Skocz do zawartości


Zdjęcie

DZIWNE STUKANIE W DRZWI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rezydent18.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Było to miesiąc temu gdy spałem sam w domu . Zaznaczam ze nie jestem maniakiem spraw związanych z duchami i mam to w dupie,ale to co sie wydarzylo dalo mi duzo do myslenia...
A więc tak
Była godzina 2:30 ,położyłem się do spania w sypialni,w której znajduje sie tylko duze łóżko i szafa,pomieszczenie jest dosyć małe,drzwi są umioejscowione bardziej w rogu sypialni,no i gdy położyłem głowę na poduszce,odwróciłem się plecami do drzwi,cisza,nic nie było słychać,nagle usłyszałem takie potrójne stukanie w drzwi,bardzo głosne(zaznaczam ze bylem sam,wszyscy byli na wakacjach),lezałem przez chwile jak sparalizowany,ale skupiony na tym co uslyszałem przed momentem,i co usłyszałem pozniej,a pozniej slyszałem szuranie po podłodze(tak jakby ktos w butach chodził i szurał podeszwami o podłoge),trwało to okolo 3 minut,po czym się uspokoiło nie mam w domu zadnych zwierzat...
Gdy rano się obudziłem,moją uwage przykuła wysunięta z drzwi klamka... Naprawde zastanawiam sie nad tym do dzisiaj co to moglo być,przez nastepne pare nocy slyszalem co jakis czas szuranie wnocy i dziwne odglosy jakby ktos stukał nożem w talerz tak cicho.... Nie wiem co o tym myśleć,
moze wypowie się ktoś na poziomie na ten temat? bo postów [wulgaryzm] co [wulgaryzm] non stop o fake'ach itp itd nie mam zamiaru czytać. pozdro

Edit: Arkadiusz

Kultura kolego, kultura. Ostrzeżenie słowne.

  • 0

#2

KamilRX.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Witaj, sprawdzałeś może czy nic z rzeczy wartościowych Ci nie zginęło? Być może odwiedziny włamywacza bądź jakichś pijaków. Nie jestem sceptycznie nastawiony do tego co piszą użytkownicy, ale myślę, że da radę to racjonalnie wyjaśnić. Jeśli podejrzewasz ducha, lub czegoś w tym stylu. Napisz może czy kiedyś w miejscu Twojego mieszkania nie stało się nic dziwnego, morderstwo, śmierć inne tego typu rzeczy. Z tego co wiadomo, duchy nie nawiedzają by postraszyć, nawiedzają by przekazać komuś jakąś wiadomość/znak. Być może też bujna wyobraźnia, człowiek nasłuchując tego co się dzieje w jego otoczeniu, podczas próby snu dosłyszeć się może różnych rzeczy. Więc masz 3 wyjścia: Pijaki, włamywacze (śmiertelnicy), wybujała wyobraźnia bądź rzeczywiście "coś". Poczekamy na opinie innych. =) Szukajmy jak najbardziej racjonalnego wyjaśnienia. Skoro stało się to miesiąc temu, mogłeś napisać to w trybie natychmiastowym, no chyba że dopiero teraz natknąłeś się na to forum... :)
  • 0

#3

Rezydent18.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Witaj, sprawdzałeś może czy nic z rzeczy wartościowych Ci nie zginęło? Być może odwiedziny włamywacza bądź jakichś pijaków. Nie jestem sceptycznie nastawiony do tego co piszą użytkownicy, ale myślę, że da radę to racjonalnie wyjaśnić. Jeśli podejrzewasz ducha, lub czegoś w tym stylu. Napisz może czy kiedyś w miejscu Twojego mieszkania nie stało się nic dziwnego, morderstwo, śmierć inne tego typu rzeczy. Z tego co wiadomo, duchy nie nawiedzają by postraszyć, nawiedzają by przekazać komuś jakąś wiadomość/znak. Być może też bujna wyobraźnia, człowiek nasłuchując tego co się dzieje w jego otoczeniu, podczas próby snu dosłyszeć się może różnych rzeczy. Więc masz 3 wyjścia: Pijaki, włamywacze (śmiertelnicy), wybujała wyobraźnia bądź rzeczywiście "coś". Poczekamy na opinie innych. =) Szukajmy jak najbardziej racjonalnego wyjaśnienia. Skoro stało się to miesiąc temu, mogłeś napisać to w trybie natychmiastowym, no chyba że dopiero teraz natknąłeś się na to forum... :)

to jest mieszkanie w takim jakby bloku wiec wszelakiego rodzaju meneli itp wykluczam A co do snu to byłem jeszcze ''przytomny'' bo dopiero co polozylem się,nie czułem sie zmeczony i ledwo co oczy zamknalem..
  • 0

#4

KamilRX.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ale chodzi o to że jak leżysz to nasłuchujesz różnych przedziwnych dźwięków, tak to jest. hmm tak więc wykluczamy meneli. To naprawdę nie wiem. Poczekamy co inni mają do powiedzenia, bo na razie mam związane ręce. A może coś Cię nawiedza i chce Ci coś "przekazać" ;o no nic, czekamy... Forumowicze, oddaję wam głos.
  • 0

#5

Rezydent18.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ale chodzi o to że jak leżysz to nasłuchujesz różnych przedziwnych dźwięków, tak to jest. hmm tak więc wykluczamy meneli. To naprawdę nie wiem. Poczekamy co inni mają do powiedzenia, bo na razie mam związane ręce. A może coś Cię nawiedza i chce Ci coś "przekazać" ;o no nic, czekamy... Forumowicze, oddaję wam głos.

Ja mowie powaznie,bo wiadomo ze duzo osób sie tym interesuje i wyolbrzymia fakty,albo wydaje im sie ze cos ich nawiedza a tak naprawde to nie duchy tylko cos co da sie logicznie wytlumaczyc,a to co mi sie przytrafilo to 100% prawda,jestem o zdrowych zmysłach,nie pije i nie pale.. niech inni forumowicze sie wypowiedza

Użytkownik Rezydent18 edytował ten post 04.07.2011 - 12:06

  • 0

#6

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A może jak to sie powtórzy to wstań, na łóżku siądź i... zapytaj czego ten ktoś chce?

Załóżmy już, że to duch, ja mam stare mieszkanie, tu wszystko trzeszczy, ale mieszkam tu pare lat wiec znam te trzaski i skrzypy już na wylot dokładnie, zakładam że każdy tak ma więc skoro to zwróciło twoją uwagę to znaczy, że jest to coś niezwykłego. Każdy chyba umie poznać jak mu w nocy kot chodzi po domu, sąsiad trzaśnie furtką, albo kineskop telewizora tak brzdęknie jak był nagrzany, do takich odgłosów sie przyzwyczajamy, wiec skoro sam mówisz, że jesteś sceptykiem, a te odgłosy były wyraźne i niepokojące to nie mam powodu Ci nie wierzyć.

Ja bym przy następnej okazji zapytała ducha-gościa czy ma jakąś ważną sprawę do przekazania. Ale tak stanowczo - powiedz, że to twój dom, jego obecność i nocne wizyty cie niepokoją i nie życzysz ich sobie, że jak ma sprawę to niech jakoś to zakomunikuje, a nie się szwenda bez celu.
  • 1

#7

Legenda Wyśniona.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam parę pytanek.
1. Miałeś otwarte okna w domu?
2. Jak długo po tym wydarzeniu zasnąłeś?
3. Czy jakiś przedmiot w domu nieznacznie zmienił swoje położenie?
4. Czułeś jakieś dziwne przypadłości? Duszenie, poczucie chłodu wiercącego Twoje ciało, paraliż?
5. Na którym piętrze w bloku mieszkasz?
  • 0

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie ktoś zapukał w drzwi wyjściowe. Chyba jakiś menel.
  • 0



#9

adamwiacek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

skoro w bloku to może usłyszałeś jak ktoś z sąsiadów (np. na klatce) puka do swoich drzwi, potem po cichu wcina kolację, z reguły w blokach ściany są cienkie i większość rzeczy słychać, co się wyprawia obok.
  • 0

#10

Rezydent18.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja mam parę pytanek.
1. Miałeś otwarte okna w domu?
2. Jak długo po tym wydarzeniu zasnąłeś?
3. Czy jakiś przedmiot w domu nieznacznie zmienił swoje położenie?
4. Czułeś jakieś dziwne przypadłości? Duszenie, poczucie chłodu wiercącego Twoje ciało, paraliż?
5. Na którym piętrze w bloku mieszkasz?

1.Okna były zamknięte
2.Próbowałem długo zasnać,ale nie moglem bo bylem caly mokry i balem sie ruszyc...
3.Klamka od drzwi prawie wypadła jak za nią rano chwyciłem
4.czułem czyjąs obecność na korytarzu
5.na drugim,tyle ze to nie jest blok tylko taki apartamentowiec bardziej,wiesz o co chodzi...

Pewnie ktoś zapukał w drzwi wyjściowe. Chyba jakiś menel.

Nie bo tam byle kto nie wchodzi bo to jest strzeżone osiedle,to raz,a dwa jakby ktos pukał w drzwi wyjściowe to nie byłoby to takie głosne,nie uwazasz?
  • 0

#11

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czasami zastanawiam się czy tych postów nie piszą jedne i te same osoby z różnych kont, bo za każdym razem są to absolutni nowicjusze, którzy oczywiście nie interesują się sprawami paranormalnymi. W tym przypadku brakuje klasycznego już zapewnienia, że "forum te ślędzę już dłuższy czas ale dopiero tera postanowiłem napisać bo coś tam coś tam".
Co do tematu to normalnym zachowaniem normalnego człowieka w przypadku pukania do drzwi jest chociaż zapytanie "kto tam?" albo po prostu ich otworzenie. Gdybyś tak zrobił miałbyś problem z głowy, a teraz się zastanawiasz kto to mógł być. Pomijam już fakt, że ktoś mógł to zrobić specjalnie, choćby dla jaj.
  • 2

#12

Rezydent18.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Czasami zastanawiam się czy tych postów nie piszą jedne i te same osoby z różnych kont, bo za każdym razem są to absolutni nowicjusze, którzy oczywiście nie interesują się sprawami paranormalnymi. W tym przypadku brakuje klasycznego już zapewnienia, że "forum te ślędzę już dłuższy czas ale dopiero tera postanowiłem napisać bo coś tam coś tam".
Co do tematu to normalnym zachowaniem normalnego człowieka w przypadku pukania do drzwi jest chociaż zapytanie "kto tam?" albo po prostu ich otworzenie. Gdybyś tak zrobił miałbyś problem z głowy, a teraz się zastanawiasz kto to mógł być. Pomijam już fakt, że ktoś mógł to zrobić specjalnie, choćby dla jaj.

gościu jesteś tępym wałem czy udajesz tępego wała? po chu.j mam pisac ze jestem nowicjuszem,co to jakis obowiązek?? DWA: jak juz mowilem,to byly drzwi DO SYPIALNI a NIE wejściowe... więc wyobraźsobie to. CO,ty na moim miejscu,będąc sam w domu wstałbys z łóżka,otworzyłdrzwi do sypialni i zapytał kto tam ? stuknij sie w czoło

Edit: Arkadiusz. Obraza użytkownika. Było ostrzeżenie słowne, teraz leci warn. Amen.
  • -2

#13

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rezydent wyluzuj trochę z tym chamstwem bo nie jesteś pępkiem świata. Po co nam opisujesz ten swój sen skoro co druga odpowiedź Ci nie odpowiada, frustracie?
Chcesz żeby Ci napisali, że to był duch/demon/szatan* - niepotrzebne skreślić - OK ja Ci tak piszę i zamilcz już.

Moim zdaniem stukanie było normalnym dźwiękiem wydawanym przez drzwi lub nawet niekoniecznie przez nie - każdy budynek się rusza i nawet sobie nie wyobrażasz jakie dźwięki może wydawać - a jednak pozostają one jak najbardziej racjonalne.
Resztę moim zdaniem sobie "wkręciłeś" - nasza wyobraźnia potrafi nam nieźle namieszać jak damy jej choćby mały powód :)

A właśnie pójście i otworzenie drzwi było by najlepsze - wiedziałbyś kto to i nie musiałbyś zgrywać chojraka przed monitorem :) jakoś tak nie bluzgałeś jak cała sytuacja miała miejsce, tylko grzecznie nosek pod kołderkę - troszkę pokory jeśli nie staje Ci odwagi podejść w nocy do własnych drzwi od sypialni.

Sprawa z klamką to albo ściema, którą chciałeś podkolorować historyjkę albo po prostu defekt. Ja sam w zeszłym tygodniu rano chciałem wejść do kuchni a tu klamka prawie urwana - co się okazało, kumpel w nocy za mocno szarpnął :D

Użytkownik HPLovecraft edytował ten post 05.07.2011 - 19:28

  • 1



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niematerialny duch nie może uderzyć w materialny przedmiot tak, żeby uderzenie wydało odgłos słyszalne dla człowieka. Tylko żyjący człowiek może w ten sposób zadziałać. Zagadka rozwiązana.
  • -2



#15

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgodzę się, ale jeśli poltergeist np. zrzuci Ci patelnię na podłogę to to już słyszysz ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych