Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obiekt na dnie Bałtyku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#61

Simson.
  • Postów: 172
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Up@
Czy wiesz może, co jest w środku? Czy bryła jest jednolita?
A może to "coś" jest pokryte warstwami skamieniałości? Ferujesz wyroki, a sam nie wiesz co to jest.
Dlaczego przeszkadza Ci dyskusja o tym, czy to jest UFO, czy nie.
Alfa i Omega...



Oglądając to przypomniał mi się statek kosmiczny z filmu "Prometeusz"

Stary statek pokryty nalotem (?)... W końcu skąd mamy wiedzieć jak wygląda powłoka statku kosmicznego z prawdziwego zdarzenia skoro sami takich nie robimy (mowa o statkach przemierzających duuuuuże ogległości)
Do tego powłoka będąca setki czy tysiące lat pod wodą.
Ten pas za tym czymś przypomina mi ten z Nazca....
Ktoś tam napisał że by to utajnili gdyby to rzeczywiści był statek kosmiczny. No tak ale kto to pójdzie i sprawdzi?
Odkrywca już coś kręci... A kogo stać na taką wyprawę i co najważniejsze na POZWOLENIE na badania z tym miejscu. Tak samo jest w Egipcie, tylko "akredytowani" mogą badać piramidy i inne obiekty

Użytkownik Simson edytował ten post 19.08.2012 - 02:54

  • 0

#62

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja ponownie przypomnę, że na tym miejscu kilkanaście tysięcy lat temu istniał lodowiec. Jeżeli ma to być formacja sprzed epoki lodowej, to trzeba jeszcze wyjaśnić, jak to się stało, że lodowiec jej nie zniszczył.
  • 0

#63

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja ponownie przypomnę, że na tym miejscu kilkanaście tysięcy lat temu istniał lodowiec. Jeżeli ma to być formacja sprzed epoki lodowej, to trzeba jeszcze wyjaśnić, jak to się stało, że lodowiec jej nie zniszczył.


Może właśnie zniszczył i to z niej zostało.
  • -1

#64

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy ty sugerujesz statek kosmiczny z kamienia Freda Flinstona?

Niczego nie sugeruje. Jak ktoś słusznie zauważył, cokolwiek to jest może być pokryte osadami, które pod wpływem czasu skamieniały. I jakoś łatwiej mi uwierzyć w statek kosmiczny z czasów Flinstona niż z sprzed 12 tys lat. ;)
  • 0

#65

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ale dalej nie wiemy, czym to jest. Formacją naturalną, czy uformowane przez człowieka ( lub istotę rozumną ), czy pojazdem lub czymś innym przybyłym z poza ziemi. Same domniemania, niestety.



#66

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może właśnie zniszczył i to z niej zostało.


Zostałoby znacznie mniej. Tu mamy wyraźną strukturę ponoć położoną na jakimś "cokole", czy co to tam było.
  • 0

#67

Simson.
  • Postów: 172
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i Naukowcy znaleźli odpowiedź co to jest
Chyba głupszej nie mogli wymyślić

"Zagadkowy obiekt na dnie Bałtyku jest osadem polodowcowym"

więcej tutaj:
http://news.yahoo.co...-154845865.html

Proszę przyjrzeć się zdjęciom,jak to wygląda na osad to ja jestem święty turecki

Użytkownik Simson edytował ten post 31.08.2012 - 04:38

  • 0

#68

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę przyjrzeć się zdjęciom,jak to wygląda na osad to ja jestem święty turecki


Tylko jedna z tych ilustracji to zdjęcie. To:
Dołączona grafika
  • 0

#69

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja ponownie przypomnę, że na tym miejscu kilkanaście tysięcy lat temu istniał lodowiec. Jeżeli ma to być formacja sprzed epoki lodowej, to trzeba jeszcze wyjaśnić, jak to się stało, że lodowiec jej nie zniszczył.

Zniszczyc by nie zniszczył ale by raczej wypchał w postaci moreny czołowej. Mieszkam na pogórzu Sudeckim a na polach jest pełno szwedzkich kamulców.Taki obiekt jezeli trafił tam przed jakikolwiek zlodowaceniem powinien trafic gdzieś do Polski (lub na Litwę czy inna Łotwę). Ostatecznie zostac głeboko pogrzebany pod innymi głazami.

Jak dla mnie jest to najprawdopodobniej czubek komina wulkanicznego z bazaltu . Na ladzie mamy całkiem sporo takich formacji.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0



#70

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie jest to najprawdopodobniej czubek komina wulkanicznego z bazaltu . Na ladzie mamy całkiem sporo takich formacji.


Całkiem prawdopodobne w świetle tego, co piszą w artykule.
  • 0

#71

Simson.
  • Postów: 172
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Komin bazaltowy





[url="<a href="http://pokazywarka.pl/6yil99/">Zdjęcia</a>"

[url="<a href="http://pokazywarka.pl/rnuh3z/">Zdjęcia</a>

Nie sądzę żeby Devil`s Tower z góry tak wyglądała to to dziwowisko z Bałtyku

Użytkownik Simson edytował ten post 01.09.2012 - 02:35

  • 0

#72

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie sądzę żeby Devil`s Tower z góry tak wyglądała to to dziwowisko z Bałtyku


Nie sądzę, żeby wszystkie kominy bazaltowe wyglądały tak jak Devil's Tower.
  • 0

#73

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Nie sądzę żeby Devil`s Tower z góry tak wyglądała to to dziwowisko z Bałtyku


Nie sądzę, żeby wszystkie kominy bazaltowe wyglądały tak jak Devil's Tower.

Devil'sTower to jest tworem z bazaltu kolumnowego. To jest naprawdę rzadka i piekna odmina komina wulkanicznego - wiekszośc wygląda zupełnie inaczej . To tak jakby stwierdzić że fordy nie sa samochodami bo nie wygladaja jak Lamborgini .

Simson naucz się wstawiać fotki na forum.
  • 0



#74

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytałem ten artykuł (za pomocą tłumacza) i zrozumiałem to tak:
Naukowcy uznali że to jest formacja naturalna. Badali jedynie próbki skał które zostały im podrzucone. Nie zeszli tam, nie sprawdzili swej hipotezy jakimkolwiek sprzętem, analizami. Uznali że nie warto tego badać bo najprawdopodobniej według ich teorii jest to zwyczajna fajna skała. Ich oświadczenie automatycznie odcięło dopływ funduszy do badań na w/w formacją.
Mi to wygląda na celowe działanie-zamknąć temat w szufladzie, niech nie wygląda na światło dzienne bo jeszcze ludzie zaczną myśleć zbyt intensywnie.
  • 0

#75

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Badali jedynie próbki skał które zostały im podrzucone.


No tak jak wynik ekspedycji potwierdza te Twoje chęci to sie nazywa wg Ciebie ekspedycja badawcza , a jak dostarcza dowodów przeciw twym pragnieniom to juz nazywa się podrzucenie.Gratuluje uczciwości.

Uznali że nie warto tego badać bo najprawdopodobniej według ich teorii jest to zwyczajna fajna skała

. Niema czegoś takiego jak fajna skała.Jeżeli próbki były(a wg artykułu były

rock that forms from hardened lava

)typowymi kamieniami powstałymi z zastygnietej lawy to automatycznie zamyka to proces dochodzeniowy. Bo obiekt powstał z zastygajacej lawy czyli uwzględniajac kształt to komin wulkaniczny.Bo gdyby by łto obiekt sztuczny pokryty skaminiałą skorupą to te próbki były by skałami osadowymi.Odróznienie magmowki od osadówki jest banalnie proste.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych