Skocz do zawartości


Zdjęcie

TRYB BOGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Tryb Boga (41 użytkowników oddało głos)

Czy zgadzasz się z czterema teoriami ?

  1. tak (12 głosów [29.27%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 29.27%

  2. nie (29 głosów [70.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 70.73%

Czy ludzkość w nie długim czasie będzie posiadała tryb Boga ?

  1. tak (6 głosów [14.63%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.63%

  2. nie (35 głosów [85.37%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 85.37%

Czy zgadzasz się z faktem, że obca inteligencja posiada technologię 4 teorii i stosuje ją na ludziach ?

  1. tak (14 głosów [34.15%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 34.15%

  2. nie (27 głosów [65.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 65.85%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#61

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chodzi mi o to, że można nazwać to teorią. Obca cywilizacja wymyśliła Chrystusa, po to aby człowiek zachowywał się właściwie wobec siebie i innych. Ręką Chrystusa jest kościół. Przed Chrystusem co sie działo na ziemi, było źle, np. Sodoma i Gomora itp.

Nie neguję takiego zachowania, tego, że bronisz chrześcijaństwa, myślisz że sieję herezję. To nie tak. Chodzi mi o przedstawienie prawdziwej wersji, kto był za to odpowiedzialny. W historii naszej planety jest dużo informacji i zbadanych faktów archeologicznych. Nie można tego pomijać.


Bóg, Niebo, Piekło, Wyjątkowosć ludzi - to nie współgra z Kosmitami.

myślisz że sieję herezję.


Jest to herezja. Modyfikujesz wiarę. Szerzysz kult przed którym prawdopodobnie ostrzega nas Bóg. (To będzie moja luźna interpretacja) Sądzę, że to idealnie pasuje do Czasów Końca. Promowanie wiary w Annuaki, naszych rzekomych stwórców, którzy niedługo przyjdą do nas, razem z fałszywym Mesjaszem. Idealne zagranie na przyjscie Antychrysta, rozpoczęcie Wielkiego Ucisku i "powalenia prawdy na ziemię".

Wracając do rzekomego stworzenia Jezusa, przez kosmitów - jaki to ma sens? Zwłaszcza teraz, gdy wiara chrzescijanska jest wysmiewana, a Jezus opluwany? Mało kto przestrzega zasad Dekalogu itd.



Nie opluwam Chrześcijaństwa cyt."Szerzysz kult przed którym prawdopodobnie ostrzega nas Bóg" skąd wiesz, że ostrzega nas Bóg ?
Nie promuje wiary w Anunaki i nie wiadomo czy oni byli naszymi stwórcami!

Sens ma taki, aby Nas nawrócić, znaleźli na Nas sposób, bardzo dobry sposób. Poprostu troszczą się o nas. Krótko streszczę historię ;)
Noe - potop ludzi - nic nas potop nie nauczył
Pomieszanie języków - na chwile
Sodoma i Gomora - na chwile
Eliasz - na chwile, nie cały 1000lat
Chrystus - narazie trzymamy się w ponad 2000lat

Przestrzegasz Dekalogu ?

To nie tak. Chodzi mi o przedstawienie prawdziwej wersji, kto był za to odpowiedzialny. W historii naszej planety jest dużo informacji i zbadanych faktów archeologicznych. Nie można tego pomijać.


Nazywając to prawdziwą wersją odnosisz się do tego jak do faktu, a potwierdzone to chyba nie zostało, czy mi się wydaje? :)

A co do Boga... jestem osobą wierząca, jestem praktykującym chrześcijaninem lecz mógłbym powiedzieć że wyznawanie wiary a religia to nie to samo.
Wg. mnie Bóg jest to określenie tego wszystkiego co istnieje lecz nie posiadamy dowodów żeby to podważyć albo to potwierdzić, jesteśmy zbyt mali by naszą wyobraźnią pojąc wielkośc naszej galaktyki, a co dopiero całej reszty której w zasadzie nic nie poznaliśmy


Właśnie co niektórzy są mali, nie pojumją tego co sie wokół dzieje. Ja nie zaliczam się do osób małych ;) Wyobrażnią swoją pojmuję galaktykę a nawet wszechświat ile jest tam życia ile cywilizacji mniej lub bardziej zaawansowanych. To nie SajFaj to rzeczywistość.

Chodzi mi o przedstawienie prawdziwej wersji, kto był za to odpowiedzialny. W historii naszej planety jest dużo informacji i zbadanych faktów archeologicznych.

Ale to nie jest prawdziwa wersja, to jest twoja wersja szerzona również przez zwolenników annunakich, plejadan itp.
Tak samo można powiedzieć że Herkulesa stworzyli kosmici i dali mu siłę, a hermesa stworzyli i dali mu możliwość latania itp. Jezus nie był jedynym który czynił cuda, takich cudotwórców za jego czasów było wiele, zarówno przed nim jak i po nim też było wielu. Nawet św. Paweł miał wskrzeszać zmarłych, a cesarz Wespazjan dokonywać masowych uzdrowień, Szczepan, Piotr też mieli cuda czynić, i tak by można wymieniać w nieskończoność. Ograniczenie się do Jezusa jest zawężaniem horyzontów.


Oczywiście, że było wielu cudotwórców, napisałem tych najważniejszych.
  • 0

#62

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przestrzegasz Dekalogu ?


Szczerze? Tylko częsciowo. Możesz teraz po mnie jeździć, ale jak już wczesniej wspomniałem, również nie jestem ideałem. A jaki ma to związek?

Nie opluwam Chrześcijaństwa cyt."Szerzysz kult przed którym prawdopodobnie ostrzega nas Bóg" skąd wiesz, że ostrzega nas Bóg ?
Nie promuje wiary w Anunaki i nie wiadomo czy oni byli naszymi stwórcami!


Jak już wspomniałem, to tylko moje domysły, możliwy scenariusz, który jest dosyć prawdopodobny.

Noe - potop ludzi - nic nas potop nie nauczył
Pomieszanie języków - na chwile
Sodoma i Gomora - na chwile
Eliasz - na chwile, nie cały 1000lat
Chrystus - narazie trzymamy się w ponad 2000lat


Czekaj, nie czaję. No własnie chyba też postępujemy niewłasciwie, po narodzeniu Chrystusa; i swiat się jeszcze bardziej stoczył i się będzie jeszcze bardziej staczał.

Wyobrażnią swoją pojmuję galaktykę a nawet wszechświat ile jest tam życia ile cywilizacji mniej lub bardziej zaawansowanych. To nie SajFaj to rzeczywistość.


Własnie, dzięki wyobraźni. Dzięki swojej wyobraźni też mogę wiele "pojąć". Tymczasem rzeczywistosć to nie swiat wyobraźni.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 06.02.2012 - 22:50

  • 0



#63

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych, to kwestia czasu. Widać, że nie masz zielonego pojęcia o czym kolwiek ;)


Tutaj dam pole do popisu bardziej interesującym się nauką, sam też się interesuję ale inni na pewno znajdą o wiele więcej rzeczy których ludzie nie będą potrafili zrobić na razie i to nie tylko ze względów technologicznych ;)

PS. Dlaczego uważasz że nie ma on pojęcia o czym kolwiek? Nie znasz, nie osądzaj.


Jeżeli ktoś stwierdza, że cyt."Dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych" jest w błędzie.
  • 0

#64

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Chodzi mi o to, że można nazwać to teorią. Obca cywilizacja wymyśliła Chrystusa, po to aby człowiek zachowywał się właściwie wobec siebie i innych. Ręką Chrystusa jest kościół. Przed Chrystusem co sie działo na ziemi, było źle, np. Sodoma i Gomora itp.

Nie neguję takiego zachowania, tego, że bronisz chrześcijaństwa, myślisz że sieję herezję. To nie tak. Chodzi mi o przedstawienie prawdziwej wersji, kto był za to odpowiedzialny. W historii naszej planety jest dużo informacji i zbadanych faktów archeologicznych. Nie można tego pomijać.


Bóg, Niebo, Piekło, Wyjątkowosć ludzi - to nie współgra z Kosmitami.

myślisz że sieję herezję.


Jest to herezja. Modyfikujesz wiarę. Szerzysz kult przed którym prawdopodobnie ostrzega nas Bóg. (To będzie moja luźna interpretacja) Sądzę, że to idealnie pasuje do Czasów Końca. Promowanie wiary w Annuaki, naszych rzekomych stwórców, którzy niedługo przyjdą do nas, razem z fałszywym Mesjaszem. Idealne zagranie na przyjscie Antychrysta, rozpoczęcie Wielkiego Ucisku i "powalenia prawdy na ziemię".

Wracając do rzekomego stworzenia Jezusa, przez kosmitów - jaki to ma sens? Zwłaszcza teraz, gdy wiara chrzescijanska jest wysmiewana, a Jezus opluwany? Mało kto przestrzega zasad Dekalogu itd.



Nie opluwam Chrześcijaństwa cyt."Szerzysz kult przed którym prawdopodobnie ostrzega nas Bóg" skąd wiesz, że ostrzega nas Bóg ?
Nie promuje wiary w Anunaki i nie wiadomo czy oni byli naszymi stwórcami!

Sens ma taki, aby Nas nawrócić, znaleźli na Nas sposób, bardzo dobry sposób. Poprostu troszczą się o nas. Krótko streszczę historię ;)
Noe - potop ludzi - nic nas potop nie nauczył
Pomieszanie języków - na chwile
Sodoma i Gomora - na chwile
Eliasz - na chwile, nie cały 1000lat
Chrystus - narazie trzymamy się w ponad 2000lat

Przestrzegasz Dekalogu ?


Troszczą się o nas? Skomentuje to jednym określeniem: WTF?
Oczywiście nie zaprzeczam istnieniu innych cywilizacji, nie zaprzeczam też temu że się tu kiedyś pojawili i być może dalej pojawiają, ale kreślenie że się o nas troszczą to troszku przesada. Odnosiłeś się do Starego Testamentu, co prawda o potopie mówiło kilka przekazów pisemnych ale wydaje mi się że cały Stary Testament ma czysto symboliczny przekaz, pojawia się też u Ciebie Nowy Testament, mianowicie Chrystus.
Niby Stary i Nowy Testament tworzy Pismo Święte ale Chrystus nie odnosi się prawie wcale do Starego Testamentu tak jak by go w ogóle nie było, czemu o tym wspominam? Mianowicie przypomnij sobie co mówił Chrystus o przykazaniach dla ludzi... wspominał coś o Dekalogu? No chyba ni...
Wspomniał o przykazaniach miłości które powinny być normami moralnymi w dzisiejszych czasach, by jeden drugiemu dał normalnie żyć, a jak widać jest inaczej. Natomiast sam dekalog można zinterpretować na tyle sposobów że ludzie najlepiej żeby się nie ruszali bo wszystko było by złym postępowaniem :)
  • 0

#65

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś stwierdza, że cyt."Dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych" jest w błędzie.

kee...? :o

Przecież dokładnie to samo powiedziałeś Ty tu:

Dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych, to kwestia czasu.


  • 1

#66

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś stwierdza, że cyt."Dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych" jest w błędzie.

kee...? :o

Przecież dokładnie to samo powiedziałeś Ty tu:

Dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych, to kwestia czasu.


Dziękuję Ci serdecznie :) Właśnie tego szukałem bo już myślałem że to ja mam rozdwojenie osobowości :P
  • 0

#67

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przestrzegasz Dekalogu ?


Szczerze? Tylko częsciowo. Możesz teraz po mnie jeździć, ale jak już wczesniej wspomniałem, również nie jestem ideałem. A jaki ma to związek?

Nie opluwam Chrześcijaństwa cyt."Szerzysz kult przed którym prawdopodobnie ostrzega nas Bóg" skąd wiesz, że ostrzega nas Bóg ?
Nie promuje wiary w Anunaki i nie wiadomo czy oni byli naszymi stwórcami!


Jak już wspomniałem, to tylko moje domysły, możliwy scenariusz, który jest dosyć prawdopodobny.

Noe - potop ludzi - nic nas potop nie nauczył
Pomieszanie języków - na chwile
Sodoma i Gomora - na chwile
Eliasz - na chwile, nie cały 1000lat
Chrystus - narazie trzymamy się w ponad 2000lat


Czekaj, nie czaję. No własnie chyba też postępujemy niewłasciwie, po narodzeniu Chrystusa; i swiat się jeszcze bardziej stoczył i się będzie jeszcze bardziej staczał.

Wyobrażnią swoją pojmuję galaktykę a nawet wszechświat ile jest tam życia ile cywilizacji mniej lub bardziej zaawansowanych. To nie SajFaj to rzeczywistość.


Własnie, dzięki wyobraźni. Dzięki swojej wyobraźni też mogę wiele "pojąć". Tymczasem rzeczywistosć to nie swiat wyobraźni.


Pożyjemy zobaczymy jak zmieni się świat. Źle pojmujesz mój wywód odnoście rzeczywistości i wyobraźni. Zacytuje Ci pewien artykuł cyt."niech ten kto wątpi w istnienie cywilizacji pozaziemskich wyjdzie w bezchmurną noc na otwartą przestrzeń i przygnieciony ciężarem rozgwieżdżonego nieba powie, że nie ma w nich cywilizacji, a poczuje się jak kłamca schwytany na gorącym uczynku".

Źródło: http://www.paranorma...onca-xxi-wieku/



Chodzi mi o to, że można nazwać to teorią. Obca cywilizacja wymyśliła Chrystusa, po to aby człowiek zachowywał się właściwie wobec siebie i innych. Ręką Chrystusa jest kościół. Przed Chrystusem co sie działo na ziemi, było źle, np. Sodoma i Gomora itp.

Nie neguję takiego zachowania, tego, że bronisz chrześcijaństwa, myślisz że sieję herezję. To nie tak. Chodzi mi o przedstawienie prawdziwej wersji, kto był za to odpowiedzialny. W historii naszej planety jest dużo informacji i zbadanych faktów archeologicznych. Nie można tego pomijać.


Bóg, Niebo, Piekło, Wyjątkowosć ludzi - to nie współgra z Kosmitami.

myślisz że sieję herezję.


Jest to herezja. Modyfikujesz wiarę. Szerzysz kult przed którym prawdopodobnie ostrzega nas Bóg. (To będzie moja luźna interpretacja) Sądzę, że to idealnie pasuje do Czasów Końca. Promowanie wiary w Annuaki, naszych rzekomych stwórców, którzy niedługo przyjdą do nas, razem z fałszywym Mesjaszem. Idealne zagranie na przyjscie Antychrysta, rozpoczęcie Wielkiego Ucisku i "powalenia prawdy na ziemię".

Wracając do rzekomego stworzenia Jezusa, przez kosmitów - jaki to ma sens? Zwłaszcza teraz, gdy wiara chrzescijanska jest wysmiewana, a Jezus opluwany? Mało kto przestrzega zasad Dekalogu itd.



Nie opluwam Chrześcijaństwa cyt."Szerzysz kult przed którym prawdopodobnie ostrzega nas Bóg" skąd wiesz, że ostrzega nas Bóg ?
Nie promuje wiary w Anunaki i nie wiadomo czy oni byli naszymi stwórcami!

Sens ma taki, aby Nas nawrócić, znaleźli na Nas sposób, bardzo dobry sposób. Poprostu troszczą się o nas. Krótko streszczę historię ;)
Noe - potop ludzi - nic nas potop nie nauczył
Pomieszanie języków - na chwile
Sodoma i Gomora - na chwile
Eliasz - na chwile, nie cały 1000lat
Chrystus - narazie trzymamy się w ponad 2000lat

Przestrzegasz Dekalogu ?


Troszczą się o nas? Skomentuje to jednym określeniem: WTF?
Oczywiście nie zaprzeczam istnieniu innych cywilizacji, nie zaprzeczam też temu że się tu kiedyś pojawili i być może dalej pojawiają, ale kreślenie że się o nas troszczą to troszku przesada. Odnosiłeś się do Starego Testamentu, co prawda o potopie mówiło kilka przekazów pisemnych ale wydaje mi się że cały Stary Testament ma czysto symboliczny przekaz, pojawia się też u Ciebie Nowy Testament, mianowicie Chrystus.
Niby Stary i Nowy Testament tworzy Pismo Święte ale Chrystus nie odnosi się prawie wcale do Starego Testamentu tak jak by go w ogóle nie było, czemu o tym wspominam? Mianowicie przypomnij sobie co mówił Chrystus o przykazaniach dla ludzi... wspominał coś o Dekalogu? No chyba ni...
Wspomniał o przykazaniach miłości które powinny być normami moralnymi w dzisiejszych czasach, by jeden drugiemu dał normalnie żyć, a jak widać jest inaczej. Natomiast sam dekalog można zinterpretować na tyle sposobów że ludzie najlepiej żeby się nie ruszali bo wszystko było by złym postępowaniem :)


Dekalog powstał dla tamtych ludzi. Ja nic nie napisałem, że Chrystus odnosi się do Starego Testamentu. To nie ja zaczołem z Dekalogiem ;)

Jeżeli ktoś stwierdza, że cyt."Dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych" jest w błędzie.

kee...? :o

Przecież dokładnie to samo powiedziałeś Ty tu:

Dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych, to kwestia czasu.


Sprostowanie ;)

Wszystko napisał: cyt."Czyli myślisz, że można zbudować człowieka zaczynając od pojedynczej komórki? Trzeba w tym celu ułożyć jego całe dna a potem chyba rozmnożyć te komórki. Nie da się czegoś takiego zrobić."

Chodziło mi o to, że da się coś takiego zrobić tylko wszystko jest kwestią czasu, jeżeli ktoś myśli inaczej jest w błędzie.


Jeżeli ktoś stwierdza, że cyt."Dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych" jest w błędzie.

kee...? :o

Przecież dokładnie to samo powiedziałeś Ty tu:

Dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych, to kwestia czasu.


Dziękuję Ci serdecznie :) Właśnie tego szukałem bo już myślałem że to ja mam rozdwojenie osobowości :P


Przepraszam ;)
  • -3

#68

Sadow.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

XGOŚĆ, nadal nie odpowiedziałeś na mojego posta #49. Celowo unikasz odpowiedzi, czy boisz się przyznać że brakuje Ci wiedzy na temat którym próbujesz zarazić użytkowników forum?
Jeżeli propagujesz jakieś teorie to powinieneś umieć je wytłumaczyć, a w razie krytyki obronić.
Żadne z powyższych nie zostało osiągnięte.

BTW
Na temat Szypowa nie brałem informacji z wiki. Każda stronka, prócz jego własnej, jaką wyświetlił Google wyrażała podobną opinię.
No i w końcu - Szypow nie jest profesorem tylko doktorem, także nie dodawaj mu tytułów. Nie liczymy oczywiście tych jakie on sam sobie nadał, ani tych jakimi go tytułuje "załoga Nautilusa"...
  • 0

#69

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

XGOŚĆ jeśli możesz, a powinieneś jako autor tematu, to odnieś się proszę jakoś do tych teorii z pierwszego postu. Nie wklejając linki do Nautilusa - który ewidentnie przedstawia nieprawdziwe informacje (chociażby odnośnie osoby Szypowa). Przedstaw swoimi słowami, co rozumiesz przez teorię próżni, jak to miałoby funkcjonować i dlaczego "zachód" do tego nie doszedł. Napisz coś więcej o tej teorii torsyjnej, nie że chodzi o granicę krzywej, ale jak to się odnosi do próżni i grawitacji. Za pomocą jakich narzędzi matematycznych pan Szypow zunifikował oddziaływania?
Póki co to napisałeś "załóżmy, że..." "będziemy Bogami...", "zrobimy Chrystusa...", co jest dośc prymitywne w stosunku do powagi tematu.
Nie zamierzam Cię podpuszczać, sam się tym interesuję, ale Szypow mnie póki co nie przekonał.


Teoria próżni inaczej punktu zerowego jest to odpowiedni model silnika, który nagina prawa fizyki znanej nam obecnie. Za punkt zerowy uważa się stabilny pierwiastek 115. Zachód do tego doszedł, Disclosure Projekt porusza ten temat. Pole torsyjne to termin fizyczny pierwotnie wprowadzony przez Élie Josepha Cartana, francuskiego matematyka, autora ważnych dzieł z zakresu fizyki matematycznej, geometrii różniczkowej i ogólnej teorii grup. W 1922 roku w celu określenia hipotetycznego pola fizycznego powstającego w wyniku wirowania przestrzeni.

W swoim czasie Albert Einstein próbował odpowiedzieć na pytanie, czy wszechświat jest statyczny (tzn. ani się nie rozszerza, ani nie zbiega, tylko trwa w niezmienionym stanie). Po obliczeniu ilości istniejącej energii doszedł do wniosku, że aby wszechświat był statyczny - a wierzył, że tak jest - musi istnieć niewiarygodnie dużo niewidzialnej i niewykrywalnej, jak do tej pory, energii pustej przestrzeni. Nazwał ją stałą kosmologiczną. Potem udowodniono, że wszechświat rozpoczął się od wybuchu i nadal się rozszerza. Einstein, choć niechętnie, uznał racje kolegów po fachu i zrezygnował z idei wszechświata statycznego. Przyznał też, że jego wspaniały twór - stała kosmologiczna - jest jego największą pomyłką. Jednak ostatnio naukowcy dochodzą do wniosku, że aby wszechświat w ogóle istniał, musi gdzieś być ukryta kolosalna ilość energii. Stała kosmologiczna, czyli ujemna energia pustej przestrzeni, wróciła do łask. Oznacza to, że w każdym centymetrze sześciennym przestrzeni wiruje ogromna ilość dziwnej energii - niewidzialnej, nie dającej się zbadać przyrządami naukowymi, ale jednak realnej, gdyż bez niej nic by nie istniało... Czyż nie to samo twierdzi Szypow?

Wątpie aby Szypow tak samo USA podały Ci na talerzu narzędzie matematyczne :P
  • 0

#70

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@XGOŚĆ

Teoria próżni inaczej punktu zerowego jest to odpowiedni model silnika, który nagina prawa fizyki znanej nam obecnie. Za punkt zerowy uważa się stabilny pierwiastek 115.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_punktu_zerowego

Po drugie: podasz źródła tych cytatów, czy to zrobić za Ciebie?

Użytkownik Ill edytował ten post 07.02.2012 - 00:58

  • 0

#71

Sadow.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

XGOŚĆ, ale ja prosiłem żebyś napisał co Ty przez to rozumiesz. A nie co się pod tymi hasłami kryje się na wikipedii albo co przez to rozumie Michio Kaku. Można się czymś "jarać" i uważać za bliższe prawdy niż inne teorie, ale żeby kogoś przekonać trzeba umieć to udowodnić i umieć wykazać błędy/nieścisłości innych teorii.

Wątpie aby Szypow tak samo USA podały Ci na talerzu narzędzie matematyczne

Przecież Szypow podał to na talerzu w swoich artykułach na stronie :)
  • 0

#72

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie promuje wiary w Anunaki i nie wiadomo czy oni byli naszymi stwórcami!

Sens ma taki, aby Nas nawrócić, znaleźli na Nas sposób, bardzo dobry sposób. Poprostu troszczą się o nas. Krótko streszczę historię ;)


A to nie przeczy jedno drugiemu? Anunaki czyli obcy, dobrze rozumiem? A potem piszesz że "znaleźli na Nas sposób" To według Ciebie są naszymi twórcami czy nie.

Jeżeli nas stworzyli obcy, to po co przylatują i robią badania na ludziach? (bo jeżeli uznamy to za prawdę , to od momentu stworzenia "nas" , nawet jeśli nie "nas" tylko chrystusa) Powinni wiedzieć o nas wszystko, o naszej anotomii itd etc, generalnie powinni nas znać na wylot. A tymczasem, przylatują ,robią badania, wycinają wymiona bydłu, ich statki rozbijają się na naszej ziemii (Roswell chyba tak to się pisze) .

Idąc twoim tokiem myślenia, obcy to są twoi Bogowie powinieneś im dziękować, wychwalać , ponieważ jesteśmy mniej zaawansowaną technologicznie cywilizacją od nich, a przecież ty byś był Bogiem dla innych cywilizacji posiadając taką technologię jaką zamieściłeś w pierwszym poście.

Użytkownik Cascco edytował ten post 07.02.2012 - 12:35

  • 0

#73

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No, ale najważniejsza rzecz - Jezus był(jest własciwie) Bogiem

Jezus wg teorii chrześcijan, która nie ma żadnego potwierdzenia w faktach a wszystko pokazuje, że nie jest prawdą, został urodzonym przez dziewicę, jest synem swojego ojca ale jednocześnie swoim ojcem, który żył od zawsze i stworzył wszechświat w 6 dni.

Teraz wszyscy, który nie wiedzą co to chrześcijaństwo będą mieli wytłumaczony twój post.

Użytkownik MrOsamaful edytował ten post 07.02.2012 - 13:45

  • 0

#74

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jezus wg teorii chrześcijan, która nie ma żadnego potwierdzenia w faktach a wszystko pokazuje, że nie jest prawdą, został urodzonym przez dziewicę, jest synem swojego ojca ale jednocześnie swoim ojcem, który żył od zawsze i stworzył wszechświat w 6 dni.


Raz, nie ma potwierdzenia? Proszę o potwierdzenie, że został stworzony przez Annuaki. Dwa, jakos od dwóch tysięcy lat żyjemy w tym "błędzie" i jakos ci nasi stwórcy nas nie mają zamiar wyprowadzać z tego błędu :P Trzy, Maryja poczęła niepokalanie Syna Boga, to prawda, ale pamiętajmy, że Bóg jest w Trzech Osobach, Jezus jest jedną z nich :P
Cztery, skąd masz informację o stworzeniu swiata w ciągu 6 dni? Jednak jakas logika w naszym życiu musi być, nauka łączy się z wiarą, nauka mówi, że Ziemia istnieje od bodajże 4,5 mld lat, a Biblia tego nie wyklucza, bo nie wszystko należy traktować dosłownie :P Te 6 dni to można powiedzieć etapy, ale trwające znacznie dłużej.
  • 0



#75

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


No, ale najważniejsza rzecz - Jezus był(jest własciwie) Bogiem

Jezus wg teorii chrześcijan, która nie ma żadnego potwierdzenia w faktach a wszystko pokazuje, że nie jest prawdą, został urodzonym przez dziewicę, jest synem swojego ojca ale jednocześnie swoim ojcem, który żył od zawsze i stworzył wszechświat w 6 dni.

Teraz wszyscy, który nie wiedzą co to chrześcijaństwo będą mieli wytłumaczony twój post.


Jak już mówiłem Stary Testament jest w większości opisany symboliką. Natomiast mówisz tutaj o potwierdzeniu faktów... sama wiara opiera się na wyznawaniu czegoś na co dowodów nie ma.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych