Skocz do zawartości


Baardzo dziwny filmik na YouTube (JP2)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie ma niczego złego w tym że ludzie modlą się do papieża polaka, problemem jest to że uczyniono z niego markę.Koszulki, różańce, popiersia, obrazki itp itd, samo sformułowanie JP2 jest nie na miejscu, niczym się nie różni od pepsi czy nokia.To co zrobił facet na tym filmiku to zwykła profanacja, ale myślę że jej powodem była frustracja spowodowana sztucznym uwielbieniem Jana Pawła 2, nie rozumiem tylko dlaczego za każdym razem ludzie wyładowują się na nim zamiast na ludziach którzy są odpowiedzialni za skomercjalizowanie papieża.
  • 0



#17

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zdecydowanie prościej jest przerzucić swoją frustrację na jedną osobą a nie na setki tysięcy osób. Prosta, chłodna kalkulacja ; ) Podświadomie uważasz tez, że to wina samego zainteresowanego.
  • 0

#18

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla Was to "sztuczne uwielbienie", ale mówiąc poważnie Karol Wojtyła był naprawdę wielkim człowiekiem, więc co tu się dziwić, że ludzie go kochali i po śmierci dalej kochają? Zwłaszcza, że żył w naszych czasach, człowiek o tak wielkim sercu zasługuje na swoje miejsce w historii.
  • 2

#19 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Tesla był "większym" człowiekiem niż JP2, a jakoś nie jest ikoną pop-kultury.
  • 3

#20

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak to już jest na tym świecie, że mało ludzi przejmuje się naukowcami, teraz większość zna to, co pokazują media, faktem jest też komercjalizacja postaci JPII, ale nie zgodzę się, że nazywacie to jakimś sztucznym uwielbieniem... Każdy wie jaki on był i nawet ja, mimo że jestem ateistą, doceniam tego człowieka.
  • 4

#21

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cóż, teraz modne jest tworzenie czegoś bez sensu. Modne jest też podziwianie tego. Na szczęście takich "modnych" nie jest na tyle dużo, żebym musiał ich co krok na ulicy mijać. Huh, mogę odetchnąć i żyć dalej w świadomości że dla mnie osobiście taka "sztuka" rozwija się tylko w internecie, a nie wokół mnie.
  • 0

#22

Asmodean.
  • Postów: 139
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zgarnę pewno setki minusów, ale nie mogę wobec tego przejść obojętnie.

Kult jednostki Jana Pawła II w naszym kraju jest chory. Czasami mam wrażenie, że Wojtyła stoi wyżej w hierarchi niż trojca święta. Coś jest chyba nie tak.
Filmik, trudno, popajacował ktoś, to popajacował, pajaców nie brakuje.


Zgadzam się z Tobą w 100%, z tym że tak naprawdę polacy nie zdają sobię z tego sprawy że jest to wbrew ich religii a niestety naszemu papieżowi to nie przeszkadzało i miał pełną świadomość tego że dla polaków jest obiektem kultu.

Według większości Polaków najświętsza osoba na świecie, wiele osób na świecie jest innego zdania, raczej nie ciężko znaleźć rózne artykuły na temat tuszowania pedofilii w kościele katolickim przez JP2, powiązaniach z Opus dei,potępienie antykoncepcji w afryce (tu chyba wiadomo na co to znacznie wpłynęło), beatyfikowanie przez JP2 zbrodniarzy i wychwalanie ich czynów (Alojzije Stepinaca, José de Anchieta)

Interpretacja? wystarczy poczytać to co napisałem w dużym skrócie i pogooglować.

TO
TO
TO

Użytkownik Asmodean edytował ten post 23.10.2011 - 12:56

  • 1

#23 Gość_scigany

Gość_scigany.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie to jest kpina i coś nader złego ,przyzwolenie na takie coś jest uwłaczające godności katolickiej,dlaczego ktoś to robi? Nie rozumiem .
Obrażanie "bożków" poza wiarą katolicką kończy sie procesami albo wyrokiem więziennym, Nas można obrażać kpić i ubliżać,to jest norma.
Nie bronię kościoła i klerów bo mam zdanie na ich temat ,to nie są księża tylko , ludzie wykonujący swój zawód(to mnie boli)
Obrażaj mnie do woli, ale nie obrażaj mojego Pana JCH.
  • -1

#24

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6636
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@
Zapewne wiara katolicka nie pozwoliła Ci spojrzeć na to inaczej. Czujesz się obrażony, bo obrażono bożka? Nie widzisz, że temu godnemu pożałowania "artyście" chodzi o pokazanie kultu "złotego cielca" jakim jest uważanie papieża za następcę Chrystusa. Nikt nie obraża Jezusa, ani Boga. Obrażane są tylko doktryny i w nich upatruje "artysta" źródło zła.



#25 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Nas można obrażać kpić i ubliżać,to jest norma.

A NAS możecie niszczyć setki lat, wypleniać NASZĄ narodową wiarę? Raptem ofiary się znalazły, jeszcze kilkaset lat temu mając wielką armię pod sobą.

Obrażaj mnie do woli, ale nie obrażaj mojego Pana JCH.

Jeśli JCH jest dla ciebie panem, to kim jesteś? Człowiekiem? A może bydłem kościelnej hipokryzji? Przemyśli tą sprawę chwilę. Pozdrawiam, fan wszelakich bluźnierstw
  • 0

#26

Frezer22.
  • Postów: 31
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Po tym co tu przeczytałem i obejrzałem zrobiło mi się niedobrze.Można powiedzieć że ci co usprawiedliwiają tego,, artysty'' mają całkowicie zniszczone dusze i umysły można powiedzieć że działają pod wpływem szatana.Ci co obrażają chrześcijan są dzikusami pozbawionymi uczuć. Piszcie sobie tutaj co chcecie,wmawiajcie sobie że Bóg nie istnieje.Lecz gdy nadejdzie koniec waszego żywota , mówię wam że będziecie tego żałować ale będzie już za późno.Palcie i męczcie się w piekle przez wieczność. Powiadacie iż ,, jak można wierzyć w boga w XXI wieku?Boga nie ma, człowiek jest dla siebie bogiem''To zobaczymy.Nikt was nie będzie żałować.Teraz mogę to powiedzieć że większość użytkowników tego forum to wykolejeńcy.Możecie mnie teraz minusować i dawać ostrzeżenia tylko dlatego że boicie się prawdy. GOTT MIT UNS.
  • -4

#27

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla Was to "sztuczne uwielbienie", ale mówiąc poważnie Karol Wojtyła był naprawdę wielkim człowiekiem, więc co tu się dziwić, że ludzie go kochali i po śmierci dalej kochają? Zwłaszcza, że żył w naszych czasach, człowiek o tak wielkim sercu zasługuje na swoje miejsce w historii.



Każdy mówi o Janie Pawle, że był wielkim człowiekiem nie dając konkretnych argumentów o jego wielkości.
JP2 brał udział w zatajaniu wypadków księży pedofili (motu proprio Sacramentorum sanctitatis), co mniej więcej znaczyło, że sprawy pedofilów kapłanów nie będą rozpatrywane przez lokalne władze, tylko przez kościół. Najczęściej kończyło się to przenoszeniem takiego księdza z parafii do parafii, gdzie zwykle kontynuował swoje praktyki. Oczywiście wszystko w obawie przed 'skandalem'. Wypadki księży pedofili nie były tylko pojedyncze na dany region, to była plaga. Pomijając już sprawy z AIDS, gdzie wielką wagę przykłada do tego aby zarażony wirusem jeśli nie potrafi pozostać w wstrzemięźliwości seksualnej zaraził swojego partnera, niż użył prezerwatywy (w krajach, gdzie ludzie mają nikłe pojęcie o tym na co są chorzy i jakie niesie to konsekwencje), bo przecież sprawy duchowe są ważniejsze niż życie.
Trzecia sprawa, to wyświęcenie wielu ludzi, którzy wyświęceni być nie powinni np. Jose de Anchieta, który jak twierdził 'miecz i pręt to najlepsi kaznodzieje' lub też Alojzij Stepinac który współpracował z hitlerowcami.

Nie chciałem tutaj nikogo urazić, wiem, że w Polsce mówienie o Janie Pawle w czarnych barwach spotyka się z powszechnym odrzuceniem i gadkami typu 'CO, NASZEGO PAPIEŻA ! POLAKA !'
Nie znałem go osobiście, nie wiem jakim był człowiekiem, natomiast wiem co zrobił i do czego się przyczynił. Jeśli ktoś chce się zagłębić w ten temat, to proszę pogooglować :)

Użytkownik Bobek edytował ten post 27.10.2011 - 00:10

  • -1

#28

Asmodean.
  • Postów: 139
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po tym co tu przeczytałem i obejrzałem zrobiło mi się niedobrze.Można powiedzieć że ci co usprawiedliwiają tego,, artysty'' mają całkowicie zniszczone dusze i umysły można powiedzieć że działają pod wpływem szatana.Ci co obrażają chrześcijan są dzikusami pozbawionymi uczuć.


Jesteś dobrym przykładem tego jakich katolików chciał by widzieć Wojtyła za swojego żywota, typowe zacofańcze myślenie rodem ze średniowiecza.
Kim są Chrześcijanie których nie można obrażać? w dzisiejszych czasach kpi się dosłownie ze wszystkiego, z największych przywódców i mężów stanu, z ludzi którzy poświęcili swoje życie by pomagać potrzebującym, z ludzi chorych ale od wiary wara tak?

Piszcie sobie tutaj co chcecie,wmawiajcie sobie że Bóg nie istnieje.Lecz gdy nadejdzie koniec waszego żywota , mówię wam że będziecie tego żałować ale będzie już za późno


Sam już nie wie o którego "Boga" Ci chodzi, bo oid wielu lat więcej się czasami widzi obrazów z JPII niż Krzyży z Jezusem, ludzie popadli w taką paranoję że po jego śmierci (zapewne nawet przed) zaczeli się do niego modlić, powiedz mi o jakiego Boga w końcu Wam chodzi?
Tutaj nikt nie pisał nic o Bogu tak swoją drogą, tylko o mitach którymi jesteśmy codziennie karmieni, i o tym jak wyniesiono człowieka (wcale nie takiego świętego) ponad Boga.

Użytkownik Asmodean edytował ten post 28.10.2011 - 17:35

  • 0

#29

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jesteś dobrym przykładem tego jakich katolików chciał by widzieć Wojtyła za swojego żywota, typowe zacofańcze myślenie rodem ze średniowiecza.
Kim są Chrześcijanie których nie można obrażać? w dzisiejszych czasach kpi się dosłownie ze wszystkiego, z największych przywódców i mężów stanu, z ludzi którzy poświęcili swoje życie by pomagać potrzebującym, z ludzi chorych ale od wiary wara tak?


Rzecz w tym że z religii katolickiej kpi się najczęściej i najchętniej. Znacie jakieś przypadki podobnych "performensów" zawierających elementy zaczerpnięte z Islamu ? Ilu artystów robi sobie jaja z żydów albo gejów ?
  • 2

#30

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Frezer 22- a wiesz co mnie w twojej chorej prowokacji rozbawiło? Że jesteś kompletnym hipokrytą bo mówisz że będziemy się smażyć w piekle i źe jesteśmy wykolejeńcami ale na końcu wypowiedzi piszesz Gott mit uns co było główną mantrą nazistów, mieli to wypisane na paskach od spodni- wszędzie. Jeśli szerzysz jakieś nazistowskie hasła to pomyśl kto tu tak naprawdę "trafi do piekła" i kto jest prawdziwym wykolejeńcem. Doskonale wíem, że to była typowa prowokacja do wojenki od których tu się roi. Przestańcie zachowywać się jak szlachta na sejmiku i podchodźcie do tematów poważnie jak na inteligentne osoby przystało.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych