Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chip-Chan


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2750 odpowiedzi w tym temacie

#1

TikTak.
 • Postów: 32
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Postanowiłem wyręczyć kilka osób i zdecydowałem się założyć temat o tej niezwykłej osobie :)
W tym temacie możecie przesyłać screeny, pisać co zaobserwowaliście na live

Jeśli ktoś nie wiem dokładnie o co mi chodzi , przybliżę ową historię :)
Chip-Chan

"Chip-Chan (prawdziwe imię/nazwisko nieznane) została okryta przez 4-chanową sekcję /x/ 6 sierpnia 2011 roku, w wątku poruszającym zagadnienie „podglądactwa” przy wykorzystaniu kamerek internetowych (najczęściej bez zgody osoby „zainteresowanej”). Na filmie spała tak mocno, że użytkownik, oprócz umieszczenia jej kamerki na portalu dodał jeszcze komentarz : „Jakaś laska, siedząca na krześle z podkulonymi nogami, wszędzie dookoła jej biurka i na oknach porozwieszane są znaki w języku koreańskim. Myślę... że jest martwa”.

Tym właśnie zwróciła swoją uwagę sekcji /x/. Przez następne kilka godzin, mnóstwo użytkowników komentowało każdy z niewielkich ruchów jakie wykonywała – wierząc, że to po prostu siła grawitacji oddziaływująca na martwe od dłuższego czasu ciało.

Jeden z nich zauważył : „Dwie godziny temu, ktoś obserwował ją przez całą godzinę. Od tamtego czasu nie poruszyła się ani razu”. Jednak wszystkie spekulacje zostały rozwiane, gdy obudziła się na chwilę aby podrapać się po nodze. Cała sytuacja dalej nie posunęła się ani trochę w kierunku rozwiązania : nieznana nikomu Koreańska kobieta, śpiąca w niewygodnej pozycji przez nienormalnie długi okres czasu, otoczona pustymi butelkami po wodzie a całe jej biurko oraz okna pokryte znakami napisanymi w języku Koreańskim.

Niedługo potem zaskoczyła wszystkich swoją nagłą pobudką. Szybko, schowała się za jeden ze swoich znaków i zaczęła korzystać z laptopa (co mogliśmy zobaczyć w kamerze nr. 2). Ze względu na niską jakość obrazu, po dziś dzień nie wiemy nad czym mogła wtedy pracować.

Wszyscy byli zainteresowani znaczeniem plakatów znajdujących się w jej pokoju. Jeden z użytkowników postanowił „skonsultować się” z tłumaczem Google, kilku innych poprosiło o pomoc znajomych zajmujących się językiem koreańskim. Ze względu na tragiczną jakość kamer, odczytywanie znaków było bardzo męczącym zajęciem – a Ci szczęśliwcy, którym się to udało, zgodnie twierdzili, że nie mają one najmniejszego sensu. Były, zniekształcone, mylące i nie naturalne. Niektórzy zastanawiali się czy rzeczywiście zostały one napisane w języku koreańskim, ponieważ kaligrafia i styl jednoznacznie wskazywały, że nie jest to osoba, dla której język ten jest językiem ojczystym.

Pierwszy z odcyfrowanych znaków brzmiał : „Nie możesz zmusić osoby aby była nieprzytomna tylko od 7 do 10 po południu”. Zauważono, że znaki “경정P” albo nie znaczą nic albo są pewnego rodzaju imieniem bądź nazwą własną. Ponownie z powodu na jakość obrazu, pełne tłumaczenie było praktycznie niemożliwe do wykonania. Mimo wszystko udało się przetłumaczyć kilka z nich :

-„Nie daj się oszukać/Nie daj się ogłupić”

-„Zawsze, wcześnie rano/Codziennie, samym rankiem”

-„Jeżeli ktoś przyjdzie, to sparaliżuje (w domyśle, tą osobę)”

-„Nie mogę przestać/Nikt mnie nie powstrzyma”

Jeden z użytkowników (który posiadał znajomych w Korei), zauważył, że być może przekaz ze znaków jest skierowany w stronę każdego, który się jej przygląda. Pojawiła się także druga teoria, w której miało być to rozpaczliwe błaganie o pomoc. Jego znajomi, potwierdzili wcześniejszą tezę, że pismo jest bardzo nie naturalne a gramatyka stoi na bardzo kiepskim poziomie (chociaż w ogólnym rozrachunku w językach azjatyckich jest ona stosunkowo prosta, dop. tłumacza).

Wkrótce po tym, Chip-Chan stworzyła kolejny plakat. Jednak w tym wypadku tłumaczenie było zupełnie nie możliwe. Tekst nie miał zupełnie żadnego sensu, widniały tam również znaki, które nie występują w języku koreańskim. Jednak dla niej, musiał być on bardzo ważny, ponieważ ciągle zwracała naszą uwagę w jego kierunku – całą noc spędziła na przepisywaniu i tworzeniu nowych wersji, jednak bez skutku… nic nie dało się z tego zrozumieć - wspomina jeden z internautów.

Wielu użytkowników doszło do wniosku, że jej zachowania, jak np. możliwość snu w niewygodnej (nienaturalnej) pozycji przez bardzo długi czas pasują idealnie do objawów, które możemy zaobserwować u osób chorych na schizofrenię. Teoria ta nie została jednak nigdy potwierdzona.

Niedługo potem, wyszło na jaw (w oparciu o kilka blogów, które prowadzi), że filmowała siebie od 2008 roku. Z tego co pisze, wynika, że kamery zainstalowane w jej domu nie zostały zamontowane przez nią. Jednak utrzymuje je aby śledzić, co dzieje się w czasie kiedy śpi. Wciąż nie wiadomo po co to robi.

Czytając jej blogi można dojść do tego, że cierpi na paranoję. Ponownie, nie zostało to potwierdzone przez żadnego specjalistę.

Jak dotąd, ciągle walcząc z jej łamaną angielszczyzną i karkołomnym koreańskim, udało się nam wywnioskować, że Chip-Chan w 1999 roku została porwana przez skorumpowanego oficera Policji, który w jakiś sposób zapanował nad jej świadomością. Następnie wszczepił w jej chrząstkę, znajdującą się w kostce „VeriChip”. Dzięki niemu, jest w stanie zobaczyć wszystko co robi i usłyszeć wszystko co mówi, co więcej kontroluje nim jej sen oraz powstrzymuje od ucieczki. Wszystkie dziwne objawy zaobserwowała u siebie w 2006 roku – szczególnie wymowne były chroniczne senne koszmary.

„Codziennie spałam po 20 godzin” – możemy przeczytać na jej blogu. W tym wpisie ponownie wraca do tego, że to nie ona zainstalowała kamery. Ale do tej pory utrzymywała je aby móc kontrolować to co dzieje się w czasie jej „wymuszonego” snu. Pierwotnie mieliśmy dostęp do 3 kamer, na dzień dzisiejszy działają jedynie 2 z nich.

Po tym jak znalazła się pod ciągłą obserwacją „śpi tylko od 4 do 10 godzin”, ale jej oprawca (jak go nazywa) może sprawić, że będzie spać przez cały dzień. Z jej strony możemy się także dowiedzieć, że zanim to wszystko się zaczęło, potrzebowała jedynie 4 godzin snu dziennie i potrafiła się po nich budzić bez żadnego bodźca z zewnątrz. Po wszczepieniu „VeriChip’a” twierdzi, że specjalnie skonfigurowała budzik tak, aby dzwonił co 10 minut – jednak kiedy śpi nigdy nie reaguje na dźwięk alarmu (na dzień dzisiejszy nie mamy dowodów na obecność takowego alarmu).

Chip-Chan, apeluje do wszystkich, którzy starają się usłyszeć bądź dostrzec sławny alarm, aby „nigdy go nie słuchali ani w żaden sposób na niego reagowali”. Jego działanie pozostaje tajemnicą."

Autor:Shinji77
Oryginał w tym temacie:http://www.paranormalne.pl/topic/22907-creepypasta-urban-legends-itp/page__st__450

Tutaj LIVE :
http://aassdd.viewne...PageLayout=Div9


Osobiście mam pytanie. W jakim celu są po ustawiane są lub położone te kartki z dziwnymi znakami, które nie przypominają koreańskich lub podobnych do tego języka liter... Tak jakby chciała nam coś przekazać!

Użytkownik TikTak edytował ten post 21.12.2011 - 15:01


#2

Yoh.
 • Postów: 617
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przed chwilą chciałem założyć podobny temat, ale dobrze że coś mnie zmotywowało do sprawdzenia, czy już ktoś mnie nie wyręczył. Skoro już mamy temat, to świetnie.

Obserwację zacząłem od razu, po przeczytaniu „creepypasty”, czyli mniej więcej, około 7:45 [w przybliżeniu]. O godzinie 10:19, naszego, Polskiego czasu, „Chip-Chan” wstała. Po przebudzeniu wyglądała na zaniepokojoną, oddawała wrażenie, jakby czegoś szukała albo sprawdzała czy wszystko jest tam, gdzie być winno. Przez chwilę zrobiła niezły bałagan w kamerze #1. Następnie, ponownie wróciła na materac, przykładając się do snu. Od godziny 10:27 do godziny 10:40, zaprzestałem obserwacji. Kiedy wróciłem do przyglądania się poczynaniom dziewczyny, zaobserwowałem zmiany w otoczeniu. Karta, na której znajdują się znaki w jakimś języku, została usunięta. Laptop został przesunięty, zaś „Chip-Chan” przypuszczalnie położyła się po prostu w wygodniejszej pozycji, gdy nie było wokół niej żadnych „śmieci”. Od 10:40 zauważyłem jedynie ruchy podczas snu.
O 10:50, przerwałem obserwację - wyszedłem do sklepu.

Dołączona grafika

O godzinie 13:10, wznowiłem obserwację. Brak jakichkolwiek zmian w otoczeniu i zachowaniu dziewczyny, w stosunku do poprzedniej obserwacji. Dostrzegalne jedynie ruchy podczas snu. Przerwałem obserwację na chwilę gdy nic się nie działo. Zrobiłem to o 14:40. Powrót do obserwacji o 14:47 - prawdopodobnie chwilowa pobudka. Zmiany w otoczeniu były zauważalne - karta papieru na której zapisano coś nieznanym mi językiem, ponownie znalazła się na ekranie kamery #2. Brak widocznych zmian w otoczeniu w przypadku kamery #1.

Moje przypuszczenie:
Chip-Chan” wstała na chwilę. Postawiła kartę papieru ponownie na miejsce, po czym ułożyła się w dogodnej dla siebie pozycji do snu i ponownie usnęła.

Na chwilę obecną - nie dostrzegłem nic nadzwyczaj ciekawego.

Osobiście mam pytanie. W jakim celu są po ustawiane są lub położone te kartki z dziwnymi znakami, które nie przypominają koreańskich lub podobnych do tego języka liter... Tak jakby chciała nam coś przekazać!

Niewykluczone.
Dziwi mnie jedynie fakt, czemu nikt tej dziewczynie do tej pory nie pomógł. Żyje ona w takich warunkach że... szkoda słów.

Użytkownik Kyon edytował ten post 21.12.2011 - 15:36
#3

Syrinks.
 • Postów: 324
 • Tematów: 6
 • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właśnie po raz pierwszy udało mi się dostrzec jej twarz, zasłonięta troche kocem, ale jednak, wcześniej widziałam tylko włosy.
Chip-Chan leży teraz w troche innej pozycji niż ostatnio gdy ją widziałam, wcześniej karki z napisami były porozwalane po podłodze, widziałam dwa kartony (tak jak na ostatnim kadrze który pokazał wyżej Kyon), teraz to wszystko zasłania jedna duża karta którą powiesiła:
Dołączona grafika

Weszłam na poświęconego jej osobie tumblr'a (http://chip-chan.tumblr.com/), jeden koleś napisał tam iż podobno ma screeny z sytuacji gdy Chip-Chan zbiera swoje włosy z koca i wkłada je do plasikowej torebki.

#4

TikTak.
 • Postów: 32
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest na tyle dziwne, że patrząc na live mój mózg się odzywa. Lekkie podsumowanie.
Ogromna flaga Korei, porozwalane kartki z znakami, które ledwo przypominają te z języka w tym państwie. Tak jak napisałem na końcu, wydaje mi się że ona chce nam coś przekazać . "Burdel" w całym domu. Hmm... może wersja z uwięzieniem ? eksperyment ? I ten sen... zawsze jest długi...


PS. Z tego co przeczytałem Chip-Chan przez ostatnie 13 lat cierpi na coś, lecz nie jest to pewne na 100%. Ludzie interesujący się tym mają nadzieję, że dowiodą i wytłumaczą to wszystko...

Użytkownik TikTak edytował ten post 21.12.2011 - 16:07


#5

Yoh.
 • Postów: 617
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Weszłam na poświęconego jej osobie tumblr'a (http://chip-chan.tumblr.com/), jeden koleś napisał tam iż podobno ma screeny z sytuacji gdy Chip-Chan zbiera swoje włosy z koca i wkłada je do plasikowej torebki.

Tego nie wiemy. Musiałby je udostępnić, a myślę że póki co, tylko ja jestem na tyle walnięty, by robić screeny, kiedy ona tylko się poruszy :o W każdym razie, jest to możliwe. Dziewczyna podobno cierpi na schizofrenię paranoidalną, połączoną z narkolepsją. Na screenach jakie udostępniłem powyżej, można dostrzec jej twarz, a przynajmniej większy kawałek - jeżeli kogoś to interesuje.

Gdyby tylko możliwe było udzielenie jej w jakiś sposób pomocy...

"Burdel" w całym domu. Hmm... może wersja z uwięzieniem ? eksperyment ? I ten sen... zawsze jest długi...

Niczego nie dowiemy się, dopóki nie znajdzie się osoba, która może przetłumaczyć to, co ona tam napisała. Póki co, dziewczę sobie smacznie śpi. Nie zauważyłem niczego niepokojącego lub istotnego dla sprawy.

Użytkownik Kyon edytował ten post 21.12.2011 - 15:47
#6 Gość_Angel

Gość_Angel.
 • Tematów: 0

Napisano

Widział ktoś czy ona coś pije albo je...? Tylko śpi i śpi... :|

Użytkownik Angel edytował ten post 21.12.2011 - 16:04


#7

Yoh.
 • Postów: 617
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szkoda, że na sadisticu to było przed niedzielą i tu wkleiłem linka na shout boxa...

Zaś w przypadku sadistica, autor powołał się przede wszystkim na creepypastę, którą Shinji77, umieścił tutaj na forum, w czwartek. Warto sprawdzić źródła i dokładnie przeczytać tekst, by się tego dowiedzieć. Tutaj, dopiero dzisiaj, rzeczywiście rozpoczęła się dyskusja na ten temat :)

Widział ktoś czy ona coś je...? Tylko śpi i śpi...

Dzisiaj na moich oczach wstała tylko na chwilę. Nie widziałem jeszcze by cokolwiek spożywała, jednak dzieje się to zapewne gdy my w większości śpimy. Wystarczy spojrzeć na różnicę godzin. Jutro, gdy wrócę z pracy, walnę się spać w dzień, a noc spędzę na przyglądaniu się jej poczynaniom. Przynajmniej, taki mam początkowy zamiar :)#8

Syrinks.
 • Postów: 324
 • Tematów: 6
 • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Namida pisała w sobotę w komentarzach do creepypast, że widziała ją tego dnia jak szykowała sobie jedzenie tam przy tej górze kartonów.

#9

Marines.
 • Postów: 42
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak mnie nakręciliście że też sobie dzisiaj nockę robię, to jest coś tak nieprawdopodobnego..

#10

Connor.

  Kings Never Die

 • Postów: 1674
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem, że to dziwne ale co jeśli to my jesteśmy obiektami testu, a eksperyment przeprowadzany jest na skalę światową? ;>#11

Yoh.
 • Postów: 617
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiem, że to dziwne ale co jeśli to my jesteśmy obiektami testu, a eksperyment przeprowadzany jest na skalę światową? ;>

Mówi się trudno.
Próbuję odnaleźć adres tej dziewczyny. W googlach na darmo szukać. Może uda się ją namierzyć po IP, bądź w jakiś inny sposób. Wszystkiego warto próbować. W międzyczasie, będę też ją baczniej obserwował. Skoro, ona tyle czasu spędza w domu, musi być osoba, która ją utrzymuje. Może to już jakaś podpowiedź?#12

Connor.

  Kings Never Die

 • Postów: 1674
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To mam pytania tak żeby mieć pewność: Od ilu dni ona tam tak "mieszka"? Czy kiedykolwiek pokazano co jest w pokoju obok, do którego wejście widać w Kamerze nr 1?#13

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No rzeczywiście nieprawdopodobne... Jakaś dziewczyna ustawiła kamerę i bawi się w transmisję swojego życia. A jak widać życie ma nudne, tylko śpi albo siedzi na krześle. No bardzo ciekawe. Do tego wystawiła jakieś ogromne zapisane kartki.
Co w tym niezwykłego?
W Polsce też się takie rzeczy dzieją. Jeszcze niedawno działała taka strona z czatem i przekazem z kamer na żywo. Same małolaty tam się pokazywały, przeważnie młode dziewczyny. Niektóre z nich ustawiały miały włączoną kamerę praktycznie przez cały dzień. Można było patrzeć jak śpią, jedzą itp.
A tak poza tym, 4chan to zbiegowisko zwyrodnialców, pedofilów i innych dewiantów. Pewnie wielu z nich rajcuje się oglądając tego dzieciaka.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 21.12.2011 - 16:49
#14

fructus.
 • Postów: 74
 • Tematów: 4
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś musi przecież iść po zakupy albo ktoś je musi jej przynosić. Do toalety też musi chodzić. Wiadomo coś o tym jak wygląda to mieszkanie? Czy ciągle jest w tych samych ciuchach? Kamerkę ma tylko w tym pokoju i kuchni.

#15

Shi.

  關帝

 • Postów: 997
 • Tematów: 39
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj macie IP kamerki :

Dołączona grafika

Tutaj prawdopodobne miejsce zamieszkania :

Dołączona grafika

Tutaj ichniejsze "Google Earth" i jej koordynaty (znalezione przez /x/menów) 연희동89-25.

Enjoy ;)
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u