Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Fotografie Krakatau.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#31

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak ten koń wyszedł? Co to za dziwna pora dnia że takie niebo wyszło? Chyba że mocny PS poszedł


Zdjęcie było bardzo mocno podkręcane w PS. Zrobiłam je lekko pod słońce, więc wystarczyło pobawić się kontrastem, poziomami i kolorami żeby wyszło jakie jest teraz :) Zazwyczaj aż tak nie przerabiam zdjęć, wystarczy mi tylko lekka winieta i kontrast, ale tutaj inna opcja kompletnie mi nie pasowała.

Już niedługo, jak tylko posiądę z powrotem PSa spodziewajcie się zdjęć z Wiednia i Bratysławy :)

Użytkownik Krakatau edytował ten post 03.10.2011 - 21:17


#32

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krakatau, jeśli by to nie stanowiło problemu prosiłbym o jakieś fotki pieska lub nieba po zachodzie słońca. ale tak z tych wszystkich rozdzielczości to najlepiej w 1599x1062. bo mi pasują na tapetę ^^



#33

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wedle życzenia, dżekson :) Jutro w miarę jak będę miała czas to pójdę popstrykać.

#34

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie rządzi foto nr 2 - piesek przy kałuży. Koń też bardzo ciekawie wyszedł. Jeśli chodzi o foty w BW, pilnuj przepaleń i szczegółów w cieniach. Parę piesków lekko szumi, na jednym tło bardzo mocno, jedynym ratunkiem było BW i brawo za tę decyzję.
Fotografia zatytułowana nabiera jeszcze mocy i wyrazu, zachęcam do główkowania! :)

PS. Czym focisz jeśli wolno zapytać? Korpus i najczęściej używane szkło?

Pozdrawiam!



#35

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie rządzi foto nr 2 - piesek przy kałuży. Koń też bardzo ciekawie wyszedł. Jeśli chodzi o foty w BW, pilnuj przepaleń i szczegółów w cieniach. Parę piesków lekko szumi, na jednym tło bardzo mocno, jedynym ratunkiem było BW i brawo za tę decyzję.
Fotografia zatytułowana nabiera jeszcze mocy i wyrazu, zachęcam do główkowania! :)

PS. Czym focisz jeśli wolno zapytać? Korpus i najczęściej używane szkło?

Pozdrawiam!


Dzięki za opinię :) z BW muszę jeszcze popracować, bo póki co wychodzI jak wychodzi, bez rewelacji, ale wciąż się uczę :D
Zdjęcia robię Nikonem D5000 z kitowym obiektywem 18-55. W tym roku planuję zakupić jakieś nowe szkiełko, najprawdopodobniej jakieś tele bo coraz bardziej odczuwam, że kitowy mi nie wystarcza i potrzebuję czegoś więcej.

#36

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajno, ja też od niedawna siedzę w N (jakieś pół roku), wcześniej przez około 6 lat był tylko Canon, nie żałuję, że zmieniłem system. Z tym kitem zbytnio nie powalczysz, chociaż nie jest najgorzej. Ja mógłbym polecić stare manualne stałki ale coś mi się wydaje, że z d5000 nie będzie potwierdzenia ostrości w wizjerze gdyż ten korpus nie posiada 'śrubokręta', więc odpada, chyba że masz mocne nerwy. Za to efekt na zdjęciach bywa epicki :) Zwłaszcza przy jasnych stałkach. Ponadto, są śmiesznie tanie w porównaniu z ich odpowiednikami z AFem, a takich musisz szukać z racji braku owego silniczka AF w body.

Życzę wielu pięknych kadrów!



#37

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Stałki też brałam pod uwagę, bo są jasne i zależy mi na dobrych portretach, ale w tym momencie bardziej potrzebuje coś z zakresu tele, a stałke pewnie dokupię jako kolejną, o ile trafi się jakaś dobra i po rozsądnej cenie.
Prawdę mówiąc, kiedy kupowałam aparat byłam kompletnie zielona jeśli chodzi o sprzęt, i nie wiedziałam nawet, że brak stabilizacji w korpusie oznacza mniejszy zakres obiektywów jaki mogę dokupić, bo na AF mi zależy, bo niestety statywu używam tylko przy sesjach, kiedy mam sporo czasu i mam możliwość rozstawienia się ze wszystkim i taszczenia tego tam i z powrotem, a tak to wszystkie zdjęcia są robione z ręki, często nawet w ruchu, i to dosłownie :P w warunkach jakich robię zdjęcia AF bardzo mi się przydaje.

Dziękuje :)

#38

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zdjęcia pod względem technicznym pozostawiają czasami trochę do życzenia, ale że widać iż się uczysz to nie będę się tego aż tak bardzo czepiał natomiast weź to pod uwagę jeżeli chciałabyś w przyszłości robić zdjęcia na wyższym poziomie :)
Co do fotografii mimo niedociągnięć niektóre są bardzo klimatyczne oraz ciekawe. Zwłaszcza w głowie pozostaje mi obraz zdjęcia z tym koniem.
Pozdrawiam



#39

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stałki też brałam pod uwagę, bo są jasne i zależy mi na dobrych portretach, ale w tym momencie bardziej potrzebuje coś z zakresu tele, a stałke pewnie dokupię jako kolejną, o ile trafi się jakaś dobra i po rozsądnej cenie.


Ależ tele jak najbardziej użyjesz do portretu. Rozsądną dolną granicą dla szkieł portretowych jest 50mm (krótsze zniekształcą postać fotografując z bliższej odległości). Kupując jasne tele możesz upiec dwie pieczenie, jak to się mówi. Może sprawdzony zoom 80-200/2,8? W starej wersji kosztuje jakieś 1700 na aukcjach, ale pewnie można i trafić tańszą okazję. Manuala miałabyś za mniej niż połowę ceny, a w portretach AF wcale potrzebny nie jest. Ale podejrzewam, że nie tylko do portretu chciałabyś go używać :)

Seba, niezła galeria na digarcie, zwłaszcza makro. Chyba też zaopatrzę się w Raynoxa, bo robactwa na ogrodzie mam opór, a i skakunów pod dostatkiem :D



#40

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ależ tele jak najbardziej użyjesz do portretu.


Oczywiście, że użyję :) chodzi o to, że patrząc na zdjęcia robione stałką a tele mam wrażenie, że te robione stałką wychodzą o niebo lepiej.

#41

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak niewątpliwie jest. Niektóre zoomy dorównują obiektywom stałoogniskowym pod względem ostrości, kontrastu, radzenia z aberracją czy pracy pod światło, ale są cholernie drogie. Mi osobiście marzy się taki zestawik: 28/2.8, 50/1.4, 85/1.4, 180/2.8 - i można żyć bez zooma :) No ale trochę trzeba będzie popracować na taką szklarnię...

Wracając do tematu: gdzie nowe foty??? ;)



#42

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nowe foty będą jak tylko na dworze się trochę rozjaśni :) póki co ani ładnego światła nie ma, ani ja nie mam ostatnio za dużo wolnego czasu. Jeśli w przyszłym tygodniu będzie jakoś mniej pochmurnie, to obiecuję z ręką na sercu, że zrobię kilka zdjęć, z tym te obiecane dżeksonowi :)

#43

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Korzystając z okazji, że widać Jowisz, postanowiłam wyjść i go sfotografować.

Dołączona grafika

Jest to moje pierwsze astro-foto, i muszę przyznać, że nie jest to tak łatwe jak myślałam! :D Zdjęcie pod względem technicznym jest wykonane fatalnie, ale następnym razem (mam nadzieję), będzie lepiej :).

Dzisiaj miałam w planach wykonać zdjęcie nieba po zachodzie słońca, obiecanego dżeksonowi, jednak z żadnego nie jestem na tyle zadowolona, więc te obiecane postaram się wykonać w weekend.

20.

Dołączona grafika


No i dawno obiecane zdjęcia z wycieczki do Wiednia i Bratysławy, kolory edytowałam tylko w 25 i 26 zdjęciu, reszta jest bez zmian:

21.
Dołączona grafika

22.
Dołączona grafika

23.
Dołączona grafika

24.
Widok na Bratysławę :)
Dołączona grafika

25.
Dołączona grafika


26.
Dołączona grafika

27. I taki ot, miły akcent na koniec :)
Dołączona grafika

Użytkownik Krakatau edytował ten post 14.10.2011 - 22:55


#44

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obiecane zdjęcie psiaka dla dżeksona :)

28.
Dołączona grafika

#45

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nooo, #25 jest świetny! Naprawdę trzyma za ryj, że się tak wyrażę.
Co do Jowisza, to niestety Księżyc wypadł tam cienko. Ja proponowałbym ze statywu zrobić kilka identycznych klatek z różnymi czasami. Na tych krótszych (powiedzmy 1/500, może nieco dłuższy, iso nisko, w miarę potrzeb) wyjdzie prawidłowo Księżyc, zaś na dłuższym Jowisz. Potem zmontować w PSie i masz ładną koniunkcję.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych