Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rewolucja rozpoczęta, przewracają się kolejne kostki domina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#31

snackky.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oburzeni za wzór stawiają sobie Jacka Kuronia. - Gdyby żył poszedłby z nami na manifestację - mówi Grzegorz Janiczak. W ruch wciągnęli też studentów.

Tą wypowiedź znalazłem w tym artykule. Jeśli ktoś chce się zajmować gospodarką i wzorować na trockiście Kuroniu, to gospodarke czeka już komlpetna ruina.

Upominają się w nim m.in. o dostęp do mieszkań socjalnych dla wszystkich, których nie stać na własne i bezpłatnej edukacji.

Przypominam, że kryzys w USA zaczął się od tego, że ludziom których nie bylo na coś stać, pożyczano pieniądze - np. na mieszkania. Po czym nastąpiło zjawisko przez nikogo nie oczekiwane - ludzie których nie stać na mieszkania przestali je spłacać. A to lewactwo chce rozdawać za darmo nie dość że edukację - która jest normalnym towarem za który powinno się płacić - to jeszcze chcą dawać mieszkania. Co powoduje, że nie opłaca się pracować i zarabiać 1500zł/miesięcznie, bo wtedy teoretycznie stać cię nawet na wynajem mieszkania. Natomiast ktoś bez pracy dostanie odrazu mieszkanie socjalne bo go nie stać: ) Lewactwo w dodatku da im zasiłek dla bezrobotnych. I z tego bierze się cały kryzys, która ta banda tylko pogłębi.

Użytkownik snackky edytował ten post 17.10.2011 - 17:06

  • 1

#32

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Mym zdaniem nawet to nasze klikanie tu niema najmniejszego sensu, nic dobrego z tego być nie może, a no dlatego, że
...to zamieszanie całe nie jest niczym innym, jak Commedią dell’arte.Jeśli jest kto przekonanym, że nie mam racji, to proszę wykonać doświadczenie na tłumie.Mała grupka umówionych wcześniej jest wstanie wpływać na tłum pod byle jakimi hasłami, ważne, by obiecać masom to czego oczekują i wybrać odpowiedni moment.
Sam moment jest takowym, bo już afryka pokazała siłę stojącą po stronie mas.Lecz to są tylko pozory i manipulacja tłumem.

Co mym zdaniem jest w tym najgorszego?
...ano tego się już nie da zatrzymać, bo stoją za tym odpowiedni opłaceni ludzie i pieniądz.

Mimo to pozostanę optymistą...zawsze!
  • 1

#33

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jaka rewolucja??? zwykłe śmierdzące lewactwo, banda nierobów i tyle...
  • -1

#34

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przemo o to chodzi właśnie, że oni nie tyle protestują co do tego propagują pewne swoje plany. Przecież sam protest byłby już napewno równoznaczny z biciem głową w mur. Protest wynika wtedy kiedy dana osoba, grupa, kto kolwiek jest przeciwny czemuś i po prostu nic więcej. Nie zgadzam się i tyle. I owszem oni prostestują nie zgadzając się z politycznym i ekonomicznym porządkiem ale w przypadku takich protestów muszą oprocz powiedzenia "nie chcę tego, prostestuję" dać coś od siebie bo w tej sytuacji przedstawiliby się w złym świetle. Nie chcą protestują a pomysłów nie mają...słaba siła przebicia nieprawdaż? Tak więc propagują hasła typu mniej pracy, gospodarka oparta na miłości do świata natury, siebie, wiećej ekologii itp. I nie mów, że tak nie jest bo ten projekt pod tytułem Nowy Pożądek Świata jak sama nazwa wskazuje jest jakimś sposobem, planem na zmiany tak? Nowy Pożądek Świata? Skoro nowy to ma jakies kryteria i plan działań i oni tymi kryteriami się kierują propagując je. Wiec po prostu chciałbym poznać ich sposób na wprowadzenie tego Nowego Pożądku Świata. Jeśli mam kogoś popierać muszę wiedzieć za czym się opowiadam
  • 0

#35

snackky.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Przemo
Ja bym poparł taką rewolucję, tylko idącą w drugą stronę. Nie chcę żeby ludzie, którym 'nic więcej' nie zostało, wychodzili na ulicę i domagali się żeby za moje pieniądze, które odbierze mi się w podatkach dać im mieszkanie socjalne, bo ich nie stać. Dobrobyt nie bierze się z dotacji, ale z pracy. Wbrew temu co mówisz protestujący mają jasno zdeklarowane poglądy:

Przerwać proces masowych eksmisji, skutkiem którego lokatorzy wyrzucani są do kontenerów komunalnych. Prawo do mieszkania jest prawem każdego obywatela. (Zapewnić odpowiednią ilość darmowych miejsc w publicznych żłobkach i przedszkolach dla dzieci. (Zapewnić każdemu dostęp do darmowej opieki zdrowotnej. (Usunąć zapis o wprowadzeniu drugiego płatnego kierunku studiów. (Zlikwidować próg wyborczy, które partie muszą przekroczyć aby otrzymać dotację. (Opodatkować dochody kościoła. (Wprowadzić refundację środków antykoncepcyjnych i in vitro. (Wycofać lekcje religii ze szkół. (Wprowadzić związki partnerskie dla par heteroseksualnych oraz homoseksualnych (Wstrzymać ciągłe podnoszenie wieku emerytalnego, jednocześnie nie zabraniając pracować osobom, które wiek emerytalny lub lata pracy mają już przekroczone. (Wprowadzić parytety na listach wyborczych oraz 50 proc.kwot w radach nadzorczych publicznych spółek, jednocześnie obniżając płace w radach nadzorczych.

To pTymi postulatami nie tylko że nie wyciągną siebie z trudnej sytuacji, ale wpędzą w nią wszystkich. Poza tym np. refundacja środków antykoncepcyjnych jest tak idiotycznym pomysłem, zarówno z punktu widzenia ekonomicznego jak i społecznego, że nie trzeba tu chyba więcej argumentów.
  • 0

#36

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W tym systemie dobrobyt bieże się nardzin w bogatej rodzinie, ze znajomości i często ze szczęścia. Dobrobyt w sensie ze te zarobki generuje się już naprawde wysokie. Będąc przeciętnym szarym człowiekiem jak ja nie mając znajomości i szczęścia nie mam dużych szans by wybić się wysoko ponad przeciętność :) No ale i tak uważam, że do tej pory nikt lepszego ustroju politycznego i systemu ekonomicznego nie przedstawił. Ten po prostu wymaga napraw ale sam w sobie nie jest zły i raczej nikt z innowacyjnymi pomysłami nie wymyśli lepszego systemu. Co najwyżej może mieć pomysły jak usprawnić nasz kapitalizm ale na to pewnie kazdy z nas mialby jakiś pomysł dobry bądź nie
  • 0

#37

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jeszcze jedno pytanie mam.

"Rewolucja rozpoczęta, przewracają się kolejne kostki domina"
36 Odpowiedzi
2482 wyśw.


Kto z was pamięta, by kiedykolwiek szedł spać głodny?

NIKT, to o czym ta durna debata?
  • 0

#38

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zobaczcie, co się dzieje na świecie.

Umiarkowane lewactwo znowu wygrało wybory(nie tylko w Polsce!!). Skrajne z kolei wychodzi na ulice, to może my, zwolennicy prawicy i prawdziwego kapitalizmu też coś zorganizujemy ?? Oczywiście powinniśmy szerzej rozwinąć forum zwolenników prawicy w celu lepszego informowania i organizacji rzeszy fanów białej ideologii (cóz, mam nadzieję, że nie wykończa nas jak w 1917 roku... ) Skoro Korwin od 22 lat nie moze dac sobie rady, to moze należy mu... nieoficjalnie pomóc ?? Czas na nową opcję:

https://polscyrepublikanie.fora.pl/

Jeżeli teraz nie zaczniemy działać, to do następnych wyborów nasz kraj pod względem gospodarczym po prostu upadnie tak samo jak dzisiejsza Grecja. Takze UE wymaga solidnej reformacji w stronę Unii konfederacyjnej i prawdziwie wolnorynkowej. Europa ma szanse być potężniejsza od lewackiego USA. Oczywiście ebz tej bandy biurokratów z Brukseli...

Czemu tylko środowiska lewicowe umieją coś zorganziowac, a prawicowe już nie ?? Dlaczego my mamy się chować po kątach i cichutko dyskutować na obrzeżach internetu ?? My też zorganizujmy na całym świecie takie protesty, nie tylko w Polsce ideologia lbieralizmu ma swoich zwolenników przecież. Myślę, że pierwszym krokiem będzie Marsz Niepodległości środowisk prawicowych w Warszawie 11 listopada :) Jednak bez stronki będziemy nadal rozproszeni... Czas na zmiany !!
  • -3

#39

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo tu nie chodzi o podłączanie się pod ruch w celu zdobycia dobrej pozycji.


Nie... My chcemy właśnie stworzyć nowy, wolnorynkowo-prawicowy ruch.

Mam nadzieję, że Was wykończą.


Postulaty tych lewaków z spod Wall Street nas wszystkich by wykończyły :(
  • 0

#40

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kto z was pamięta, by kiedykolwiek szedł spać głodny?



Tak, i to nie raz... Nie poznałeś jeszcze skrajnego bólu- ja wiem co ci ludzie przechodzą protestując. Zakrawa na śmieszność pieprzenie, że nic im nie chcę się robić, ale jak Ty byś się czuł, jakbyś pracował dajmy na to w sektorze bankowym i nagle stracił pracę mając na wychowaniu trójkę dzieci?
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dlatego należy obalić socjalizm i wprowadzić KAPITALIZM- równe traktowanie obywateli wobec prawa, gospodarka w rękach prywatnych...

Uprzedzam kolejne pytania:
Tzw. skrają biedę w swoim życiu doświadczyłem 2-3 razy w wieku 7 oraz 15 lat. Więc proszę mi nie wmawiać, że nikt takiego czegoś nie doświadczył.
Pozdrawiam
  • 0

#41

fructus.
  • Postów: 74
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nawet jeśli na to zarabiam, to przy okazji robię obrót w supermarketach, które i tak mnie wykończą.



Bogatsi zarabiają proporcjonalnie więcej od tych biedniejszych, przez co tworzy się przepaść. Koncerny wygryzają mniejszych i słabszych, np. mają niższe, bardziej atrakcyjne ceny bo ich na to stać. Coraz większy procent światowego kapitału należy do tej garstki ludzi. Podobno 90% kapitału jest w posiadaniu kilku procent całej ludzkości.
I tak to właśnie działa. Jak to zatrzymać? Trzeba by przestać kupować w dużych sieciach sklepów i zacząć chodzić np. do małego osiedlowego sklepiku płacąc parę złoty więcej. Hm... ale jak tu przekonać tłum?
  • 2

#42

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze że ludzie pokazują że coś ich boli ale tak czy siak nie wierzę w jakikolwiek sukces tej "rewolucji", oraz śmiem wątpić w jej słuszność.Wiadomo że każdy by chciał zarabiać dużo przy niskich cenach produktów niestety jest to nie możliwe, takie są uroki kapitalizmu każdy odpowiada za siebie.Zgodzę się z tym że trzeba coś zrobić z obecną sytuacją, ale ani ja ani protestujący nie wiemy co.Pamiętajcie że zmiana władzy czy ogólnie całego "wyższego szczebla" nie gwarantuje poprawy sytuacji, nikt nie powiedział że na miejsce obecnych oszustów nie przyjdą kolejni może nawet groźniejsi.Jak już mówiłem każdy by chciał mieć kasy jak lodu ale nie osiągnie się tego narzekając jak to te psuje z rządu i wielkich korporacji nie chcą się tą kasą dzielić, żyjemy w takich czasach gdzie każdy dba o siebie i czas się wreszcie z tym pogodzić i zacząć działać w sposób bardziej produktywny niż narzekanie.

@Przemo
Zarabiasz 6000 zł miesięcznie i narzekasz ? U mnie w rodzinie miesięczny dochód wynosi od 1800 do 2500 zł a mimo to stać mnie na przyjemności.
  • -2



#43

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie, dosyć off topicu bo zaraz zaczniecie się kłócić za ile w PL da się wyżyć ;)

Użytkownik conders2 edytował ten post 17.10.2011 - 21:07

  • 0

#44

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja w tych zamieszkach widzę szansę lecz wiem, że żadna pozytywna zmiana nie dokona się poprzez protesty i egoistyczne żądania. Mimo wszystko cieszę się, bo dla liberałów jest to szansa na wydostanie się spod lewicowej okupacji. Ciężko będzie jednak ją wykorzystać.
  • 0

#45

voltage13.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zarabia tylko jego koszty żeby wyszedł na zero...

Co do tematu, to te protesty są nieuniknione, ponieważ w końcu każdy szary człowiek będzie zadłużony i nie będzie wyjścia innego niż protesty.

Użytkownik voltage13 edytował ten post 18.10.2011 - 19:01

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych