Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słuchawki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#31

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

i że niby modele do 200 maja chodzić jak za 700?


Podobnie. :P Przynajmniej nie przepłacisz jak za woły.



#32

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie grają bardzo podobnie, pierwsze wrażenie może takie być, ale jak wsłuchasz się w dobry materiał, czy użyjesz tego na Live, na scenie, to różnica ogromna i w skuteczności i rozdzielczości tych słuchawek.


Ja się z Twoim zdaniem nie zgadzam, ale fakt, meloman ze mnie jak z koziej... Wg. mnie różnica w brzmieniu nie jest warta 2/3 ceny. W każdym razie dla każdej osoby, która do tej pory używała słuchawek za "15z", będzie to odkrycie życia i słuchanie na nowo starych, zapomnianych płyt i ich ponowne odkrywanie... (o kurcze tutaj chór śpiewa itp...) i po za tym "mamy" do wydania około 80zł (tak jest w pierwszym poście) ;) 




Edit: literówka


Użytkownik Ironmacko edytował ten post 17.02.2012 - 15:49


#33

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

i po za tym "mamy" do wydania około 80zł


Dokładnie. 1000 zł to jednak "lekka" przesada :P Nie muszą być super-profesjonalne, chodzi mi szczególnie o to, aby były wytrzymałe(z naciskiem na wytrzymały wtyk, który doprowadza mnie do szału) i grały w miarę dobrze, jak na taką cenę :P Coś mi się wydaje, że co niektórzy przeczytali tylko pierwsze zdanie mojego pierwszego postu, no, ale dziękuję za propozycję tych droższych, być może kiedyś się skuszę na coś bardziej kosztownego :P Ale na razie ok 80 zł.



#34

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja mam Philips SHP1900, najlepsze jakie w życiu miałem, na pewno 100 razy lepsze od takich zwykłych, które dają w zestawie z telefonem czy mp3ką. A i bardzo tanie - kupiłem z tego co pamiętam za jakieś 40-50zł, ale widzę w necie, że i po niższej cenie można je kupić. Ale niestety nie są takie jak ty chcesz WT, bo nie są douszne, tylko takie duże nauszne. ;)

Zawsze miałem tylko takie beznadziejne słuchawki, zawsze się psuła jedna słuchawka, co mnie do szału doprowadzało, więc postanowiłem kupić coś lepszego - i udało się tanim kosztem.

Na razie się nic w nich nie zepsuło i raczej się na to nie zanosi. Przy niskim budżecie na prawdę je polecam. ;)

Użytkownik Kajman edytował ten post 17.02.2012 - 16:29




#35

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

666, zaglądnij do jakiegokolwiek studia nagrań i zapytaj o dobre słuchawki zamknięte, wymienione zostaną DT100, DT150 i DT770PRO, nie M. Dwa ostatnie mam prywatnie, brzmią równie dobrze z tym, że DT150 wyglądają jak hełmofon od czołgu, oraz nie wszystkim da się je napędzić, ze względu na duża impedancje - 250om. Natomiast DT770PRO są w wersji 80om, co już da się napędzić mp3ką. Jeśli chce coś co du.e urywa z zamkniętych słuchawek, to jedynie Sony MDR-CD3000, jeśli otwarte to Beyerdynamic DT990PRO. Jeśli dokanałowe to Shure SE535 (względnie SCL5, E5c).

Okolice za QZ99 150zł to cena dystrybutora, słyszałem je, no i niczym nie różnią się od tanich sennheiserów typu HD222 itp...

Z uwagi na wykonywaną pracę, przerobiłem naprawdę mnóstwo słuchawek.


Dobra, przekonałeś mnie - mysle o sprzedaży "swoich" qz99 i kupnie mdr-cd3000 lub dt990pro . Pytanie: które byś polecił bardziej - zamknięte czy otwarte, ewent. cos o wadach mógłbyś napisać i o tych "dokanałowych" modelach, które wyżej napisałeś.
I co do do tych superlux - czy serio mogą sie równać z wymienianymi przez Ciebie DT770PRO?

Okolice za QZ99 150zł to cena dystrybutora, słyszałem je, no i niczym nie różnią się od tanich sennheiserów typu HD222 itp...


Co znaczy "u dystrybutora" - w sensie ze idziesz do hamy i normalnie da sie je kupic za 150zł, czy może jest jak thromannie - koszt rzeczywisty niższy o 10%, ale płacisz za wysyłkę od naszych sąsiadów? bo to żaden biznes kupic słuchawki za 240 zł z przesyłką a sprzedać je za 130 z racji chęci zainteresowania sie przetem z wyzszej półki
Pozdrawiam
Pozdrawiam

#36

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem tyle - do każdego brzmienia można się przyzwyczaić. Miałem przez 3 lata Sennheisery HD555, może nie były idealne ale jednak biły na głowę konkurencję za 100 czy 200zł(ładna przestrzeń). Musiałem je sprzedać, kupiłem sobie zamknięte AKG K77 za 120 albo 130zł, mistrzostwo świata to nie jest(straszne sybilanty), ale w miarę przyzwoicie można posłuchać muzyki na komputerze. Za mniejszą kwotę celowałbym w Koss UR-40, bez dwóch zdań.

Użytkownik tybysh edytował ten post 19.02.2012 - 16:26


#37

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Poczekam jeszcze trochę, ale jedynie chyba ptaq trafił w moje wymagania i zdecyduję się na Koss KSC75, chyba, że ktos podsunie cos lepszego, choć nikła szansa na to.



#38

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ty, wiesz, te Kossy są fajne, ale właśnie mi się rozpi****. Muszę nabyć sobie wtyk minijack i przylutować. Ale mówię, około rok wytrzymały :D

tylko kurka teraz jestem bez słuchawek ;/

tu masz jeszcze ich recenzję :D

http://forum.mp3stor...ksc75-recenzja/

Co do kabla to jak już pisałem, najpierw padł mi przy obu słuchawkach, a dopiero potem przy jacku (obie awarie mniej więcej w tym samym czasie). Ale muszę powiedzieć że nie szanowałem ich. Zwijałem i do kieszeni, często mi spadały z telefonem, więc dodatkowe siły działające na jacka i słuchawki (bo zostawały na uszach) :D

I tak polecam.

#39

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No wiesz co, dzięki :D Mogłes mi tego nie mówić :P No, ale jak mi się rozpierniczą to nie będę się sam bawił, lepiej na gwarancję oddać - chyba rzecz jasna naprawa za darmo jesli niespecjalnie się je uszkodziło? No i będę je szanował, tylko wlasciwie jak można szanować słuchawki? :D Nie rzucać nimi, kable rozplątywać, delikatnie się z nimi obchodzić - nic więcej się nie da zrobić :D

EDIT: Recenzję przeczytalem, niby ocenia je pozytywnie, ale czepia się tego wtyku :P Czy jest może jakis sposób na zabezpieczenie go przed uszkodzeniem?

Heh, w sumie teraz zastanawiam się czy nie lepiej jest kupić tego ebooka ze sluchawkami za 199 zl, a jak te się zepsują za parę miesięcy to kupić nowe wtedy :P

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 19.02.2012 - 18:09




#40

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież KOSS ma dożywotnią gwarancję, możesz rozdeptać słuchawki, stopić je palnikiem, połamać młotkiem, co tylko chcesz. Pakujesz je w kopertę, wysyłasz na gwarę i za koszt serwisowania dostajesz nowe słuchawki. Nie pamiętam ile się płaciło, coś mi mówi, że jakieś 40zł.

Dożywotnia gwarancja

Dożywotnia gwarancja udzielana jest przez firmę KOSS. KOSS gwarantuje, iż oficjalny dystrybutor zapewni pierwszemu właścicielowi urządzenia jego naprawę lub wymianę przez całe życie, w przypadku jakiejkolwiek usterki elektrycznej lub mechanicznej, po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej w aktualnej wysokości. Wysokość tej opłaty wynosi 80 PLN za każde skorzystanie z dożywotniej gwarancji. Użytkownicy zarejestrowani na stronie www.dozywotniagwarancja.pl mają zagwarantowaną obniżoną stawkę opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 PLN. Do każdej opłaty należy doliczyć koszty przesyłki do punktu serwisowego, które ponosi klient. Natomiast koszty transportu produktu do klienta ponosi punkt serwisowy.

Warunki dożywotniej gwarancji:

Urządzenie zostanie naprawione lub wymienione (sposób rozwiązania reklamacji zależny jest od wewnętrznych dyrektyw firmy KOSS) przez całe życie pierwszego właściciela, bez względu na liczbę usterek reklamowanych w ramach dożywotniej gwarancji.
W przypadku wykorzystania gwarancji do urządzenia o typie, który nie znajduje się już w sprzedaży i którego nie można naprawić, urządzenie zostanie wymienione na podobny typ w tej samej kategorii cenowej.
W ramach dożywotniej gwarancji nikt nie będzie pytał Cię, dlaczego…, opisujesz tylko usterki Twoich słuchawek
W przypadku zaistnienia usterki, produkt powinien być dostarczony do serwisu na koszt użytkownika. Natomiast koszty transportu produktu do klienta ponosi punkt serwisowy.
Za każdą naprawę lub wymianę w ramach dożywotniej gwarancji pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości 40 PLN dla zarejestrowanych użytkowników. Dla niezarejestrowanych użytkowników opłata ta wynosi 80 PLN.


Użytkownik tybysh edytował ten post 19.02.2012 - 18:18


#41

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogę powiedzieć, że wszystko co od creative to jest naprawdę świetne. Już miałem 2 zestawy głośników i słuchawek i z każdego zakupu byłem ogromnie zadowolony. Także jak czegoś szukasz to zaglądaj na oferty tego producenta



#42

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mogę powiedzieć, że wszystko co od creative to jest naprawdę świetne. Już miałem 2 zestawy głośników i słuchawek i z każdego zakupu byłem ogromnie zadowolony. Także jak czegoś szukasz to zaglądaj na oferty tego producenta


Glosniki posiadam już od kilku lat, nie mam z nimi żadnych problemów - nie wiem jaki to model. Natomiast jak wczesniej napisalem sluchawki zepsuly mi sie po kilku miesiacach.

@tybysh - 40-80 zl za każdą naprawę? 80 zl to cena sluchawek..



#43

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

80zł to cena słuchawek? Ja takich słuchawek bym nie chciał za darmo. Jak sobie kiedyś kupisz słuchawki za 300-500zł i je rozwalisz to docenisz taką gwarancję.

#44

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No te Kossy kosztują ok 80 zł, więc zdziwiła mnie tak wysoka cena naprawy..



#45

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak się zarejestrujesz na ich stronie to płacisz tylko 40zł. Im droższe słuchawki tym korzystniejsza wymiana w razie zniszczenia.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych