.02.2012 - 17:16


#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co słyszałem to Creative Aurvana live nadal są bardzo dobre, ale można znaleźć o wiele lepsze słuchawki w tej cenie. Ale to jest inna półka.



#20

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak tak niszczysz kable to zainwestuj w lutownicę ,troche topniku i lutowia. Kup kilka wtyczek z metalu i nie będziesz skazany na ustawiczne kupowanie nowych. Ja mam jakieś philipsy "na chodzie: kupione jakieś 15 -16 lat temu.



#21

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

noxili@

Nie wiem jak WT, ale mi często się przewody kruszyły w środku kabla. Wtedy już nie przejdzie lutowanie.



#22

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W tych ostatnich przerwala mi się ta guma z wtyku, jak się rozciągnie to widać normalnie srodek. No, ale muszę powiedzieć, że je szanowalem, więc to nie moja wina.



#23

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

WithinTemptation, przerobiłem naprawdę dużo słuchawek dokanałowych. Z tanich, jedyne co się nadało to były Beyerdynamic DT60, DTX60. Sennheiser IE4, Shure SCL3,4 i ich nowsze wersje.

#24

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O ile paranormalne nie są słuchawki, o tyle dziwne jest to, ze słucham sobie na swoich kossach Within Temptation gdy nagle patrze, a tu... WithinTemptation założył temat o słuchawkach :).

Korzystam z modelu QZ99 i słysze głosy, które każą mi je sprzedać i kupić sobie coś dużo lepszego. I tu zaczyna sie wątek, mogący być offtopem: W momencie kupowania ich rozpiętość cenowa wynosila... 400zł - od 220 do 599 czy 699zł w sklepach internetowych. Ogólnie będąc jednak przeświadczonym unikalnymi możliwościami (same tworzywo oddzielające powierzchnie ucha od otoczenia to nie zwykła gąbka, tylko cos typu materiał dźwiękoszczelny i przylegający do ucha) zakupiłem za 200zł w sklepie internetowym, a że kolega sprzedawał swoje akg (nie pamietam, czy też była takowa rozpiętość cenowa, ale sprzedał za ok. 220-250, a nówki po 700 latały) po teście okazało się, że kossy nie odbiegają tak daleko od AKG, którego modelu nie zapamietałem*.
Motyw fantastyczny, gdyż zaliczyłem z nimi awanturę w domu - pare lat temu, w zime, wchodze, rozbieram się, słuchając cały czas ipoda, myje ręce, które pobrudziłem przy zdejmowaniu glanów, a tu ojciec wydziera sie, zebym "nie udawał, że go nie słyszałem".
Ogólnie, poza długim sznurem i częściowo nieprzydatnymi rzeczami jak potencjometr głośności, przerzutka dźwięku z mono na stereo, jest to bardzo dobry sprzęt, ale coś skłania mnie jednoczesnie do testu wyższej półki cenowej** i zakupieniu jednoczesnie koss the plug.
Dlatego też kieruje do was pytanie: Serio opłaca się myśleć o wyższej półce cenowej i serio ta półka to inwestycja w jakość, czy może też w niepotrzebne bajery typu 3 koncówki wykańczane 24k złotem***?

* Dodatkową zaletą Kossa jest dożywotnia gwarancja
** Proszę sobie darować pytania "a skończyłeś inżynierie dźwięku, ze takie są Ci potrzebne?"
*** Proszę o potwierdzenie, jezeli ktoś w temacie, czy serio mój model kossa ma końcówki z 24k złota czy może błąd owego sklepu, którego istnienia nie moge sobie przypomnieć?

#25

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ale te Koss QZ99 to kosztują około 150zł, nie są to jakieś rewelacyjne słuchawki
Jeśli chcesz dobre nauszne słuchawki, to polecam Beyerdynamic DT770, lepszych zamkniętych słuchawek nie uświadczysz, w cenie do 1000zł

#26

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś chce zaoszczędzić i mieć high-endowy dźwięk to teraz na topie są Superluxy. Czyli chińskie odpowiedniki markowych słuchawek. Te same bebechy, tylko wygląd jest nieco paździerzowy. Wszyscy polecają.



#27

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale te Koss QZ99 to kosztują około 150zł, nie są to jakieś rewelacyjne słuchawki
Jeśli chcesz dobre nauszne słuchawki, to polecam Beyerdynamic DT770, lepszych zamkniętych słuchawek nie uświadczysz, w cenie do 1000zł


A mógłbyś napisać, gdzie to dokładnie zobaczyłeś? Cholera, o ile rozczarowałem się, że nie kupiłem za 1/3 ceny, o tyle nigdzie nie moge znaleść ich "na stanie", a tymbardziej za 150zł!
Jednak co do zdolności wygłuszania i unikalnego materiału "przykrywającego" uszy coś tam jest, wyszczególniającego ten model.
Mógłbyś coś więcej napisać o tych Beyerdynamic DT770 - czemu uważasz, że są najlepsze?

Jeśli ktoś chce zaoszczędzić i mieć high-endowy dźwięk to teraz na topie są Superluxy. Czyli chińskie odpowiedniki markowych słuchawek. Te same bebechy, tylko wygląd jest nieco paździerzowy. Wszyscy polecają.


i że niby modele do 200 maja chodzić jak za 700?

Użytkownik 666 edytował ten post 17.02.2012 - 10:59


#28

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

666, zaglądnij do jakiegokolwiek studia nagrań i zapytaj o dobre słuchawki zamknięte, wymienione zostaną DT100, DT150 i DT770PRO, nie M. Dwa ostatnie mam prywatnie, brzmią równie dobrze z tym, że DT150 wyglądają jak hełmofon od czołgu, oraz nie wszystkim da się je napędzić, ze względu na duża impedancje - 250om. Natomiast DT770PRO są w wersji 80om, co już da się napędzić mp3ką. Jeśli chce coś co du.e urywa z zamkniętych słuchawek, to jedynie Sony MDR-CD3000, jeśli otwarte to Beyerdynamic DT990PRO. Jeśli dokanałowe to Shure SE535 (względnie SCL5, E5c).

Okolice za QZ99 150zł to cena dystrybutora, słyszałem je, no i niczym nie różnią się od tanich sennheiserów typu HD222 itp...

Z uwagi na wykonywaną pracę, przerobiłem naprawdę mnóstwo słuchawek.

#29

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ciasteczkowy, a wspominane aurvany live, słuchałeś? Bo jak dla mnie są to słuchawki w najlepszej cenie do ich możliwości. Co więcej nie jestem giga melomanem ale jako taki słuch mam i wg. mnie graja bardzo podobnie do DT770 PRO, a kosztują 1/3 ceny...

#30

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie grają bardzo podobnie, pierwsze wrażenie może takie być, ale jak wsłuchasz się w dobry materiał, czy użyjesz tego na Live, na scenie, to różnica ogromna i w skuteczności i rozdzielczości tych słuchawek.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych