Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybuch w Oslo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#61

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie zastanawia to w jaki sposób go złapali, bo nigdzie w tv nie podają jak to się stało.
Teraz kolejny punkt to to, że świadkowie mówią że współpracował z nim jakiś inny osobnik, co w sumie było według mnie oczywiste od początku bo nawet na znajdujące się tam podobno 600 młodzieży z tego "zlotu" to jeden facet musiał by się nieźle napocić żeby wystrzelać ponad 80 osób.
Świadkowie podali już opis domniemanego współsprawcy (wysoki 1,80m, czarne długie włosy) i teraz mnie zastanawia, że skoro wyspa została szybko zajęta przez policję i inne oddziały i schwytali Andersa to jak uciekł ten drugi facet? Wpław? To chyba nie taszczył by ze sobą karabinu, który podobno miał na plecach, więc powinien porzucić gdzieś broń.

I ciekawe czy cały zamach jest wymysłem Andersa, czy też kierował tym ktoś z wyżej (według mnie tak).
A denerwują mnie też te nagonki na islam (od wczoraj w tv były non-stop), a teraz niektórzy tak mówią o złapaniu zamachowca jakby byli zawiedzeni że to nie żaden Arab. :/



Niżej jeszcze takie ogólne informacje do czego dzisiaj doszło.


Norweska policja zatrzymała w sobotę przed hotelem na wyspie Utoya młodego mężczyznę, który miał przy sobie nóż. W chwili zatrzymania na wyspie, gdzie w piątek doszło do krwawej strzelaniny, przebywał premier Norwegii Jens Stoltenberg.
Gdy policjanci prowadzili go do radiowozu, mężczyzna krzyczał: "Miałem przy sobie nóż, bo nie czuję się bezpiecznie" - podaje telewizja NRK.
Według NRK, mężczyzna, który ma ok. 20 lat, należy do Robotniczej Ligi Młodzieżowej, młodzieżówki ugrupowania premiera.
Nieco wcześniej na wyspę śmigłowcem przyleciał norweski premier. W hotelu pod specjalną opieką znajdują się uratowani z wczorajszej masakry. Stoltenberga powitał Eskil Pedersen, lider młodzieżówki Partii Pracy- AUF.
Według najnowszych danych policji, w wyniku wczorajszej strzelaniny zginęły 84 osoby. W Oslo w rezultacie wybuchu potężnej bomby zginęło siedem osób.
Jednocześnie policja potwierdziła, że poszukuje drugiego sprawcy strzelaniny na wyspie, o którym mówili świadkowie. Mężczyzna - według ich relacji - nie był ubrany w mundur policyjny, jak zatrzymany już Anders Breihing Breivik.
Jedna z firm zajmujących się sprzedażą nawozów sztucznych poinformowała, że zatrzymany w maju kupił 6 ton takich nawozów. Według specjalistów, mogły być one użyte do produkcji bomby.

gazeta.pl


edit: W tv ktoś powiedział coś w stylu "nie spodziewano się że atak nastąpi od środka, od kogoś "naszego", bardziej spodziewano się islamskich fundamentalistów, po tym jak Norwegia zaangażowała się w konflikty na Bliskim Wschodzie"

Użytkownik Unforgiven edytował ten post 23.07.2011 - 15:54

  • 0

#62 Gość_Klim44

Gość_Klim44.
  • Tematów: 0

Napisano

Obiektem ataku na wyspie byli chyba w wiekszości sami cudzoziemcy, zeby tylko teraz nie bylo odpowiedzi ze wschodu na norwegach
  • 0

#63

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież tam było ponad pół tysiąca osób, zamachowiec po prostu otworzył ogień w ich stronę, poza tym byli to członkowie partii rządzącej, a więc raczej byli to Norwegowie.

Użytkownik Unforgiven edytował ten post 23.07.2011 - 16:26

  • 0

#64

Green.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://monitorpolski...ti-na-norwegie/ Polecam przeczytać, w artykule jest kilka informacji na temat tego, co działo się przed zamachem, a także o wczorajszej dacie, która podobno jest symboliczna dla Illuminati.

  Edycja: Kurczak

Następnym razem zacytuj treść ze strony źródłowej, a linka podaj na końcu, bo w tym momencie wygląda to na zwykłą reklamę. W drodze wyjątku przymknę na to oko, ale tylko raz.

EDIT Green: Okej, dostosuje się.

Użytkownik Green edytował ten post 23.07.2011 - 18:06

  • 1

#65

ekksaw.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dodam jeszcze jeden link:

http://pokazywarka.pl/bhz5mz-2/

chociaż zdjęcie w tzw. masońskim fartuszku wygląda podejrzanie, jak prosto z photoshop'a...

  Edycja: Kurczak

Następnym razem zacytuj treść ze strony źródłowej, a linka podaj na końcu, bo w tym momencie wygląda to na zwykłą reklamę. W drodze wyjątku przymknę na to oko, ale tylko raz.




  • 0

#66

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też przeczytałem na kilku blogach opinie, że to zdjęcie w fartuchu to photoshop
  • 0

#67

Namiro.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może zamiast szukać teorii spiskowych (to musiał być mason potajemnie wierzący w islam ale głoszący radykalne chreścijaństwo, a wiadomo dobrze że jako iż miał blond włosy to był członkiem aryjskiej armii super-żołnierzy Hitlera, a tak w ogóle to on jest alien i to widać) zaczniemy zastanawiać się nad bardziej prawdopodobnymi powodami tego ataku?
Może ten mężczyzna jest chory psychicznie i w pewnym momencie mu odwaliło? - Ale w takim razie jak zdobył broń i ładunki wybuchowe, czy do tego nie potrzeba jakiejś licencji?
  • 0

#68 Gość_Klim44

Gość_Klim44.
  • Tematów: 0

Napisano

32-letni Norweg Anders Behring Breivik, kupił w maju sześć ton nawozu - poinformowała firma dostarczająca rolnicze środki produkcji.

Według norweskiej gazety Breivik miał zarejestrowaną firmę, której celem była uprawa warzyw. Jako rolnik Norweg mógł mieć dostęp do większej ilości nawozów. Nawóz azotowy był składnikiem materiału wybuchowego, jakim posłużono się podczas ataku terrorystycznego w Oklahoma City w 1995 roku.



  • 0

#69

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ten mężczyzna jest chory psychicznie i w pewnym momencie mu odwaliło? - Ale w takim razie jak zdobył broń i ładunki wybuchowe, czy do tego nie potrzeba jakiejś licencji?


Chory psychicznie chyba nie obmyślił by samodzielnie takiej "operacji" i nie zdobyłby broni, dlatego według mnie ten zamachowiec jest zdrowy na umyśle.

Według tego co mówili przed chwilą w TV to Anders z chęcią opowiada o całej akcji i jej motywach,.. ciekaw jestem kiedy my się dowiemy.
  • 0

#70

bo16q.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie miał jakiś wspólników (działali w grupie). Nie jest łatwo samemu wykonać tyle roboty.
  • 0

#71 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

z pochodami na Krakowskim Przedmieściu.


No tak, Dominik Taras jak malowany.
Nawet podobne bzdety na internecie. Spluwy.........etc.
Polityka miłości dała już swoje żniwo więc takie tragedia jak w Norwegii jeszcze przed nami.
  • -1

#72

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Straszne, tyle niewinnych ludzi, co się z tym światem dzieje? Skutki ostatnich strasznych wydarzeń w Norwegii, mogą mieć wpływ nie tylko na sam kraj, ale i na całą UE. Norwegia, z kraju otwartego, może zmienić się w coś zupełnie innego. Druga sprawa, zwolennicy przywrócenia kontroli granicznych wewnątrz UE, zyskali mocny argument, tym bardziej jeżeli okaże się, że tak naprawdę bombę/y w Oslo rzeczywiście podłożyli terroryści.

Merkel powiedziała też, że winą za te wydarzenia obarcza "nienawiść do innych" i wezwała świat do walki z tym "wspólnym wrogiem".

Niema to jak skorzystać z okazji i zasiać trochę propagandy. Niemcy, najbardziej pokojowy naród na świecie, żal tyłek ściska. Tyle lat siali nienawiść i zniszczenie, a teraz będą bronić nas przed nimi, ja w takie cudowne zmiany nie wierze. Prędzej będą bronić swojego tyłka niż czyjegoś.

Edit, dzięki Anton za minusa, bardzo się przejąłem x]

Użytkownik Miłosz edytował ten post 24.07.2011 - 11:55

  • -1



#73 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Straszne, tyle niewinnych ludzi, co się z tym światem dzieje? Skutki ostatnich strasznych wydarzeń w Norwegii, mogą mieć wpływ nie tylko na sam kraj, ale i na całą EU. Norwegia, z kraju otwartego, może zmienić się w coś zupełnie innego. Druga sprawa, zwolennicy przywrócenia kontroli granicznych wewnątrz EU, zyskali mocny argument, tym bardziej jeżeli okaże się, że tak naprawdę bombę/y w Oslo rzeczywiście podłożyli terroryści.


Szkoda tylko, że Norwegia mogąc jeździć swobodnie po UE nie należy do owej Unii. Ot taki szczegół.
  • 0

#74

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoda tylko, że Norwegia mogąc jeździć swobodnie po UE nie należy do owej Unii. Ot taki szczegół.

Pokaż mi gdzie napisałem, że Norwegia należy do Unii? Nie należy, ale to niczego nie zmienia, argument nadal będzie, przywrócić kontrole graniczne w związku z terroryzmem itp. Myślenie nie boli Anton.

I przy okazji, miałem pisać po polsku UE, ale napisałem po ang, EU, z przyzwyczajenia, zrobiłem edycje.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 24.07.2011 - 11:55

  • 0



#75

ekksaw.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie żebym się czepiał ale:

Chory psychicznie chyba nie obmyślił by samodzielnie takiej "operacji"

idąc tym tropem, czy człowiek chory psychicznie nie może być inteligentny?

Szkoda tylko, że Norwegia mogąc jeździć swobodnie po UE nie należy do owej Unii. Ot taki szczegół.


Członkostwo w UE i w Układzie z Schengen to dwie oddzielne rzeczy,dziwnym trafem te dwie daty w kontekście przystąpienia naszego kraju się na siebie nakładają. Jak widać propaganda UE działa sprawnie.

Użytkownik ekksaw edytował ten post 23.07.2011 - 21:33

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych