Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy można nie wierzyć w istnienie obcych cywilizacji?


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#46

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wewnątrz obiektów poruszających się z bardzo dużymi prędkościami czas płynie wolniej dla obserwatorów zewnętrznych. Nie są do tego potrzebne prędkości bliskie szybkości światła. Takie spowolnienie występuje też przy prędkościach z jakimi poruszają się zwykłe samoloty.


Nie uważam tego za prawdę, bowiem czasu obiektywnie nie ma. Wszelkie dywagacje na jego temat są całkowicie subiektywne - co zresztą widać w przytoczonym poście...

Byłem obok, to wiem - widziałem inaczej, a czasu nie było.
  • 2

#47

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem jakoś tak napisałem o tym czasie Plancka a nikt nic nie odpowiedział...
Może dlatego że zedytowałem posta a nie dałem nowego :D
@mam (świat wiedzy nr: 5/2011)
Scenariusz 1
Teoria "Wszystko w jednym momencie"
Aby dotrzeć do Wielkiego Wybuchu, musielibyśmy cofnąć się o ok.13,75 mld lat. W swoich symulacjach fizycy coraz bardziej zbliżają się do Wielkiego Wwybuchu, ale w końcu docierają do punktu, w którym obliczenia biorą w łeb, każda symulacja wypluwa wyłącznie komunikaty o błędach. Kiedy bowiem dochodzimy do tzw. czasu Plancka, ułamka sekundy ( 5 x 10 do potęgi -44 sec)
po wielkim wybuchu zawodzą klasyczne prawa fizyki. Czas przestaje tu istnieć. Fizycy opisują ten okres jako nieskończenie długi: czas, rozłożony na nieskończenie wiele interwałów, rozciąga się do chwili właściwego Wielkiego Wwybuchu. Dzięki temu można wyjaśnić, jak w pierwszym ułamku sekundy mogło wydarzyć się tak niewiarygodnie wiele.

{{{0,00000000000000000000000000000000000000000005 sekundy}}}
Więc gdzieś w kosmosie istnieje miejsce gdzie czas nie płynie, albo płynie tak wolno że nie płynie xD {Może więc tymi miejscami są czarne dziury(?)}
Więc dałem nowego posta coby każdy bez problemu to sobie odczytał :D
  • 0

#48

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie wiem jakoś tak napisałem o tym czasie Plancka a nikt nic nie odpowiedział...
Może dlatego że zedytowałem posta a nie dałem nowego :D
Więc gdzieś w kosmosie istnieje miejsce gdzie czas nie płynie, albo płynie tak wolno że nie płynie xD {Może więc tymi miejscami są czarne dziury(?)}
Więc dałem nowego posta coby każdy bez problemu to sobie odczytał :D

Zapewne w trzeciej gęstości te wszystkie prawa mają jakiś sens, nie mają jednak sensu ogólnego - nie za bardzo daje się to zrozumieć w naszym świecie. Ale czas nie istnieje obiektywnie - a jedynie w naszych umysłach... Niewiele to zmienia, bowiem nikt nie usiłuje tego pojąć - co najwyżej wciąż usiłuje nas okraść, podejść, ośmieszyć... Znowu i wciąż w tym gnoju się męczymy - a to wszystko pozorne takie, jak za szybą - nieistniejące, śmieszne, żałosne...
  • 0

#49

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wędrowiec, nie musisz uznawać tego za prawdę. Faktów tym nie zmienisz. Tak samo możesz sobie uważać, że Ziemia jest płaska, a Słońce składa się z miodu.
Poczytaj sobie http://wyborcza.pl/1...zy_wolniej.html

Użytkownik Wszystko edytował ten post 31.12.2011 - 10:24

  • 0



#50

hix888.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wrócę parę postów wstecz i mam nadzieję, że rozwieję pewne wątpliwości. Są teorie, które, mówiąc skrótowo, zakładają, że grawitacja ma wpływ również na czas(są uznawane za prawdę i są ku temu dowody, więc czy można je wciąż nazywać teoriami?). Działa to tak: Im większa grawitacja, tym czas płynie wolniej. Nie jest to jednak tak proste i najłatwiej wytłumaczyć będzie to można na przykładzie: Załóżmy, że ekspedycje w pobliże czarnych dziur są już możliwe. Dwóch astronautów wyszło z promu i zaczęło badać czarną dziurę(z ogromnej odległości, ponieważ czarne dziury są super-masywnymi obiektami), jednak błędy w obliczeniach spowodowały, że czarna dziura złapała ich w swoje pole grawitacyjne. Teraz przenosimy się na moment to kabiny pilota promu. Co on zobaczy? Dla niego dwójka astronautów zawisła w miejscu, zupełnie, jakby ich sparaliżowało. Przeczekał tak, powiedzmy, rok i uznał, że dla jego kompanów nie ma ratunku. Odleciał, a oni nie ruszyli się nawet o milimetr. Teraz ta sama sytuacja oczami astronautów. Dla nich, czas płynął normalnie. "Spadali" w czarną dziurę z coraz większą prędkością. Widzieli natomiast to co się dzieje "na zewnątrz" pola grawitacyjnego czarnej dziury w baaaaaardzo przyśpieszonym tempie( Według tego co widzieli, prom odleciał po około 0,0001s od czasu wpadnięcia w owe pole).

Teraz problem nr.2.

"Czas płynie wolniej, gdy poruszamy się szybciej"

Wychodzimy od wszystkim znanego E=mc2(właściwie E0=m0c2), gdzie E= energia spoczynkowa, m= masa spoczynkowa, c= prędkość światła w próżni(zawsze stałe). Najprościej wytłumaczyć to będzie metodą przyczynowo-skutkową. Większa prędkość= większa energia. Większa energia= większa masa(m=E/c2). Większa masa= większa grawitacja. Większa grawitacja= czas płynie wolniej(jak pisałem wcześniej).

Jeśli są jakieś błędy interpunkcyjne, albo zdanie nie ma sensu, to przepraszam, ale to ze względu na późną porę ;). Chyba w miarę jasne, nie? :)
  • 1

#51

Slaw.
  • Postów: 127
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie można nie wierzyć. Obiekt ze zdjęcia znajduję się w Baalbek. Pomijając sposób obróbki głazu, jak oni chcieli to przetransportować?

Dołączona grafika

Ostatnio w TV było głośno o transporcie 300 tonowego okrętu podwodnego. Była To skomplikowana operacja.
Głaz powyżej szacuje się na minimum 1000 ton. Wymiary - 4m na 4,3m, długość 21 metrów.
Leży w kamieniołomie odległym od platformy o ponad 800 metrów.

Użytkownik Slaw edytował ten post 02.01.2012 - 00:33

  • 0

#52

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widziałem to na filmiku na jutube :D
Jeżeli chcesz znać teorie spiskowe to albo kiedyś na ziemi żyli giganci albo ktoś z kosmosu :)
  • 0

#53

Slaw.
  • Postów: 127
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chcesz znać teorie spiskowe to albo kiedyś na ziemi żyli giganci albo ktoś z kosmosu :)


Zaciekawiła by mnie jakakolwiek teoria inna niż "starożytni astronauci"
Myślę, że racjonalnej teorii (wiarygodnej) nigdy nie usłyszymy.
  • 0

#54

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Slaw, wejdź sobie w temat ,,budowle megalityczne". Tam były podawane przykłady jak mógł kiedyś wyglądać transport takich ogromnych głazów.
Znalazłem http://www.paranorma...657#entry410657

Użytkownik Wszystko edytował ten post 02.01.2012 - 10:55

  • 0



#55

Slaw.
  • Postów: 127
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystko, nie muszę czytać takich tematów gdyż posiadam kolekcję książek na ten temat.
Przykłady przykładami, teoria teorią a tu w praktyce trzeba dźwignąć ręcznie 1000 ton.
  • 0

#56

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Warto się zastanowić nad pochodzeniem życia na Ziemi i w tym kontekście rozpatrywać obecność "obcych" na naszej planecie. Czy gatunek ludzki to tylko ziemski fenomen? Skąd pewność, że każda istota wyglądająca jak człowiek jest ziemskiego pochodzenia? Trudno mi uwierzyć, że nie ma na świecie ani jednej osoby znającej prawdę.
  • 2

#57

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up
wracamy do punktu wyjścia
Albo prawdę znają tylko nieliczni którzy czekają na odpowiedni moment albo znają ją rządy jak np, USA CZY ruscy
albo faktycznie jesteśmy wyjątkowi i w kosmosie życia nie ma.
  • 0

#58

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@up
wracamy do punktu wyjścia
Albo prawdę znają tylko nieliczni którzy czekają na odpowiedni moment albo znają ją rządy jak np, USA CZY ruscy
albo faktycznie jesteśmy wyjątkowi i w kosmosie życia nie ma.


albo prawdy nie zna nikt ;)
  • 0

#59

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie życie w kosmosie istnieje, bo nie jest mi znany żaden powód dla którego miało by nie istnieć, skoro istnieje na Ziemi.

To czy inne cywilizacje nas odwiedzają, to nie ma na to dowodów, albo są one ukrywane.

Nie wiadomo nawet czy "odwiedzanie" jest, a nawet czy będzie kiedykolwiek przez jakąkolwiek cywilizację możliwe. Bo może się okazać, że nawet za miliard lat, ludzie i inne cywilizacje mimo ciągłego rozwoju, nadal nie będą w stanie nawet dobić do prędkości światła... co skończy się na tym, że każda z cywilizacji będzie w stanie eksplorować jakiś zajebiście mały promil wszechświata i nigdy nawet nie będzie blisko do kontaktu.

Czyli w skrócie, życie w kosmosie jest, ale czy wie o naszym istnieniu, to nie wiadomo :).

Co do kolegi który jako dowód istnienia obcych cywilizacji podaje budowle... to nie jest dowód i nigdy nie będzie. To jest jak mówienie, że Bóg istnieje, bo dziecko które spadło z 100 pietra przeżyło. To jest po prostu jedno z wytłumaczeń. To, że nawet jeśli nie będziemy w stanie podać innych , nie dowodzi, że to jedyne jest właściwie.

Ludzie kiedyś mówili, że jeśli ciągle pójdziesz w jedną stronę to w końcu trafisz na koniec świata i... i pewnie spadniesz w otchłań. To było jedyne wytłumaczenie, a jak prawie każdy wie, nie okazało się prawdziwe.
  • 0

#60

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przypomniało mi się możliwe wytłumaczenie "jak mogli przenieść ten kamień?". Nikt z nas nie wpadł na to, że ten kamień mógł tam już leżeć (może jakiś lodowiec go przyniósł wcześniej) a ludzie skorzystali i go tylko przycięli. Odnoszę się tu do tego ostatniego kamienia zaprezentowanego na zdjęciach. Co do jakichś wielkich budowli to się nie wypowiadam, ale myślę, że moja teoria jest w miarę prawdopodobna :)
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych