Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wikileaks ujawnia nagranie Obcego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#46

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli uważasz, że analiza przez osobę znającą się na rzeczy można sobie o kant tyłka rozbić ? Wybiurczość tutaj widzę.
Albo niedługo będziemy mieć fajny kinowy film albo życie przedstawi nam swój film.

Haha czekaj, widziałeś jeden film i odrazu mówisz, że pierwszy to fejjk... bo tak, tak bo tak. Niewybaczalny błąd. Aż jutro sam zobaczę bo już patrzę i patrzę na te Twoje komentarze...

A dla mnie dowodem na to, że jest to nagrywane z rzutnika na kamere to, że po bokach i na górze jest czarny obszar jest wycieniowany do wewnątrz klatki co jeśli byłoby to przez skaner robione to klatki byłyby na rogach "czyste" i nie byłoby tych zaczernień do wnętrza klatki. I to taki sam dowód jaki Ty podajesz.
Jutro dokładnie sprawdze nagranie i zobaczę kilka rzeczy na które narazie nie zwracałem uwagi.
  • 0



#47

chimer.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Odnośnie nagrania ze spodkiem.

Najprostsza obserwacja: Zauważcie, na czym swoją uwagę koncentruje operator kamery. Dosłownie rzut beretem od niego lata sobie w najlepsze ufo, a ten uparcie celuje w... pobliski dom.

Secundo, po rozłożeniu na części pierwsze nie wygląda to już tak różowo. Pojawiają się klatki zdublowane, prawie identyczne - różnią się tylko przesunięciem w pionie i filtrem postarzania (uh, musiałam).
edit: Zrzuty, o które mi chodzi:
http://img696.images...akedufoalie.jpg
http://img846.images...akedufoalie.jpg
Są to klatki 181 i 182.

Użytkownik chimer edytował ten post 05.05.2011 - 10:29

  • 5

#48

ozyrys.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Generalnie jak na mój gust podchodził bym do tego z dużą dozą sceptycyzmu, bo nawet na pierwszy rzut oka widać, że coś tu jest nie tak i prawdopodobnie mamy do czynienia z niczym innym jak tylko ciekawą (aczkolwiek troszkę niedbałą) manipulacją...
  • 0

#49

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę śmieszą mnie komentarze mówiące, że jest to zrobione niedbale. To tak jakby patrzeć na rzeźbe Dyskobola i powiedzieć, że samemu zrobiłoby się lepiej i pokazywało miejsca "o, tu jest ryska a tutaj wyszczerbione"... Sami wielcy krytycy sztuki.

Edit Ad. Ill post niżej

żeby nie robić offtopu odpowiedziałem na Twoim profilu :)

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 05.05.2011 - 16:16

  • 0



#50

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poobserwowałem trochę opinie i pooglądałem parę analiz, które się do tej pory pojawiły (m.in. na YT) i coraz bardziej przychylam się do stwierdzenia, że filmy te to niestety fake. Aczkolwiek wybitnie dobry.
W związku z tą jego wybitnością przyszła mi do głowy pewna myśl... mianowicie stworzenie tego filmu pochłonęło na pewno wiele czasu i środków. Znalazłem parę wpisów w necie, gdzie oceniano ile czasu zajęło stworzenie takiego filmu: średnio 2 miesiące od początku do końca produkcji. To bardzo długo. Teraz pojawia się dziwne pytanie, czy gość, mający jak widać niemałą wiedzę i umiejętności, siedziałby 2 miesiące nad fejkiem kosmity za darmo i po publikacji swoich dzieł zwyczajnie się zmył?
To jest oczywiście przypuszczenie nie poparte praktycznie niczym, ale co jeśli ten film ktoś zlecił?

Naprawdę śmieszą mnie komentarze mówiące, że jest to zrobione niedbale. To tak jakby patrzeć na rzeźbe Dyskobola i powiedzieć, że samemu zrobiłoby się lepiej i pokazywało miejsca "o, tu jest ryska a tutaj wyszczerbione"... Sami wielcy krytycy sztuki.

Film do analizy, który wrzuciłem i która tak mocno utrzymuje Cię w przekonaniu, że to nie fake, zawiera jeden komentarz (od autora analizy):

Hello Maheekun, the video I imported is supposedly the original recorded audio from the projection room. Who really knows, you are right, if the audio is dubbed, then my whole analysis is reduced to rubbish.

Analiza opiera się na dźwięku, jeśli został on dodany sztucznie, to ta analiza jest bezwartościowa. Myślałem, że to zauważyłeś...
Poza tym, polecam zajrzeć tu: http://www.youtube.com/user/toukoqouko, choć pewnie już to widziałeś.

Dodaję, kolejne dwie analizy, które wykazują, że filmy te to fake:
http://www.youtube.com/user/toukoqouko#p/u/0/7VITk01r-QE
http://www.youtube.com/user/toukoqouko#p/u/1/6thsSGZhtig

Użytkownik Ill edytował ten post 05.05.2011 - 16:21

  • 3

#51

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolejne argumenty obalające prawdziwość tych nagrań. Moje osobiste obserwacje już nie pozostawiły mi złudzeń, a kolejne fakty tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że te filmy zostały spreparowane. Niestety... Czy można mieć jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
  • 0

#52

chimer.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz pojawia się dziwne pytanie, czy gość, mający jak widać niemałą wiedzę i umiejętności, siedziałby 2 miesiące nad fejkiem kosmity za darmo i po publikacji swoich dzieł zwyczajnie się zmył?

To może być taka mała inwestycja : ) Mamy niemały szum w necie, filmy dotrą gdzie trzeba. Jak dla mnie jest to całkiem dobry sposób na zaprezentowanie swoich umiejętności.
Dodatkowo, praca nad takimi klipami może sprawiać komuś prawdziwą frajdę... Skoro powstają masy amv i innych bzdetów, to czemu by nie skupić się nad większym, bardziej pracochłonnym projektem? Przyjemne z pożytecznym.
Plus nie wiem jak wy, ale ja odczułabym przeogromną satysfakcję w takiej sytuacji. Połowa internetu była skłonna postawić wszystkie swoje złote zęby na autentyczność klipów.

Z początku miałam wrażenie, że może to być reklama... To raczej było pudło - zainteresowanie filmami już powoli wygasa.
  • 1

#53

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Plus nie wiem jak wy, ale ja odczułabym przeogromną satysfakcję w takiej sytuacji. Połowa internetu była skłonna postawić wszystkie swoje złote zęby na autentyczność klipów.

Właśnie dlatego cały czas mnie korci, żeby zrobić taki filmik. :P Założę do tego nowe konto YouTube, żeby nikt nie wiedział, że to ja. W sumie autor tych filmików zrobił tak samo - założył nowe konto, aby wrzucić je anonimowo.

Użytkownik Luke edytował ten post 06.05.2011 - 05:26

  • -1

#54

AnkylDankan.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam wciąż czekam na koniec reklamy.

Filmik naprawdę jest ładnie zrobiony i nie ma co mówić tutaj o tandecie. Zastanawia tylko brak zadbania o wykończenie, np. to co pokazał Chimer, gdyby ktoś kto to zrobił zadbał o takie szczegóły to... szum trwałby dłużej.

EDIT: Luke, ale robienie takiego filmu to kupa czasu, potrzeba ludzi którzy znają się na:
-jakieś formie rzeźbienia 3d (z-brush / mudbox) albo po prostu wymiatający z teksturami
-renderowaniu
-animatora/riggera
-i jeszcze końcowa obróbka

Użytkownik AnkylDankan edytował ten post 06.05.2011 - 09:02

  • 0

#55

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Film to fake, podobnie jak nagranie sekcji zwłok obcego. Od 1946 roku wojsko USA rejestrowało nagrania w kolorze, a w każdej bazie znajdował się wykwalifikowany operator kamery, który umiejętnie się nią posługiwał. Przypomnę tylko co zgodnie odpowiedziało trzech emerytowanych operatorów wojskowych (którzy w latach czterdziestych pracowali dla wojsko) na temat filmu z sekcji - że za takie filmowanie zostaliby wyrzuceni do czyszczenia latryn. Te same błędy popełniono przy tej "produkcji". Film z obcym byłby kolorowy i porządnie nagrany, bez skoków jakby kamerę trzymał stary deliryk trzymający w drugiej ręce młot pneumatyczny.
  • 0

#56

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do "nienaturalnych" ruchów postaci, to kompletnie błędny argument.

De facto nie mamy tutaj dobrych punktów odniesienia, jeżeli spojrzymy na siebie samych to oczywiście widać tutaj coś podejrzanego... bo to NIE MY.
Ale jakbyśmy się przyjrzeli chociaż trochę naszej naturze, moglibyśmy znaleźć coś co pozwoli nam chociaż częściowo odpowiedzieć na zadawane pytania.

Mi osobiście ruchy przypominają trochę lemura i kameleona, tak jak mówicie... robocie ruchy. Mam takiego kolegę Piotrka, on jak się najara trawy to ma podobne ruchy do tego kosmity... więc mnie wcale nie dziwi że obca nam forma życia porusza się tak a nie inaczej. Bo smutne by to było gdyby było inaczej : )
  • 3

#57

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam wciąż czekam na koniec reklamy.

Filmik naprawdę jest ładnie zrobiony i nie ma co mówić tutaj o tandecie. Zastanawia tylko brak zadbania o wykończenie, np. to co pokazał Chimer, gdyby ktoś kto to zrobił zadbał o takie szczegóły to... szum trwałby dłużej.

EDIT: Luke, ale robienie takiego filmu to kupa czasu, potrzeba ludzi którzy znają się na:
-jakieś formie rzeźbienia 3d (z-brush / mudbox) albo po prostu wymiatający z teksturami
-renderowaniu
-animatora/riggera
-i jeszcze końcowa obróbka


Spoko. Są ludzie, którzy mają wystarczającego skilla, żeby zrobić wszystko sami. I to tylko dla własnej przyjemności. Zajmuję się grafiką i wiem jak bardzo utalentowani ludzie trafiają się w tej branży :)
  • 0

#58

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Spokojnie ludzie, nie podniecajcie sie tak szybko. Pokazane zostalo dopiero kilkadziesiat sekund a przeciez caly material trwa 21 godzin!
Obejrzymy wiekszosc to dopiero bedziemy mowic czy to fake czy oryginal.
  • 0

#59

Mr Minio.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wątpię czy ktoś doda cały materiał o ile w ogóle takowy istnieje.
  • 0

#60

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie tylko czemu ktos wpisal tam wikileaks, ale jezeli bylaby to prawda to chetnie obejzal bym pozostale 1200 min materialu.

Użytkownik ~pleyades edytował ten post 08.05.2011 - 10:33

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych