Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Georgia Guidestones - postapokaliptyczny przewodnik?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ill.

  Nawigator

 • Postów: 1656
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hm, pierwsze przeslanie brzmi srednio fajnie, szczegolnie, ze liczebnosc przekroczono i to o sporo ;p moze ptasie grypy i choroby wscieklych warzyw maja wszystko wyrownac? ;]

Gdyby nagle zabrakło na świecie "tylko" prądu i ropy, liczebność populacji ludzkiej całkiem szybko by się zredukowała, do naturalnego poziomu. Kilka pokoleń i pierwszy punkt już jest spełniony :P Jeśli dobór naturalny nie zawiedzie, to drugi punkt też.

Użytkownik Ill edytował ten post 22.06.2011 - 13:42

 • 0

#17

Monolith.

  ótta

 • Postów: 1248
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

NapisanoByć może dlatego, że j. francuski jest dość podobny do j. angielskiego? Wszystkie są z innej rodziny i diametralnie różnią się od siebie. A co do samej istoty budowli - aż dziw, że jej postawienie było nie tak dawno i nie wiemy nic na temat szczegółów. Moim zdaniem spełnia bardziej rolę przyrządu astronomicznego i tyle. Reszta ma wzbudzać kontrowersje ;)


No właśnie, są z zupełnie innej rodziny, nie są podobne bynajmniej..


Uwierz mi, że są podobne ;) Uczyłam się jednego i drugiego języka, niektóre słówka są identyczne. No ale w każdym razie nie jestem ekspertem ;)


Uwierz mi, znam dość dobrze oba języki i to, że kilka słów jest takich samych lub podobnych, nie przesądza o niczym. Po polsku tez mamy to samo, a jakoś nie każdy rozumie angielski. Dołączona grafika

 • 0

#18

Mr. Mojo Risin'.
 • Postów: 988
 • Tematów: 23
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masońskie środowiska eugeniczne, czyli w skrócie: lewica w szerokim znaczeniu tego słowa lubują się w takich mistycznych hecach, zgromadzeniach, symbolach itp. cyrkach, więc nie byłoby w tym nic dziwnego, jakby sobie i takie coś postawili. Przeraża mnie, że istnieją na tym świecie silne grupy inżynierów społeczeństw, które nawet w świetle dnia próbują wprowadzać swoje histeryczne wizje ludzkości oparte na różnych pseudonaukowych wypocinach ludzi pokroju Malthusa w życie (np. szeroko zakrojona akcja sterylizacji przeprowadzona przez środowisko eugeników w USA w dwudziestoleciu międzywojennym, lub też finansowanie niemieckiej machiny rasowej podczas II WŚ).
 • 1#19

livin.
 • Postów: 532
 • Tematów: 11
 • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Być może dlatego, że j. francuski jest dość podobny do j. angielskiego? Wszystkie są z innej rodziny i diametralnie różnią się od siebie. A co do samej istoty budowli - aż dziw, że jej postawienie było nie tak dawno i nie wiemy nic na temat szczegółów. Moim zdaniem spełnia bardziej rolę przyrządu astronomicznego i tyle. Reszta ma wzbudzać kontrowersje

Tak, oczywiście. Nawet pochodzenie mają podobne, francuski z języków romańskich, a angielski z germańskich.

Swoją drogą - to dziwne, że "reprezentantem" języków romańskich jest hiszpański, a nie łacina.

Mamy swahili (rozumiem, że to suahili inaczej pisząc?) - wywodzący się z Afryki
Rosyjski - wywodzący się z języków wshodniosłowiańskich.
Pismo klinowe - Sumer (jedno z pierwszych pism)
Chiński - wiadomo skąd (z tego co pamiętam być może jeden z tych jezyków który ma najstarsze korzenie)
Arabski/Hebrajski - z grupy pism semickich, czyli wspólne korzenie.
Hieroglify egipskie - również jedno z najstarzych pism.
Greka - indoeuropejski, jak większość zresztą (wywodzi się z pisma linearnego B)
Sanskryt - indoaryjski, poza tym, poza tym z dłuuugą historia.
Czemu ma służyć ta analiza? Ponieważ języki nie zostały umieszone przypadkowo, łaciny się tam nie dopatrzyłam, a skoro jest greka to i powinna być łacina (nie wiem czemu hiszpański zamiast niej jest?). Generalnie - jest tak ; angielski, hiszpański korzystają z alfabetu łacińskiego, rosyjski - cyrlica, która wyparła głagolice - alfabet swój posiada, chiński - to cudowne i łatwe pismo rozciąga się na całą Azje , ale generalnie to z chińskiego ponoć wywodzą się alfabety azjatyckie, które ulełgy modyfikacji(uprzedzam, ze nie piszę o obecnym chińskim, a o prototypie, więc autor prawdopodobnie zamieścił na tym paskudzstwie chiński, a nie japoński) - czyli alfabet również odmienny, hieroglify egipskei - wiadomo co i jak, jedno z najstarszych pism, arabski/herbajski - semickie, również odmienne alfabety, greka- alfabet swój też posiada, sanskryt - pismo dewanagari, suahili - przy nim upada moja teoria, bo zapisywany zarówno w łacińskich, jak i arabskich literach, hindi - kolejny gwóźdź do trumny, bo zapisywany też w dewanagari.
A jaka była moja teoria - gość prawdopodobnie dla potomnych zechciał zamieścić na tym cudnym "pomniku" różne alfabety oraz najbardziej dla owych alfabetów reprezentacyjne języki - z tymże, jak już dało mi się obalić swoją własną teorie, niestety tak nie jest. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? Zastanawiam się również nad teorią o różnym pochodzeniu języków, a nie alfabetów (jak na przykład hindi i greka), ale to też kompletnie głupi pomysł, bo skąd tam by się wziął arabski i hebrajski skoro mają te same korzenie?

uprzedzam, że z językoznawstem mało ma wspólnego, więc jeśli ktoś znajdzie jakieś błędy, to prosze o poprawe, bo opierałam się o informacje wyszukane u wuja gugle

Użytkownik livin edytował ten post 23.06.2011 - 16:05

 • 0#20

BadBoy.
 • Postów: 737
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

GEORGIA GUIDESTONES - BURJ DUBAI


Co łączy Georgia Guidestones z najwyższym budynkiem świata - Burj Dubai - ukończonym w zeszłym roku i prawie 30 lat po powstaniu monumentu w Georgii ?Nawet najbardziej przypadkowy obserwator posiadający tylko podstawową wiedzę na temat okultyzmu powiąże ten monument z Masonami czy Illuminati. Świadczyć o tym może chociażby 10 przykazań napisanych na wzór 10 przykazań biblijnych, z których najważniejsze i jednocześnie nadające sens pozostałym jest pierwsze - w tym przypadku "utrzymujcie liczbę ludzkości poniżej 500.000.000". Zakładając więc, że to okultyści postawili ten pomnik NWO, spróbujmy poszukać jakiegoś ukrytego przesłania czy zaszyfrowanej informacji. Biorąc pod uwagę specyfikację tego monumentu i jego astrologiczne funkcje, prawdopodobne jest, że wiadomości będą zakodowane w wymiarach lub proporcjach kamiennych płyt.


Dołączona grafika

Wymiary Georgia GuidestonesWYMIARY :
Kamień górny : 0,5m x 2m x 3m
Centralna kolumna : 0,5m x 1m x 5m
Każdy z czterech Guidestones : 0,5m x 2m x 5m

PROPORCJE :
Kamień górny : 1: 4: 6
Centralna kolumna : 1: 2: 10
Każdy z czterech Guidestones : 1: 4: 10

Każdy z Guidestones ma proporcje 1:4:10, które kojarzą się z datą - 4 stycznia 2010 roku. W tym dniu miało miejsce .. oficjalne otwarcie Burj Dubai - największego budynku świata, współczesnej "wieży Babel".


Dołączona grafika

Najwyższy budynek świata - Burj DubaiCiekawe jest również to, że były emir Dubaju Szejk Maktoum Rashad, zmarł nagle podczas australijskiej podróży w dniu 4 stycznia 2006 r. ( 1/4/6 ), co odpowiada proporcji kamienia górnego ( 1:4:6 ). Śmierć szejka doprowadziła do ​​panowanie jego brata, szejka Mohammeda. Szejk Mohammed Rashad jest bezpośrednio odpowiedzialny za budowę Burj Dubai, która to omal nie została doprowadzona do upadłości ze względu na szaleńcze tempo budowy.

Sprawdźmy w takim razie czy wysokość wieżowca również jest w jakiś sposób zakodowana. W numerologii najbardziej oczywistym sposobem kodowania wysokości jest połączenie proporcji - w tym wypadku trzech grup składników.

Kamień górny : 1 + 4 + 6 = 11
Centralna kolumna : 1 + 2 + 10 = 13
Każdy Guidestone : 1 + 4 + 10 = 15 ale są cztery Guidestones więc biorąc to pod uwagę : 1 + 4 + 10 + 4 = 19

Mnożąc je razem otrzymujemy :

11 x 13 x 19 = 2717

Obliczeń dokonano w listopadzie 2009 a wszystkie źródła w tym czasie twierdziły, że wysokość Burj Dubai wyniesie tylko 2684 stóp co obalało teorię o powiązaniach Georgia Guidestones z Burj Dubai. Jednakże w dniu 4 stycznia 2010 Szejk Mohammed zaskoczył świat podając rzeczywistą wysokość wieży, która wyniosła nie 2684 stóp jak powszechnie sądzono ale .. 2717 stóp ( 828 metrów ) - a więc dokładnie tyle ile wyczytano z zakodowanych informacji w Georgia Guidestones kilka miesięcy wcześniej !

Ponadto liczby 11, 13 i 19 są liczbami pierwszymi i stanowią specjalny zestaw liczb, którymi można w inny sposób zapisać 2717.

Razem z przedstawionymi wcześniej dwoma innymi korelacjami, nie ma wątpliwości, że Georgia Guidestones został zaprojektowany ze szczególnym uwzględnieniem numerologicznych połączeń prowadzących bezpośrednio do Burj Dubai.

Ten niezaprzeczalny związek pomiędzy tymi dwoma strukturami jest wyjątkowo tajemniczy i zagadkowy i stał się motywacją aby odkryć i zrozumieć intencje ludzi którzy je zbudowali.

Proporcje kolumny centralnej ( 01:02:10 ) dają sumę 13. Liczba ta jest szczególnie istotna w połączeniu z faktem, że pseudonim projektanta pomnika to "RC Christian" co wskazuje na naśladowcę lub może nawet wcielenie Christiana Rosenkreuz ( Rose Cross - Różany Krzyż, Różokrzyżowcy ), który to założył "Bractwo Różanego Krzyża". Numer 13 reprezentowany przez kolumnę centralną oznacza "Hidden Hand" różokrzyżowców, którzy identyfikowali się z tą liczbą, ponieważ jak twierdzą istnieje dwanaście identycznych sfer, które ukrywają sferę trzynastą. Te 12 zewnętrznych sfer reprezentuje świat widzialny podczas gdy wewnętrzna trzynasta sfera ( Hidden Hand ) oznacza sekretne działania różokrzyżowców aby manipulować wydarzeniami w naszej historii. Tak więc "13" zakodowane w kolumnie centralnej jest wizytówką różokrzyżowców.

Symboliczne znaczenie Burj Dubai jest jednoznaczne : jest to druga wieża Babel - cel różokrzyżowców, masonów i im podobnych.

Aktualnie różokrzyżowcy działają w sekrecie w kilku słabo zdefiniowanych grupach i nie jest jasne, która formalnie grupa jest prawowitym spadkobiercą dziedzictwa Rose Cross.

Georgia Guidestones został oficjalnie zakończony 22 marca ( 3 / 22 ) 1980. Liczba "322" jest ważna dla najwyższych rzędów różokrzyżowców i masonów, ponieważ wskazuje na Księgę Rodzaju 3:22. Księga Rodzaju 3:22-3:24 mówi:

3:22 - Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki.

3:23 - Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty.

3:24 - Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.

Jest to interpretowane przez "wyznawców szatana" jako przyznanie przez Boga, że ​​człowiek może sam stać się Bogiem a sam Bóg jest niesprawiedliwy, okrutny i zazdrosny.


Dołączona grafika

Logo Skulls&BonesPrzez wiele wieków Lucyferianie pracowali aby pokonanać Boga. Jeszcze jeden istotny fragment z Księgi Rodzaju to 11:06, gdzie Bóg komentuje budowę wieży Babel przez króla Nimroda.

11:06 - i rzekł Pan: "Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić."

Jest to szczególnie ważne, ponieważ nie tylko potwierdza, że człowiek może stać się jak Bóg ale także daje wskazówki jak to osiągnąć.


Dołączona grafika

Biblijna wieża BabelBurj Dubai oznacza nie tylko próbę pokonania Boga, ale również początek nowej epoki, w której człowiek może stać się jak Bóg.

Należy również zaznaczyć znaczenie okultystyczne daty 9/11. Odwrócone 9/11 również daje nam 11:06 co z kolei oznacza destrukcyjne lub chaotyczne wydarzenia. W okultyźmie pionowy symbol pięcioramiennej gwiazdy lub pentagram reprezentuje białą magię podczas gdy odwrócony pentagram oznacza chaos i czarną magię. Podobnie krzyż w pozycji pionowej wskazuje na Chrystusa podczas gdy odwrócony krzyż jest związany z szatanem.


Dołączona grafika

Odwrócony pentagramI choć przemiana człowieka w Boga brzmi zabawnie - jest zarezerwowana dla wybrańców a reszta ludzkości ma pozostać w bezwzględnej niewoli, czcić i służyć nowym Bogom.

Ten nowy stan rzeczy jest szczegółowo opisany w książce napisanej przez Roberta Christiana "Common Sense Renewed". Książka została dostarczona wszystkim członkom Kongresu USA.


Dołączona grafika

"Common Sense Renewed" by Robert ChristianR.C. Christian opisuje "New World Order", gdzie niezwykle zaawansowane formy eugeniki są egzekwowane przez państwo. Eugenika jest nie tylko narzędziem selektywnej hodowli człowieka, jest również narzędziem kształtowania zachowań i łamania ducha ludzkiego w celu realizacji celów państwa. To rząd wybierze odpowiedniego dla Ciebie partnera i zdecyduje czy możesz mieć dzieci. R.C. Christian porównuje program hodowlany człowieka do hodowli psów. Podział opieki zdrowotnej w zależności od stopnia w hierarchii państwa - podczas gdy boscy liderzy korzystają z najlepszych i najnowocześniejszych technik i technologii, zwykły człowiek musi zadowolić się tym co państwo uzna dla niego za właściwe. Regulacja zatrudnienia w zależności od potrzeb państwa - odmowa swojego przydziału będzie skutkować głodowaniem i odmową opieki zdrowotnej. "New World Order Rational" to termin, którym RC Christian opisuje podział świata na regiony mające działać na jednolitych, koszmarnych, totalitarnych zasadach. A najgorsze co R.C. Christian opisuje to śmierć prawie wszystkich ludzi - docelowo ma pozostać tylko 500 mln ludzi - a redukcja populacji nie będzie stopniowa lecz ma być nagła i zaaranżowana.

Niektórzy utrzymują, że monument został tak zaprojektowany i wykonany aby wytrzymać zbliżający się kataklizm, który zdziesiątkuje ludzkość. Jest to mało prawdopodobne, ale istnieją pewne dowody na poparcie tego przekonania. B.F. Coggins - niezwykle bogaty i wpływowy magnat nieruchomości w Elberton ma podobno w swojej firmie dokument opisujący pomnik Guidestones jako jakiś portal. Dokument precyzuje, że pomnik zawiera ukryte wiadomości ale tylko człowiek "oświecony" je zrozumie. Ponadto, budowla została zaprojektowana w taki sposób aby zostać aktywowana w momencie bezpośredniego zagrożenia globalną katastrofą i sprawiać wrażenie nadprzyrodzonego wsparcia z kosmosu. Jest to dość wątpliwa kwestia ale jeśli jest w tym cząstka prawdy, to "wydarzeniem aktywującym" może być zniknięcie Polaris - North Star z otworu obserwacyjnego wywierconego w kolumnie głównej. Wayne Mullenix - człowiek, od którego R.C. Christian kupił ziemię pod budowę - powiedział, że fundament pomnika był spektakularnie rozbudowany we wszystkich kierunkach na długości 20 stóp ( ponad 6 metrów ), również w dół i sięga do podłoża skalnego. Jest możliwe, że Mullenix zna owe szczegóły budowy, ponieważ był odpowiedzialny za budowę stalowego wzmocnienia fundamentów.

Historia Georgia Guidestones ma też wiele wspólnego z jedną z legend indian Hopi, zgodnie z którą ich przodkowie mieli wybudować podobną konstrukcję w celu śledzenia gwiazd polarnych, które miały wskazać nadchodzący Dzień Oczyszczenia.

Georgia Guidestones zawiera niepodważalne dowody wskazujące, że niewielka grupa tajemniczych, bardzo bogatych i wpływowych okultystów jest w stanie kontrolować i manipulować znaczącymi wydarzeniami na świecie. Intrygujący plan budowy najwyższego budynku na świecie po przeciwnej stronie planety w Dubaju, 30 lat po tym jak swoje zamierzenia wpisali w granitowe bloki Guidestones w Georgii kosztował co najmniej 1,5 mld $ i wydaje się, że przewidywał nawet konieczność zabójstwa władcy Dubaju. Burj Dubai symbolizuje ukończenie drugiej wieży Babel jako zwycięstwo nad Bogiem a wraz z nim początek New Age. Ich plany Nowego Światowego Porządku, jak określono w "Common Sense Renewed", wymagają ustanowienia przerażającego, totalitarnego rządu światowego, egzekwującego program hodowlany człowieka w celu zapewnienia posłuszeństwa i wierności oraz kontrolowania każdego aspektu życia człowieka, w tym decydowania o wyborze partnera czy możliwości posiadania potomstwa.

Jest bardzo prawdopodobne, że zamieszanie i histeria roku 2012 może zostać wykorzystana jako przykrywka do wprowadzenia chaosu, destabilizacji, zmniejszenia suwerenności narodów oraz kolejnych wojen aby w efekcie na zgliszczach starej cywilizacji zainstalować nowy globalny rząd. Jego stolica może równie dobrze znaleźć się w Dubaju. W rzeczywistości, niedługo po oficjalnym otwarciu najwyższego budynku świata, Dubai zaprosił Narody Zjednoczone, aby przeniosły tam swoją siedzibę.

Oprócz budowy nowej wieży Babel, okultyści mają również na celu odbudowę Świątyni Salomona aby jednocześnie wprowadzić swojego mesjasza - pierwszą osobę, która zostanie uznana za boską. Zakończenie Burj Dubai wskazuje, że ta osoba żyje dziś i zostanie przedstawiona wkrótce, prawdopodobnie w czasie globalnej wojny.

Tłumaczenie i opracowanie na podstawie Van's Hardware Journal.

Dokument ( jęz. ang. PDF ) dotyczący budowy Georgia Guidestones wydany przez Elberton Granite Finishing CO. w 1981 roku - Georgia Guidestones.

Użytkownik BadBoy edytował ten post 24.06.2011 - 08:03

 • 8#21

Alembik_Vina.
 • Postów: 1030
 • Tematów: 16
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No dobra, zmieniam zdanie. Może to rzeczywiście iluminaci. Tak sobie pomyślałem, że po pierwsze to niemożliwe jest utrzymanie populacji w liczbie poniżej 500 000 000 bez kilku wojen, czy też jakichś poważniejszych środków. A może są to przykazania dla ludzi, którzy by przeżyli katastrofę atomową? W jakichś bunkrach itp. Wiecie, jak w Falloucie.

Jeśli chodzi o iluminatów to na samo ich wspomnienie nasuwa mi się WTF!? czy oni są szaleni? To samo myśl o satanistach. Podobne zdanie mam o właściwie wszystkich kapłanach i wyznawcach dziwnych religii i kultów. Ale iluminaci z tą swoją redukcją populacji i zniewoleniem ludzkości zdają się śmieszni. A to z tego powodu, że każdy system totalitarny kiedyś upada, bo ludzie nie są pokorni jak psy. Ludzie będą się sprzeciwiać, co zaowocuje falą zamachów, lub choćby wykorzystywaniem biernego oporu czy sabotażu. Tym sposobem iluminaci nie zdołają zrobić nowego Egiptu. Zresztą wszechświata nie da się trzymać za mordę. W każdej chwili Ziemi grozi zagrożenie z kosmosu i tylko realna współpraca ludzkości na wszystkich szczeblach może sprawić, że odnajdziemy środki by ochronić się przed katastrofami.
 • 0

#22

Ill.

  Nawigator

 • Postów: 1656
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale iluminaci z tą swoją redukcją populacji i zniewoleniem ludzkości zdają się śmieszni. A to z tego powodu, że każdy system totalitarny kiedyś upada, bo ludzie nie są pokorni jak psy. Ludzie będą się sprzeciwiać, co zaowocuje falą zamachów, lub choćby wykorzystywaniem biernego oporu czy sabotażu. Tym sposobem iluminaci nie zdołają zrobić nowego Egiptu.

Popatrz ich oczami, to może coś się rozjaśni. Jeśli oni w ogóle istnieją, to mają jakiś konkretny cel. Wyznaczony przez nich samych lub kogoś innego.
Ogólnie o owych "tajemniczych elitach" (które notabene jakoś specjalnie się nie ukrywają) krąży przekonanie, że są to potwory bez moralności, które tylko dybią na naszą "wolność" i kasę oraz planują budowę globalnego faszyzmu zwanego NPŚ.
To jedna z opcji, a są też inne. Zadał ktoś kiedyś pytanie z jakiego powodu NPŚ miałby być budowany? Może z jakiegoś powodu musi (w ten czy inny sposób) powstać? Czytywałem kiedyś sporo różnych channelingów i pewnej części tych bardziej "wiarygodnych" było (rzadko wprost) wspomniane, że na możnych tego świata wywierana jest presja budowy "jednego rządu" przez "różne, zewnętrzne siły".
Mogłoby to oznaczać, ze ewentualny globalny faszyzm, były "mniejszym złem" :P

Użytkownik Ill edytował ten post 24.06.2011 - 15:02

 • 0

#23

Rebellious Planetaris.
 • Postów: 2
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Georgia Guidestones został oficjalnie zakończony 22 marca ( 3 / 22 ) 1980. Liczba "322" jest ważna dla najwyższych rzędów różokrzyżowców i masonów, ponieważ wskazuje na Księgę Rodzaju 3:22. Księga Rodzaju 3:22-3:24 mówi:

3:22 - Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki.

3:23 - Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty.

3:24 - Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.


Faktycznie wszystko jest jawne. Wystarczy wrócić do samego początku by znaleźć błąd, wirusa lub też błędny program umiejscowiony u podstaw naszej cywilizacji. Ten fundament, podłożony już tak dawno temu zakładał oszukanie ludzkości odnośnie natury rzeczy. Mówię tu o "dobru" i "złu". Sama ta idea czyni człowieka podzielonego niczym w rozdwojeniu jaźni. Gdy jaźń zaczyna widzieć świat w dwóch kolorach wszystkie inne kolory przestają mieć znaczenie. Tylko ci, którzy znają istotę innych kolorów wiedzą, dlaczego drzewo "dobra i zła" zostało zasadzone na podwalinach cywilizacji. Drzewo reprezentuje wąż, smok czy diabeł. To nikt inny jak pierwszy sprzedawca, akwizytor. A więc poza Adamem i Ewą mamy jeszcze jednego człowieka, albo też spersonifikowane emocje strachu, zazdrości i chciwości. Oto w Raju rodzi się chciwość. Chciwość pragnie sprzedać wolnym ludziom jakiś bubel lub wcisnąć im tandetę. Ludzie szybko poddają się żądzy posiadania, która na własne życzenie czyni ich niewolnikami. Tak wolny człowiek sprzedaje swoją wolność, za własne pieniądze. Czyż nasze życie nie jest uzależnione od wielkich koncernów i korporacji? A te koncerny i korporacje to nic innego jak my sami z innego punktu widzenia. Wąż bowiem nie jest diabłem, jest częścią natury człowieka, której on nie kontroluje, bo jej nie rozumie, a która przemawia przez niego jak natura każdego innego ziemskiego zwierzęcia. W tym wszystkim nie ma żadnego celu, bo takowy nie istnieje. To są tylko ludzkie, czysto zwierzęce zachowania, wynikające z tego kim człowiek jest. Wszystkie podziały, klasyfikacje itp. to są tylko złudzenia, którymi ludzkie zwierzęta się kierują ponieważ nie wiedzą tak na prawdę jaki jest cel ich życia, a więc nie rozumieją sami siebie. Robią to więc z powodu braku akceptacji tego faktu. Brak akceptacji śmierci rodzi religie. Brak akceptacji różnorodności rodzi wrogość, rasizm i dyskryminację. Brak akceptacji innych sposobów myślenia rodzi skrajne ideologie i systemy. Brak akceptacji wolności rodzi samo-zniewolenie, gdyż człowiekowi łatwiej jest żyć w ten sposób, niż zaakceptować swoją niewiedzę i ślepotę. Człowiek czuje się czymś większym, ponieważ ma potencjał, ale samoistnie z niego rezygnuje, zaspokajając się iluzjami. Być może kiedyś ta druga natura zostanie przez nas ujarzmiona, ale będzie to bardzo długo okres zmian psychologicznych w sposobie postrzegania siebie. Przez ten czas będzie się działo. Lecz okres kulminacyjny "ciekawych czasów" jest już podobno bardzo blisko.
 • 2

#24

chupacabraaa.
 • Postów: 6
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra, zmieniam zdanie. Może to rzeczywiście iluminaci. Tak sobie pomyślałem, że po pierwsze to niemożliwe jest utrzymanie populacji w liczbie poniżej 500 000 000 bez kilku wojen, czy też jakichś poważniejszych środków. A może są to przykazania dla ludzi, którzy by przeżyli katastrofę atomową? W jakichś bunkrach itp. Wiecie, jak w Falloucie.

Jeśli chodzi o iluminatów to na samo ich wspomnienie nasuwa mi się WTF!? czy oni są szaleni? To samo myśl o satanistach. Podobne zdanie mam o właściwie wszystkich kapłanach i wyznawcach dziwnych religii i kultów. Ale iluminaci z tą swoją redukcją populacji i zniewoleniem ludzkości zdają się śmieszni. A to z tego powodu, że każdy system totalitarny kiedyś upada, bo ludzie nie są pokorni jak psy. Ludzie będą się sprzeciwiać, co zaowocuje falą zamachów, lub choćby wykorzystywaniem biernego oporu czy sabotażu. Tym sposobem iluminaci nie zdołają zrobić nowego Egiptu. Zresztą wszechświata nie da się trzymać za mordę. W każdej chwili Ziemi grozi zagrożenie z kosmosu i tylko realna współpraca ludzkości na wszystkich szczeblach może sprawić, że odnajdziemy środki by ochronić się przed katastrofami.

Polecam ten filmik na YT:) Jest dość długi, więc trzeba zarezerwować trochę czasu. Ale daje sporo do myślenia..

Użytkownik chupacabraaa edytował ten post 30.06.2011 - 20:43

 • 0

#25 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
 • Tematów: 0

Napisano

W tym filmiku widac cztery plyty i piata u gory. Przygladajac sie temu co jest w filmie, okazuje sie, ze kazde z nas ma racje...
Spojrzcie sami. Zaluje tylko, ze nie ma polskich napisow, ale moze ktos z Was pomoze zrozumiec innym, ktorzy nie poradza sobie z tlumaczeniem.


 • 0

#26 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
 • Tematów: 0

Napisano

Naprawdę ten monument nie jest niczym ciekawym nad czym można rozmyślać. Ani nie skrywa żadnej większej tajemnicy , ani nie ma wyjątkowego celu ...
 • 0

#27

Herme5.
 • Postów: 425
 • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@up
tutaj sie troche z Toba nie zgodze, cel ma jasny - przetrwac.
 • 0

#28

Ill.

  Nawigator

 • Postów: 1656
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z głębin Internetu wydobyłem taką oto książeczkę: http://knowledgefile...stones-booklet/
Zawiera ona bardzo dużo informacji na temat tego monumentu, a także masę fotografii przedstawiających cały proces rzeźbienia i ustawiania bloków, zdjęcia napisów na każdej z ośmiu płyt oraz ludzi, którzy ten monument budowali. Polecam!
 • 0

#29 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
 • Tematów: 0

Napisano

Naprawdę ten monument nie jest niczym ciekawym nad czym można rozmyślać. Ani nie skrywa żadnej większej tajemnicy , ani nie ma wyjątkowego celu ...

A po co stworzono Stonehenge? A plaskowyz Nazca? Piramidy? Zawsze jest nad czym myslec.
 • 1

#30 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
 • Tematów: 0

Napisano

Naprawdę ten monument nie jest niczym ciekawym nad czym można rozmyślać. Ani nie skrywa żadnej większej tajemnicy , ani nie ma wyjątkowego celu ...

A po co stworzono Stonehenge? A plaskowyz Nazca? Piramidy? Zawsze jest nad czym myslec.

Nie porównywał bym tego do stonhenge ani do piramid. Pozatym to tylko cienie przeszłosci , przeszłosc moze i piekna jest ,ale dla naszego rozwoju terazniejszosc jest najwazniejsza. Moze i byli bardziej zaawansowani technologicznie ,ale nie weszli świadomością w wyższy wymiar.
Niewiem czego ale takie podejście przypomina mi Projekt Cheops.
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych