Skocz do zawartości


Zdjęcie

5 listopada końcem Facebook'a?


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#61

Gargamel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się pytam: co to za propaganda anty-facebookowa? Jakie dane? Jaka prywatność?
Imię i nazwisko jak ktoś wcześniej napisał jest w książce telefonicznej, na domofonie i w wielu innych miejscach.
Imię i nazwisko bez adresu to tylko dwa nic nie znaczące wyrazy


Na jakiej planecie żyjesz jeśli można spytać ? Według Ciebie imie i nazwisko to nic nie znaczace wyrazy tak ? Więc teraz sobie wyobraź że mnie te dwa wyrazy wystarczyły do poznania wieku, imion obojga rodziców, adresu zamieszkania, nr telefonu stacjonarnego i komórki kumpeli poznanej na czacie. A cała filozofia zdobywania tych informacji polegała na wpisaniu odpowiednich fraz w Google i kliknięcie "szukaj". Najczęściej brzmiały one tak: "nazwa portalu społecznościowego_profil_imię_nazwisko". Na podstawie danych które umieściła na różnych profilach, łatwo było ją namierzyć. Wystarczyło poskładać je w logiczną całość, a na końcu wpisać je w wyszukiwarce książki telefonicznej. Na koniec dodam, że ze mnie taki haker jak nietoperza pilot bombowca, a pomimo to nie miałem z tym większych problemów.
  • 0

#62

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Filmik wykasowano. Żydy jedne...JA na szczęście nie mam kont na tego typu portalach. W sumie nawet byłbym w stanie w to uwierzyć. Nie takie rzeczy Ci ludzie byli w stanie zrobić. Uważajcie by wasze PC'ty nie stały się Zombie. :)

 Edycja: Kurczak

Dołączona grafika


  • 0

#63 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Uważajcie by wasze PC'ty nie stały się Zombie.

Hehe, Anonymous, pod przykrywką, planują stworzyć botnet :D.
  • 0

#64

FunkyPolak.
  • Postów: 98
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Linki wygasły, podrzucam nowe.




  • 0

#65

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nareszcie :D Już w internecie nie natknę się nigdzie na to narzędzie szatana :D Wszędzie tak jest :D Wirus wywalony, a skutki pozytywne są :D Dzięki Gabi :D

Dołączona grafika
  • 0



#66

Slaw.
  • Postów: 127
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na jakiej planecie żyjesz jeśli można spytać ? Według Ciebie imie i nazwisko to nic nie znaczace wyrazy tak ? Więc teraz sobie wyobraź że mnie te dwa wyrazy wystarczyły do poznania wieku, imion obojga rodziców, adresu zamieszkania, nr telefonu stacjonarnego i komórki kumpeli poznanej na czacie. A cała filozofia zdobywania tych informacji polegała na wpisaniu odpowiednich fraz w Google i kliknięcie "szukaj". Najczęściej brzmiały one tak: "nazwa portalu społecznościowego_profil_imię_nazwisko". Na podstawie danych które umieściła na różnych profilach, łatwo było ją namierzyć. Wystarczyło poskładać je w logiczną całość, a na końcu wpisać je w wyszukiwarce książki telefonicznej. Na koniec dodam, że ze mnie taki haker jak nietoperza pilot bombowca, a pomimo to nie miałem z tym większych problemów.


Skoro na innych portalach podawała ww. informacje z numerem stacjonarnym to jej pech. Nikt rozgarnięty nie podaje dokładnych namiarów do internetu. Weź pod uwagę jeszcze jedno. Jeśli nie masz bardzo nietypowego nazwiska sprawdź chociażby na NK ile jest Twoich imienników łącznie z nazwiskiem. Oczywiście NK jest dużym portalem ale w rzeczywistości tych osób było by jeszcze więcej.

Tak więc dążę do tego, że należy korzystać mądrze z dóbr jakie daje FB tak samo jak jak i fora itp.
Kiedyś udzielałem się na forum muzycznym, w jednym temacie ludzie wklejali swoje fotki. Oczywiście jak to na forum są kłótnie. Poprzerabiane zdjęcia jednego użytkownika zrobiły furorę. Po co mu to było?

Myślmy.
  • 0

#67

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie trochę strzelanie z armaty do muchy :P Ostatnio moja znajoma korzystała z mojego komputera i była wielce zdziwiona, że nigdzie na żadnej stronie nie ma żadnych odnośników do FB, żadnych skryptów i innych takich pierdół. Wystarczył odpowiednio skonfigurowany NoScript + AdBlock i po sprawie.
  • 0

#68

Kaizon.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hakną fb w jeden dzien, a na drugi pojawi się kopia zapasowa, i tak codziennie, jezeli chcą zniczyć fb, to muszą zamordować wszystkich twórców, operatorów którzy się nim opiekują... bezsens.
  • 0

#69

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze mogą spróbować wyłączyć całkowicie internet. Wbrew temu co się mówi, to się da zrobić dzięki pewnej "drobnej" luce :roll:

Użytkownik Ill edytował ten post 23.08.2011 - 09:59

  • 0

#70

elfy.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

razor1911, skidrow i wspomniana wyżej grupa :] - bez nich życie było by bardzo nudne :] jak najbardziej za :]
  • 0

#71

Kaizon.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zawsze mogą spróbować wyłączyć całkowicie internet. Wbrew temu co się mówi, to się da zrobić dzięki pewnej "drobnej" luce :roll:



Internetu nie wyłączą, bo gdzie oni by się wtedy podziali jakby neta nie było...? No chyba, że by dla siebie kawałek zostawili, ale i tak... 5 listopada, to będzie dzień jak co dzień.
  • 0

#72

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wypowiadałem się w tym temacie, ale czas wtrącić 5 groszy. Facebook jaki jest każdy widzi. Jeśli pewien procent populacji świata ma tam swoje konto, to jakaś jest tego przyczyna. Nikt nikogo nie ciągnął za rękaw i nie zmuszał do rejestracji. Najwidoczniej ludzie mają takie, a nie inne potrzeby, a ktoś skutecznie to wykorzystał i przy okazji na tym zarobił.

Konto skasować można, natomiast to czy nasze dane faktycznie znikają z bazy danych to już inna sprawa. Nie możemy być pewni tego jak jest naprawdę, ale tak samo nie jesteśmy pewni czy taki gigant jak Google nie wykorzystuje naszych danych i innych kluczowych informacji o nas np. za pośrednictwem darmowego i bardzo popularnego gmaila, czy samej wyszukiwarki. Czy to znaczy, że jeśli anonymous wypowie wojnę np. poczcie gmail i nagle miliony osób stracą dostęp do swoich kont to mamy wszyscy świętować bo zwyciężyła wolność i sprawiedliwość? Bzdura.

Osobiście uważam, że cała ta akcja ma jeden cel - grupa anonymous staje się popularna. Robi się o niej głośno i będzie głośno po tym jak FB będzie niedostępny przez maksymalnie kilkadziesiąt minut (DDOS) - nie zapominajmy, że FB ma największe data center na świecie i mnóstwo $ aby śmiać się w twarz domorosłym hakerom.

Swoje zdanie co do całej akcji zmienię tylko wtedy, gdy światło dzienne ujrzą informacje, które potwierdzą, że dane użytkowników wypływają gdzieś na zewnątrz - wtedy rzeczywiście koniec facebooka może mieć miejsce.
  • -1



#73

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

5 listopada, to będzie dzień jak co dzień.


Identycznie jak 21 grudnia 2012. No może z tą różnicą, że 21 grudnia będą liczne samobójstwa, zamieszki, histerie itp. Chociaż można by się tego także spodziewać 5 listopada 2011 ;] Przepraszam za mój czarny humor ;]
  • 0



#74

Slaw.
  • Postów: 127
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

no i mamy 5 listopada, tak samo jak mamy ciągle FB :lol

Edit:
Nie wiem jakim cudem ale mi się w telefonie przestawiła data - stąd pomyłka, sorki :D

Użytkownik Slaw edytował ten post 04.11.2011 - 14:20

  • 0

#75

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ci się daty poprzestawiały.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych