Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybuch w Oslo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#151 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo nie wiedzieli, że zamiast Chrabąszczy/Bąków/Rojów mają ostre?


Chyba się nie zrozumieliśmy.
Nie piszę że świadomie strzelali z ostrej tylko to że w ogóle użyli broni w stosunku do zwykłej rozróby po piwku.
O śmiertelną pomyłkę w takiej sytuacji nie trudno tylko tyle że u nas z armaty strzela się do komara i działa nieadekwatnie do zagrożenia a w Londynie dokładnie odwrotnie.
  • 0

#152 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Polecam wszystkim zainteresowanym film poświęcony zdarzeniom w Norwegii.

Więcej tutaj ...

Użytkownik Sentinel edytował ten post 20.08.2011 - 15:43

  • 0

#153 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo nie wiedzieli, że zamiast Chrabąszczy/Bąków/Rojów mają ostre?


Chyba się nie zrozumieliśmy.
Nie piszę że świadomie strzelali z ostrej tylko to że w ogóle użyli broni w stosunku do zwykłej rozróby po piwku.
O śmiertelną pomyłkę w takiej sytuacji nie trudno tylko tyle że u nas z armaty strzela się do komara i działa nieadekwatnie do zagrożenia a w Londynie dokładnie odwrotnie.


Ja wiem, czy to rozróba po piwku? Przypominam, że to nie studenci sprawiali kłopoty, a chuligani (pseudokibice)...
  • 0

#154 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak czy inaczej mentalność ludzi zachodu jest skrajnie inna niż nasza w pewnych sytuacjach.
Jest to mój komentarz do sprawy w Norwegii gdzie mimo wszystko społeczeństwo i wymiar sprawiedliwości lub inne organy inaczej podchodzą do tych spraw.
U nas facet byłby medialnie zlinczowany a tak podchodzą do tego spokojnie i metodycznie zgodnie ze swym oziębłym skandynawskim temperamentem.

a chuligani (pseudokibice)...


Nawet tutaj musi dudnić tuskowa propaganda?

Użytkownik osiris edytował ten post 20.08.2011 - 16:09

  • -3

#155 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Nawet tutaj musi dudnić tuskowa propaganda?


Używam "zwrotów" pochodzących z artykułów nt. wydarzeń z 2004 roku - myślisz, że już wtedy tusk podprogowo przekazywał swoją propagandę?

Użytkownik Razor edytował ten post 20.08.2011 - 17:07

  • 0

#156 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Zobaczmy jak było:
Tamte zajścia
Policja wali jak popadnie choć prawdą jest że zadymę zrobili kibole więc wycofuję swoje niesłuszne zarzuty że to tuskowa propaganda.
  • 0

#157

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I? Jak się ta cała sprawa rozwinęła- ktokolwiek wie? Proces podobno ma ruszyć dopiero w 2012 roku. Czy ktoś natknął się jeszcze na jakieś informacje?
  • 0

#158 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

07:42, 07.01.2012 /TVN24

Przeżył masakrę. Wciąż widzę moment, kiedy do mnie celuje
REPORTAŻ O MASAKRZE NA WYSPIE UTOYA


Ponad pięć miesięcy po masakrze Andersa Breivika, w Norwegii wciąż trudno zapomnieć o wydarzeniach w Oslo i na wyspie Utoya. - Bardzo dużo o tym myślę. Nawet z otwartymi oczami widzę tą czerwoną wodę, co była dookoła nas, ten moment jak do mnie celuje. Ta blizna będzie w mojej głowie, nie da się tego wymazać - stwierdził Adrian Pacoń, który przeżył strzelaninę. Według niego "człowiek, który dokonał czegoś takiego nie może być normalny, ale też chce się widzieć go w więzieniu".

Więcej tutaj ... i tutaj ...

Polecam zapoznanie się z poniższymi tematami w całości w świetle opisany zdarzeń w temacie oraz ostatniego newsa:

Granice obrony osobistej
Jak dostać pozwolenie na broń?
Liberalizacja dostępu do broni palnej w Polsce
Kara śmierci...

a także przeczytanie postów zamieszczonych zawierających sentencje tutaj... i tutaj ... oraz obejrzenie filmu poświęconego wydarzeniom na wyspie Utoya.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 07.01.2012 - 10:04

  • 0

#159

JackXP.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Trochę odświeżam.

Jak to jest możliwe - przyzyzaje się do zamordowaia tych ludzi, ale nie przyznaje się do winy? To jak, mogę ukraść samochód i powiedzieć policji: "Tak ukradłem go, ale nie przyznaję się do winy". Nie rozumiem - przecież przyznanie się do popełnienia takiej masakry jest chyba jednoznaczne z przyznaniem się do winy? :/
  • 0

#160

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@JackXP
Być może przyznał się do zabójstw, ale wyrzutów sumienia nie odczuwa. Nie czuje się winny. Myślę, że w tym wypadku miał on prawo tak sądzić.
  • 0

#161

JackXP.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takiej sytuacji mimo że podejrzany przyzna się do popełnienia przestępstwa/zbrodni a nie przyzna się do winy to nie można go skazać? To jest chore, człowiek który zabił tylu ludzi i jeszcze chce wyjść na wolność. Jakim prawem on jeszcze żyje?

Ogólnie jaka jest różnica pomiędzy przyznaniem się do przestępstwa a przyznaniem się do winy? Bo dla mne to raczej to samo..

Użytkownik JackXP edytował ten post 06.02.2012 - 16:45

  • 0

#162

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takiej sytuacji mimo że podejrzany przyzna się do popełnienia przestępstwa/zbrodni a nie przyzna się do winy to nie można go skazać? To jest chore, człowiek który zabił tylu ludzi i jeszcze chce wyjść na wolność. Jakim prawem on jeszcze żyje?

Ogólnie jaka jest różnica pomiędzy przyznaniem się do przestępstwa a przyznaniem się do winy? Bo dla mne to raczej to samo..



Jeżeli ktoś ma tak starganą psychikę, że nie widzi nic zdrożnego w wykończeniu dziesiątków cywili i uważa to za słuszne działanie w celu osiągnięcia jakiegoś "wyższego celu", to nie widzi w tym swojej winy. A winny jest jak najbardziej.
  • 0

#163

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ci "niewinny" cywile to politycy obcej kultury i interesów w rodzimym kraju Andreasa
Brevika . Już zdołali przyczynić do dużego zła a w przyszłości byli bardziej skuteczni. Andreas Brevik jest niekwestionowanym bohaterem i ostrzeżeniem dla cudzoziemców którzy wrastając w liczbę w kraju który ich łaskawie przyjął zaczynają mieć postawę roszczeniową i ambicje przeistoczenia państwa na modłę swojej prymitywnej cywilizacji z której się wywodzą.

Zabić na swojej ziemi muzułmanów obcinających nosy kobietom- makabryczne poczucie humoru
http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634047659067275566.jpg
czy żółtków znęcających się nad zwierzętami przed zjedzeniem czy dla skór w taki sposób
http://www.milanos.pl/vid-43990-Cala-prawda-o-traktowaniu-psow-i-kotow-w.html
(film uznawany za drastyczny, ale to nic w porównaniu z tym co robią poza pracą dla rozrywki,czego już wam nie pokaże )
to czyn haniebny?


medal dla tego Pana

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 06.02.2012 - 19:16

  • 0

#164

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czy żółtków znęcających się nad zwierzętami przed zjedzeniem czy dla skór w taki sposób

http://www.milanos.pl/vid-43990-Cala-prawda-o-traktowaniu-psow-i-kotow-w.html
(film uznawany za drastyczny, ale to nic w porównaniu z tym co robią poza pracą dla rozrywki,czego już wam nie pokaże )
to czyn haniebny?


medal dla tego Pana

Co do drugiego filmu to rozśmieszyły mnie komentarze nt. jak to można zabijać psy i koty. Fakt faktem przyznam, że robili to brutalnie. Jednak jest coś na co chciałbym zwrócić uwagę. To samo robi się u nas. Tylko w rzeźni pod "przykrywką". Jesteśmy wyczuleni na to, a że zabijają w rzeźni to cichosza! A filmik nie jest drastyczny :)
A co do tematu to jak wiadomo- koleś popełnił zbrodnię, za którą musi być ukarany. A dobrze, że nie karą śmierci, bo to by było zbyt proste :)
JackXP jest różnica i to duża.
A tobie Muhomorniczy gratuluje podejścia.
  • 0

#165

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja wiem ,że u nas robi się to z koniami osiołkami a nawet psami na wsiach dla smalcu ponoć leczniczego czy skórki która coś tam również leczy, nie wspominając o trzodzie chlewnej ale
wykasowano materiał z neta który wpierw chciałem pokazać ,jak Chińczycy na zwykłej ulicy ku braku zainteresowania nikogo i ździwnia w wymyślny i okrutny sposób znęcają sie nad psami dla zabawy,już nawet nie pod pozorem kruszenia mięsa przed zabiciem. Bo zaczynają od pałek a potem sie rozkręcają, zostawiając psa na koniec z wykręconymi za grzbiet, związanymi łapami,kubłem na głowie, i to jest normalka w narodzie w którym powszechne jest zajadanie się ludzkim płodem który idzie kupić na zwykłym jarmarku. A najbogatsi pozwalają sobie na kanibalizm -uczty z pełni ukształtowanego człowieka.

A wy żywicie się ,jecie z rąk plugawych które dopuszczały się tych zbrodni, w restauracjach koreańskich chińskich.
Zaproście szefa kuchni do siebie i zaproponujcie żeby przyrządził wam waszego psa, da wam takie przedstawienie którego nie zapomnicie do końca życia. a teraz życzę smacznego i duzo tolerancji i duzo obcokrajowców.Np muzułmanina na kolacji z tego psa waszego, który obetnie nos waszej żonie bo pokazała sie z dekoltem a chińczyk go zeżre .

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 06.02.2012 - 23:55

  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych