Skocz do zawartości


Zdjęcie

Papież prosi Polaków o modlitwę za ludzkość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#31

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak swojądrogą to w tym proszeniu czuję lekki nacisk ze strony Watykanu i papieża...
Bo teraz takie miliony moherów sobie pomyśli, że jak się nie pomodli to będzie to grzechem i się pomodlą, żeby uraować własne tyłki (że się tak wyraże). A jeśli już ktoś miałby się modlić (phi...) to chyba z czystej intencji, z własnej woli z miłości, a nie że ktoś tak prosi czy coś.
Równie dobrze prośba ta kierowana jest do mnie, bo oficjalnie należe do KRK, ale jakoś nie będę się modlił, bo zwyczajnie teo nie robię... Zresztą i bez takich próś moge powiedzieć, że każdego dnia marzę o śiwiecie bez wojen głodu i zła, zawsze jak widzę audysję z Iraku czy z innych miejsc ogarniętych konfliktem i wojną to jedyną rzeczą której bym chciał to żeby ludzie przestali gonąć z nikomu tak naprawdę nie znanych powodów, żeby postawić na bratwerstwo, miłość i zrozumienie, ale wiem że w dzisiejszych czasach nie ma takich szans...
Pozostaje tylko pragnąć pokkoju na ziemi, pokoju dla ludzkości :)
  • 0



#32

Emaleth.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może te "mohery" czerpią z modlitwy poczucie sensu, a nawet bezpieczeństwa?
Nie zamierzam się spierać, czy modlitwa daje jakieś efekty, czy też nie, ale właśnie na tym poglega wolność przekonań - jeśli masz ochotę, możesz modlić się całymi dniami. Tak samo jest, jeśli chodzi o prośby o modlitwę. Każdy ma do tego prawo, papież jako widzialna głowa KK również.
  • 0

#33

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja wiem, że każdy ma prawo do tego typu próźb, ale w moim przekonaiu wygląda to tak ja napisałem wyzej. Wiem jak się zachowóją nieraz takie babcie w berecikach, więc wiesz.
"Papież prosi, więc trzeba to zrobić, bo jak nie to będzie źle..." - uprzoszczony system ozumowania NIEKTÓRYCH przedstawicielek moheroweej koalicjii :)
  • 0



#34

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do narodu wybranego to być może odwrócił się od boga(wojny częśte na bliskim wschodzie teraz,zbytnia pogoń za kasą i nie uwierzenie w jezusa)i wybrał bóg kraj od zawsze tolerancyjny i w miare uczciwy więc ocali cały naród bo większość jest u nas dobrych niż złych.
  • 0

#35

Emaleth.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Traper, "nieraz"... Rzeczywiście, bywają i tacy/takie, ale nie uogólniajmy.
Bielak, pierwsze słyszę, żeby Polacy byli tolerancyjni - do tej pory wydawali mi się raczej ksenofobami. Ale to już kwestia przekonań.
  • 0

#36

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

polska przed wojną była jedyn z bardziej tolerancyjnych narodów....a co jest po niej, to widać na codzień. A tak swoją drogą to ksenofobia istniała już wsześniej u Satrapów (pomyłka przy pracy, powinni być Sarmaci(szlachty Polskiej)
  • 0



#37

Emaleth.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A tak swoją drogą to ksenofobia istniała już wsześniej u Satrapów (szlachty Polskiej)

A nie przypadkiem Sarmatów?
  • 0

#38

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ups... pomyłka... racjam już poprawiłem
  • 0



#39

Emaleth.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Traper, z tą ksenofibią - racja. Ale to, co było powszechne w średniowieczu, dzisiaj jest już zbyt "ciasnym" systemem myślenia. A jak jest dziś, każdy wie. Więc w ujęciu całościowym wcześniej chodziło mi o współczesnych rodaków-ksenofobów.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych