Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atlantyda - zaginiona cywilizacja królów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#211

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tu trafiłeś w sedno, redfive.
To wiele wyjaśnia.
Nasza, obecna cywilizacja ma ok. 20 000 lat, więc przez pozostałe 80 000 mogło się wiele wydarzyć...
  • 0

#212

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak Atlantyda mogła by być na Morzu śródziemnym (podejrzewano już Kretę i inne wyspy) jak Plato wyrażnie pisał,ze znajdowała się ona za słupami Heraklesa czy na Atlantyku:) Dla mnie najbardziej prawdopodobna jest wersja że znajdowała się na karaibach, gdzie w pobliżu Kuby odnaleziona na dnie morza wielkie zatopiona miasto.
  • 0

#213

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ehh, sa tez teorie ze atlandtyda jest na innej planecie, badz odczepila sie jak ksiezyc od ziemi, i znajduje sie gdzies w okolicahc Pegaza... :P
  • 0

#214

M@ti.
  • Postów: 47
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście uważam, że to poprostu kawałek londu który został zatopiony... Nic ciekawego, dlaczego odrazu "Atlantyda"? Znaleziono podwodne miasto?
  • 0

#215

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zatopionych miast jest wiele na ziemi, od Japonii po Amerykę i Europę. Znaczy to tylko tyle,ze kiedyś poziom wód był dużo niższy i ludzie nad brzegami budowali swoje miasta, i tak jak np. u wybrzeży Francji kamienne kręgi. Atlantyda była pewnie jedna z wielu cywilizacji/państw, które zostały zatopione w wyniku topnienia lodowców.
  • 0

#216

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A jak wiele jest tych miast, które zostały zatopione?
  • 0

#217

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odnaleziono takie na Karaibach w bodaj dwóch miejscach, u wybrzeży Japonii, Wysp Kanaryjskich, Filipin. U wybrzeży Francji są liczne kamienne kręgi i inne podobne konstrukcje,
  • 0

#218

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Problem nie leży w tym, czy istnieją siedliska zalane przez wody morskie, które to często w przeszłości zmieniały swój poziom, a problem dotyczy: "miasta" i "wiele". Oczywistym jest, że takowe siedziby istnieją, natomiast ważne jest zachowanie skali. Polecam ciekawą stronę: Archeowieści :]
  • 0

#219 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Problem nie leży w tym, czy istnieją siedliska zalane przez wody morskie, które to często w przeszłości zmieniały swój poziom, a problem dotyczy: "miasta" i "wiele". Oczywistym jest, że takowe siedziby istnieją, natomiast ważne jest zachowanie skali. Polecam ciekawą stronę: Archeowieści :]


Ale to co napsałeś ma się nijak do informacji napisanej przez kolegę o fakcie zatopionych miast. Takie istnieją i tego nie zmienisz chocbyś nie wiem jak dumał i myślał.
  • 0

#220

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko się jeszcze rozbija o to, ile z tych "miast" rzeczywiście nimi jest (przykład naturalnych formacji skalnych z Bimini) i czy te "miasta" (czyli w sumie kilka prostych budowli na krzyż) są w istocie dowodem na istnienie wysoko rozwiniętej cywilizacji ze swoimi piramidami, kryształami i kosmicznymi odwiedzinami ;)
  • 0



#221 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

nie byłeś tam a już snujesz swoje historie. Ja na Twoim miejscu wstrzymałbym się z tego typu założeniami z góry ustalonymi. Tak daleko nie zajdziesz.
  • 0

#222

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już kiedyś mówiłem, że nowoczesna archeologia ma dopiero niecałe 200 lat. Oczywiście jak każda nauka zdążyła skostnieć i dla własnej wygody przyjęła pewne ustalenia których nie chce podważać.
Przecież książki muszą się sprzedawać, dzieła sztuki też.
Platon wspomina o pewnym dość dużym państwie, jednak do tej pory nie ustalono czy chodzi mityczne królestwo Atlantydy, czy odległych potomków którzy żyli na gruzach swych przodków.
  • 0

#223

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

muhad, nie musiałem tam być, wystarczy ze inni tam byli i te miejsca zbadali ;) Np Bimini jest wedle tych badań formacją skalną a reszta zatopionych "miast" ogranicza się do paru miejsc wyglądających jak ślady domostw a i to nawet nie do końca, bo np układ skały w pobliżu Japonii (tam gdzie znajduje siękolejne "miasto", wskazuje na to, że mieszkańcy musieli mieć dość niepraktyczne dla ludzi plany architektoniczne.

A co do założeń z góry ustalonych, to nie ja z góry zakładam, że te "miasta" to dowód na istnienie Atlantydy z jej cudownymi, energetycznymi kryształami i piramidami :)

Oczywiście jak każda nauka zdążyła skostnieć i dla własnej wygody przyjęła pewne ustalenia których nie chce podważać

Opowiesz mi co jest przykładem takiego skostnienia?
  • 0



#224

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Opowiesz mi co jest przykładem takiego skostnienia?

Przykładem jest odrzucanie każdych śladów i dowodów nie zgadzających się z przyjęta teorią. Przecież chociażby słynna maszyna spod Antykithery nie pasuje bo jest niezwykle skomplikowana i perfekcyjnie wykonana w sposób jaki przecież w tamtych czasach był niemożliwy wiec leży sobie w muzeum i archeolodzy mają ją w d...
Archeologia jako dziedzina wiedzy a nie nauka jest zamknięta na nowe teorie bo przecież niema sensu zmieniać co roku podręczników, podwarzac teorii uznanych profesorów
  • 0

#225

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poraza mnie wasza prostolinijnosc myslenia, a najgorsze jest to ze to swiadmoma prostolinijnosc, zaslepiona wiara w z gory zalozona teorie...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych