Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Parlamentarne 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
937 odpowiedzi w tym temacie

#751

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytaj mój post #737, trochę wyżej.

Przeczytałem, i nawet plusa dałem, słusznie prawisz. PO miała nie straszyć PiS,em a robi coś zupełnie innego.

Czy to normalne, że partia która nie oszukujmy się traci punkty w sondażach SZCZUJE partię które ją dogania aby ta straciła poparcie?

Wydaje mi się, że tak, po prostu partia boi się o władzę i robi wszystko by jej nie stracić, nawet straszy PiS,em a miała tego nie robić.

Jak to o niej świadczy?

Świadczy o tym, że panują w niej gorące nastroje, nic dziwnego, czuje oddech konkurenta na plecach. Bądźmy obiektywni, PiS również chwyta się różnych metod by dobrać się do władzy.

Swoich pozytywów już nie ma ale zawsze można pokazać wady innych.

Tutaj się nie zgodzę, bo pozytywów miała i ma sporo, po prostu ktoś w sztabie wyborczym uznał, że straszenie PiS,em będzie miało większą siłę oddziaływania na wyborcę, niż chwalenie się kolejnym sukcesem/ami partii. Moim zdaniem ta/te osoba/y popełniły błąd, skoro partia mówiła, że nie będzie straszyć konkurencją, z resztą zobaczymy wszyscy odpowiedź na to przy najbliższych wyborach.

I tak na marginesie, nie każdy kibic/kibol jest za PiS,em :)

Kibic a kibol to dwie różne osoby. Kibic to ten który idzie na mecz by dopingować i cieszyć się każdym golem swoich ulubieńców, kibol idzie na mecz głównie po to, by zrobić zadymę. I to ten ostatni, mam wrażenie, że będzie w większości sprzyjał, jeżeli nie innej partii, to właśnie PiS,owi.

Tak na drugim marginesie, nie jestem za PiS ale dla mnie "mniejsze zło'' to PiS na które i tak nie zagłosuje ;]

Masz prawo do swojego zdania.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 04.10.2011 - 23:02

  • 0



#752

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wrzucam w zasadzie dla rozluźnienia atmosfery, bo to co Palikot opowiada podchodzi pod kabaret, nawet Rymanowski z trudem powstrzymywał się od śmiechu.


Odwołuję to co powiedziałem o Palikocie (że jest lepszą opcją od SLD). Ten człowiek ma jakieś zaburzenia umysłowo-emocjonalne i jako przywódca jest bardzo niebezpieczny. Wygłaszanie absurdalnych tez jest zabawne dopóki ten który je wygłasza nie sprawuje realnej władzy.
  • 0

#753

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Miłosz prawie we wszystkim się zgodzę ale nie sądzę by Kiboli mozna było nazwać wyborcami PiS'u. Byc może większość zagłosuje na PiS ale to tak jak by powiedzieć, że kryminaliści to wyborcy PO bo znaczna ich część głosuje na PO.

Wyborcy PiS lub Wyborcy PO, SLD, PSL to tzw twardy elektorat tych partii czyli ludzie, którzy zgadzają się z ideologia danej Partii. Kiboli można natomiast nazwać antywyborcami PO, gdyż ich wybór jest podyktowany walką z Donaldem Tuskiem.
  • 0

#754

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja się przejadę do Krakowa, zagłosuje na KNP.

Wiem że nikłe są szanse na wygraną, ale po prostu żywcem nie ma na kogo zagłosować. Nawet Palikot okazał się kimś kto głosu nie jest godzien.
Nie dość że jest winny kupę kasy ludziom i firmom, to jeszcze jego zmienność poglądów.

Co do Korwina, to mam te same zastrzeżenia co Wy. Przesadza, odstrasza główny elektorat. Wszyscy musimy puszczać mimo uszu wiele jego wypowiedzi, a ludzie nie mają zwykle takiej cierpliwości. Jest uparty, to pomogło mu utrzymać liberalne poglądy i uchował je dla nas, za to należą mu się brawa, ale teraz już niestety można powiedzieć że zaczyna swoją agresywną retoryką obciążać liberalną prawicę.
  • 0



#755

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Media starają się narzucić Prawu i Sprawiedliwości odpowiedzialność za działania swoich wyborców. Rzecz wygląda na absurdalną natomiast ma jasny cel: wymuszenie negatywnego stanowiska i wykorzystanie go w kampanii jako narzędzia wykluczającego daną część elektoratu. Debaty, wywiady, dyskusje to już w zasadzie operacje czysto socjotechniczne, ukierunkowane na określony cel, selekcjonujące informacje, wywołujące u odbiorcy pożądane efekty. Idealnym przykładem jest ostatnia rozmowa Tomasza Lisa z Jarosławem Kaczyńskim bądź Moniki Ojelnik z Adamem Hofmanem. Żenujące propagandowe spektakle dla niedzielnych "polityków sprzed telewizora".
  • 1

#756

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wklejam fragment tekstu, który doskonale ukazuje głupotę ustroju, w którym żyjemy.

Demokracja to zły i szkodliwy ustrój – zdawali sobie z tego sprawę już mędrcy starożytnej Grecji (jak Heraklit, Platon, Ksenofont czy Arystoteles), zaliczając demokrację do grupy ustrojów zdegenerowanych. Ustrój, który niszczy państwo i jego instytucje oraz korumpuje i ogłupia naród. Demokracja to nie żadna „władza ludu” ani „rządy przedstawicieli ludu”, a wiara w te bzdury dowodzi właśnie ogłupienia wierzącego. W państwie demokratycznym lud ma równie mało do powiedzenia, co w państwach określanych zbiorczą nazwą „niedemokratycznych” – każdy z nas ma wiele okazji, by osobiście się o tym przekonać. Ustroje różnią się nie tym, czy władzę sprawuje w nich lud, czy nie, bo lud nie sprawuje władzy nigdzie. W każdym państwie władzę sprawuje względnie wąska klasa polityczna, a poszczególne ustroje różnią się od siebie mechanizmami selekcji członków tej klasy. Demokracja w zasadzie gwarantuje, że skład klasy politycznej rządzącej państwem będzie najgorszy z możliwych. W warunkach demokracji do klasy politycznej wchodzi bowiem ten, kto najskuteczniej zabiega o popularność, czyli najskuteczniej podlizuje się wyborcom i obiecuje im gruszki na wierzbie. Innymi słowy – ten, kto najsprawniej manipuluje i kłamie, a także ma najwięcej pieniędzy na rozpowszechnianie swoich pochlebstw i kłamstw w postaci materiałów projektowanych przez profesjonalnych producentów reklam. Demokracja z konieczności oznacza więc rządy mętów. Konieczność utrzymania popularności, by utrzymać się przy korycie, wychowuje demokratyczną klasę polityczną w duchu konformizmu i sprzedajności. Nie ma czegoś, czego nie zgodziłby się zrobić demokratyczny polityk – żadnego błazeństwa czy łajdactwa, do którego nie potrafiłby się posunąć – jeżeli tylko usłyszy zniewalający argument „bo cię nie wybiorą”.

W ramach systemu demokratycznego nie może być żadnej alternatywy dla rządów mętów, miernot i wazeliniarzy. W demokracji niemożliwe jest kierowanie państwem zgodnie z racją stanu, gdyż ta często wymaga przeciwstawienia się tzw. „opinii publicznej” (kreowanej w całości przez media) i podejmowania decyzji niepopularnych – lecz na to żaden demokratyczny politykier się nie poważy, bo więcej go nie wybiorą, a swoje głosy przerzucą na jego konkurentów do koryta. W demokratycznej klasie politycznej nie ma też miejsca na ludzi z twardym kręgosłupem moralnym, ponieważ opowiedzenie się przez polityka bez wykrętów po stronie jasnych zasad moralnych zawsze przysporzy jego partii niepopularności. W demokracji w ogóle nie ma miejsca dla osób o skrystalizowanych poglądach, bo demokratyczny politykier, chcąc utrzymać siebie przy korycie, a swoje nazwisko w mediach, musi nieustannie wypowiadać jako swoje poglądy te, które są w danej chwili modne.

Autor: Adam Danek
Źródło
  • 0



#757

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

KNP zrobiło spot i nie wie dlaczego został zablokowany. Do 14 sekundy jest świetnie, potem.... sami zobaczcie:




Szczerze mówiąc, dobrze, że ten spot został zablokowany bo mógł więcej zaszkodzić niż pomóc. Nie wiem co chciał osiągnąć autor, wyłuskując te wulgaryzmy z wypowiedzi JKM. Chciał pokazać, że prawica to banda prostaków? Czy czasami nie jest to krecia robota sabotażystów?

W KNP jest znakomity mówca, który potrafi mówić dosadnie nie zrażając ludzi formułą wypowiedzi. Nazywa się Marian Kowalski. Dlaczego autorzy klipów KNP pokazują tylko JKMa.


  • 0

#758

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Palikot ma już osobę gotową do objęcia funkcji Ministra Finansów


  • -1

#759

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oprócz Kowalskiego KNP ma jeszcze trochę ciekawych twarzy - jeden z przykładów Kornel Kasprzyk
Tak jak napisałem wcześniej - JKM powinien się przesiąść na tylne siedzenie (choćby nawet pozorne, jak to było w układzie Kaczyńśki-Marcinkiewicz), a promować powinno się nowe osoby. Fajnie jakby tacy ludzie, jak Michalkiewicz, czy profesor Rybiński byli jednymi z takich właśnie liderów. Szkoda, że Rybiński odciął się nieco ostatnio od KNP. Nie wiem co go do tego skłoniło, ale może właśnie obawy, że straci swój atut (bezpartyjność - obiektywizm / niezależność), przez skojarzenia z JKMem. Może odstraszyły go któreś jego zbyt ostre wypowiedzi. W każdym razie wielka szkoda, bo mimo wszystko do KNP jest mu najbliżej.

Tylkowskiego już tu wrzuciłem wczoraj. W podobnym tonie:
- kandydat PO
- oraz całkiem urodziwa kandydatka SLD - jako ciekawostkę podam, że nie dałem tutaj linku z youtuba, bo... jest do otworzenia tylko dla zalogowanych, bo ktoś uznał, że zawiera nieodpowiednie treści - to chyba pierwszy taki spot. Widać polska polityka codziennie pisze nowe definicje "dna". Czym jeszcze nas zaskoczą :D ?
(pewnie o kandydacie SLD od Death Metalu każdy już słyszał. Albo o Łukaszu Naczasie, też SLD).
  • 0



#760

Meteorites.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

hym Partia pana Korwina. M obiecuje paliwo po 2zl, podatek 19% ie 23 to j mam pytanie.

Skad wezmą kase na emerytury, armie, szpitale itp??? Z kosmosu???
  • 0

#761

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kasę można równie dobrze dodrukować i będzie jak w PRLu. Problemem nie jest brak kasy, tylko nieefektywny model gospodarczy. Obniżka podatków nie ma służyć dostarczeniu kasy, tylko podniesieniu efektywności gospodarki.

Inaczej mówiąc - będzie Ci się lepiej powodzić jeśli będziesz zarabiał 1000 zł, a benzyna będzie po 2 zł, czy jak będziesz zarabiał 1100 zł, a benzyna będzie po 5 zł?

Użytkownik nexus6 edytował ten post 05.10.2011 - 15:09

  • 0

#762

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hym Partia pana Korwina. M obiecuje paliwo po 2zl, podatek 19% ie 23 to j mam pytanie.

Skad wezmą kase na emerytury, armie, szpitale itp??? Z kosmosu???


Gros wydatków z budżetu państwa idzie na wszelkie agencje, komisje i inne skutki rozrostu biurokracji. Te obietnice mogłyby być prawdziwe, gdyby szła za tym minimalizacja państwa.
  • 0



#763

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sąd odrzucił skargę Nowej Prawicy na PKW


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę Nowej Prawicy Janusza Korwin–Mikkego na działania Państwowej Komisji Wyborczej. Oznacza to praktycznie, że Nowa Prawica nie będzie mogła wystawić kandydatów do Sejmu w całej Polsce. 9 października zabraknie także na listach samego Janusza Korwin-Mikkego.

Reszta artykułu jest do przeczytania tutaj Moim zdaniem PKW nie słusznie odmówiła Nowej Prawicy rejestracji list wyborczych. Generalnie wydaje mi się, że jest tak jak mówi o całej sprawie Janusz K.M., albo celowo odmówiono tej partii rejestracji, innymi słowy, jest to czyjaś nie czysta zagrywka.
  • 0



#764

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Palikot ma już osobę gotową do objęcia funkcji Ministra Finansów

Homoseksualiści, transwestyci i inni dziwni ludzie w pełni sprawni umysłowo jakoś przejdą, nie mam nic przeciwko ale żeby do polityki werbować osoby .niepełnosprawne umysłowo. (słowa Palikota) to już lekka przesada.

Miłosz, ja uważam, że ta nagonka na kiboli to propaganda PO, skoro kibole jadą po całości po Tusku i Platformie to od razu muszą być z PiS'u.
  • 1

#765

Meteorites.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

nexus6
zarabiał 1100 zł, a benzyna będzie po 5 zł?
Czemu? Bo jestem łajza i mam 5 minut do pracy rowerem ^^, a ziom samochodem, ale coz tego jak mam hybryde na stacji jestem moze raz na 2 tygodnie.
mylo
Nom i gdyby oni kończyli swoje pace, a nie tylko brali kase i guzik robili.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych