Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykły dźwięk w Kijowie i w innych miejscach świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
619 odpowiedzi w tym temacie

#511

wredna.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak, ale ten materiał z wydarzeń to nic nowego, ot zbiór wybranych filmików z internetu, które zostały już wcześniej tutaj zaprezentowane. Dźwięk nieprzyjemny, przyprawiający o dreszcze, chociaż baaardzo chciałabym usłyszeć go na żywo.
  • 0

#512

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na wstępie powiem, że nie śledziłem tematu, ale po obejrzeniu i przesłuchaniu kilku nagrań uważam, że źródłem niektórych dźwięków mogą być wojskowe samoloty a innych po prostu wiatr, część pewnie została sfabrykowana...

Samoloty najczęściej przelatują ponad chmurami przez co wypatrzenie ich z lądu przy pomocy urządzeń optycznych jest praktycznie niemożliwe a dźwięk może zostać zniekształcony przez silne fluktuacje w gęstości atmosfery spowodowane warunkami pogodowymi przez co może być trudny w identyfikacji.
Przykładowy przelot wojskowego samolotu przy typowych warunkach i niewielkiej wysokości dlatego trwa stosunkowo krotko, ale jest bardzo zbliżony do dźwięków z Warszawy:


Dźwięki trwające dłużej, bardziej jednolite i przypominające szum to pewnie wiatr.
Efekty mogą potęgować również zabudowania a także ukształtowanie terenu.
  • 0

#513

wredna.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe, tylko jak wytłumaczyć to, że niektóre (jeśli wierzyć relacjom) słyszalne były przez kilka godzin, w krótkich odstępach czasu?
  • 0

#514

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Możliwe, tylko jak wytłumaczyć to, że niektóre (jeśli wierzyć relacjom) słyszalne były przez kilka godzin, w krótkich odstępach czasu?

Myślę, że to relacje osób wyznających zasadę: "jeśli nie potrafię czegoś wytłumaczyć, to musi być coś paranormalnego".
Np jeśli ktoś nie wie co to jest chiński lampion te będzie twierdził, że widział UFO z czym na tym forum spotykamy się wyjątkowo często.

Nie każdy jest świadomy wszystkich czynności jakie występują w miastach.
Przykładowo usuwaniu awarii wodociągowych lub kanalizacyjnych czasem towarzyszy donośny i długotrwały odgłos (jakieś pompy chyba, sam nie wiem do końca) który w terenie zabudowanym może zostać zniekształcony na różne sposoby i dawać rozmaite efekty.
  • 0

#515

wredna.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że to relacje osób wyznających zasadę: "jeśli nie potrafię czegoś wytłumaczyć, to musi być coś paranormalnego".
Np jeśli ktoś nie wie co to jest chiński lampion te będzie twierdził, że widział UFO z czym na tym forum spotykamy się wyjątkowo często.

Nie każdy jest świadomy wszystkich czynności jakie występują w miastach.
Przykładowo usuwaniu awarii wodociągowych lub kanalizacyjnych czasem towarzyszy donośny i długotrwały odgłos (jakieś pompy chyba, sam nie wiem do końca) który w terenie zabudowanym może zostać zniekształcony na różne sposoby i dawać rozmaite efekty.


Racja, chociaż mieszkam w dużym mieście i nigdy nie udało mi się uchwycić takiego złowieszczego dźwięku. I właśnie najbardziej podejrzany jest fakt, że biorąc pod uwagę skalę zjawiska, tak mało osób zareagowało. Może dlatego, że większość znalazła wytłumaczenie podobne do twojego? A media, jak to media, nie mieli ciekawszych tematów, to podłapali sensację przed apokalipsą w 2012.

W każdym razie póki co sprawa nieco przycichła.
  • 0

#516

Heweliusz.
  • Postów: 186
  • Tematów: 14
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Dzisiaj o godz. 12:36 były dziwne dźwięki w Bielsku-Białej. Trwało jakieś 10 min.


  • 0

#517

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

U mnie w mieście nieduża mleczarnia z samego rana włącza pewne urządzenia. Mieszkam od niej 150 m. Slychac bardzo wyraźnie praktycznie na całe miasto dziwny dźwięk jak otwieranie jakiejś jaskini lwa albo włączenie organ ;) taki ryk jakby bramy piekieł się otwierały i nie nagrywam chodząc po forach szukając domysłów o nadzwyczajnych zjawiskach. Akurat czemu są one w dużych miastach? Poprostu remonty, urządzenia przemysłowe wydają dzwieki.

Autor chyba zapomniał że na planecie ziemia żyje gatunek człowieka który posługując się różnymi rzeczami tworzy różne dźwięki. Takie podstawy a niektórzy widzę jeszcze w piaskownicy. Zanim się coś wrzuci polecam pomyśleć...

Gdybym ja nie pomyślał to dźwięk z sąsiedniej mleczarni byłby paranormalny. Ale zanim o tym pomyślałem to oczywiście wpierw włączyłem mózg potem różne obserwacje. Dzieki mozgowi- polecam jego używanie wiele rzeczy stanie się jasne. Należy je tylko przełamać.

Skoro dziwne dźwięki powstają w dużych miastach to już dla homo sapiens powinno budzić zainteresowanie dlaczego akurat na Ukrainie te dźwięki, dlaczego w dużych miastach.

Sam osobiście zapraszam do mojego miasta. Mam wielki wzmacniacz i chętnie puszczę dziwne dźwięki jakie tylko chcecie. Inni pewnie poczują zbliżającą się Apokalipse ;)

zamiaru wyjaśniać zjawiska większość z was szuka dziwnych wyjaśnień...

Był tu temat zamknięty z rzekomym ufoludkiem na google Earth. Rozmowa trwają długo żadnych konkretów...

A wystarczyło... Oszacować odległości obiektu najwyżej i najniżej nad ziemia. Następnie za pomocą skali znaleźć przedziały rzeczywistej wielkości obiektu.

Zero myślenia ;) to napewno sprawka kosmitów. Szczególnie w kraju na Wisła widać że ktos na siłę działa by ludzie byli głupsi :-)
  • 0

#518

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panował już taki błogi spokój w temacie, aż tu nagle .......
29 sierpnia, 7:30 rano - miasto Terrace, stan Kolumbia Brytyjska, zachodnia Kanada.
Jeżeli to nie ściema, to na prawdę daje do myślenia.

http://www.youtube.com/watch?v=FHi6LjKuNl4

http://www.youtube.com/watch?v=MApXSlNiVdU

http://www.youtube.com/watch?v=8VVe5GHT7BQ

Strange sounds heard again in Canada
  • 3



#519

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dobra skonczcie spamowac już wcześniej pisałem i chyba nawet dałem filmik jak ktoś puszcza ten dźwięk z głośników. Cala filozofia.
  • -4

#520

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zna ktoś przypadki sprzed roku 2011?
Pierwszy mi znany zanotowano 3 sierpnia 2011 roku na Ukrainie.
Dziwnym zbiegiem okoliczności, premiera filmu "Red State" miała miejsce 23 stycznia 2011 roku na Sundance Festival.

http://www.youtube.com/watch?v=n436LTtc4XA

Scenarzysta przewidział przyszłość, czy ktoś kopiuje scenarzystę? :mrgreen:
  • 3

#521

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@UP@ Wyglada to na ciekawy zwrot akcji w tym temacie..
  • 0

#522

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przypomniało mi sie coś:





I wiele innych. Fajna sprawa, można zabrac w kazde miejsce i ludzi porobic w bambuko :szczerb:
To taka moja teoria ;)

Użytkownik Dimetyloformamid edytował ten post 01.09.2013 - 07:32

  • 1



#523

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panował już taki błogi spokój w temacie, aż tu nagle .......
29 sierpnia, 7:30 rano - miasto Terrace, stan Kolumbia Brytyjska, zachodnia Kanada.
Jeżeli to nie ściema, to na prawdę daje do myślenia.


Brzmi to to, jakby ktoś katował jakiś instrument dęty.
  • 0

#524

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dimetyloformamid@
Jaca, zobacz post Kamilusa (#56) i mój (#208). Myśmy już dawno na to wpadli...
W Stanach, to takie hobby nawet mają.



#525

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

18 września między godziną 2.30 a 3 w nocy mieszkańcy stolicy Słowacji - Bratysławy zostali obudzeni przez potworny, ogłuszający ryk o różnym natężeniu.
Dźwięk był tak przerażający, że zaniepokojeni mieszkańcy zaczęli masowo dzwonić na policję.
Zaledwie w ciągu 30 minut do służb mundurowych spłynęło 158 raportów i doniesień od spanikowanych Słowaków.
Jak dotąd nie udało się nikomu ustalić czym był i co mogło spowodować ten przeraźliwy dźwięk.
Więcej informacji na słowackiej stronie http://www.topky.sk/...li-aj-policajti

http://www.youtube.com/watch?v=ndt8WnvHxUE


http://www.youtube.com/watch?v=blepn2ZT_3Q


http://www.youtube.com/watch?v=l2GF3ghiu6c
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych