Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słuchawki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam :) Tak jak w nazwie tematu poszukuję dobrych sluchawek. Chcialbym na nie wydać do 80 zl - być może dla niektórych kwota niewielka, ale nie chcialbym fortuny na nie wydać, wydaje mi się, że to przyzwoita kwota :P. Priorytetem jest to, aby nie zepsuly się szybko - szczególnie chodzi mi o wtyk, który doprowadza mnie do szalu. Ostatnio zakupilem sluchawki CANYON CNR-EP8G co prawda dobrze grają (graly wlasciwie), jednak już po tygodniu użytkowania (i dobrego traktowania) cos we wtyku się zespulo, już jedna sluchawka przestala dzialać. Jeden z użytkowników (pozdro ptaq :) ) polecil mi sluchawki KOSS KSC75, podobno bardzo dobre, jednak chcialbym, aby inni też mogli cos doradzić, może cos nawet lepszego :) Tak jak mowilem pierwsza podstawowa cecha to wytrzymalosc, bo drugiej takiej sytuacji z wtykiem czy innym uszkodzeniem psychicznie nie wytrzymam, drugie, no to najlepiej jakby byly male, bo chodzenie z takimi wielkimi do szkoly nie byloby komfortowe - lecz nie wykluczam takich z "opaską" - nausznych - na glowę, ale najlepiej jakby byla wąska, a te nauszniki(?)/sluchawki też byly mniejszych rozmiarów a nie jakies wielkie. No i milo by bylo, gdyby ladnie graly, tak żebym mógl sobie tego mojego metalu symfonicznego z przyjemnoscią posluchać :) Z góry dziękuję za pomoc :)

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 16.02.2012 - 16:36




#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

temat zbiorczy na PcLabie

Na pewno coś tam znajdziesz.



#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sennheiser HD 202
KOSS UR-40
Kiedyś na innym forum te słuchawki polecił użytkownik pewien.

I jeszcze: Creative EP-830

Poczytaj opinie i dobrze by było jakbyś jakiś Media Markt miał koło siebie żebyś mógł pójść i zobaczyć jak grają.



#4

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słuchawki słuchawkami, ale nie zapominaj o źródle dźwięku. Tanie chińskie pierdzące badziewie będzie pierdziało tak samo prawie niezależnie od słuchawek.

#5

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uu, Fisher, trochę zaspiewales z ceną :) A do Creativa mam uprzedzenie, też po niedlugim czasie zepsula mi się jedna sluchawka, niedlugo po tym druga. Ale dzięki za propozycje :)


Słuchawki słuchawkami, ale nie zapominaj o źródle dźwięku. Tanie chińskie pierdzące badziewie będzie pierdziało tak samo prawie niezależnie od słuchawek.


Fińskie, choć nie wiem czy tam produkowane :) Muzyki slucham z telefonu Nokia 2700, nie narzekalem, gdy obydwie sluchawki dzialaly, można nawet powiedzieć, że bardzo dobrze się z niego slucha, ale w sluchawkach, bo glosnik już mam rozpierniczony i nawet przy najcichszym stopniu "pierdzi", szeleszczy i co tam jeszcze - nie da się po prostu sluchać :P

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 16.02.2012 - 16:44




#6

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sennheiser HD 202

Mam je i tak średnio polecam do wynoszenia poza dom. Jak ktoś chce, to radzę uważać na kabel, bo jest dość łatwy do wyrwania :P I pałąk nieco dziwny.
Ale za to grają bardzo przyzwoicie.

Użytkownik Ill edytował ten post 16.02.2012 - 16:44


#7

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam je i tak średnio polecam do wynoszenia poza dom. Jak ktoś chce, to radzę uważać na kabel, bo jest dość łatwy do wyrwania I pałąk nieco dziwny.


No wlasnie się tego boję, bo jak kolejne sluchawki popsują mi się po kilku miesiącach, a po tygodniu to już w ogóle - to nerwicy dostanę :P



#8

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uu, Fisher, trochę zaspiewales z ceną :)

Wybacz :P
Ja osobiście używam Sony MDR V150. Grają bardzo głośno (pamiętam jak miałem je pierwszy raz i puściłem nutę w autobusie xD) i są dosyć fajne, ale po jakimś czasie bolą uszy od noszenia. Nie wiem może dlatego mnie bolą, że noszę okulary i taki ścisk mam za uszami po jakimś czasie słuchania. I kabel mają bardzo długi ;/ Do kompa na długość kabla są ok, ale jak wynieść poza dom to może przeszkadzać.

Ciekawostka: Słuchawek Sony MDR V150 używa Eminem w filmie 8 Mila :P

Użytkownik Fisher edytował ten post 16.02.2012 - 16:48




#9

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uciskają to dopiero AKG K 181 które mam teraz. :D Musiałem nieźle je pomęczyć odginając pałąk, żeby się dało to nosić.

Co prawda są na miasto idealne, bo składane - ale niestety cena przewyższa budżet.

Jeśli często niszczysz słuchawki, to kup sobie jakieś tanie sensowne. Np Vedia SRS-300. Grają przyzwoicie, na pewno lepiej niż te które miałeś do tej pory.



#10

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

WT - jak zobaczyłem ten temat to już się miałem bulwersować, że przecież Ci poleciłem, ale na Twoje szczęście nie zapomniałeś :)

Co do tematu to Koss KSC75 dalej polecam. B. wygodne, lekkie, zajmują niewiele miejsca i stosunkowo wytrzymałe (wtyk zrąbał mi się wczoraj, jak wchodziłem po schodach, więc będę musiał sobie je zlutować, czyli wytrzymały około roku).
No i muszę tu też pochwalić producenta, bo na wtyku mini-jack jest osłonka, że nawet jak sobie sam zlutujesz to ją potem nałożysz i nie będzie widać (nie jak w przypadku tanich słuchawek, ze wszystko zatopione plastikiem i heja :D

EDYTA: oczywiście w KSC75 masz regulowane pałąki, możesz sobie odgiąć jak chcesz.
I jeszcze jedna rzecz - firma Koss daje na swoje produkty dożywotnią gwarancję o ile zarejestrujesz je w ciągu chyba tygodnia albo dwóch od zakupu. I jak Ci się słuchafony zepsują to im wysyłasz, a oni Ci odsyłają nowe (nie pamiętam jak to jest dokładnie ale coś w tym stylu, nie chciało mi się rejestrować, bo skill lutowanie posiadłem) :D

Użytkownik ptaq edytował ten post 16.02.2012 - 16:55


#11

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No wlasnie się tego boję, bo jak kolejne sluchawki popsują mi się po kilku miesiącach, a po tygodniu to już w ogóle - to nerwicy dostanę :P

Co to to nie. Akurat ten model mam ponad dwa lata, grają jak grały i trudno je uszkodzić. Jedyne co musiałem zrobić, to zabezpieczyć sobie taśmą izolacyjną końcówki kabli, które wchodzą do słuchawek, bo osłonka zaczynała pękać. Czytałem o nich opinie, że łatwo z nich wyrwać kabel, ale mi się to nie zdarzyło. Chyba po prostu uważałem.
No i z czasem się luzują, bo plastik się wyciera, ale to akurat zrozumiałe.
A 3 metry kabla mają swoje plusy ;)

Użytkownik Ill edytował ten post 16.02.2012 - 16:59


#12

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O, podczepię się tu "na pasożyta", bo też potrzeba mi słuchawek. Miałem ze dwie pary najtańszych Creative (20 zł chyba), w obu padła jedna słuchawka. No to w końcu kupiłem jakieś lepsze za chyba 60 zł. Padła jedna słuchawka, ale były na gwarancji - dostałem nowe... znowu padła jedna słuchawka (tym razem po zakończeniu gwarancji). Więc na razie wstrzymałem się z zakupem nowych, żeby tym razem kupić takie, których długo nie wymienię, choćby do 200zł.

W każdym razie nie polecam Creative.



#13

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli często niszczysz słuchawki, to kup sobie jakieś tanie sensowne. Np Vedia SRS-300. Grają przyzwoicie, na pewno lepiej niż te które miałeś do tej pory.


Ja ich nie niszczę, bo staram się je szanować i delikatnie obchodzić, tylko po prostu trafiam na takie zryte :D Chcialbym jednak kupić jedne a porządniejsze i takie, które dlugo potrzymają, bo jesli kolejne po tygodniu czy niewiele dluższym czasie się zepsują to normalnie wpadnę do producenta i zamorduję :P

WT - jak zobaczyłem ten temat to już się miałem bulwersować, że przecież Ci poleciłem, ale na Twoje szczęście nie zapomniałeś


No pewnie, że nie zapomnialem, tylko chcialem posluchać co jeszcze mogą doradzić inni :)

I jak Ci się słuchafony zepsują to im wysyłasz, a oni Ci odsyłają nowe


Ale chyba nie bezplatnie, bo co to bylby za biznes? :>

W każdym razie nie polecam Creative.


Ja kupywalem te, zepsuly się po niedlugim czasie - nie polecam.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 16.02.2012 - 17:02




#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Yaw to zależy jakie te słuchawki chcesz. Douszne, pchełki, nauszne.



#15

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sorry, zapomniałem o tym - tylko i wyłącznie douszne, bo będą używane zarówno przy kompie, jak i dość często w podróży (a do tego celu nie lubię nausznych) - no chyba, że jakieś pchełki gwarantują taką jakość, jak douszne - to jest fajne w dousznych, że izolują ucho od otoczenia (tą "gumą" :P ).




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych