Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze światła w Rosji, oficjalnie rakieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I znowu rosyjskie niebo rozświetliły tajemnicze światła.
Tamtejsze władze utrzymują,że owym obiektem była rakieta która wynosiła na orbitę wojskowego satelitę.
Jak było naprawdę,tego się chyba szybko nie dowiemy.

http://www.youtube.com/watch?v=pVUo2JO_640

http://www.youtube.com/watch?v=lgZfnikL2UY

http://www.youtube.com/watch?v=EOVGvdD5G_o


 
Edycja: Kurczak.
Post przeniesiony z wątku Dziwne i tajemnicze zjawisko nad Norwegią.


  • 3



#2 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tajemnicze światła w Rosji, oficjalnie rakieta

http://www.youtube.com/watch?v=pVUo2JO_640&feature=player_embedded

Rosjanie wysłali satelitę wojskowego. Tajne wystrzelenie było szeroko obserwowane i znajduje się sporo materiału filmowego dokumentującego te światła nad Rosją.

Według władz to jednak nie UFO a wystrzelenie rakiety Sojuz 2 z tajnymi satelitą wojskowym.Wielka gorzejąca kula z czterema warkoczami pojawiła się na niebie Uralu. Było to na tyle zaskakujące, że wiele osób opisywało to w swoich blogach.

http://www.youtube.com/watch?v=EOVGvdD5G_o&feature=player_embedded

To co wyglądało jak UFO było śladem wystrzelenia ostatniego satelity zwieńczającego budowę systemu Meridian dla łączności telekomunikacyjnej wojska. Ma zastąpić wysłużony już system Molniya. Rosja ma ponad 100 satelitów na orbicie Ziemi.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lgZfnikL2UY


Click

  • 0

#3 Gość_majkelmonster

Gość_majkelmonster.
  • Tematów: 0

Napisano

http://www.paranorma...it-nad-syberia/
  • 0

#4 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nowy wątek został założony, bo dotyczy "nowej i kolejnej" sytuacji związanej z dziwnymi "rakietami", przy czym tym razem towarzyszy rakiecie w pewnej odległości nieznany obiekt. Jeśli moderatorzy uznają, że należy dokleić wątek, to tak zrobią.
Moim zdaniem jest to dziwne zjawisko z uwagi na coraz częstsze pojawianie się, jak i towarzystwo dziwnych obiektów.
Warto się temu bliżej przyglądać.
  • -1

#5

Yav.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już nagrania wycięte :)
  • 0

#6 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja je cały czas widzę. Nie wiem gdzie masz coś wycięte :)
  • 0

#7

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten drugi "dziwny obiekt" to oddzielony wcześniej i kończący lot w atmosferze pierwszy stopień rakiety. Znika w momencie wejścia w cień Ziemi. Pierwszy obiekt lecący nad atmosferą ciągnie za sobą gazowy wachlarz produktów spalania, oświetlony światłem słonecznym.
  • 1



#8 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Chcesz powiedzieć ,że podobnie wyglądające zjawisko do poprzednich jest lotem rakiety? Poprzednich nie dało się wytłumaczyć tak samo.
  • 0

#9

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiele zależy od tego, o jakiej porze doby miał miejsce start, na jakim odcinku wznoszenia został sfilmowany i w jakiej odległości od miejsca startu. Rakiety mają różne konstrukcje, odmienne rodzaje napędu, stąd optyczne efekty uboczne widoczne na niebie mogą się znacząco różnić. Przykładowo, rakiety serii Sojuz w 2 minucie po starcie pozbywają się czterech bocznych busterów, które opadając, kreślą na niebie efektowne, zakrzywione linie. Oddzielenie pojedynczego stopnia rakiety już nie prezentuje się tak okazale. Generalnie, takie obserwacje każdorazowo są niezwykle efektowne i dzisiaj - w dobie powszechnej dostępności do cyfrowych technik fotografowania i filmowania, nie są niczym nadzwyczajnym. W dawniejszym ZSRR o takich obserwacjach nie wolno było pisać, gdyż każdy start rakiety był objęty klauzula tajności. Pamiętajmy, że rakiety orbitalne i balistyczne startują od pięciu dekad i takie widoki na niebie nie są nowością dla mieszkańców Syberii.
  • 0



#10 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

A co w przypadku identycznego widoku tylko w kierunku ziemi ? Tu teoria rakiet właśnie upada.
  • 0

#11

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O każdym starcie rakiety (z wyjątkiem tajnych, testów wojskowych) z góry wiadomo i takie dane można znaleźć choćby na "Polskim Forum Astronautycznym" w dziale - Starty rakiet.. Wszystkie państwa posiadające ośrodki startowe (Rosja, USA, Chiny, Japonia, Indie, oraz ESA, itp), podają zawczasu dokładne lub przybliżone terminy startów swoich rakiet oraz nazwy i dane wynoszonych na orbitę obiektów. Każdy z prezentowanych filmików da się zweryfikować i rozszyfrować miejsce startu, typ rakiety i rodzaj ładunku. Trzeba tylko znać dokładny czas i miejsce z którego filmowano.
  • 0



#12

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie czemu rakiety z satelitami do tajnego systemu wysyła się tak blisko metropolii? Mogliby je wysłać gdzieś z tajnej bazy na Sybirze widziało by start może 100 osób, a nie połowa Moskwy. Ale przecież każdy ma wolną wole i może wierzyć w co chce :)
  • 0

#13 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

O każdym starcie rakiety (z wyjątkiem tajnych, testów wojskowych) z góry wiadomo i takie dane można znaleźć choćby na "Polskim Forum Astronautycznym" w dziale - Starty rakiet.. Wszystkie państwa posiadające ośrodki startowe (Rosja, USA, Chiny, Japonia, Indie, oraz ESA, itp), podają zawczasu dokładne lub przybliżone terminy startów swoich rakiet oraz nazwy i dane wynoszonych na orbitę obiektów. Każdy z prezentowanych filmików da się zweryfikować i rozszyfrować miejsce startu, typ rakiety i rodzaj ładunku. Trzeba tylko znać dokładny czas i miejsce z którego filmowano.


Nie odniosłeś się do tego co napisałem. Od kiedy rakiety lecą z nieba w kierunku ziemi albo poziomo? Mam tu na myśli rakiety wznoszące promy i tego typu zabawki.
Rakieta ma przezwyciężyć grawitację a poziomym lotem tego nie zrobi, a w szczególności nie zrobi tego lecąc w dół.

Użytkownik Muhad edytował ten post 08.05.2011 - 11:07

  • 0

#14

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I w tym miejscu zapraszam Dagera do mojego tematu z kompilacjami (ciekawa wypowiedź sceptyka...) i mogę się założyć, że połowy filmów z tej kompilacji nie wytłumaczysz chociażbyś wysilił każdą szarą komórkę w mózgu.
  • 0



#15

slawek13.
  • Postów: 140
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie odniosłeś się do tego co napisałem. Od kiedy rakiety lecą z nieba w kierunku ziemi albo poziomo? Mam tu na myśli rakiety wznoszące promy i tego typu zabawki.
Rakieta ma przezwyciężyć grawitację a poziomym lotem tego nie zrobi, a w szczególności nie zrobi tego lecąc w dół.


Według mnie to nie żadna rakieta z satelitą.
Raczej to próba rakiet Buława.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych