Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Georgia Guidestones - postapokaliptyczny przewodnik?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1

antietam.
 • Postów: 320
 • Tematów: 114
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Najdziwniejszy monument w Ameryce wznosi się nad jałowym wzgórzem w północno-wschodniej części stanu Georgia. Pięć masywnych płyt z polerowanego granitu wznosi się z ziemi na kształt gwiazdy. Płyty skalne mają 16 metrów wysokości, a cztery z nich masę większą niż 20 ton. Razem stanowią wsparcie dla ponad 12 tonowego zwieńczenia. Zbliżając się do monumentu, trudno nie zacząć natychmiast myśleć o Stonehenge w Anglii lub ewentualnie o złowieszczym monolicie z 2001: Odysei Kosmicznej. Zbudowane w 1980 roku, jasnoszare skały, cicho oczekują na koniec świata takiego jaki znamy.

Dołączona grafika

Nazywany Georgia Guidestones, monument jest wielką tajemnicą - nikt nie wie dokładnie, kto zlecił jego zbudowanie oraz dlaczego. Jedyne wskazówki dotyczące jego pochodzenia są umiejscowione na znajdującej się w pobliżu kamiennej tablicy – zawierającej jego wymiary oraz wyjaśniającej szereg skomplikowanych wycięć i otworów które odpowiadają ruchom Słońca i gwiazd a także „wskazówek” w postaci dyrektyw wyrytych w skale. Instrukcje są wyryte w ośmiu językach, od angielskiego suahili i odzwierciedlają swoistą ideologią New Age. Niektóre z nich są ogólnikowo eugenicznych (mądra reprodukcja - poprawa kondycji i różnorodności), inni określają je jako mistycyzm hippie (nagroda prawda-piękno-miłość-szukanie harmonii z nieskończonością).

Dołączona grafika
Kamienna tablica z wymiarami i informacją na temat monumentu

Według większości ustaleń - opartych na dostępnych informacjach - kamienne tablice mają za zadanie pomóc tym, którzy przeżyją zbliżającą się apokalipsę w tym, aby odtworzyć zniszczoną cywilizację. Nie wszyscy zgadzają się z tym przesłaniem. Kilka razy kamienne płyty zostały splamione poliuretanem i pomalowane w graffiti, min. „Pieprzyc Nowy Porządek Świata”.

Dołączona grafika
Graffiti na monumencie

Kimkolwiek byli anonimowi architekci monumentu, wiedzieli co robią - Pomnik jest bardzo zaawansowaną konstrukcją inżynieryjną, bezbłędnie śledzącą położenie słońca. Wzbudza również niekończącą się fascynację, dzięki starannie zaplanowanej aurze tajemniczości. Kamienna konstrukcja przyciągnęła mnóstwo wielbicieli którzy za punkt honoru uważają jej obronę przed ludźmi, którzy chcieliby ją zniszczyć. Ktokolwiek umieścił tutaj monument, rozumiał jedną rzecz bardzo dobrze: Ludzie wysoko cenią to, czego nie rozumieją co najmniej na tyle, na ile chcą wyjaśnienia.

Historia Georgia Guidestones rozpoczęła się pewnego piątkowego popołudnia, w czerwcu 1979 roku, kiedy to elegancki siwowłosy dżentelmen zjawił się w Elbert County, i udał się do biura Elberton Granite Finishing, i przedstawił się jako Robert C. Christian. Twierdził, że reprezentuje „małą grupę lojalnych Amerykanów”, którzy planują instalację niezwykle dużego i złożonego kamiennego pomnika. Christian przyszedł do Elberton - siedziby hrabstwa oraz granitowej stolicy świata, ponieważ uważał, że w jego kamieniołomach produkowane są najlepsze kamienie na całej planecie.

Joe Fendley, prezes Elberton Granite, pokiwał głową z roztargnieniem, rozproszony przez pośpiech związany z przygotowywaniem tygodniowego wynagrodzenia dla pracowników. Lecz kiedy Christian zaczął opisywać projekt pomnika, Fendley gwałtownie wstrzymał swoją pracę. Starszy człowiek pytał go o zrobienie kamiennych płyt, nie tylko większych niż te, które dotychczas były wydobywane w hrabstwie, lecz również chciał aby zostały pocięte, wykończone i zmontowane w jakiś ogromny przyrząd astronomiczny.

Do czego miała by służyć ta konstrukcja - zapytał Fendley. Christian wyjaśnił, że struktura miała by służyć jako kompas, kalendarz i zegar. Byłoby tam również zestaw wygrawerowanych instrukcji napisany w ośmiu największych światowych językach. Konstrukcja musiała być w stanie wytrzymać najbardziej katastrofalne zdarzenia, dzięki czemu rozproszone resztki ludzkości będą w stanie skorzystać z tych przewodników w celu odbudowania cywilizacji lepszej niż ta, który miała zniszczyć samą siebie.

Co najdziwniejsze, Christian podał wymiary monumentu w skali metrycznej, co było raczej niezwykłe w USA w 1979 roku.

Fendley powiedział później, że cena którą podał była „sześciocyfrowa”. Christian zapytał gdzie Fendley ma konto, a następnie opuścił biuro, aby go spotkać się z bankierem. Trzydzieści minut później Christian został przyjęty przez Wyatta C. Martina, prezesa Granite City Bank. Christian wyraził potrzebę zachowania tajemnicy na temat projektu, w tym również o tym, że fundusze zostaną przekazane do Martina z wielu różnych banków na terenie całego USA. Jako bankier, Martin wymagał, aby Christian przedstawił mu swą prawdziwą tożsamość, którą Christian potwierdził, i zgodził się otrzymywać w absolutnej tajemnicy. Martin zgodził być się przedstawicielem Christiana w celu zarządzania projektem w przyszłości. Christian następnie opuścił Martina, od tego momentu tylko z nim korespondując, często z różnych miast.

Budowa Kamieni Przewodnich rozpoczęła się latem 1979 roku. Firma Fendleya dokładnie udokumentowała postęp prac setkami zdjęć.

Fendley i Martin pomogli Christianowi znaleźć odpowiednie miejsce dla monumentu w Elbert County: płaskie wzgórze wznoszące się ponad pastwiskami Double 7 Farms, z widokami we wszystkich kierunkach. Za 5.000 dolarów, właściciel Wayne Mullinex podpisał akt sprzedaży działki o powierzchni 5 akrów. Oprócz płatności, Christian przyznał prawo do wypasu bydła dla Mullinexa i jego dzieci, a firma Mullinexa rozpoczęła budowanie fundamentów pod Kamieni Przewodnich.

Astrologiczna specyfikacja Kamieni Przewodnich była tak skomplikowana, że Fendley musiał skorzystać z usług astronoma z University of Georgia w celu realizacji projektu. Cztery zewnętrzne kamienie miały być zorientowane według granic rocznej wędrówki słońca. Środkowa kolumna potrzebowała dwóch precyzyjnie skalibrowanych cechy: otworu, przez który Gwiazda Północna byłby widoczna w każdym czasie, oraz otworu dostosowanego do położenia słońca podczas przesileń i równonocy. Głównym elementem zwieńczenia był 7 \ 8-calowy otwór, przez który wiązka światła słonecznego przechodzi w południe każdego dnia, świecąc na środek kamienia, wskazując dzień roku.

Dołączona grafika

Monumentalna precyzja

- Monument umiejscowiony jest w najwyższym punkcie hrabstwa Elbert i jest zorientowana tak, aby śledzić ruch Słońca w kierunku wschód – zachód przez cały rok.

Dołączona grafika

- W dniu równonocy i przesilenia, zwiedzający, którzy staną po zachodniej stronie „otworu słonecznego”, widzą wschód słońca ponad linią horyzontu

- Otwór znajdujący się na poziomie wzroku pośrodku centralnego kamienia, pozwala osobom znajdującym po południowej stronie monumentu zlokalizować Polaris

Głównym elementem monumentu jest 10 dedykacji wyrytych na obu zewnętrznych powierzchniach kamiennych płyt, w ośmiu językach: angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, chińskim, arabskim, hebrajskim, hindi i suahili.
Na zwieńczeniu monumentu wyryte jest przesłanie przy użyciu hieroglifów egipskich, klasycznej greki, sanskrytu i babilońskich tabliczek z pismem klinowym. Organizacja Narodów Zjednoczonych dostarczyła kilka tłumaczeń pod warunkiem, że niektóre tłumaczenia (w tym te w wymarłych językach), zostaną wyryte w granicie i wypełnione piaskowcem.

Oto niektóre z przesłań wyrytych na monumencie:


- utrzymujcie liczbę ludzkości poniżej 500.000.000 w ciągłym stanie równowagi z naturą
- prowadźcie reprodukcję w sposób przemyślany - doskonaląc sprawność fizyczną i różnorodność
- zjednoczcie ludzkość używając nowego, wspólnego języka
- rządź z pasją – wiarą – tradycją
- chroń ludzi i narody poprzez sprawiedliwe prawo i sądy. Pozwólcie wszystkim narodom rządzić się samym, rozwiązując zewnętrzne problemy przez światowy sad. Unikajcie nieistotnych przepisów i bezużytecznych oficjeli. Balansujcie prawa osobiste z obowiązkami wobec społeczeństwa. Nagradzajcie prawdę – piękno – miłość – szukajcie harmonii z nieskończonością. Nie bądźcie niczym rak wobec Ziemi – zostawcie miejsce dla natury

Nigdy nie udało się ustalić, kim był Robert C. Christian, oraz czy był tylko jedną osobą zaangażowaną w projekt.
Zwolennicy teorii spiskowych, uważają, że typ użytego granitu - Pyramid Blue – sugeruje motywy masońskie.

Tłumaczenie i opracowanie tematu na podstawie:

Źródło

Źródło

Użytkownik Eury edytował ten post 30.08.2011 - 17:24

 • 25#2

Herme5.
 • Postów: 425
 • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Masonskie raczej to nie jest, nie zapomnieliby o jez. francuskim.
 • 2

#3

Alembik_Vina.
 • Postów: 1030
 • Tematów: 16
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak. Mi się również wydaje, że nie ma to nic wspólnego z nowym porządkiem świata. A może nawet jest jemu przeciwne. Te polityczne przykazania... Gdyby na świecie politycy realnie zaczęli się do nich stosować, życie naszej planety uległo by poprawie.

Jeśli je poplamili przeciwnicy nowego porządku świata, to chyba musieli być kompletnymi głupcami. Prędzej bym powiedział, że to rząd na zlecenie kazał pomazać ;p
 • 1

#4

Ill.

  Nawigator

 • Postów: 1656
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby na świecie politycy realnie zaczęli się do nich stosować, życie naszej planety uległo by poprawie.

To nie są zalecenia dla polityków, tylko dla ludzi odpowiedzialnych za los tej planety, czyli dla nas.
 • 1

#5

antietam.
 • Postów: 320
 • Tematów: 114
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masonskie raczej to nie jest, nie zapomnieliby o jez. francuskim.


Jest to jedna z wielu zagadek dotyczących monumentu. Oto fragment tekstu dotyczący użytych języków:

Why are Hebrew and Swahili included? They're not even in the world's top fifty languages. Even if you're only considering languages spoken in the United States, the top eight are still missing Cantonese, French, German, Tagalog, Vietnamese, and Italian. I'm not sure what the inclusion of Swahili tells us, but the inclusion of Hebrew suggests to conspiracy theorists that a Zionist New World Order is responsible for the Guidestones. This, of course, presumes the existence of a Zionist New World Order conspiracy, and it presumes that such a conspiracy would be usefully served by the erection of a random granite monument in the middle of nowhere in Georgia.


 • 1#6

Bajabongo.
 • Postów: 54
 • Tematów: 2
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może dlatego, że j. francuski jest dość podobny do j. angielskiego? Wszystkie są z innej rodziny i diametralnie różnią się od siebie. A co do samej istoty budowli - aż dziw, że jej postawienie było nie tak dawno i nie wiemy nic na temat szczegółów. Moim zdaniem spełnia bardziej rolę przyrządu astronomicznego i tyle. Reszta ma wzbudzać kontrowersje ;)
 • 0

#7

EpicFail.
 • Postów: 208
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie wiem czy ze znajomością francuskiego dałbyś radę przeczytać i zrozumieć rady wyryte w kamieniu :) poza tym, jeśli w grę wchodzi masoneria to symbolika bierze górę nad praktyką. dla samego właśnie symbolu nie pominęliby francuskiego. jestem na 99% pewien, że masoneria się z tym nie łączy.
 • 2

#8

BadBoy.
 • Postów: 737
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=AsR4CUdNe78


 • 2#9 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
 • Tematów: 0

Napisano

Ja rowniez nie wiazalabym tego z masoneria, ani jednego symbolu uzywanego przez nich. Za to hm, szczegolne katowe ulozenie czterech glownych plyt, bardziej przypomina mi krzyz w kalendarzu Majanskim i plyta gorna zupelnie jak w piramidach Majow.
 • 0

#10

pawaw1.
 • Postów: 604
 • Tematów: 29
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Antietam jak zwykle dobry artykuł/tłumaczenie, oczywiście [+]. Cóż masoni, nie masoni ale trzeba przyznać, że twórcy mieli głowę i zbudowali niekiepski pomnik. Sama idea jest dobra, i przesłania też są niezgorsze, ale jak znam gatunek ludzki to po "końcu świata" i tak by się nie wiele zmieniło...
 • 0#11

Monolith.

  ótta

 • Postów: 1248
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Być może dlatego, że j. francuski jest dość podobny do j. angielskiego? Wszystkie są z innej rodziny i diametralnie różnią się od siebie. A co do samej istoty budowli - aż dziw, że jej postawienie było nie tak dawno i nie wiemy nic na temat szczegółów. Moim zdaniem spełnia bardziej rolę przyrządu astronomicznego i tyle. Reszta ma wzbudzać kontrowersje ;)


No właśnie, są z zupełnie innej rodziny, nie są podobne bynajmniej..
 • 0

#12

kpiarz.
 • Postów: 2233
 • Tematów: 388
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemu na postumentach nie ma jęz. francuskiego ? To proste. Oprócz jęz. wymarłych, na płytach z Georgii są
umieszczone języki używane przez najwieksze populacje ludnosci. W grupie jęz. indoeuropejskich przewodzi
jęz. angielski wywodzacy się grupy jęz. germańskich oraz jęz. hiszpański reprezentujący języki romańskie.
Język hiszpański jest trzecim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi. Francuskim mówi znaczniej mniej
ludzi.

Na monumentach z Georgii nie ma bezposrednich dowodów masońskich, to prawda. Ale są pośrednie.
Na płycie erekcyjnej widnieje nazwisko Thomasa Paine'a Thomas Paine był wolnomularzem i nie jest to żadna tajemnica. Czy ono się tam znalazło przypadkiem? Czy nie przyświecała powstaniu monumentu idea wolnomularska i okultystyczna?

Notka biograficzna Paine'a :

Thomas Paine (ur. 29 stycznia 1737 w Thetford w Anglii, zm. 8 czerwca 1809 w Nowym Jorku) - angielski pisarz i myśliciel okresu oświecenia. Uczestnik rewolucji amerykańskiej, jeden z ojców założycieli USA. Prekursor liberalizmu.

W 1774 przybył do Filadelfii, w 1776 opublikował pamflet Zdrowy rozsądek, w którym nawoływał do stworzenia niepodległego państwa w miejsce dotychczasowych kolonii brytyjskich w Ameryce. Brał udział w wojnie o niepodległość USA. Do Wielkiej Brytanii wrócił w 1787.

Także w ojczyźnie głosił radykalne idee wolnościowe, popierał rewolucję francuską i prawo narodów do wybierania demokratycznych rządów. Po wydaniu Praw człowieka, zagrożony aresztowaniem, uciekł do rewolucyjnej Francji, gdzie został wybrany do Zgromadzenia Narodowego, ale także osadzony w więzieniu przez jakobinów.

W Wieku rozumu przyznał, iż deizm stanowi podstawę jego poglądów.

Thomas Paine, sugerował w swym dziele, że należy zniszczyć chrześcijaństwo i wiarę żydowską, jako podwalinę Republiki, być może na konto jakiejś innej, sztucznej religii, np. New Age, gdyż z powyższego wynikałoby, że stworzona stosunkowo niedawno NA została zaplanowana jako religia dla zniewolonych ludzi narzucona przez NWO.
Loża generalnie nie respektuje żadnej religii, ani tych dwóch, które wymieniłam, ani buddyzmu, hinduizmu, islamu.... Bo on niosą ze sobą różnorodność i dają siłę, są znakiem rozpoznawczym, tworzą kulturę, odrębność.

Drugi dowód pośredni :

Fundatorem pomnika był człowiek, który przybrał sobie miano Robert C. Christian. Inicjały to R.C.C.Wielu badaczy utrzymuje, że symboliczne nazwisko tajemniczego dżentelmena odnosi się do legendy Różokrzyżowców i ich założyciela Christiana Rosenkreuza (Rosi-Crucian Christian). Inni twierdzą, że nawiązuje do inicjałów od Roman Catholic Christian, choć przesłanie ma raczej oczywiście niewiele wspólnego z oficjalną doktryną Kościoła Rzymskokatolickiego.

Różokrzyż - termin odnoszący się do ruchu i nauki głoszonej przez kontynuatorów starożytnych szkół misteryjnych, jacy pojawili się na przestrzeni XV wieku, a którzy nawiązywali do idei zawartych w tradycjach gnostyckich głoszonych wcześniej m.in. przez esseńczyków, manichejczyków, katarów. Pierwsze dokumenty związane z tym ruchem pochodzą z XVII wieku.

Nie ulega watpliwości, że rózokrzyżowcy byli prekursorami masonów.

Oczywiście są to tylko przypuszczenia. Ale sądzę, że prawdy juz niedługo się dowiemy...
 • 1#13

Bajabongo.
 • Postów: 54
 • Tematów: 2
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Być może dlatego, że j. francuski jest dość podobny do j. angielskiego? Wszystkie są z innej rodziny i diametralnie różnią się od siebie. A co do samej istoty budowli - aż dziw, że jej postawienie było nie tak dawno i nie wiemy nic na temat szczegółów. Moim zdaniem spełnia bardziej rolę przyrządu astronomicznego i tyle. Reszta ma wzbudzać kontrowersje ;)


No właśnie, są z zupełnie innej rodziny, nie są podobne bynajmniej..


Uwierz mi, że są podobne ;) Uczyłam się jednego i drugiego języka, niektóre słówka są identyczne. No ale w każdym razie nie jestem ekspertem ;)
 • -1

#14 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
 • Tematów: 0

Napisano

kpiarz
Powiem tak, troche na dwa sposoby:
Nadal nie widze zwiazku z okultyzmem i masonami, ale masz racje co do Rozokrzyzowcow, tylko ze, naleze do tych ktorzy ich nie lacza z masonami, a raczej z ich przeciwienstwem. Ostatnio pojawia sie taki termin jak "Prawdziwi Chrescijanie". Moze przedstawie swoje zdanie na ten temat. Jest to grupa opierajaca sie na...prawdziwych naukach Jezusa, tych, ktore odrzucil kosciol katolicki. Tylko ze masoni rowniez na tych naukach sie "wychowali".
Podwalina obu grup jest TA SAMA WIEDZA, ale pragnienia wykorzystania jej sa rozne.
Johann Valentin von Andrea pisal
"Jakkolwiek teraz opuszczam bractwo, nigdy nie opuszcze prawdziwego chrzescijanstwa ktore, ponad krzyz pachnie jak roza i jest bardzo odlegle od brudu tego swiata."
Zreszta nawet sama Wiki powiada:
"Do nauk XVII-wiecznych różokrzyżowców odwoływali się przedstawiciele rozwijającego się w XVII wieku wolnomularstwa spekulatywnego. Istnieje znaczące powiązanie symboliki wolnomularskiej i symboliki stosowanej przez różokrzyżowców."
No przeciez jesli jedni i drudzy opieraja sie na tej samej wiedzy to i symbole beda "znaczaco powiazane".
Przyszla mi na mysl jeszcze pieczec Templariuszy, ktora pokazuje dwóch uzbrojonych rycerzy na jednym koniu. Jej znaczenie nie jest całkowicie znane.Jest wiele domnieman na temat pieczeci, ale jesliby rozpatrzec z mojego punktu widzenia, to ma to sens.
Mysle sobie jeszcze, ze te prawdziwe nauki Jezusa, o ktorych pisalam w jednym z tematow, bardzo przypominaja fundamenty wierzen wszystkich starozytnych cywilizacji, nowozytnych plemion Indian oraz Nauki Wschodu.
Im bardziej zaglebiam sie w ta wiedze, tym wiecej ciekawostek wyciagam i wciaz na nowo ksztaltuje swoj poglad.
 • 0

#15

viatora.
 • Postów: 303
 • Tematów: 2
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hm, pierwsze przeslanie brzmi srednio fajnie, szczegolnie, ze liczebnosc przekroczono i to o sporo ;p moze ptasie grypy i choroby wscieklych warzyw maja wszystko wyrownac? ;]
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych