Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kobieta, która przystawia "coś" do głowy rannemu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wygląda na latarke, kobieta poświeciła żeby zoabczyć czy są jakieś głębsze obrażenia, zrobiła to szybko i tyle może w szoku moze z nerwów, nie wiem czego tu się doszukiwać.

Chciałem dodać jeszcze że katastrofa w Ramstein była spowodowana błędem pilota który źle wykonał akrobacje powietrzne. Poszukajcie pełny filmz tego zdarzenia to zoaczycie. Nie było żadnego UFO.

Użytkownik Cascco edytował ten post 17.01.2012 - 23:44

  • 0

#17

Balcon.
  • Postów: 31
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda na latarke, kobieta poświeciła żeby zoabczyć czy są jakieś głębsze obrażenia, zrobiła to szybko i tyle może w szoku moze z nerwów, nie wiem czego tu się doszukiwać.

Chciałem dodać jeszcze że katastrofa w Ramstein była spowodowana błędem pilota który źle wykonał akrobacje powietrzne. Poszukajcie pełny filmz tego zdarzenia to zoaczycie. Nie było żadnego UFO.


Zastosowanie latarki miałoby sens gdyby było rzeczywiście ciemno a jest dzień natomiast głębszych obrażeń nie sprawdza się poprzez sekundowe przyłożenie czegoś migającego do głowy (bo na latarkę mi to raczej nie wygląda) a na prześwietleniu rentgenowskim.

Użytkownik Balcon edytował ten post 18.01.2012 - 09:05

  • 0

#18

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pierwsze skojarzenie - naręczna technologia Goa'uld z Gwiezdnych Wrót :D

Rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej przyziemna - moim zdaniem jest to najzwyklejszy termometr bezdotykowy. Sanitariuszka mogła sprawdzać w ten sposób czy poszkodowany nie jest w stanie wstrząsu septycznego.
  • 0

#19

Balcon.
  • Postów: 31
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsze skojarzenie - naręczna technologia Goa'uld z Gwiezdnych Wrót :D

Rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej przyziemna - moim zdaniem jest to najzwyklejszy termometr bezdotykowy. Sanitariuszka mogła sprawdzać w ten sposób czy poszkodowany nie jest w stanie wstrząsu septycznego.


Katastrofa miała miejsce prawie 24 lata temu. Pytanie czy już wtedy istniały takie termometry i były w powszechnym użyciu służb ratunkowych? Z tego co wiem termometry bezdotykowe to jedna z nowszych technologii gdzie wykorzystuje się laser a sam proces mierzenia temperatury wynosi co najmniej kilka sekund nie zaś do sekundy jak by to wynikało z filmiku z katastrofy.

Użytkownik Balcon edytował ten post 18.01.2012 - 23:56

  • 0

#20

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Pierwsze skojarzenie - naręczna technologia Goa'uld z Gwiezdnych Wrót :D

Rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej przyziemna - moim zdaniem jest to najzwyklejszy termometr bezdotykowy. Sanitariuszka mogła sprawdzać w ten sposób czy poszkodowany nie jest w stanie wstrząsu septycznego.


Katastrofa miała miejsce prawie 24 lata temu. Pytanie czy już wtedy istniały takie termometry i były w powszechnym użyciu służb ratunkowych? Z tego co wiem termometry bezdotykowe to jedna z nowszych technologii gdzie wykorzystuje się laser a sam proces mierzenia temperatury wynosi co najmniej kilka sekund nie zaś do sekundy jak by to wynikało z filmiku z katastrofy.


Akurat różnego rodzaju pirometry są znane raczej od dawna. Posiadam tego typu termometr - pomair trwa momentalnie, naciskasz guzik i masz wynik.
  • 0

#21

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Pierwsze skojarzenie - naręczna technologia Goa'uld z Gwiezdnych Wrót :D

Rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej przyziemna - moim zdaniem jest to najzwyklejszy termometr bezdotykowy. Sanitariuszka mogła sprawdzać w ten sposób czy poszkodowany nie jest w stanie wstrząsu septycznego.


Katastrofa miała miejsce prawie 24 lata temu. Pytanie czy już wtedy istniały takie termometry i były w powszechnym użyciu służb ratunkowych? Z tego co wiem termometry bezdotykowe to jedna z nowszych technologii gdzie wykorzystuje się laser a sam proces mierzenia temperatury wynosi co najmniej kilka sekund nie zaś do sekundy jak by to wynikało z filmiku z katastrofy.



Tak, istniały. Owe laserowe, są faktycznie nowsze, na podczerwień. Istnieją jednak takie, które mierzą ciepłotę - wspomniane już pirometry. Pierwszy powstał jeszcze na początku XX wieku, 24 lata temu były powszechnie dostępne od dawna.
  • 0

#22

ObcyKany.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podobne termometry maja teraz w szpitalu tzw. bezdotykowe przykladaja do glowy na odleglosc ok. 5cm i bach temperatura wyskakuje :)
  • 0

#23

Pędnik Nie-Łągiewki.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To mocno sfotygowana po wypadku Anna F. - właśnie poradzieckim czytnikiem opartym o kryształ (wytopiony na pokładzie "Sojuza" przez Hermaszewskiego w experimiencie "Kristałł" - zobaczcie jak daleko w przeszłość sięgał spisek na L.K.!!) zarekwirowanym w gnieździe sowietyzmu-b.WSI przez Antoniego M. wczytuje leżącemu do pamięci to, "szto on nużen zapomnieć sztoby nie zabyć": że to była bomba, zamach, że podwozie - "...przecież Trupolew nie zamierzał lądować"! - to Ruscy na siłę już po upadku wyciągnęli i i.t.p. ważne dla przyszłego świadka szczegóły... A A.Gargas stoi i wszystko filmuje na karkas...

Dołączona grafika
/Connor
  • -3

#24

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Byliście kiedyś w szpitalu? To równie dobrze może być termometr do mierzenia temperatury.
Dołączona grafika
  • -1



#25

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w 88roku ? :mrgreen:
  • 0

#26

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

w 88roku ? :mrgreen:


Nie dokładnie takie oczywiście, ale termometry działające na podobnych zasadach istniały.
  • 0

#27

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i też waliły prądem po czole? :mrgreen:
  • 0

#28

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

i też waliły prądem po czole? :mrgreen:


To że coś świeci pod wpływem impulsu elektrycznego nie oznacza, że od razu razi prądem.
W domu wciąż lampy naftowe?
  • 0

#29

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

pierwszy termometr na podczerwien (bezdotykowy) powstal okolo lat 70-80, ale to nie moze byc to, poniewaz nawet te wspolczesne potrzebuje w zaleznosci od "klasy" 2-4 sekund na pomiar oraz podstawowa sprawa, to one nie swieca na obiekt tak mocno i to bialym swiatlem..
przedmiot w rece tej kobiety, najbardziej odpowiadalby poprostu latarce, ale co ona chciala ja zrobic to trudno logicznie okreslic, poniewaz jak juz tu pisano, na zbadanie reakcji oka bylo to za krotko.. a oswietlac rany tez nie bylo sensu bo tam bylo jasno, no i znowu takim blysnieciem nawet nie zobaczylaby co tam chciala..

mozemy wiec przyjac ze babka byla sanitariuszka/lekarzem i cos tam poprostu chciala zrobic ta latarka, jak np. wlasnie to badanie reakcji oka co uczynila by normalnie, ale tutaj bylo to nie spojnym i bezsensownym ruchem, bo.. dziwne iz nikt nie wzial tego pod uwage - ona sama byla w SZOKU! i nie wiedziala za co sie lapac..

albo mozemy przyjac iz byla kosmitka i skanowala pamiec czy ja mazala.. jak kto chce.. ja jestem zagorzalym zwolennikiem UFO, ale tutaj bym sie jego nie doszukiwal..
wogole tak na marginesie, dlaczego akurat ta katastrofa jest pelna UFO-teorii na calym swiecie?

Użytkownik manitoris edytował ten post 31.01.2013 - 16:16

  • 0

#30

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


i też waliły prądem po czole? :mrgreen:


To że coś świeci pod wpływem impulsu elektrycznego nie oznacza, że od razu razi prądem.
W domu wciąż lampy naftowe?


Nie napisałem że razi i nie musisz być aż tak agresywno-zabawny ;]
Tak Energooszczędne


pierwszy termometr na podczerwien (bezdotykowy) powstal okolo lat 70-80, ale to nie moze byc to, poniewaz nawet te wspolczesne potrzebuje w zaleznosci od "klasy" 2-4 sekund na pomiar oraz podstawowa sprawa, to one nie swieca na obiekt tak mocno i to bialym swiatlem..
przedmiot w rece tej kobiety, najbardziej odpowiadalby poprostu latarce, ale co ona chciala ja zrobic to trudno logicznie okreslic, poniewaz jak juz tu pisano, na zbadanie reakcji oka bylo to za krotko.. a oswietlac rany tez nie bylo sensu bo tam bylo jasno, no i znowu takim blysnieciem nawet nie zobaczylaby co tam chciala..

mozemy wiec przyjac ze babka byla sanitariuszka/lekarzem i cos tam poprostu chciala zrobic ta latarka, jak np. wlasnie to badanie reakcji oka co uczynila by normalnie, ale tutaj bylo to nie spojnym i bezsensownym ruchem, bo.. dziwne iz nikt nie wzial tego pod uwage - ona sama byla w SZOKU! i nie wiedziala za co sie lapac..

albo mozemy przyjac iz byla kosmitka i skanowala pamiec czy ja mazala.. jak kto chce.. ja jestem zagorzalym zwolennikiem UFO, ale tutaj bym sie jego nie doszukiwal..
wogole tak na marginesie, dlaczego akurat ta katastrofa jest pelna UFO-teorii na calym swiecie?


Ja też nie jestem za tym,że to kobieta rodem z MiB ale przyjrzyj się na jej ruch dłoni nie jest on przypadkowy tylko dobrze i precyzyjnie umie ona ten "przedmiot" chować
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych