Skocz do zawartości


Zdjęcie

Papież prosi Polaków o modlitwę za ludzkość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podczas audiencji generalnej 5 lipca, Benedykt XVI zwracając się do Polaków poprosił ich o modlitwę za ludzkość i za świat, gdzie wciąż - jak podkreślił - przelewana jest krew.
Papież powiedział po polsku: "Lipiec to miesiąc, w którym tradycyjnie oddajemy cześć Najdroższej Krwi Chrystusa. W świecie ciągle jest przelewana niewinna ludzka krew. Zamiast ewangelicznej miłości - w sercach ludzkich tak często nienawiść, zamiast troski o człowieka - pogarda i przemoc. Proszę was o modlitwę, by współczesna ludzkość zaznała mocy Krwi Chrystusa, przelanej na Krzyżu dla naszego zbawienia".

___________________________

Dlaczego akurat nas, Polaków Benedykt XVI poprosił o modlitwę za całą ludzkość? Dla mnie to kolejne potwierdzenie naszej duchowej siły. Jesteśmy narodem bardzo wierzącym co nie wynika z jakiegoś przymusu czy narzucenia nam przez KK wiary. Jak by nie było KK to też byli byśmy silni duchem bo mamy taką naturę. Generalnie wśród słowian wiara, mistycyzm, sfera duchowa jest bardzo ważna a Polacy odznaczają się na tym polu wśród narodów słowiańskich bardzo pozytywnie. Zawsze przywiązywaliśmy wiekszą wagę do ducha niż do ciała. I duch nigdy nas nie opuścił.

Czy Papież wie lub przeczuwa zbliżające się tragedie czasów ostatecznych? Być może, bo KK ma w swoich szeregach zarówno dyplomatów jak i wizjonerów.

Niezależnie od tego co nas czeka w przyszłości, niezależnie czy jesteś chrześcijaninem, muzułmaninem, buddystą czy masz jakieś inne wyobrażenie o Absolucie proszę Cię o modlitwę za ludzkość. Nic nie zaszkodzi jak poświęcisz codziennie minutę przed snem i wyrazisz głębokie pragnienie Pokoju i Miłości. Pamiętaj że każdy dobry uczynek, każda myśl pełna Miłości nie znika w próżni ale daje konkretne owoce.
  • 0

#2

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bo Polska to jeden z najbardziej religijnych krajów na świecie i papież powie, polacy poleca się modlić.
  • 0

#3

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

`Pi3gi~`, trochę chyba nie zrozumiałeś... A jak papież powie żeby modlić sie za matkę i ojca to ty na złość papieżowi będziesz życzył rodzicom śmierci? Są rzeczy uniwersalne które są cenne dla wszystkich niezależnie od wyznania - tą wartością jest życie ludzkie i trzeba je wspierać i go bronić. Jak ktoś twierdzi inaczej to niech się zabije :-D
  • 0

#4

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Papierz zna wszystkie wizje przyszłosci obiawione świetym, które mają sie ziscic, i to dlatego prosi nas NARÓD WYBRANY o modlitwe, :crazy:

a swoją drogą Ejael nie wiedziałem ze jestes taki religijny
  • 0

#5

koszalin123.
  • Postów: 105
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polska narodem wybranym -- slyszalem cos o tym

Tylko nie rozmawiajmy o tym z Izraelem bo sie obraza
  • 0

#6

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Narodem wybranym są, byli i będą Żydzi. Nic tego nie zmieni (chyba że sam Bóg :-D ). koszalin123, nie wiem gdzie tu jest cokolwiek napisane o Polakach jako narodzie wybranym...
  • 0

#7

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Narodem wybranym są, byli i będą Żydzi. Nic tego nie zmieni (chyba że sam Bóg :-D ). koszalin123, nie wiem gdzie tu jest cokolwiek napisane o Polakach jako narodzie wybranym...


Ja słyszałem w jakiejś przepowiedni że Polacy są narodem wybranym :jump:
  • 0

#8

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż to prawda że Polska jest narodem religijnym, i silnym [ nie jak np: Niemcy które podporządkowały sie jednemu człowiekowi nawet nie niemieckiego pochodzenia - Austryjak Hitler ], Polska przetrwała najgorsze chwile swojego istnienia [ potop Szwedzki, rozbiory, itd.] Jesteśmy silnym narodem lecz tego nie okazujemy, w trudnych sytuacjach potrafimy się zjednoczyć i przeć z siłą!
  • 0

#9

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co ma być to będzie.
Żadna modlitwa nie pomoże.
Poza tym czy kiedyś jakakolwiek modlitwa pomogła?
NIESTETY NIE!
  • 0



#10

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jarecki, a tysiące uzdrowień dzięki silnej wierze i gorącej modlitwie?
Jeżeli chodzi o losy świata to cieżko udowodnić ze zmieniliśmy je modlitwą bo nie ma takiej możliwości, ale ja głęboko wierzę że ludzkie myśli i pragnienia mają olbrzymią moc sprawczą. Jedno jest pewne - jeżeli jest inaczej to nic nie tracimy (oprócz przykładowej minuty przed snem :-D ) a jeżeli jest tak jak myślę to na pewno zyskujemy.
  • 0

#11

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Papież nie prosi abyśmy się modlili za chorych i starali się uzdrawiać niepełnosprawnych lecz za czas wojen i pożogi ,który nieuchronnie nadciąga.
Jestem przekonany,że nawet miliardy umysłów w gorącej modlitwie nie sprowadzą na ziemię pokoju i miłości.
Wręcz przeciwnie,skutek będzie odwrotny i przewidywalny.
Modlitwy nie zostaną wysłuchane.Amen
  • 0



#12

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Każda modlitwa JEST wysłuchana. Co innego, to, jak Bóg się nam po niej objawia.
Przecież naiwnością byłoby myśleć, że każda modlitwa o uzdrowienie skończy się cudem. To jak działa Bóg i co nam chce pokazać, czasem jest nie takie łatwe do ogarnięcia..
  • 0

#13

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jarecki jak głowa koscioła wierzy w naszą moc, moc modlitwy Polaków, to cos w tym mysi byc i niemów mi ze modlitwy nie są wysłuchiwane, znam przypatki ze ludzie za pomocą modlitwy zostazli wskrzeszeni, uzdrowien itd,

Naprwno ciebie dotkneła jakas wielko krzywda i dlatego nieumisz sie pogodzic z bogiem, pamietaj ze bóg nas doswiadcza, i to co nas niezniszczy to nas wzmocni AMEN
  • 0

#14

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

znam przypatki ze ludzie za pomocą modlitwy zostazli wskrzeszeni, uzdrowien itd,

A znasz przypadki,w których modlitwa uchroniła narody od wojny?
Wątpię.Bo właśnie taki sens miała prośba B 16.
  • 0



#15

PikseL.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A znasz przypadki,w których modlitwa uchroniła narody od wojny?

A jak można stwierdzić,że modlitwa zadziałała lub nie?Modlitwa to nie żeton który wrzucasz do automatu z puszkami,efekt nie musi być widoczny od razu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych