Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Fotografie Krakatau.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#61

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

35 dobre, więcej fotek w nocy :D

#62

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ekspozycja wygląda na poprawną, morza się wyróżniają, więc jest ok jak na szkło, którym dysponujesz. Powiedz, kadrowałaś mocno to zdjęcie? Jakie było ISO? Widzę tam kolorowe artefakty co trochę psuje wrażenie. No ostrość to osobna sprawa, na kitowym szkle bywa średnio, potrzeba trochę ciekawszego obiektywu, najlepiej minimum 200mm, żebyś nie musiała za bardzo kadrować, wtedy ostrość nie spadnie drastycznie.
Próbuj, jesteś na dobrej drodze!



#63

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kadrowałam dosyć mocno (oryginał -> http://i43.tinypic.com/2rzf255.jpg ) ISO 3200. Póki co muszę zadowolić się skromnym 18-55, ale kiedy będę miała możliwość kupna tele to wtedy zasypie was gradem zdjęć księżyca :D

#64

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kadrowałam dosyć mocno (oryginał -> http://i43.tinypic.com/2rzf255.jpg ) ISO 3200. Póki co muszę zadowolić się skromnym 18-55, ale kiedy będę miała możliwość kupna tele to wtedy zasypie was gradem zdjęć księżyca :D


Koniecznie zmniejsz ISO, do Księżyca nie potrzebujesz tak wysokiej wartości. Zauważ, że czas migawki to 1/1250s, tak krótkiego też nie potrzebujesz tak naprawdę. Wystarczy 1/320 spokojnie, do tego dopasuj ISO, żeby Ci poprawnie naświetliło zdjęcie. Znikną wtedy te kolorowe 'plamki'.
Pozdrawiam! :)



#65

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zauważ, że czas migawki to 1/1250s, tak krótkiego też nie potrzebujesz tak naprawdę. Wystarczy 1/320 spokojnie


Próbowałam najpierw na trochę dłuższych, coś koło 1/500 ale wychodziły prześwietlone i księżyc wyglądał tak jak na moim pierwszym zdjęciu z Jowiszem, więc zwiększyłam do 1/1250 :)

#66

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Zauważ, że czas migawki to 1/1250s, tak krótkiego też nie potrzebujesz tak naprawdę. Wystarczy 1/320 spokojnie


Próbowałam najpierw na trochę dłuższych, coś koło 1/500 ale wychodziły prześwietlone i księżyc wyglądał tak jak na moim pierwszym zdjęciu z Jowiszem, więc zwiększyłam do 1/1250 :)


Przepaliło ponieważ ISO było dramatycznie wysokie :) Zmniejsz i próbuj wtedy.
A! Spróbuj pofocić trochę w NEFach, później łatwiej to obrobić, wyostrzyć, zmienić balans bieli. Nie przejmuj się jeśli nigdy nie obrabiałaś takich plików, to nie chirurgia mózgu, dasz radę. Wystarczy poznać działanie paru suwaczków i użyć ich z głową, w przypadku zdjęć Księżyca.



#67

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kolejna fotka, tym razem z obchodów dnia Niepodległości. Załapałam się akurat na przemarsz wojsk :) :

37.
Dołączona grafika

#68

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

37. - brzydal... Dziwne, bo zazwyczaj robisz ładne zdjęcia. Może się nie znam, ale dla mnie to wygląda, jakbyś zrobiła zdjęcie przez przypadek. :(

Użytkownik Geniusz edytował ten post 26.11.2011 - 20:58


#69

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A mnie się podoba :D nawet uważam, że to jedno z lepszych zdjęć jakie zrobiłam. Ale każdemu podoba się co innego :)
Na ten moment polowałam dość długo, bo chciałam ich nogi uchwycić w odpowiednim momencie.

#70

fructus.
  • Postów: 74
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

37. - brzydal... Dziwne, bo zazwyczaj robisz ładne zdjęcia. Może się nie znam, ale dla mnie to wygląda, jakbyś zrobiła zdjęcie przez przypadek. :(


I to jest piękne, że wszystkim nie podoba się to samo. 37 jak i większość pozostałych fotek są dla mnie świetne. Od razu widać artystyczną duszę.
Pozdrawiam i życzę natchnienia ;)

#71

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajne fotki. Z koniem chyba najlepsza z całego zestawu, chociaż jak dla mnie za dużo czarnego na dole zdjęcia, przydałoby się więcej nieba - czyli troszkę inny kadr. :)

Co do obiektywów, to też myślałam podobnie, miałam kita 18-55 (tylko że focę Canonem) i stwierdziłam, że dokupię tele. Z zakupu tele byłam (i jestem) zadowolona, ale zanim miałam znowu kasę na nowe szkło, to niemiłosiernie dużo zespułam zdjęć kitem. Bo jak to kit, jest do kitu. :( Od kiedy mam nowiuśkiego Canona 18-55/2.8 USM to czasem aż po prostu żal wracać do starych fotek, gdzie z kitem wychodziły niewyraźne, bo nie dawał rady. :( Gdybym miała podejść do tematu jeszcze raz, kupiłabym najpierw coś innego niż kit, dopiero potem tele. No ale to kwestia indywidualna. :)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych