Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy można nie wierzyć w istnienie obcych cywilizacji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#16

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Exio, dla dobra forum, zbieraj jak najwięcej! Wszelkie filmy po zbudowaniu, wywiady, materiały, plany, dosłownie wszystko. Potem tylko to ładnie uporządkować i w przystępny sposób wrzucić na forum, żeby wszyscy mogli się o tym dowiedzieć :) Myślę, że jeśli byś to zrobił, to wiele osób (wraz ze mną na czele) byłoby Ci bardzo wdzięczne. Tak więc czekam z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje (oby jak najbardziej szczegółowe) ;p
  • 0

#17

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdyby taki człowiek sprzed 10k lat miał możliwość zobaczenia naszej rzeczywistości, to postawiłby sobie pytania typu
A jak można pomniejszych i uwięzić człowieka/miejsca w skrzyni [telewizor]? Jak można komunikować się z człowiekiem na drugim końcu świata, nie widząc go?

Wnioski - telewizor i internet są niezbitymi dowodami na istnienie obcych cywilizacji.


Nadal nie wiem jak cieli ten granit.
  • 0

#18

BehawioralnyBarbararzyńca.
  • Postów: 177
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano




Gdyby taki człowiek sprzed 10k lat miał możliwość zobaczenia naszej rzeczywistości, to postawiłby sobie pytania typu
A jak można pomniejszych i uwięzić człowieka/miejsca w skrzyni [telewizor]? Jak można komunikować się z człowiekiem na drugim końcu świata, nie widząc go?

Wnioski - telewizor i internet są niezbitymi dowodami na istnienie obcych cywilizacji.


Nadal nie wiem jak cieli ten granit.


Analogicznie człowiek z mojego przykładu nie będzie wiedział, jak działa telewizor.

Użytkownik BehawioralnyBarbararzyńca edytował ten post 28.12.2011 - 18:04

  • 0

#19

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Analogicznie człowiek z mojego przykładu nie będzie wiedział, jak działa telewizor.


Weź przestań mi kit wciskać. Powiedz jak ten granit cieli.
  • 1

#20

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

MrOsamaful w moim poprzednim poście dałem Ci linka do pewnego tematu i tam to wszystko jest opisane o ile dobrze pamiętam, wystarczy tylko przeczytać.
  • 0



#21

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie jesteśmy historykami, podejrzewam, że nikt na forum Ci nie powie :D Ale ostatni post mnie rozbawił, pytanie zadane z uporem maniaka :)

EDYTA: widocznie się myliłem, exio podał link, zaraz sam z ciekawości przeczytam :)

EDYTA2; Jak zobaczyłem ile tego jest, to pomimo mojego niezmiernego zainteresowania tą debatą, nie dam rady przez nią przebrnąć, zaufam na słowo :)

EDYTA3 (do kolegi na dole): Teraz jest to potrzebne, żeby zrobić to szybko i efektywnie. Jakby Ci się nudziło to możesz przecież nawet dłutem, młotem przepołowić i pilnikiem ładnie dociąć, kwestia czasu i energii :D

Użytkownik ptaq edytował ten post 28.12.2011 - 18:34

  • 0

#22

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie jesteśmy historykami, podejrzewam, że nikt na forum Ci nie powie :D Ale ostatni post mnie rozbawił, pytanie zadane z uporem maniaka :)

EDYTA: widocznie się myliłem, exio podał link, zaraz sam z ciekawości przeczytam :)



Jestem po prostu ciekawy jak robili to 10tyś lat. Skoro dzisiaj żeby przeciąć granit trzeba ogromnych tytanowych pił, pokrytych diamentowym proszkiem, napędzanych mocnymi silnikami.

Nadal nie znam odpowiedzi na to pytanie.
  • 0

#23

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest MASA zagadek odnośnie architektury sprzed x-tysięcy lat. Niewytłumaczalnych należy dodać, a tłumaczenie, że dla ludzi z tego czasu równie dziwne byłyby obecne technologie jest co najmniej głupie. Chyba, że masz na myśli zaawansowaną cywilizacje, którą spotkała zagłada? W każdym razie co do tematu to UFO jest zjawiskiem NIEPODWAŻALNYM, a jeśli chodzi o obce cywilizacje na ziemi to jest to według mnie bardzo możliwe, ale na to niepodważalnych dowodów nie ma oprócz pośrednich właśnie związanych z zagadkami architektury.

Natomiast każdemu nieustannie polecam i tobie Demon też, filmy z mojej sygnatury, jeśli tylko znasz dobrze j. angielski. Moim zdaniem obowiązkowe do obejrzenia :)

Użytkownik Chessman edytował ten post 28.12.2011 - 18:53

  • 1

#24

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Exio. Z nieba nam spadłeś.:) Postaraj się zebrać jak najwięcej informacji o doktorze i jego wynalazku. To naprawdę interesujące, a i pan doktor zyskałby niezły rozgłos. Wiele osób z tego forum byłoby wdzięcznych za takie informacje. A ja chyba najbardziej.

P.S. Chessman. Napewno obejrzę.;) Dzięki.

Edit: Jak widzę wszyscy, którzy wypowiadają się w temacie nie negują istnienia ''obcych''. Nawet Wszystko, który z tego co widzę nastawiony jest sceptycznie do prawie wszystkiego ;), wierzy w istnienie cywilizacji pozaziemskich. Jestem w szoku i dalej czekam na śmiałka, który zaprzeczy wszystkiemu, co napisałem.;)

Użytkownik Demon edytował ten post 28.12.2011 - 19:49

  • 0

#25

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Exio, ja również przyłączę się do prośby poprzedników o jakieś informacje od Twojego wykładowcy. Jednak ostrożnie. Myślę, że powinieneś przygotować sobie listę kilku - kilkunastu pytań (konkretnych i skonstruowanych tak aby trafiały w sedno naszych zainteresowań). Wiadomo, że pracownicy akademiccy często są bardzo zabiegani i możliwe, że ten może po prostu nie mieć czasu na luźne rozmowy o swoim wynalazku.
Po drugie primo ( ;) ), wcale nie musi tak chętnie na każde pytanie odpowiadać. Skoro jego wiedza została wykorzystana przez jakieś firmy/instytucje do budowy danej maszyny to może obowiązywać go tajemnica i po prostu nic z tego.
Należy również pamiętać o sprawie takiej jak ochrona własności intelektualnej (w końcu to owoc pracy mózgu tego człowieka, jego twórczość poniekąd), zatem opublikowanie tego typu informacji na Forum mogłoby obfitować w nieprzyjemne konsekwencje dla Ciebie i dla niego.

Obawiam się, że nie możemy liczyć na więcej niż odpowiedzi na kilka konkretnych pytań, bez jakichkolwiek szczegółów technicznych czy informacji mogących sugerować zbyt wiele. Tak to widzę, choć podkreślam, BARDZO chciałbym się tu mylić i żebyś co nieco od człowieka wyciągnął. Wszystko zależy od jego zobowiązań i dobrej woli.

Użytkownik riseman edytował ten post 29.12.2011 - 00:03

  • 0



#26

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za wypowiedź Przemo. Wiem, że niektórzy zachowują swój sceptycyzm nawet, gdy wiedzą, że nie mają racji, ale po występie sawioli chyba każdy z nas nabrał go chociaż troszeczkę.;) I muszę Cie zmartwić, bo nie uwierzę, że można nie wierzyć dopóki ktoś mi tego nie udowodni, a jak na razie nie ma śmiałka, który by nie wierzył.;)
  • 0

#27

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

riseman, obawiam się, że możesz mieć rację. Ja bym na jego miejscu powiedział wszystko, bo co mi szkodzi, i tak facet na tym pewnie nie zarobi jak wojsko przejęło ;p W takim razie co do listy pytań, która jest dobrym pomysłem, to daj znać czy nie potrzebujesz pomocy :)
  • 0

#28

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak wojsko się tym interesuje to rzeczywiście szanse na wywiad są znikome. Wojsko to wojsko. Podobnie było z tzw. zderzakiem Łągiewki, którym zainteresowała się WSI i ślad po nim zaginął. Ale jeżeli ten doktor otwarcie mówi o tym na wykładach to myślę, że warto chociaż spróbować. Wszystko w rękach Exio. Powodzenia.:)
  • 0

#29

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Demon po co na to czekać? Żeby wybuchła nam taka debata jak o chemitrails ? :D
Temu że coś tam istnieje nie można zaprzeczyć
  • 0

#30

Sykes.

    Curious

  • Postów: 74
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Istnienie obcych cywilizacji jest tak samo pewne, jak 2 * 2 = 4.
W tak rozległym kosmosie życie NIE MIAŁO prawa powstać jedynie na naszej drobnej, niebieskawej Ziemi. Żeby przekonać się o tym na własnej skórze polecam starą, ale jakże sprawdzoną metodę: wyjście w bezchmurną noc, z dala od jakichkolwiek źródeł światła i spojrzenie w ciemne, usiane tysiącami gwiazd niebo. Przytłaczający widok, prawda ? Wszystko (może poza M31 :)), co widzimy nieuzbrojonym okiem na nieboskłonie to zaledwie "rzut beretem" w skali Wszechświata. Nic więcej, niż nasze skromne, galaktyczne podwórko na którym mieszkamy.
Dlaczego mielibyśmy być tacy wyjątkowi, jedyni w swoim rodzaju w tym rozciągającym się na miliardy lat świetlnych oceanie, po którym to dryfuje niezliczona ilość planet, gwiazd, galaktyk ?
Mym skromnym zdaniem Wszechświat, z naszą rodzimą Drogą Mleczną na czele wręcz kwitną życiem. Kto wie, bardzo możliwe jest też to, iż cywilizacja ta znajduję się "blok dalej" na naszej skromnej dzielnicy ?
  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych