Skocz do zawartości


Baardzo dziwny filmik na YouTube (JP2)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_majkelmonster

Gość_majkelmonster.
  • Tematów: 0

Napisano

Wczoraj znajomy wysłał mi bardzo dziwny film na youtube zatytułowany "Jan Paweł 2 bagietyfikacja"
Obejrzałem go całego i kompletnie nie mam pojęcia o co w nim chodzi.. Czy to spotkanie jakiejś sekty?
Bo aby do marnego filmiku golić sobie specjalnie głowe to musi być coś nie tak.




Czekam na jakieś wyjaśnienia
  • 0

#2 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Wydaje mi się , że to jakieś przedstawienie o tle artystycznym. Nie będę się kusiła o głębszą interpretację, ale powierzchownie według mnie jest to ukazanie procesu beatyfikacji Jana Pawła II jako przesadzonego.
  • 0

#3

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zgadzam się z przedmówczynią - to chyba coś w stylu spektaklu teatralnego, ale wykonane przez osobę (moim zdaniem) chorą. Nie mam pojęcia co mu JP II zrobił, że publicznie robił takie rzeczy z jego podobizną. Moim zdaniem to zwykła profanacja, wykonana przez człowieka bez krzty tolerancji dla innych religii.
  • 3

#4

Slaw.
  • Postów: 127
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jeśli to prawda:

przedstawienie o tle artystycznym

to:
Dołączona grafika
  • 11

#5

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To tylko niegroźny "artysta" dla którego mainstream to zło i w ramach walki postanowił sprofanować i zniszczyć uwielbiany przez większość symbol, po prostu komuś się w du### poprzewracało.
  • 1



#6 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Artyści żeby zaistnieć muszą obecnie odnieść się w tych czasach do niekiedy bardzo kontrowersyjnych form przekazu. Facet przesadził- to prawda, ale świat sztuki kieruje się swoimi zasadami. Raczej wiadomo jednak czego spodziewać się po sztuce niezależnej i ja to staram się omijać szerokim łukiem.
Jakiś czas temu głośno było o panu, który zrobił sobie wystawę z ludzkich zwłok. Podobny poziom.
  • 1

#7

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dołączona grafika

To jest prawdziwa sztuka, która wymaga wielkiego talentu i nakładu pracy.To co zostało pokazane na filmiku to tylko profanacja figurki Jana Pawła 2, nie widzę tu sztuki.
  • 7



#8

Slaw.
  • Postów: 127
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To co zostało pokazane na filmiku to tylko profanacja figurki Jana Pawła 2, nie widzę tu sztuki.

Profanacja profanacją ale co trzeba mieć w głowie żeby na takie "przedstawieni" pójść? Zacząłem się śmiać jak na końcu tym sprejem się psikał a ludzie mu brawo zaczęli bić... :lol
  • 0

#9

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pewnie nawet nie wiedzieli na co się tak naprawdę wybierają, co do braw moje reakcja była podobna.
  • 0



#10

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

To tylko niegroźny "artysta" dla którego mainstream to zło i w ramach walki postanowił sprofanować i zniszczyć uwielbiany przez większość symbol, po prostu komuś się w du### poprzewracało.



Jak wyżej, tylko,
...że ja sądzę, iż to jest celowe działanie mające skłócić i podzielić.Podzielonych łatwiej ogarnąć i zdeptać.
Mym zdaniem, mimo różnic w poglądach musimy stanowić monolit, jeśli to jeszcze nie jest faktem, to do tego należy zmierzać
POLACY!
  • 2

#11

2501.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całkowicie nie zgadzam się ani z formą ani z treścią tego co ten pan pokazał, pozwolę sobie jednak na interpretacje całej tej szopki.

Ja bym to tak odczytał:

Upadki ze stołka na poduszkę - wg tego pana JPII był marionetką, ten sznurek całkowicie kontroluje i tak już niezdarne ruchy papieża. Upada na miękkie poduszki to może być odniesienie do zamachu (niektórzy uważają, że był on zaplanowany przez księży by zwiększyć popularność Kościoła i JPII), nic mu się poważnego nie dzieje i przedstawienie trwa dalej

Zniszczenie ust - nie wiem czy tego pana to interesowało w jakiś sposób, czy znał się na tym. Załóżmy, że tak. W takim razie może to symbolizować kontrole papieża, jego słów, jego encyklik. Ktoś manipuluje papieżem? Ktoś stoi ponad nim i mówi mu co ma robić? Może to być wyraz myśli typu "kłamiesz" albo "przeinaczyli twoje słowa".

Wstawienie oczu lalki - to by dotyczyło wizerunku JPII. Laleczka jest piękna, jest to sztuczne piękno. Plastik, zabawka dla małych dzieci, które nie rozumieją prawdziwego świata.

Pokazywanie nagiej lalki - nawiązanie do pedofilii, lalka nie ma mózgu, oczu i jedyne co widać to włosy łonowe (zrobione z włosów na głowie. normalne lalki nie mają włosów łonowych więc może nie trzeba doszukiwać się jakiegoś przekazu w "przeprowadzce" włosów z góry na dół a może coś w tym jest) sugestia, że papież był pedofilem i w domyśle "wszyscy jesteście zboczeńcami". Tak to widzę

Doklejenie włosów - na klej (czyli sztucznie) doklejone zostały włosy zarówno lalki jak i tego pana. Może to oznaczać fałszywe (sztuczne) podszywanie się papieża (albo ogólnie całego Kościoła, bo papież jest jednym z jego symboli) pod zwyczajnych ludzi "zobaczcie jesteśmy tacy sami jak wy"

Założenie na głowę rogów - ukazanie procesu wykorzystywania JPII w popkulturze dla celów marketingowych Kościoła Katolickiego albo próba pokazania prawdziwego oblicza papieża/księży, że pod płaszczykiem sługi bożego kryje się szatan, zło.

Przefarbowanie całości na złoto - złoto jest cenne, wartościowe. Tutaj papież jest "przerabiany" na coś cennego, coś godnego uwagi. Sztuczne wywyższenie tej JPII? do tego szminka by "jeszcze lepiej wyglądał"

Podniesienie jej nad głowę - uwypuklenie tendencji to gloryfikacji papieża JPII, wręcz przysłonięcie jego osobą Boga

Zniszczenie popiersia - upadek, ruina. Cały plan się nie udał? ten pan przejrzał tą mistyfikacje i zdemaskował wszystkich

Rozebranie się i przefarbowanie na kolor srebrny/biały (nie jestem pewien) - znak, że każdy człowiek jest swoim panem, nie musi słuchać autorytetów. Jest najważniejszy dla siebie.



Wiocha pełną gębą. Jak dla mnie to jest to nekrobiznes. Próba zrobienia czegoś kontrowersyjnego, co podchwycą ludzie. Bardzo nie udana, za tym przedstawieniem, marnym przedstawieniem nie kryje się nic głębszego, nic co by usprawiedliwiało takie traktowanie podobizny zmarłego. Ciekawi mnie tylko czy ten ktoś miałby jaja pokazać to za życia JPII i najlepiej przed nim samym. Ciekawe co by powiedział, jak by się wytłumaczył, jakby wyjaśnił przesłanie tego czegoś.
  • 2

#12 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Jaki zakład mógł dać mu przepustkę, pytam się!
Jeśli coś związanego z tym przedstawieniem może mi się podobać, to jedynie może to być interpretacja użytkownika 2501

Użytkownik Anima Damnata edytował ten post 22.10.2011 - 10:46

  • 0

#13

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten pan dostał na pewno sowite wynagrodzenie od Ministerstwa Kultury 8) Ludzie w tym czasie w niedofinansowanych szpitalach umierają.
  • 0

#14

Nic_nowego.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właśnie to jest sztuka. Nie widziałem wcześniej takiego happeningu. Zainteresował was, wzbudził w was emocje, spełnia większość wymagań sztuki. Sztuka nie ma jakiejś spójnej definicji. Na forum już przewaliło się wiele rozmów o sztuce, w pewnym temacie był podany przykład jakiegoś artysty, który pakował do puszek swoje własne odchody. I to nabrało jakiegokolwiek kształtu dopiero z ludźmi, którzy o tym usłyszeli lub to zobaczyli. Wzbudził w ludziach różne emocje, niektórzy to ludzie podchwycili. Była chyba mowa o tym, że te puszki znalazły się w jakiejś galerii i ludzie się tym zachwycali i wiele więcej to o nich mówiło niż o samym artyście. Sztuka ma oddziaływać na ludzi. Artysta przez nią porozumiewa się z odbiorcą i w tym przypadku mu się to udało. Za przykład takiej sztuki daje sławne dzieło Duchamp'a- Fontanna.
  • -8

#15

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Zgarnę pewno setki minusów, ale nie mogę wobec tego przejść obojętnie.

Kult jednostki Jana Pawła II w naszym kraju jest chory. Czasami mam wrażenie, że Wojtyła stoi wyżej w hierarchi niż trojca święta. Coś jest chyba nie tak.
Filmik, trudno, popajacował ktoś, to popajacował, pajaców nie brakuje.
  • 14


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych