Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zenit nad Syberią


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Czytając dzisiaj codzienną porcję artykułów wpadł mi w oko jeden ciekawy, na którym zarejestrowano lśniący obiekt na nocnym niebie. Historia znalazła swoje rozwiązanie w mało porywający sposób. Jednak uważam, że same zdjęcia zasługują na chwilkę uwagi. Patrząc w nocne niebo i widząc coś takiego, na pewno nie pomyślałbym, że obiekt jest czym jest ;)

Zenit nad Syberią

Dołączona grafika


Niezwykłe zjawisko zaobserwowano w Rosji kiedy to obiekt przypominający kometę przeciął niebo nad miasteczkiem Kołarowo, leżącym nad brzegiem syberyjskiej rzeki Tom. Obiekt był podobny do tego, jaki zaobserwowano w lipcu zeszłego roku w Chinach i wywołał ożywioną dyskusję na wielu forach internetowych. Tymczasem obiekt okazał się być rosyjską rakietą Zenit-3F, która wyniosła na orbitę okołoziemską satelitę geostacjonarnego Elektro-L. Zjawisko na zdjęciach to moment oddzielenia się od rakiety nośnej jej pierwszego stopnia.

Zdjęcia pochodzą z forum astronomii z Tomska:http://astroforum.tomsk.ru/


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

źródło: NowaAtlantyda.com
  • 5

#2 Gość_majkelmonster

Gość_majkelmonster.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm... przypomina troche zorze polarną. Ładnie to wygląda :)

Użytkownik majkelmonster edytował ten post 25.01.2011 - 16:49

  • 0

#3

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

swietne foty, szczegolnie ostatnia ,
majkel: no efekt podobny, ( swiatla zielone nad miastem ) ale tak wychodza fotky przy dlugim czasie naswietlania :D
  • 0

#4

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm... przypomina troche zorze polarną, ale jeśli to nie to, to możliwe że jest to statek obcych. Ładnie to wygląda :)


Ani trochę nie przypomina zorzy polarnej.

1.Zorza po pierwsze mieni się odcieniami zielonego lub niebieskiego, falując niczym fale na morzu. (szczególnie filmy pokazujące zorzę w ruchu)

2. Po drugie widać na tym zdjęciu idealną symetrię rozdzielającą obiekt na dwa niemal idealne ruchy. W naturze takie rzeczy nie występują w kilku następujących po sobie zdjęciach/klatkach.

3. Zdjęcie jest albo przerobione, albo zastosowano w nim oryginalnie jakiś filtr: światła miasta są zielone, zamiast normalnie świecić na żóło-biało - a więc albo tama atmosfera zmienia kolor powietrza, albo autor zdjęcie podrasował.

4. Obiekt przemierza od ziemi do góry pod stałym mniej więcej kątem - jedynym takim obiektem mogłaby być kometa przelatująca przez atmosferę - jednak przeloty przez atmosferę komet pokazały, że obwody są kuliste - nie symetrycznie rozdzielające obiekt na dwa łuki, jak tutaj.

5. Śnieg w jego niektórych pasach też jest zielonkawy - co jeszcze mocniej podpiera tezę o filtrze lub lokalnej dziwnej barwie kolorów.

6. Zdjęcie najprawodpodobniej zostało zrobione z dłuższym czasem naświetlania - rakieta bowiem posiada wylot spalin z tyłu - tymczasem obiekt od czubka aż do ogona cały wydziela owo jarzenie, jakby wszędzie miał wylot - to niemożliwe, możliwe jedna w przypadku ustawienia naświetlania zdjęcia na więcej niż 1 sekunda.

Faktycznie ogromnie dziwne jest to, że obiekt w tak precyzyjny, symetryczny sposób rozbija swoje spaliny, lub światło tych spalin. Możemy jednak założyć, że na kołach polarnych i Syberii występują zjawiska magnetyczne intensywniejsze niż gdzie indziej - i być może metalowa powłoka w jakiś sposób jonizuje cząsteczki powietrza - zauważmy, że pióropusz łuków rozciąga się na długie kilometry, może nawet dziesiątki kilometrów - ich precyzja bardziej niż ze spalinami kojarzy mi się właśnie z pochodną magnetyzmu.

Mogłoby to być jedno z potwierdzeń, że coś się dzieje z polem magnetycznym ziemi, które w takich specyficznych warunkach ukazuje takie oto zdjęcia.

UFO to NIE może być, bo ufo NIE zużywa paliwa do swojego lotu - działa na odmiennych zasadach, nie jest tak olbrzymie i wykonuje raczej manewry gwałtowne, a nie swobodny start pod jednym kątem.

Nie mniej jednak zdjęcie bardzo zastanawia. Jeśli okazałoby się, że autor niczego nie przestawiał w aparacie ani nie majstrował przy zdjęciu w programach, to zdjęcie jest w dwójnasób zaskakujące.
  • 0

#5

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czytaj Domenicusie zamiast się wymądrzać, masz w opisie zdjęć na górze co to jest ;)

Użytkownik crc edytował ten post 25.01.2011 - 17:26

  • 0

#6

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czytaj Domenicusie zamiast się wymądrzać, masz w opisie zdjęć na górze co to jest ;)


Dokładnie przeczytałem, proszę Pana. A jednak NIE zrozumiał Pan po co te moje wywody, szkoda.
  • 0

#7

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ani trochę nie przypomina zorzy polarnej.
"1. bleblebleble"


Człowieku, o czym Ty do nas piszesz?

Mi też przypomina to zorzę polarną, a nie jestem ekspertem od tego typu rzeczy, więc daruj sobie te dogłębne analizy. Ludziom nie będącym w temacie może się faktycznie kojarzyć z zorzą.
  • 0

#8

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Człowieku, o czym Ty do nas piszesz?

Mi też przypomina to zorzę polarną, a nie jestem ekspertem od tego typu rzeczy, więc daruj sobie te dogłębne analizy. Ludziom nie będącym w temacie może się faktycznie kojarzyć z zorzą.


Właśnie próbowałem wytłumaczyć, dlaczego to NIE może być zorza polarna - jak widać podanie powodów i wg mnie dowodów zasługuje na potępienie i minus. Cóż - jeśli moja logika była nie słuszna, to pokaż gdzie - a jeśli niesłuszna tylko dlatego, że ma Pan takie "widzimisie" - to dlaczego otrzymałem minus?

Krzykiem i krzywą miną faktów nie zmienicie - chyba, że jesteście tymi, którzy mówią: "fakty? tym gorzej dla faktów"

Poza tym - dlaczego mam sobie darować "dogłębne analizy" - właśnie od tego jest niniejsze forum, aby się ścierały pozytywnie różne poglądy! Właśnie dając mi minusa i besztając za to, że dokonałem analizy, wybiegł Pan przeciwko celowi istnienia wszelakich forów.

Żeby właśnie tacy ludzie jak Pan nie wciskały innym kitu, że prawdziwe zdjęcie ufo, to chiński lampion, a rakieta sfotografowana w pewnych warunkach, to ufo. Najwyraźniej wypowiadając się nie rozumie Pan nadal, po co jest to forum i w jakim celu ludzie wymieniają poglądy. Nikogo nie zmuszam do ich wyznawania, wystarczy spojrzeć na fakty i je przeanalizować.

NIE wdaję się w puste polemiki z kimś, kto twierdzi, że się na czymś nie zna - ale daje minusa za to, że ktoś inny podejmuje próbę zwrócenia uwagi na istotne fakty.


PONIŻEJ LINKI DO ZORZY - AURORA BOREALIS

1.

2.

3.

Użytkownik domenicus edytował ten post 25.01.2011 - 17:51

  • 0

#9

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiesz pan, że dla niedoświadczonego obserwatora to może przypominać zorzę polarną? Właśnie staram się to wytłumaczyć. Przedstawiłeś swoje dowody, że tak nie jest, dobrze, szanuję. Minus nie ode mnie, ja Ci za to wyzeruje konto.
  • 0

#10 Gość_Anka

Gość_Anka.
  • Tematów: 0

Napisano

Wow, fajna rybka, hehe. Widać, że Rosji się nudzi.

Użytkownik Anka edytował ten post 25.01.2011 - 18:23

  • -5

#11

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wow, fajna rybka, hehe. Widać, że Rosji się nudzi.


Hehe, minusik za taki post, hehe.

Korzystając z okazji napiszę, że podoba mi się najbardziej zdjęcie numer dwa oraz trzecie. Jakby coś potężnego wychodziło zza horyzontu, naprawdę zazdroszczę takich widoków. Coś pięknego.
  • 0

#12

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rewelacyjne zdjęcia i cudne zjawisko!! Mnie osobiście przypomina to wynurzający się zza chmur, elegancko podświetlony sterowiec :) albo bogowie grają w rugby ;)

Użytkownik HPLovecraft edytował ten post 25.01.2011 - 19:23

  • 0



#13

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi przypomina jakby się niebo rozdzierało. Najlepsze zdjęcia to 3, 4, 5 i 6. Widzieć na żywo- bezcenne.

Użytkownik Fisher edytował ten post 25.01.2011 - 19:25

  • 0



#14

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A pamiętacie niedawny głośny temat o ufo w chinach ? Przecież wygląda to identycznie jak tam. Przekonajcie się sami.
  • 0



#15

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A pamiętacie niedawny głośny temat o ufo w chinach ? Przecież wygląda to identycznie jak tam. Przekonajcie się sami.

Pierwszy post:
"Zjawisko na zdjęciach to moment oddzielenia się od rakiety nośnej jej pierwszego stopnia."
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych