Skocz do zawartości


Zdjęcie

Protest przeciwko ACTA! Manifestacja w Twoim mieście!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_ψ PSI

Gość_ψ PSI.
  • Tematów: 0

Napisano

Wtedy może nie wystąpić na terenie naszego kraju ktoś kto by ścigał nas za ściąganie takiego pliku, ale nie zmienia to faktu że to nie zmienia klasyfikacji czynu.

Powiedz mi jaka jest Twoja interpretacja takiej sytuacji - ściągasz muzykę zespołu, który wydał płytę tylko na terenie Stanów Zjednoczonych i to jednym stanie w nakładzie ok 1000 sztuk. Żadna z płyt nie jest dostępna do kupienia w żadnej formie, bądź formy te są poza Twoim zasięgiem (nie ma możliwości skontaktowania się z posiadaczami celem odkupienia), ale obraz płyty udostępniony został przez jednego z fanów na jakimśtam serwerze do ściągnięcia. Czy Twoim zdaniem moralnie uzasadnione jest ściągnięcie tej płyty? Nie pytam o aspekty prawne, bo te znam, ale chcę poznać Twoją opinię.
  • 0

#62

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapewne większość widziała ten filmik

Zamysł fajny ale definicja problemu daje całe mnóstwo nadinterpretacji.
Jeżeli właściwie nie zdefiniujesz problemu to tworzą się paradoksy.
Podobnie jest z "biciem dzieci". Do jednego worka wrzuca się osoby karcące dziecko za swe wygłupy klapsem z patologicznymi rodzicami znęcającymi się "na zapas".

Jeżeli chodzi o muzykę-pamiętacie jak "artyści" sami wypuszczali swe płyty? Kosztowały one 10zł-max 15. Firma fonograficzna tą samą płytę sprzedałaby za 50zł. W obu przypadkach zysk dla artysty był identyczny. Różnica polegała na ilości sprzedanych płyt i lwiej części zysków zabranej przez dystrybucję.

Z patentami też nie będzie wesoło.
Dla przykładu

Firmy samochodowe proponowały mu wykupienie patentu ale on nie mógłby wnikać co się z patentem dzieje. Po prostu trafiłby do szuflady-koncerny samochodowe na takim wynalazku odnotowałyby mld straty. Osoby które zginęły w wypadkach, zostali trwale ranni-te liczby można by było do minimum ograniczyć. Ten wynalazek mógłby działać ponad 5 lat.Przez te lata dużo osób mogłoby dalej żyć i niebyć kalekami. Jednak kasa jest ważniejsza.
  • 0

#63

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ψ PSI@

Ściągać. ;)

Nikt nie będzie się upominał o taką sprawę.

Robakatorianin@

Ale co Ci do tego co kto robi z patentem. Ten pan nie miał dość pieniędzy by uruchomić produkcje, nikt nie był zainteresowany produkcją - to sprzedał go komuś kto nie chciał tego produkować. Dzięki temu ma pieniądze na kolejne prace badawcze. O to chodzi w patentach - gratyfikacje pieniężną.

Co do jego problemów. Polska 10 lat temu była dziczą i nikt tutaj nie myślał o ochronie patentowej - ważne były kopalnie. Teraz jest zupełnie inaczej. Priorytety się zmieniają. Możliwe też że Pan Łągiewka źle wypełnił wniosek patentowy - to jest bardzo ważne.
  • 0



#64

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogłabym prosić kogoś o wytłumaczenie mi w najprostszy sposób jak będzie działać ACTA ? Przedstawię sytuację. Jesteśmy już po podpisaniu tego dokumentu, jego ratyfikacji przez rząd i ogólnym wprowadzeniem w życie. Wychodzi płyta np. zespołu Marilyn Manson, zanim ją kupię chciałabym ją w całości przesłuchać by być pewna wydanych pieniędzy ...więc ściągam ją z dowolnego serwera, chomikuj, rapidshare etc. I teraz moje pytanie, co mi za to grozi ? Jakie będą tego konsekwencję ? Mój operator sieciowy będzie wiedział co zrobiłam ? Na jakich zasadach będzie to działało ?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
  • 0

#65

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no i allegro działa w tej sprawie, gratulacje :)

Dołączona grafika
  • 0

#66

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wychodzi płyta np. zespołu Marilyn Manson, zanim ją kupię chciałabym ją w całości przesłuchać by być pewna wydanych pieniędzy ...więc ściągam ją z dowolnego serwera, chomikuj, rapidshare etc. I teraz moje pytanie, co mi za to grozi ? Jakie będą tego konsekwencję ? Mój operator sieciowy będzie wiedział co zrobiłam ? Na jakich zasadach będzie to działało ?


Po pierwsze słuchasz na youtube.

Po drugie - grozi Ci to samo co do tej pory.
  • 0



#67

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wychodzi płyta np. zespołu Marilyn Manson, zanim ją kupię chciałabym ją w całości przesłuchać by być pewna wydanych pieniędzy ...więc ściągam ją z dowolnego serwera, chomikuj, rapidshare etc. I teraz moje pytanie, co mi za to grozi ? Jakie będą tego konsekwencję ? Mój operator sieciowy będzie wiedział co zrobiłam ? Na jakich zasadach będzie to działało ?


Po pierwsze słuchasz na youtube.

Po drugie - grozi Ci to samo co do tej pory.



Słucham o ile nie usuną.
I jeśli grozi mi to samo co do tej pory to po co w ogóle powstała taka ustawa ?
  • 0

#68

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słucham o ile nie usuną.
I jeśli grozi mi to samo co do tej pory to po co w ogóle powstała taka ustawa ?


Na VEVO nie usuwają.

To wszystko o czym mówiłaś jest już zabronione i może być ścigane już teraz.
  • 0



#69

ManifestacjeACTA.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zebrałem listę wszystkich manifestacji w Polsce, informacje będę bieżąco aktualizował na tej stronie: http://acta.n3h.pl/manifestacje.html
  • 0

#70

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do jego problemów. Polska 10 lat temu była dziczą i nikt tutaj nie myślał o ochronie patentowej - ważne były kopalnie. Teraz jest zupełnie inaczej. Priorytety się zmieniają. Możliwe też że Pan Łągiewka źle wypełnił wniosek patentowy - to jest bardzo ważne.


Dostali w łape od FSO itp aby wniosek nie przeszedł i tyle. Jak dobrze pamiętam swych patentów nie sprzedał, kasę czerpał od sponsorów i instytucji które na pewno potrafią wypełniać wnioski. Polska 20 lat temu była dziczą.

Mogłabym prosić kogoś o wytłumaczenie mi w najprostszy sposób jak będzie działać ACTA ?


Będzie tak jak w Korei Północnej. Będziemy pracować jeszcze ciężej aby zadowolić premiera, cieszyć się jego szczęściem i opłakiwać jego porażki.

I jeśli grozi mi to samo co do tej pory to po co w ogóle powstała taka ustawa ?


Dotychczas było mnóstwo luk prawnych- tzw martwych przepisów, jak z abonamentem RTV-korzystanie i niepłacenie jest niezgodne z prawem ale nikt Ci nic nie zrobi. Najgorsze jest to że chcą to przeforsować po cichu, bez referendum itd. Zapewne dojdzie do wielu nadużyć- tzw "wylanie dziecka z kąpielą" lub "ucięcie ręki gdy palec jest uszkodzony"
Trzeba dokładnie przestudiować paragrafy bo zdania ładnie brzmią jednak istotne są: lub, albo, z, wraz itd.
  • 0

#71

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do pierwszego posta dopisałem Kielce.
  • 0



#72

sieka14.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybrał bym się jutro(Kraków) ale musiała mnie Grypa złapać....No nic, trzeba będzie innym razem założyć maskę!(Na pewno będą jeszcze demonstracje), a na razie trzeba śledzić ACTA i dowiadywać się jeszcze więcej-Dobry wywiad to podstawa !:)
  • 0

#73

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Organizator w Krakowie jasno prosił by masek nie ubierać, co najwyżej mieć przy sobie.
  • 0



#74

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A dzis ktos bedzie pod sukiennicami?? Ja wlasnie wrocilem z roboty i lece na autobus na rynek
mam nadzieje, ze bedzie nas sporo jeszcze dzisiaj!
Jutro jest za pozno zostaly tylko 2 dni!

Ludzie jest ostatnia szansa zeby cos zdzialac! : / : /
  • 0

#75

Xeo.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Organizator w Krakowie jasno prosił by masek nie ubierać, co najwyżej mieć przy sobie.


Hmmm... ciekawe, kto to powiedział, Polish Undergorund (którzy mówili, że Anony to banda dzieciaków jarających się, że są hackerami)? Podaj link, ciekawi mnie to.

@EDIT
Już mam: http://www.facebook....15317315225357/

Użytkownik Xeo edytował ten post 24.01.2012 - 20:43

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych