Skocz do zawartości


Zdjęcie

Papież prosi Polaków o modlitwę za ludzkość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiedziałem gdzie dać ten artykuł

Watykan zamknął rok finansowy na plusie

Nadwyżką w wysokości 9,7 mln euro został zamknięty budżet Stolicy Apostolskiej za rok 2005 - poinformował w środę na konferencji prasowej w Watykanie przewodniczący Prefektury Spraw Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej, kardynał Sergio Sebastiani.

Podkreślił, że to najlepszy rezultat finansowy od ośmiu lat.

Również osobny budżet Państwa Watykańskiego ma bilans dodatni.

Źródłem największych wpływów do budżetu Stolicy Apostolskiej są ofiary od wiernych (prawie 74 mln euro), zyski z wynajmu nieruchomości (51 mln euro) oraz operacji finansowych, czyli wpływy z posiadanych akcji i obligacji (blisko 44 mln euro).

Z przedstawionego komunikatu wynika, że wydatki w okresie "sede vacante" - od śmierci Jana Pawła II do wyboru jego następcy - wyniosły 7 mln euro. Zawierają się w tym koszty pogrzebu polskiego papieża i konklawe.

W tym czasie - dodał kardynał Sebatiani - zanotowano także wpływy. Przypomniał zwiększony napływ turystów do Muzeów Watykańskich, sprzedaż znacznie zwiększonych nakładów dziennika "L'Osservatore Romano" oraz wpływy z transmisji telewizyjnych, przeprowadzanych przez Watykański Ośrodek Telewizyjny CTV.

Prawie milion euro zysku przyniosło w 2005 roku watykańskie wydawnictwo Libreria Editrice Vaticana, posiadające pełnię praw autorskich do wszystkich książek i tekstów zarówno Jana Pawła II, jak i Benedykta XVI.

Jak co roku największe wydatki, prawie 24 mln euro, pochłonęło natomiast utrzymanie Radia Watykańskiego.

Informacji tych słuchał debiutujący na konferencji prasowej, dzień po otrzymaniu nominacji, nowy rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi, który jest jednocześnie dyrektorem generalnym Radia Watykańskiego. Zapytany przez dziennikarzy, czy w związku z dużymi wydatkami związanymi z utrzymaniem radia przewiduje możliwość emitowania reklam w papieskiej rozgłośni, ksiądz Lombardi wykluczył taką ewentualność.

Mówiąc zaś o swym stanowisku dyrektora biura prasowego Watykanu oświadczył:
Mam nadzieję, że będę dobrze służył papieżowi i wszystkim wam, dziennikarzom, byście mogli dobrze wykonywać swoją pracę.

Nie mam nic do dodania. Jestem posłusznym sługą. To wy ocenicie, czy uda mi się sprostać temu zadaniu- powiedział ksiądz Lombardi.


Jestem ciekaw co zrobia z tymi pieniędzmi może wyjadą na karaiby ci biskupi albo kupią jakąś nową limuzyne :)
Normalnie załamka :-/

Artykuł ściągnięty z http://finanse.wp.pl...=1152714398.929
  • 0

#17

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No taaa, a u nas jeszcze dają Kościółkowi 20 mln zł na świątynkę opatrzności, o tak. Bo biedacy nie mają za co budować tego bunkra. :wall:
  • 0

#18

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jocker, to zupełnie nie ma nic wspólnego z temtem. Załóż nowy temat do tego artykułu.
  • 0

#19

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak można stwierdzić,że modlitwa zadziałała lub nie?

Ano właśnie.
Skoro nie można stwierdzić czy modlitwa odniosła porządany skutek,to znaczy że nie odniosła.
Bo gdyby odniosła to byśmy o tym wiedzieli.Prawda?
  • 0



#20

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie masz racji. Jeśli modlisz się o czyjeś zdrowie, i ta osoba wyzdrowieje, to znaczy od razu, że nastąpiła Boska ingerencja? To nie o to chodzi do końca w modlitwie...
  • 0

#21

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ci co się codziennie modlą chorują i umierają.
Ci,którzy się wogóle nie modlą też chorują i umierają.
To czy się modlisz o czyjeś zdrowie czy nie i tak skutek jest gdzieś zapisany.
Możesz się nie modlić a i tak owa osoba wyzdrowieje.
Równie dobrze możesz się się modlić po 30 godzin dziennie a i tak owa osoba umrze.
Wg mnie modlitwa nic nie wnosi do życia.
  • 0



#22

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli sądzisz, że nie wnosi nic do życia, to współczuję. Naprawdę.

Wydaje mi się, że Tobie chodzi o zaklęcia, które by nas uzdrawiały, dawały bogactwo, itp. A to nie o to chodzi.
  • 0

#23

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli sądzisz, że nie wnosi nic do życia, to współczuję.

Nie musisz tego robić.Bez modlitwy czuję się naprawdę znakomicie.
Modlitwa obnaża naszą słabość i poczucie człowieczeństwa.
Ja wiem,że ludziom się łatwiej żyje,jeżeli w coś wierzą i modlą się .
Mnie jest to zupełnie niepotrzebne.
  • 0



#24

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Już gdzieś to zamieszczałem ale dla przypomnienia:

• Ludzie wierzący są zdrowsi – wynika z badań przeprowadzonych przez zespół naukowców z kilku uniwersytetów stanowych w USA. Pięcioletni eksperyment dotyczył wyłącznie chrześcijan. Okazało się, że wierzący żyją dłużej oraz cieszą się lepszym zdrowiem fizycznym i umysłowym. Z grona 600 przebadanych pacjentów szpitalnych, osoby przeżywające kryzys wiary (np. powtarzały „Bóg mnie opuścił”, „Bóg mnie już nie kocha” itp.), dwukrotnie częściej umierały w ciągu dwóch lat, niż ci, którzy zachowali wiarę.
  • 0

#25

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy jestem, kto te badania sponsorował? A poza tym to, że się nie modlę albo jestem niechrześcijaninem, nie znaczy, że przechodzę jakiś kryzys wiary. :hmm:
Te badania mnie nie przekonują.
  • 0

#26

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jocker, to zupełnie nie ma nic wspólnego z temtem. Załóż nowy temat do tego artykułu.


Sorki że pisze nie na temat ale jak już zamieściłem to niech jest :) najwyżej niech jakiś MOD przeniesie ten artykuł :)
  • 0

#27

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cieszmy się że jesteśmy wolnym krajem, nie to co zniewolone Niemcy ^^
  • 0

#28

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie robcie z tego takiej sensacji. Nie tylko Polakow papiez wzywa do modlitwy o pokoj na swiecie. Te same slowa skierowal ´w jezyku niemieckim, angielskim, hiszpanskim, wloskim. Nie sadze zeby Polska byla narodem wybranym...
  • 0

#29

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak można stwierdzić,że modlitwa zadziałała lub nie?

Ano właśnie.
Skoro nie można stwierdzić czy modlitwa odniosła porządany skutek,to znaczy że nie odniosła.
Bo gdyby odniosła to byśmy o tym wiedzieli.Prawda

To powiedz mi jak udowodnić że np wojny nie bylo kiedyś jak jakiś naród udał się tłumnie do światyń i modlił się o pokój i wojna nie wybuchła to ty uznasz że nie wybuchła za sprawą dyplomacji ale czy na pewno???


Ja kiedyś słyszałem z wierzeń(legend)ludowych mówiących że maryja obiawiła komuś tam(nie pamiętam teraz komu)że podczas niepokoju na świecie będzie głód i wielkia tragedia
dla świata że w wojnie będzie uczestniczyć wiele krajów(chyba o wojnie światowej mówiła Matka Boska) ale szczęsliwie ominą te nieszczęscia ziemie polskie a po wojnie polska będzie od morza do moża i urośnie w siłe do miana potęgi takiej jaką była przedwiekami.

Może własnie papież również słyszal taką przepowiednie(jakieś źródła kościelne ktoś spisał)
i zwracał się o modlitwe do nas ponieważ my zostaniemy uchronieni od tych nieszczęść niewykluczone ze dzieki mocnej wierze i modlitwą lub dzieki wstawiennictwu matki boskiej
  • 0

#30

Emaleth.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie sądzę, aby Maryja, a już w szczególności Bóg miał "wybierać" kogokolwiek w czasach ostatecznych (jedyny wyjątek stanowi naród wybrany, który jak wiadomo, został nim dosyć dawno temu). Nie słyszałam również, aby Bóg miał chronić kogokolwiek w tym czasie. Podobnież sprawiedliwi mają być nagrodzeni podczas Sądu a nie tu, na ziemi.
Zapewne papież słyszał/czytał niejedną przepowiednię, prawdopodobnie również niejedną gruntownie przestudiował...

niewykluczone ze dzieki mocnej wierze i modlitwą lub dzieki wstawiennictwu matki boskiej

Wszystko to można zdziałać indywidualnie, całe narody raczej nie mają z tym nic wspólnego.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych