Skocz do zawartości
W tym tygodniu będzie mieszane w technicznych aspektach forum, więc może się zdarzyć, że będzie ono działać dziwacznie lub wręcz stanie się całkowicie niedostępne. Proszę nie wpadać w panikę :)


Zdjęcie

Wybory Parlamentarne 2011


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
937 odpowiedzi w tym temacie

#736

rainman.
 • Postów: 483
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podsumowanie rządów Rudego Felera i drużyny cudaków:

A tutaj mąż stanu Radzio S.Końcówka warta obejrzenia

Użytkownik rainman edytował ten post 02.10.2011 - 23:30

 • 1

#737

Stilgar.
 • Postów: 252
 • Tematów: 49
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak można nazwać partię które straszy wyborców innymi partiami... to juz jest totalne dno, zero i w ogóle kretynizm. Po to są spoty, żeby przekonać głosujących, że to NA NICH WARTO ZAGŁOSOWAĆ a nie po to, żeby straszyć inną partią. Czy oni już kompletnie nie mają pomysłu jak się pokazać, jak zyskać wyborców? Czy oni muszą dalej podsycać tą propagandę z "krzyżakami"? Dla mnie to już szczyt dna PO, niżej już chyba nie upadnie.
Propaganda i nagonka górą!

NIE BĘDZIEMY STRASZYĆ PIS'EM//NA PEWNO NIE BEDZIEMY STRASZYĆ LUDZI PIS'EM! DOROŚLI LUDZIE NIE STRASZĄ DOROSŁYCH LUDZI!!
http://www.youtube.com/watch?v=vJC1jVSrocg


NOWY SPOT PO: TUTAJ

Nie chodzi mi tu już nawet o PO, że złe a PiS dobry, obydwie partie juz dawno zostawiły głęboko w szufladach zasadę fair, to już się robi nudne...
 • 2

#738

rainman.
 • Postów: 483
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://sport.onet.pl...ortaz-duzy.html

Świetny transparent kibiców Korony Kielce na dzisiejszym meczu z Górnikiem Zabrze :)
 • 0

#739

Yaw.
 • Postów: 774
 • Tematów: 61
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A niech to, właśnie zdałem sobie sprawę, że PiS wygra te wybory:
(fani Tomasza Lisa niech zapną pasy)


Zabawna ironia: w dużej mierze PiS wygra przez tego, który w każdej wypowiedzi podkreśla swoją niechęć (nienawiść ?) do PiS - Palikota. Widząc sondaże widzimy, jak Palikot rozmontował elektorat PO.

A zatem szykują się nam 4 lata spektaklu w TVN.
__________________________________________________

A tutaj Zbigniew Hołdys ładnie wykłada Tuskowi prosto w oczy, o sytuacji jaką mamy. Odpowiedź Tuska (a raczej jej praktyczny brak) też wymowna:

__________________________________________________


Małe kompendium programów wyborczych startujących partii: http://www.wybory.xaa.pl/programy.html

Krótki mój komentarz:

PO - partia dla ludzi bez poglądów, ktoś tam ładnie podsumował w komentarzach, coś w stylu "aaa nie wieeem, byle nie PiS". Tam nie rządzą jakieś konkretne idee, a analitycy, którzy stale kalkulują na czym można zyskać, na czym stracić. Choć trzeba powiedzieć, że przynajmniej w tym są dobrzy.

PiS i SLD - oceniam razem, bo wcześniej toczyliście bezsensowne batalie, czy PiS to lewica, czy prawica i do tego się przy tej okazji odniosę. "Bezsensowne batalie", bo jak można się kłócić o coś, co widać czarno na białym i coś, co jest FAKTEM, a nie opinią. W każdym razie tutaj widać to dość ładnie. Mianowicie PiS w kwestiach społecznych, to prawica, ale w ważniejszych (wg mnie) kwestiach gospodarczych to oczywiście lewica. I cóż tu więcej pisać...

Palikot - zwyczajnie mu nie ufam. Jak pokazują sondaże wielu Polaków dało się nabrać na starannie ZAPLANOWANY wizerunek. Ciągle wypływają coraz to nowe wtopy działaczy Palikota (np: ). Choć Palikot do walki używa trochę JKMowego oręża "wybierzcie kogoś z poza bandy czworga", to nie mam już wątpliwości, że chce do tej bandy sam dołączyć i zrobić "bandę pięciorga". Z resztą on nawet nie kryje chęci stworzenia koalicji z PO. Jego poglądy są jak chorągiewka - ktoś mi powiedział (gdy jeszcze ośmielałem się chwalić Palikota), że to partia dla leniwych i zmusił do poszukania informacji o Palikocie. Heh, nie będę wszystkiego podawał na tacy, ale odnośnie np aborcji, czy wojsk w Afganistanie, to coś Palikotowi nagle się odmieniło :) No i jeszcze wydawca OZONu, z byłymi dziennikarzami Frondy hehe, NICE TRY. Szkoda, że wielu to kupi.
Wcześniej pisałem, że atlernatywami (lewica-prawica) jest Palikot i KNP. A wiec odcinam się od tej wypowiedzi. Prędzej PPP i KNP.

KNP - partia zmarnowanego potencjału. Bo trzeba sobie uświadomić, że KNP ma w wielu kwestiach monopol, co w normalnych warunkach, powinno przynosić co najmniej 30% poparcie - np kara śmierci, czy obniżenie podatków, itp - sprawy, które podobają się ponad połowie Polaków i tylko KNP wychodzi ich oczekiwaniom naprzeciw. Powinno się więcej o tych kwestiach mówić, a zaprzestać np tematów legalizacji narkotyków, czy dostępu do broni (co nie znaczy, żeby usunąć je z programu - nie), bo tego ludzie się boją. Do tego dochodzi brak startu we wszystkich okręgach. Smutne to.

Ponadto dużym problemem jest JKM. Z jednej strony KNP bardzo dużo mu zawdzięcza i to jego retoryka wyławia coraz to nowych spośród młodych, a z drugiej, jego słowa zamykają furtkę do dotarcia do tego statystycznego Kowalskiego. Bo powiedzmy sobie szczerze - JKM mówi prawdę, z tym, że więcej jest ludzi głupich, podatnych na telewizję, zmanipulowanych. Jednak każdy dobry gracz powinien też i nimi rozgrywać, a nie odcinać się od nich - wie to nawet Jarek, który trochę nawet przeszarżował w ostatnich wyborach prezydenckich.

Wracając do sedna - JKM nie robi nic, aby się promować wśród takich ludzi, a wręcz ich odstrasza. W ostatnich dniach jedyne sygnały o KNP do szarego człowieka, były takie, że "80% polityków bandy czworga pójdzie do kryminału, jak KNP dojdzie do władzy", oraz, że "Tusk to faszysta". To właśnie to przeciętny Kowalski wie o KNP (i taki szary Kowalski myśli wtedy "no wariat"), a nie że podatki obniży, itd. Wiele jest przykładów zbyt ciętego języka JKMa, które zostałyby masowo naświetlone w mediach, gdyby tylko doszedł do władzy. Coraz więcej zwolenników KNP, mówi, że już czas, żeby się przesiadł na tylne siedzenie. Wolałbym (oni pewnie też), żeby został, bo nie ma takiego erudyty w KNP (ani w ogóle wśród polityków), ale by popracował nad przedstawianiem poglądów (nawet jakiś apel do niego w tej sprawie, krąży po internecie), ale jednak jest w tym wieku, że jest raczej niereformowalny i obawiam się, że to niemożliwe.

Oczywiście większym problemem jest brak KNP w mediach, ale jak już by w nich byli, to wróćcie do pojedynku Lis-Kaczyński. Wiecie iloma cytatami zasypałby JKMa taki Lis ? A sam TVN nie dałby mu spokoju. Mieliłby tak długo, aż by go zniszczyli. No chyba, że ludzie by się ogarnęli i uodpornili na to, co serwuje telewizja.

Na koniec pomocne info dla tych, którzy chcieliby zagłosować na KNP, ale nie startuje ono w ich okręgu: http://www.wybieramknp.pl/
Ja być może jednak znajdę czas i przejadę się do Warszawy II. Się zobaczy.
 • 0#740

Korhil.
 • Postów: 106
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj wyjątkowo ten program oglądałem. Szczerze mówiąc, zmarnowałem prawie godzine swojego życia. Odnosiłem wrażenie, że Kaczyński prowokuje Lisa, by ten eksplodował. Plus klasyczne dla wszystkich polityków wymijające odpowiedzi na chyba wszystkie pytania (jak chociażby pytanie o Macierewicza w jego rządzie).
A największym problemem całej chyba prawicy, jest rozdrobnienie i niemożność (nie mam pojęcia szczerze mówiąc, dlaczego) zbudowania jednej większej partii. No i która to już partia JKM ostatnimi laty? Był upr, jakaś platforma Korwina a teraz KNP. Nie wiem czy czegoś tam jeszcze nie pominąłem. A mnie osobiście JKM tylko i wyłącznie irytuje, jak czytam jego wypowiedzi i rzeczywiście jeśli nie zmieni, chociażby tonu, swoich wypowiedzi, to raczej nie doczeka ponownego wejścia do sejmu.
 • 0

#741

martius.
 • Postów: 545
 • Tematów: 14
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"80% polityków bandy czworga pójdzie do kryminału, jak KNP dojdzie do władzy", oraz, że "Tusk to faszysta".


Przecież to 100% prawda jest, to są zwykli złodzieje i oszuści. Gdyby JKM był inny, taki kompromisowy camcia-ramcia, to na pewno bym wtedy nie poparł KNP. Osobiście bardzo cenię i szanuję bardzo JKM właśnie za tą jego odwagę w mówieniu prawdy o tym systemie i zwykłą logikę (której brak jest Bandzie Czworga i Palikotowi..)

A mnie osobiście JKM tylko i wyłącznie irytuje, jak czytam jego wypowiedzi i rzeczywiście jeśli nie zmieni, chociażby tonu, swoich wypowiedzi, to raczej nie doczeka ponownego wejścia do sejmu.


On pisze prawdę o sytuacji Polsce, która wielu boli, jak widzę. Jeżeli chcecie ugodowego ciamcia-ramcię, no to KNP tylko na tym ucierpi i w niczym nie będzie lepsza np: od PO... :o

Użytkownik martius edytował ten post 04.10.2011 - 15:35

 • 0

#742

Yaw.
 • Postów: 774
 • Tematów: 61
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność - to że by załagodził język, nie znaczy od razu, że byłby ciamciaramcią. Świat nie jest czarno-biały, jak to przedstawiasz. Powiedzmy sobie szczerze - mówieniem w telewizji, że jakby spotkał Boniego, to walnąłby go w mordę, nie pozyska nowych wyborców. A gdyby tego nie powiedział, to kto wie. JKM po prostu strzela sobie czasem w kolano i jednym zdaniem kładzie jakiś swój fajny wywód. Po cholerę mówi czasem o kobietach, jak one z całej jego wypowiedzi wyłapią "kobiety nie mogę głosować, kobiety do garów". Jest mało dziewczyn, które wiedzą jak należy to traktować i nie przeszkadza im to w popieraniu KNP. Bo jak już wspomniałem - większość ludzi nie grzeszy bystrością. JKM po prostu nie uczestniczy w grze o - jak to Kurski ujął - "ciemny lud". A bez tego nie można mieć dobrego wyniku. Zamiast mówić o złodziejach, Hitlerach, wysyłaniu do kryminału, powinien się skoncentrować nad przedstawianiem tych punktów programu, na które KNP ma monopol. Polacy brzydzą się fanatyzmem, już wojna POPiSu o to zadbała. I nie mylić fanatyzmu z dosadnością.

Z resztą poczytaj sobie blog JKMa (komentarze). Jest CAŁA MASA zwolenników KNP, którzy apelują do niego o zmianę stylu wypowiedzi. Widzą po prostu, że to przynosi negatywne efekty. Nie ja wymyśliłem ten temat.
 • 0#743

Striker.
 • Postów: 580
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obejrzałem ten godzinny wywiad, który okazał się debatą polityczną z uśmiechem od ucha do ucha. Już dawno się tak nie uśmiałem. Czytałem tez różne komentarze na ten temat i mogę powiedzieć tylko tyle..

Kaczyńskiemu w tym wywiadzie raczej nie mam co zarzucić jeśli chodzi o jego postępowanie. Wydawało mi się, że on faktycznie się dobrze tam bawił, a że wykorzystał irytację do Lisa by go dalej prowokować to tylko plus dla niego, że potrafił. Widać było, że się dobrze przygotował do tego wywiadu i gdy zorientował się, że zamiast wywiadu bierze udział w debacie politycznej zaczął traktować Lisa jak rywala politycznego.

Lis - od początku miał w planie atakowanie i dyskryminację Kaczyńskiego - Ilość przygotowanych pytań i materiałów filmowych to pokazała. Jego tonacja przy zadawaniu pytań po prostu sama mówiła przez się "nienawidzę cię". Potem się jeszcze bardziej wkurzał jak mu nie wychodziło i z wielkim trudem przychodziło mu ukrywanie irytacji. Co mnie osobiście uderzyło? Chciałem się dowiedzieć z tego wywiadu jaki pomysł na Polskę ma PiS i jak zamierza go zrealizować. Gdzie widzi możliwości, a gdzie odejście. Po prostu zwykła rozmowę. Niestety dostałem to co zawsze czyli.. masę niewygodnych pytań o mało znaczące sprawy i doszukiwanie się brudu tam gdzie go nie ma np: cytat z książki o Merkel: Jako politolog wiem, że cytat dotyczył układów partyjnych, które spowodowały, że wybrany został kandydat ze wschodu zamiast preferowany z zachodu - Lis próbował insynuować, że chodziło o to że Merkel jest Kobietą.

Wkurza mnie takie upolitycznienie dziennikarzy bo przez takie praktyki możemy się doczekać 2 obozów "wolnych mediów" w Polsce. Jeden obóz będzie gloryfikował wszystko co PO zrobi nieważne czy dobrze czy źle a negował wszystko co zrobi PiS, a drugi obóz będzie gloryfikował wszystko co zrobi PiS nieważne czy dobrze czy źle, a negował wszystko co zrobi PO. Pytanie tylko skąd my zwykli obywatele będziemy wtedy wiedzieć co jest prawdą, a co nie?

Dalej nie wiem na kogo zagłosować i czy w ogóle zagłosować bo nie interesuje mnie wojna Polsko-Polska i swoim głosem nie będę jej wspierać, chciałbym jednak tym swoim skromnym głosem lub jego brakiem dać politykom do zrozumienia, że swoim zachowaniem i postępowaniem w sposób nie odpowiedni reprezentują mnie i innych obywateli naszego kraju.

Acha jeszcze jedno - Jak Lis tak co chwile mówił, zadając pytanie w imieniu: 40 milionów, że miliony obywateli, słuchaczy, widzów oczekuje odpowiedzi to przypomniała mi się kultowa audycja z Radia Maryja: "Proszę słuchamy Radio Maryja, trzeba ściszyć radio przede wszystkim" a potem sławne 3 słowa do Ojca prowadzącego.. zakończony "O no to ... przed milionami słuchaczy", a ponieważ zachowanie Lisa oceniam na podobnym poziomie to tym miłym akcentem pozwolę sobie zakończyć mój przedłużony monolog i przeprosić oraz podziękować za czas wszystkim, którzy zmuszą się by go przeczytać.

Użytkownik Striker edytował ten post 04.10.2011 - 17:00

 • 0

#744

nexus6.
 • Postów: 1234
 • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj zgodzę się z Yawgmothem. Niektóre zagrywki JKM irytują także mnie i nie mają nic wspólnego z ekscentryzmem czy radykalizmem - są po prostu głupie. Po co np. używa infantylnego słowa "homosie", czym zresztą zaraził część liberałów. Nie można normalnie powiedzieć "homoseksualiści" albo "homofile" jak już chce się koniecznie użyć mniej pospolitego określenia? Po co mówi o faszystach jak obecni socjaliści to w 99% międzynarodówka, a nie narodowcy.

Do tego nie rozumiem sympatii, którą pała do wszelkiej maści SB-ków (nie wolno im zabrać świętych PRLowskich emerytur) i innych szmaciarzy, pokroju Urbana (widziałem program w którym był w studiu z Urbanem. Spodziewałem się, że Urban zostanie zgnojony, a tu JKM poklepywał go po ramieniu niczym najlepszego przyjaciela, czym Urban zdawał się być mocno zaskoczony). Ogólnie jego umizgi w stronę rozmaitych instytucji przesiąkniętych PRLem są dla mnie niezrozumiałe. Jeszcze przed całą aferą czytałem na jego blogu jacy to rozsądni ludzie zasiadają w PKW. Teraz na blogu podziękowania w stronę Sądu Najwyższego, który zapewne spuści KNP po brzytwie. Na co on liczy? Że beton się wzruszy? Z jednej strony gnoi cały ten układ, z drugiej jak przychodzi co do czego to płaszczy się jak Toudi z Gumisiów.

[...]

[mam nadzieję, że nie dostanę znowu warna za tego demota]

edit Yawgmoth
Dołączona grafika
Obrazek usunięty.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 04.10.2011 - 20:50

 • -1

#745

rainman.
 • Postów: 483
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wrzucam w zasadzie dla rozluźnienia atmosfery, bo to co Palikot opowiada podchodzi pod kabaret, nawet Rymanowski z trudem powstrzymywał się od śmiechu.
 • 0

#746

.?..

  Medicus

 • Postów: 974
 • Tematów: 89
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powyższy film, powinien nosić nazwę "master versus master", ponieważ obydwaj panowie, notabene reprezentujący odmiennie skrajne poglądy przyprawiają mnie naprzemiennie o uśmiech na twarzy, albo dłoń zakrywającą tę twarz. Jest to spór zaściankowego demagoga z medialnie przesadzonym "liberałem".
 • 1#747

Yaw.
 • Postów: 774
 • Tematów: 61
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do filmików z Palikotem, to:

Zabawna ironia: w dużej mierze PiS wygra przez tego, który w każdej wypowiedzi podkreśla swoją niechęć (nienawiść ?) do PiS - Palikota.

Tak... zdecydowanie jest to nienawiść. Straszny fanatyzm. I nasuwa się wniosek - określenie "Partia Smoleńska" nadal bardziej pasuje do PiS, czy może jednak Palikot stał się głównym pretendentem do tego miana ? Kto teraz, w tej kampanii gra bardziej Smoleńskiem ?

@nexus6
Tak, z tymi emeryturami dla SB, to też JKM mnie nie przekonuje w najmniejszym stopniu. Niechęć do komuchów mam we krwi. Już dawno w Polsce powinien zostać dokończony proces dekomunizacji.
Aż dziwi, że to ten sam gość.
Szczerze to jak w 2005 wygrał PiS, to miałem nadzieję, że chociaż to zrobią...

A przymilanie się do PKW to oczywiście było podyktowane nadzieją, że jak nie powie co o nich myśli na serio, to może będą mu przychylni. Niestety się przeliczył.
 • 0#748

Milosz.
 • Postów: 547
 • Tematów: 47
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na wstępie chciałbym podziękować osobom, a zwłaszcza zwolennikom PiS,u za bezpodstawnie obniżenie mi reputacji (o 10 pkt.) w tym temacie, oraz pogratulować wam bardzo hmmm…mądrego podejścia do dyskusji. Ta mądrość objawia się w tym, że nie potraficie uszanować odmiennego zdania, oraz w wykorzystywaniu reputacji w sposób do którego nie jest przeznaczona, do walki z ludźmi którzy mają inne zdanie od was. Jest to tak denne, że aż ciśnie się mi się to na usta, szczerze wam współczuję, a czego, domyślcie się sami.

A teraz w rewanżu za bezpodstawnie utracone punkty, które bardzo ciężko tutaj zarobić za dobry wkład w to forum, mam dla was mix filmików z YT, które z pewnością przekonają nie zdecydowanych by nie głosować na PiS.

Na początek, Debata Tuska z Kaczyńskim, jeżeli ktoś sądzi, że Jarosław zmienił swoje poglądy od tego czasu, na to jak rządzić, to jest w błędzie. Wszystkie części tej debaty są dostępne, proszę obejrzeć możliwie najwięcej by wyrobić sobie zdanie.

http://www.youtube.com/watch?v=RrkdcoeWBPs


Według Kaczyńskiego, Śląsk nie należy do Polski, tam mieszkają zakamuflowani Niemcy. Tak można zrozumieć jego wypowiedź. Na filmie Ślązacy domagają się przeprosin.

http://www.youtube.com/watch?v=JrD6q957T8s


I na koniec, albo początek, to zależy czy nadal będziecie mnie PiS,owcy bezpodstawnie minusować. Spot PO, wyborcy PiS,u w akcji, to wiele mówi o partii skoro tak wygląda jej wierny elektorat.

http://www.youtube.com/watch?v=0jrhMDAR2EI


Uprzedzając złośliwe komentarze, zwłaszcza zwolenników Jarka, chcę powiedzieć, że w najbliższych wyborach nie głosuję na bandę czworga. Czyli PO, PiS, SLD, PSL. Miałem plan głosować na PO, ale zmieniłem zdanie, chcę dać szansę innym partiom. Mam nadzieję, że będę miał możliwość zagłosowania na Janusza Korwin-Mikke. Dziwi mnie, że ma tak niskie poparcie, w totalnie „wolnych” mediach.

Dziękuję za uwagę.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 05.10.2011 - 22:09

 • -1#749

Stilgar.
 • Postów: 252
 • Tematów: 49
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Miłosz,

I na koniec, albo początek, to zależy czy nadal będziecie mnie PiS,owcy bezpodstawnie minusować. Spot PO, wyborcy PiS,u w akcji, to wiele mówi o partii skoro tak wygląda jej wierny elektorat.

Przeczytaj mój post #737, trochę wyżej. Czy to normalne, że partia która nie oszukujmy się traci punkty w sondażach SZCZUJE partię które ją dogania aby ta straciła poparcie? Jak to o niej świadczy? Swoich pozytywów już nie ma ale zawsze można pokazać wady innych. I tak na marginesie, nie każdy kibic/kibol jest za PiS'em :)

Tak na drugim marginesie, nie jestem za PiS ale dla mnie "mniejsze zło'' to PiS na które i tak nie zagłosuje ;]


Ot takie coś udało mi sie znaleść na necie:

Będę głosował na PIS bo to jedyne racjonalne rozwiązanie

Na pierwszym miejscu stawiam stosunek do nowoczesnego państwa. PIS traktuje państwo poważnie. Ma świadomość, że tylko państwo jest w stanie kumulować środki do dokonania nowoczesnego programu modernizacji. PO prezentowało postawę, która była właściwa dla większości wcześniejszych rządów - wycofanie się z aktywnej, propaństwowej polityki, osłabianie instytucji państwa. Podkreślano, że wszystko jest w rękach obywateli. I obywatele sprawdzili się. Wielu z nas jest w XXI wieku. Jest przygotowanych do nowych wyzwań. Ale przecież to nie obywatele zbudują nowoczesną infrastrukturę - drogi, sieci komunikacyjne, informatyczne. To nie obywatel stworzy warunki do budowy własnego przemysłu, do tworzenia nowych miejsc pracy. Jarosław Kaczyński ma rację - Polacy są źle rządzeni. Bardzo biedny Tajwan, dzięki ogromnej odpowiedzialności ekipy Czang Kai-szeka, z jednego z najbardziej zacofanych i najbiedniejszych miejsc świata stał się dziś jedną z najbardziej nowatorskich gospodarek globu. Wszystko zaczęło się od ogromnej odpowiedzialności Czang Kai-szeka, od odważnych i przemyślanych decyzji, które wyzwoliły energię i kreatywność wcześniej bardzo zacofanej społeczności. Szwedzi, zanim zaimponowali światu swoim eksperymentem gospodarczym, byli długo pogrążeni w nędzy i stagnacji. PO wraz z PSL posiadali stabilną większość. Mogli pokazać swoją wizję modernizacji kraju. Co zrobili? Doprowadzili do tak poważnych deregulacji w niemal każdej dziedzinie funkcjonowania państwa, że nie potrafię pojąć, iż tak łatwo i szybko można zniszczyć tak wiele.
Nie będę opisywał stanu polskiej nauki czy postawy Pani minister wobec środowiska. Decyzje są nieprzemyślane, grożą nieodwracalnymi, negatywnymi konsekwencjami. A z drugiej strony widzę jakim Polska dysponuje potencjałem intelektualnym, widzę miotanie się młodych ludzi. Widzę proste, niepojęte błędy o ogromnych konsekwencjach. Jeden prosty przykład - polscy młodzi informatycy wygrywają w konfrontacji ze swoimi rówieśnikami, ale w nauce nie ma dla nich miejsca. Są z niej wypychani. Ogromna większość młodych ludzi nie ma przed sobą przyszłości. Jeśli dostaną pracę to zwykle na umowę zlecenie. Żaden bank nie udzieli im pożyczki na kupno mieszkania. A wiec ta część społeczeństwa, która jest największą nadzieją na wyzwolenie impulsu modernizacyjnego, jest sparaliżowana na samym starcie. To przecież oni winni być najlepszymi kredytobiorcami.
Za kadencji PIS-u wywalczono z UE ogromne środki na modernizację państwa. Przygotowano prawne narzędzia i środki do wchłonięcia tych ogromnych sum. Przegotowano projekty modernizacyjne. Pamiętam w 2007 roku, podczas wyborów, wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Przedstawił wówczas spójny projekt wielkiej modernizacji państwa. Był on rozbity na poszczególne obszary aktywności, na poszczególne ministerstwa. Słuchałem tego wystąpienia i czułem się dumny. Nigdy w swoim długim życiu nie słyszałem takiego wystąpienia polskiego polityka. Bez pustosłowia, ale co to była za wizja.
Co z tego potem zrobiono w mediach - strach pomyśleć.
PO dostała wszystko na tacy. I zaczęła się katastrofa. Ogromne środki wyparowały. Sposób w jaki PO zareagowało na aferę korupcyjną na szczytach swojej władzy dało jasny sygnał, że wraca powszechne rozkradanie majątku narodowego. Tusk stał się zwykłym zakładnikiem szemranych układów. Przyjął założenie - im mniej robimy tym mniej popełniamy błędów. Aktywność rządu skierowana została w głównej mierze na działania PR-owskie i na niszczenie struktur państwa. Władza otwarcie, ze wsparciem części nieodpowiedzialnych mediów rozpoczęła tępienie opozycji. W moim środowisku zaczęło się polowanie na czarownice. Tusk otwarcie groził uczelniom, wywierał na nie presję.
Rozpoczęła się dewastacja polskiej armii i niszczenie projektów PIS-u (np. dotyczących nakładów na regulacje rzek). Tusk zdewastował też systemy dotyczące zarządzania państwem w sytuacjach kryzysowych. Rozkład pogłębił się po katastrofie smoleńskiej. W imię ratowania swojej pozycji i ukrywania prawdy o skali odpowiedzialności rządu za tą katastrofę doprowadzono do dalszego rozkładu wielu struktur państwa, do skrajnej instrumentalizacji prokuratur pod pozorem jej pełnej niezależności. Platformie udało się też zdewastować nasze relacje z Litwą, Łotwą, Estonią, Ukrainą. Wbrew naszym narodowym interesom oddaliśmy los tych państw w ręce Rosji. To niewybaczalny błąd. Błąd, za który możemy zapłacić wysoką cenę. Już ją płacimy.
Nie reagujemy na bardzo aktywną i bezczelną działalność rosyjskiego wywiadu w Polsce. W chwili obecnej rosyjska diaspora w Niemczech liczy ponad 2 mln. osób (druga pod względem liczebności - po tureckiej). W Polsce nasze służby są bezradne wobec rosyjskiej agentury bo w samych służbach wraca stare. Otwarcie wspiera się działania osłabiające polskie bezpieczeństwo.
W Unii przyjęliśmy zasadę negocjacyjną - nie upominajmy się o swoje to wtedy dostaniemy. W Unii o każde Euro trzeba walczyć - i to walczyć wspólnym frontem z opozycją. PO doprowadziła do bezprecedensowej sytuacji - grała przeciwko Prezydentowi RP wspólnie z Rosją. To jest niedopuszczalne.
PO przegrała w ciągu zaledwie 4 lat tyle, że nadal nie mogę uwierzyć, że jeden rząd mógł zrobić tyle złego.
Jarosław Kaczyński to rasowy polityk - dzisiaj jedyny mąż stanu. Płażyński był wybitnym mężem stanu. Lech Kaczyński był wybitnym mężem stanu. Tusk jest tylko zblazowanym politykiem w przydrogim garniturze, z przyklejonym uśmiechem, politykiem, który w sytuacjach kryzysowych ucieka, chowa się.
Kaczyński jest człowiekiem, który wytrzymał ogromną presję gdy PO uruchomiła przeciwko niemu środki, które Tuska złamałyby sto razy.
Dziś Europa, Unia Europejska, świat, są na zakręcie. Potrzebny jest sztab ludzi, którzy nie dadzą sie zastraszyć, którzy wykonają katorżniczą pracę aby naprawić to, co platforma zniszczyła. Kocham Polskę. Dlatego będę głosował na PIS. Dobry PR jest tylko dodatkiem. Nie może być istotą sprawowania władzy. Bo wtedy dzieje się tak jak się działo w czarnym czteroleciu rządów PO. Katastrofa smoleńska była symbolicznym ostrzeżeniem dla mnie, dla nas. Jedno jest pewne - musimy liczyć przede wszystkim na siebie i wybrać tych, dla których władza oznacza poczucie wielkiej odpowiedzialności.


 • 0

#750

rainman.
 • Postów: 483
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla większości jak domniemam w ramach przypomnienia, dla niektórych niezdecydowanych jako pewna wskazówka przedwyborcza

PLUSY DODATNIE PLUSY UJEMNE
http://video.google....725698588181980

NOCNA ZMIANA
http://video.google....058413755445485

Użytkownik rainman edytował ten post 04.10.2011 - 21:58

 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u