Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybuch w Oslo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#1

bo16q.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś przed godz. 16. doszło do co najmniej jednej potężnej eksplozji przy budynkach rządowych w centrum Oslo.

Mówi się o co najmniej 8. rannych i jednej ofierze śmiertelnej, jednak bilans może i zapewne się zwiększy.

Panuje chaos, pojawiły się informacje o ukrytych gdzieś jeszcze dwóch bombach.

Informacje na bieżąco :

http://wiadomosci.ga...k_rzadowy_.html
  • 0

#2

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według policji z Oslo to wybuch został spowodowany przez bombę, ale nie wyklucza się innej przyczyny.
  • -1

#3 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

(...) z racji wywołanych kontrowersji i stanu lekkiej nietrzeźwości

Użytkownik Alucard edytował ten post 23.07.2011 - 14:51

  • 3

#4 Gość_grubby

Gość_grubby.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli to była Al Kaida to na miejscu Norwegii zniszczyłbym teraz wszystkie meczety w kraju a "muslimów" załadował do samolotów transportowych, spryskał świńską krwią a następnie wyrzucał nad Atlantykiem.


Tak, a później wyłowić ciała i wykąpać w kwasie, żeby nie było po nich śladu :P. Zresztą system karania w Norwegii jest łagodny, i nawet jak złapią sprawców to w odrobinie [ich] szczęścia wrócą do obiegu za kilka lat.
  • 0

#5 Gość_.وعي

Gość_.وعي.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli to była Al Kaida to na miejscu Norwegii zniszczyłbym teraz wszystkie meczety w kraju a "muslimów" załadował do samolotów transportowych, spryskał świńską krwią a następnie wyrzucał nad Atlantykiem.

A jeśli to był Polak to na miejscu Norwegów kazałbym wyłapać wszystkich Polaków, załadować do transporterów, spryskać świńską krwią a następnie wyrzucić nad Atlantykiem. Weź nie [...] i i wracaj przed telewizor, tam skąd przylazłeś [kasacja treści].

 Edycja: Kurczak

Dołączona grafika

Dołączona grafika


  • 3

#6

Hourdeau.
  • Postów: 126
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
Ogarnij trochę słownictwo...

Wg. TVN24 do wybuchu doszło o 15:20 i zginęły conajmniej dwie osoby.
Źródło
  • 0

#7

renton.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Man dressed as police officer started shooting at children's summer camp in Utöya, Norway.


To sa zorganizowane zamachy przeciw Norwegi
  • 0

#8

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Norweska policja potwierdza: pod budynkiem rządowym w centrum Oslo wybuchła bomba. Eksplozja zabiła przynajmniej dwie osoby. - Masakra, po prostu tragedia. Mnóstwo ludzi, mnóstwo szkła na ulicach, jest panika - relacjonował na gorąco pracujący w Oslo Polak Robert Włodarczyk. Z informacji MSZ wynika, że żaden Polak nie ucierpiał w wyniku wybuchu. Policja zapewnia, że sytuacja jest opanowana.


Eksplozja zabiła dwie osoby, stan przynajmniej sześciu rannych jest poważny. - Odpukać, mam nadzieję że to się nie zmieni, nie otrzymaliśmy żadnych informacji, żeby poszkodowani byli obywatele polscy – powiedziała Paulina Kapuścińska z biura prasowego MSZ.

Podczas konferencji prasowej na miejscu wybuchu policja zapewniała, że sytuacja jest pod kontrolą. - Saperzy sukcesywnie sprawdzają teren, a strażacy idą po nich i dogaszają ogień. Poszukiwania trwają. Nie mamy danych dotyczących liczby ofiar i rannych - powiedział cytowany przez "Aftenposten" policjant.

Pytany o przyczyny wybuchu, odparł: - Otrzymaliśmy doniesienia o tym, że duży samochód przejechał obok budynku tuż przed (eksplozją - red.). Tego auta teraz tam nie ma.

Policja obawiała się wcześniej, że w Oslo może dojść do kolejnych eksplozji - informował "Aftenposten". Jego dziennikarze usłyszeli od funkcjonariusza: - Nie możecie tędy przejść, nadal są tam dwie bomby. Nie wiemy, gdzie dokładnie się znajdują.

Według dziennika "Dagbladet", policja uważa, że atak był wymierzony w ministerstwo ds. ropy naftowej i energetyki. - Teren budynku jest w gruzach. Wygląda to tak jakby wybuch nastąpił tuż przy naszych biurach - powiedział z kolei minister transportu Earl Smith-Isaksen.

Realację na gorąco zdawał w TVN24 świadek eksplozji, mieszkający w Oslo Robert Włodarczyk. - Ja słyszałem ten wybuch. Przejeżdżałem koło tej ulicy, zdążyłem wyjechać i był potężny, nieopisany wybuch. Wróciłem się, bo byłem ciekawy, myślałem że jakieś prace budowlane. Od ochrony dowiedziałem się, że była potężna bomba, szyby powybijane w promieniu kilometra - relacjonował w TVN24 Włodarczyk.

- Karetki przyjechały błyskawicznie, policja ewakuuje ludzi. To jest centrum, na ulicach było mnóstwo osób. Naprzeciwko tego budynku jest wieżowiec, a w nim każde jedno okno wybite - dodał Polak pracujący w Oslo. Włodarczyk szacuje liczbę rannych na kilkadziesiąt osób.

Do wybuchu doszło w dzielnicy handlowej, gdzie jest mnóstwo sklepów, barów i restauracji. - Ludzie są opatrywani na skwerku, utworzono tam taki plac medyczny. Dużego ognia nie widziałem, ale widziałem kłęby dymu - opisywał.

Na początku, jak mówił, można było podejść bardzo blisko do miejsca eksplozji, ale po kilkudziesięciu minutach gapie zostali usunięci dalej, a policja rozwiesiła żółtą taśmę. Ulice prowadzące do centrum Oslo zostały zamknięte - podaje BBC. Ewakuowano też pobliskie biurowce, w tym siedziby kilku wiodących norweskich dzienników i agencji prasowej NTB.

Eksplozja wybiła większość okien budynku. Premier Jena Stoltenberg jest bezpieczny, nie było go w biurach rządu w momencie wybuchu. Dziennik "Aftenposten" podaje, że nikt z członków rządu nie ucierpiał.

Siła wybuchu była tak duża, że wyleciała większość szyb w 17-piętrowym budynku, gdzie mieści się biuro premiera Norwegii. Uszkodzone zostały też pobliskie siedziby ministerstw. W budynku resortu ds. ropy naftowej widać było płomienie.

TVN24

.. banda sukinkotów ..

Dołączona grafika


http://www.youtube.com/watch?v=DNuAIPM2eUc


http://www.youtube.com/watch?v=CGkVA2BTKV8


Użytkownik BadBoy edytował ten post 22.07.2011 - 17:31

  • 1



#9

Namiro.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale ja nie rozumiem:
co zrobiła akurat Norwegia? - Wojna w Afganistanie? - to niezbyt logiczne, bo dlaczego akurat ona, jak w tę wojnę angażuje się wiele państw NATO?

Możliwe że za tą karykaturę Mahommeta ale też mi coś nie gra.

Ogólnie Norwegia jest tolerancyjnym krajem, nieprawdaż? Więc nie ma zbyt mocnego motywu, a jednak do czegoś takiego doszło.


@Edit:

"Atak na młodzieżówkę

W tym samym czasie niedaleko Oslo odbywał się zjazd młodzieżówki rządzącej Norweskiej Partii Pracy. Jak podaje policja, niezidentyfikowana osoba ostrzelała uczestników zjazdu. Norweska telewizja TV2 podaje, że na miejsce leci helikopter z grupą uzbrojonych policjantów. Niektórzy uczestnicy obozu, mieszczącego się na wyspie, próbując uciec przez morze. Premier mówi, że "sytuacja jest bardzo poważna". "
Źródło: gazeta.pl

Czyżby jakiś zmasowany i dobrze skoordynowany atak terrorystyczny?

Użytkownik Namiro edytował ten post 22.07.2011 - 17:36

  • 0

#10

Creative12.
  • Postów: 94
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ci wszyscy terroryści co robią te zamachy po złapaniu ich powinna być kara śmierci.

Nie rozumiem tych ludzi nie rozumiem tych wojen itp. To, po prostu jest diabeł wcielony w ludzkie ciało.
  • 0

#11

bo16q.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drugi atak? :

Doszło do strzelaniny na spotkaniu partyjnej młodzieżówki Norweskiej Partii Pracy. Napastnik był przebrany za policjanta - informuje norweska policja.

Premier Stoltenberg był na zjeździe Norweskiej Partii Pracy, na której doszło do strzelaniny - potwierdza BBC

Na zjeździe młodzieżówki jest "poważna sytuacja", młodzi ludzie uciekają wpław z wyspy - podaje TV2. Kobieta, której dziecko jest na zjeździe powiedziała telewizji, że "bardzo się boi". Jej syn wysłał jej smsy, że musi się ukrywać

Policja wysyła helikopter z uzbrojonymi funkcjonariuszami na wyspę Utoya, gdzie odbywa się zjazd partyjnej młodzieżówki

Nagle usłyszeliśmy długą serię strzałów, ludzie musieli uciekać i szukać schronienia, powiedziano nam, żebyśmy uciekali z wyspy - mówi jeden ze świadków zajścia na wyspie Utoya gazecie Dagbladet.

- Ludzie są przerażeni, w panice rzucali się do wody. Wyspa nie jest daleko od lądu - mówi członek Norweskiej Partii Pracy, który rozmawiał przez telefon z uczestnikami partyjnego zlotu - Inni się schowali, mówią, że boją się rozmawiać, napastnik cały czas tam jest - dodaje.
  • 0

#12

renton.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Podobno karetki nie moga tam sie dostac, bo nadal jest strzelanina

Update: wyslano oddzialy specjalne, martwi ludzie w budynkach rzadowych liczba ofiar wzrosnie

Użytkownik renton edytował ten post 22.07.2011 - 17:44

  • 0

#13

bo16q.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak myslicie, czy norweska prawicówka jest w stanie mordować tylu własnych obywateli?
  • -5

#14

Namiro.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, nie wydaje mi się. Przecież Norwegia to normalny, bezpieczny kraj, wątpliwe żeby jakaś organizacja polityczna zabijała swoich rodaków, nie?
  • 0

#15 Gość_grubby

Gość_grubby.
  • Tematów: 0

Napisano

Ta cała sprawa pokazuje bezradność służb - bomba pod biurem premiera! I nie powiedziane, że to al-kaida, ludzie w Norwegii mają wszystko i z nadmiaru mogło się komuś w głowie pomieszać.
  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych