Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atlantyda - zaginiona cywilizacja królów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#196

el_tibio.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobne. Jak czytałem na początku artykułu, Atlantyda była zwana tez edenem, i tam powstali pierwsi ludzie wg Bibli. Zostali wygnani z raju (edenu), a ze był on połączony z Azja Mniejsza przeszli do dzisiejszego Izreala. Przeciez to winika z tego, no nie? xD
Dalej... w Bibli jest mowa o powodzi. Zalała ona eden czyli atlantyde. Wg mnie nie ma watpliwosci ze to jest Atlantyda...

Jesli sie ktos nie zgadza, czekam na komentarze :cafe:
  • 0

#197

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zalała ona eden

Tak pisze w Bibli ?
  • 0

#198

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Według legend Avalon to najpiękniejsza ze wszystkich wysp. Opisywana jest w legendach celtyckich i opowieściach o Królu Arturze. Uczeni nadal dyskutują o jej rzeczywistym położeniu, a artyści chętnie posługują się jej poetycką nazwą.
Wyspa Avalon położona jest na mitycznym Oceanie Zachodnim.
Aby ją odnaleźć trzeba płynąć dwa dni i dwie noce, a także umieć odnaleźć magiczne przejście między wymiarami światów.

Warto podjąć ten trud. Wyspa jest bowiem rajem, w którym panuje harmonia, piękno oraz dostatek, a porastające ją drzewa owocują przez cały rok. Choroby i śmierć nie mają dostępu do jej brzegów. Właścicielkami wyspy są czarodziejki oczekujące na przybycie bohaterów i z tej przyczyny Avalon zwany jest Wyspą Kobiet. Ich władczynią jest Królowa, która przepowiada przyszłość. Brzegów Wyspy strzeże
Król Rybak, który ukazuje się tylko wybranym i na morskich koniach gna przez fale.

Gdzie są kobiety, tam zwykle mówi się o jabłkach. Avalon zwany jest także Wyspą Jabłoni. Piękne jabłonie owocują na wyspie przez cały rok, a ich owoce zapewniają nieśmiertelność.

Niemal każda przygoda z celtyckich legend i mitów znajduje swój kres
u brzegów tej mitycznej wyspy. Jednym z bohaterów, którzy odnaleźli Avalon, jest dzielny Bran, któremu ukazała się czarodziejka ze srebrną gałęzią jabłoni.
"Nic szpetnego ani nieczystego nie ma w Avalonie - rzekła - Nie słychać płaczu, a zdrada nie jest znana. Nikt nie lamentuje, nikt się nie smuci.
Nie ma słabości ani choroby. Nie ma śmierci. Konie o cudnej maści cwałują skrajem fal, złote i szkarłatne, i błękitne jak niebo. Choć wszyscy mnie słyszą, Branie, śpiewam tylko dla Ciebie".

Bran nie czekał. Wyruszył w morze i razem z towarzyszami przypłynął
do wyśnionej wyspy. Czarodziejka spełniła obietnicę. Przez rok dzielni żeglarze mogli mieć wszystko, czego zapragnęli. Potem jednak jeden
z żeglarzy zatęsknił za domem i mimo przestróg czarodziejek wyruszyli
w drogę powrotną.

Zawinęli do rodzinnej przystani, ale nikt ich nie poznał. Okazało się, że wypłynęli setki lat temu...Widmowy statek Brana spotykają czasem żeglarze. Nie wiadomo, czy odnalazł drogę powrotną do Avalonu.

Wyspa Kobiet jest rajem, na który trzeba sobie zasłużyć. Panie Avalonu przypłynęły po rannego Króla Artura i zabrały go na swój statek.
Być może ten największy z rycerzy skonał na nim, a ciało jego pochowano w Glastonbury. Być może jednak dusza jego odpłynęła wraz z pięknymi czarodziejkami, aby gdy przyjdzie czas powrócić z Avalonu i dokonać ostatniego bohaterskiego czynu - odnalezienia drzewa Krzyża Pańskiego.


czary.pl

Wpisz wymaluj Atlantyda
  • 0

#199

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Treść tego tekstu nasuwa mi tylko jedno : opowieść dla dzieci do łóżka.
  • 0

#200

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Treść tego tekstu nasuwa mi tylko jedno : opowieść dla dzieci do łóżka.

Pewny jesteś tego?

Wyspa Kobiet jest rajem, na który trzeba sobie zasłużyć.

dla mnie to bajka do łóżka ale dla... facetów. :lol
  • 0

#201 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja mam kobietę z tej wyspy ;) , nie zła czarodziejka i nie tylko hehe :lol
  • 0

#202

el_tibio.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znaczy moze zle sie wyraziłem xD (Zawsze miałem błedy stylistyczne i sensowne).
Chodziło mi o to ze była powódz i to sie zgadza z biblia, nie koniecznie w edenie
  • 0

#203

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NoMeansNo dlaczego mam nie być pewny ? Przypomina mi to opowieści które czytali mi do łóżka.
  • 0

#204

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nvm, post w złym temacie, proszę o usunięcie :D
  • 0

#205

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zapoznajcie się z tym

http://www.geocities.com/webatlantis/

i

http://video.google....733253690634802

Dokument godny polecenia.

Niestety wszystko w wersji en, może ktoś przetłumaczy ? ;]

Więc czy Atlantyda to Ameryka Pd podzielona na 10 królestw a Platon pisał tylko o zatonięciu stolicy, która nazywała się też Atlantyda? Sama nazwa Atlantis to połączenie dwóch słów pochodzących z Ameryki, 'Atl' woda, „Antis" miedź, tylko skąd Platon lub Egipcjanie znali te słowa? Do tego jeszcze towary w grobowcach egipskich pochodzące z Ameryki Pd.
Mogę jeszcze dodać, że to co odkrył James Allen zgadza się z opisami Platona, to dla tych którzy upierają się żeby trzymać się jego opisów bo inaczej to nie ma żadnego sensu.
  • 0

#206

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cztajac co poniektore wypowiedzi oraz artykuly doszedlem do wniosku ze atlantyde odnaleziono juz wszedzie zaczynajac od ameryki a konczac na afryce...ciekawe...moze zaniedlugo odkryja ja w Chorzowie??
  • 0

#207

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W Chorzowie trwają wykopaliska więc kto wie.
  • 0

#208

rybciu.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponuję to przeczytać

http://bogowie.org.p...3?ido=23&poz=28
  • 0

#209

K.....
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może mi ktoś powiedzieć co to jest Eden ? byłbym wdzięczny :)
  • 0

#210

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To fakt, że Atlantydę znaleziono już prawie każdym zakątku świata.
Czy było to ogólnoświatowe imperium, czy miało konkurentów. Jak powiązać hinduskie eposy bitewne latających maszyn z Atlantydą. Jak dawno temu to się wydarzyło. Może Platoon opisywał niedobitki dawnego państwa które wydały wojnę młody świeżo cywilizowanym państwo helleńskim.

Homo sapiens wędruje od ponad 100 000 lat. Wystarczająco dużo czasu na stworzenie cywilizacji, rozwalenia jej atomówkami albo innym cholerstwem. Degradacja i odbudowa. Tak kilka razy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych