Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tu-154 wylądował, rozerwała go bomba - szokująca książka


203 odpowiedzi w tym temacie

#91

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Napiszę wam, dlaczego przestałem oglądać TVN24 i kanały jemu podobne. Po katastrofie i raporcie MAK-u, zapraszano tam do studio wielu ekspertów...


Co do ekspertów, to innych ma TVN, innych TVP, a jeszcze innych TV Trwam - notabene wszyscy z tytułami profesorskimi i wszyscy, albo byli piloci, albo z lotnictwem związani.
Ilu ekspertów tyle teorii.


To ja tak dla przykładu wytłumaczę Ci na konkretnym przykładzie jak "kompetentny" jest ekspert Macierewicz. Skandalem nazywa to, że Edmund Klich i jego ludzie nie zbadali fragmentu skrzydła, które tupolew stracił na brzozie. Daje tym samym jasny dowód, że nie ma pojęcia o aspektach prawnych śledztwa. Klich to akredytowany, niczego nie bada, jedynie uczestniczy w badaniach i firmuje swoją osobą ich rzetelność. Badają prowadzący śledztwo, czyli w tym wypadku Rosjanie.

Przytaczana jako alternatywa dla konwencji chicagowskiej umowa dwustronna absolutnie nie gwarantowałaby Polakom uczestnictwa w śledztwie. Wystarczy status "tajne" i Macierewiczopodobni nie mieliby nawet skrawka dowodu na cokolwiek.

Konwencja Chicagowska mimo, że odnosi się do lotnictwa cywilnego a lot tutki cywilnym nie był, daje możliwości uczestniczenia w śledztwie, pod warunkiem, że się jej przestrzega. Rosjanie niestety niezbyt skwapliwie jej przestrzegają, o czym wielokrotnie Klich informował Rząd.
  • 0



#92

stefek.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do ekspertów kojarzy mi się scena z filmu Ali-G in da house - gdy jego kumple przychodzą do składu narkotyków na przejsciu granicznym ubrani w fartuchy fryzjerskie i mówią "dzień dobry, jesteśmy ekspertami". Ktoś kto nie wylatał na maszynach setek godzin i nie wie jak to wszystko działa to nie ekspert. Ekspertem od tupolewa nazwałbym innego pilota który na tej maszynie lata, inżyniera ktory siedział z suwakiem i kalkulatorem i skrobał schemat samolotu obliczając rozkład sił itp. I gdyby sam Andriej Nikołajewicz Tupolew lub jego syn żył jeszcze i powiedział że taka sytuacja jest prawdopodobna to bym mu uwierzył bo pewnie wie jakie siły działają na każde miejsce na poczyciu gdy samolot wykonuje beczkę bez jednego silnika, z otwartymi drzwiami i wysuniętym podwoziem w ktorym ciśnienie opon jest o połowę mniejsze niż zalecane. Bo to jego dzieło.

I co taki ekspert ktory samolotem tylko latał jako pasażer może wiedzieć... A to że Rosjanie prowadzą śledztwo jak prowadzą - czy to Was dziwi? Toż tam zawsze inaczej ludzie myślą i się zachowują. Cytując klasyka internetu - Rosja to nie kraj, to stan umysłu...

Ale nie o tym miałem pisać a mnie poniosło :)
Chodzi mi o jedną rzecz... tam w książce przewija się motyw z bombą próżniową... Kto grał w C&C Generals wie jak to działa... Gdyby taka bomba została użyta na pokładzie to z samolotu zostałoby mniej niż jest teraz. Rozrzut byłby kolisty, a i eksplozja byłaby pewnie efektowna. No i na koniec ciała wyglądałyby jak kebaby...
Bo działa to tak - pierwsza część eksplozji to rozpylenie drobinek czegoś łatwopalnego w powietrzu, gdy już teren zostanie "obsiany", następuje zapłon. I w przeciągu chwili mamy morze ognia. A drobny wybuch jest na niskiej wysokości nie groźny bo rozszczelnienie kadłuba nie spowoduje różnicy ciśnień...

Użytkownik stefek edytował ten post 16.04.2011 - 14:12

  • 1

#93

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6638
  • Tematów: 768
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słuchacze Radia Maryja, których oburzyło podgrzewanie atmosfery wokół katastrofy w Smoleńsku, ostro dyskutowali z prowadzącym podczas piątkowej audycji - czytamy na blogu "Głos Rydzyka". Padły ostre słowa: - Radio Maryja powinno łagodzić, a nie podjudzać - mówiła jedna ze słuchaczek. - Zaraz jeszcze usłyszymy, że wszyscy żyją! - dodał inny słuchacz. Dwadzieścia minut później ze stacją połączył się dyrektor Tadeusz Rydzyk: - Jestem zdziwiony, że można tak się bać - powiedział.

Sensacje w książce kolportowanej przed Pałacem

Wszystko zaczęło się od telefonu słuchaczki, która zacytowała książkę "Zamach w Smoleńsku. Niepublikowane dowody zbrodni" Leszka Szymowskiego, która była kolportowana podczas uroczystości rocznicowych na Krakowskim Przedmieściu. Jej autor napisał, że prezydencki tupolew 10 kwietnia 2010 r. wylądował awaryjnie w błocie w lesie koło lotniska. Samolot miał być wtedy cały, maszynę zniszczyła nie katastrofa, tylko wybuch bomby próżniowej, a pasażerowie, którzy przeżyli mieli zostać zamordowani strzałami z broni palnej.

Po tym telefonie prowadzący audycję o. Benedykt Cisoń nie spodziewał się ostrej reakcji słuchaczy. Kilka minut później zadzwonił jednak młody słuchacz, przedstawiający się jako Paweł. - Słucham teraz Radia Maryja i tej słuchaczki, czy ona jest sprawna na umyśle? - pytał. - Jak można cytować takie rzeczy, jak można pisać takie rzeczy, że tupolew wylądował w błocie i później się obrócił na grzbiet! To jest coś strasznego! - oburzał się słuchacz.

Prowadzący próbował dyskutować: - Jeżeli to jest prawda, to jest coś strasznego. Ma pan rację - mówił redemptorysta, ale słuchacz trwał przy swoim zdaniu.

Słuchacz Radia Maryja
- Na pewno to nie jest prawda. To tylko może być prawda tylko dla Jarosława Kaczyńskiego, dla nikogo więcej. Zaraz jeszcze usłyszymy, że wszyscy żyją,tylko są przez Rosjan przetrzymywani gdzieś.

Rozmowę zakończono, ale o. Cisoń wciąż opowiadał o hipotezach dotyczących przyczyn katastrofy w Smoleńsku. - Niewiarygodne rzeczy, które działy się na przestrzeni wieków potem okazały się jeszcze bardziej straszliwe niż sam pogląd o ich niewiarygodności - mówił.

To wywołało sprzeciw kolejnej słuchaczki. Dzwoniąca mówiła, że wiernie słucha Radia Maryja, wysyła pieniądze na rozgłośnię, a 10 kwietnia modliła się w rocznicę katastrofy na Krakowskim Przedmieściu. Jak dodała, dość ma jednak atmosfery, którą redemptoryści tworzą wokół tragedii pod Smoleńskiem.

- Uważam, że Radio Maryja przesadza. Bądźmy ludźmi, bądźmy katolikami, bądźmy lojalni - mówiła kobieta. - Czy jak zginęła Anna Jantar to też był zamach? No wypadek, wszyscy płaczemy do tej pory, ale tak nie można. Uważam, że to jest podjudzanie ludzi. Tak nie powinno być. Radio Maryja powinno łagodzić. Nie mówię, żeby przykrywało Proszę was, błagam was: nie podjudzajcie ludzi!

- Ciężko mi jest, naprawdę ciężko. Ja się modlę, ja wysyłam datki, ale proszę was, boję się naprawdę, boję się, a nie powinno tak być - mówiła. - Kościół i wy, księża, jesteście od tego, aby to jakoś łagodzić. Myślę, że to nie był zamach. Nasz prezydent był kochany, chciał wszystko naraz robić, może to było jego błędem, bo on wszystko na łapu-capu chciał robić. Boże, to nie mógł być zamach! To był wypadek. Ja tak uważam - zakończyła.

"Jestem zdziwiony, że można tak się bać""
O. Tadeusz Rydzyk

Dwadzieścia minut później do rozgłośni zadzwonił o. Tadeusz Rydzyk. Mówił, że obawy słuchaczy nie mają uzasadnienia. - To kłamstwo doprowadza do niepokoju - wyjaśniał szef Radia Maryja. - Jestem zdziwiony, że można tak się bać. Lepiej nic nie mówić, bo może coś się zdarzyć. Nic się nie zdarzy, jeżeli będziemy prowadzili dialog, jeżeli będziemy nawzajem się uczyli, jeżeli będziemy się nawzajem modlili. I mówić prawdę, prawdę z wielkim taktem, z miłością, stawiać pytania - powiedział.

Źródło:blog-Głos Rydzyka.
Wytłuszczenia własne.

Wybaczcie,ze nie komentuję.Ta "książka" jeszcze dostarczy nam czkawki.

Użytkownik Staniq edytował ten post 16.04.2011 - 21:08




#94

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Jeśli to ma być zdjęcie całego samolotu umieszczone w książce no to cóż ... koleś nieco się zbłaźnił.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Z daleka, na tak niewyraźnych zdjęciach, można taśmy wziąć za cały kadłub. Ba w zasadzie nawet na tych niewyraźnym filmiku Bild widać, że ten kadłub jest zbudowany z dwóch tasiemek :)
  • 2

#95

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ok, ale co to dało Rosjanom? Bo naprawdę nie jarze...

Załóżmy, że samolot ląduje i jest ok. Z jakim poparciem kończy LK? 15%? 20%? Przegrywa z kretesem, bo był słaby jako prezydent.



LOL rozumiem że ty wierzysz sondażom wg których to Tusk jest prezydentem a Lech Kaczyński przegrał ...

A ja sądzę, że skoro nie mamy technologi i wiedzy jak wydobywać gaz łupkowy - to mamy dwa wyjścia:

- zostawić złoża tak jak są obecnie i się douczać
- powierzyć zewnętrznej ekipie (USA nie ufasz? Przecież LK z PISem im wchodzą/(ili) do tyłka, aż do jelit - vide tajna misja ratunkowa Fotygi&Macierewicza, czy też transparenty po angielsku z prośbą do kraju Burger Kinga o pomoc).


no tak tylko że można powierzyć tej "zewn. ekipie" te złoża na diametralnie różnych warunkach
bo to czy zarobimy na tych złożach 90% czy 1 % to jednak jest spora różnica ...

Kolejna sprawa - panowała olbrzymia mgła. Ruscy parę minut szukali w ogóle miejsca gdzie doszło do katastrofy.


no to czary mary i mgła znikła bo na filmiku "ze strzałami" nie widać olbrzymiej mgły mimo że był kręcony na "ciepło" jeszcze ...

Zapytaj ministra Szczygło, kto wycofał się z symulatorów TU154 w Rosji i w efekcie czyich rządów doszło do katastrofy CASA... A nie, nie zapytasz - bo jako szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego dał siebie i całą resztę śmietanki wojska i administracji zapakować do puszki którą trafił szlag w Smoleńsku...


a to już czyste chamstwo :(
  • 1

#96 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

LOL rozumiem że ty wierzysz sondażom wg których to Tusk jest prezydentem a Lech Kaczyński przegrał ...


Tyle, że tu mieliśmy już jak na dłoni, jak wygląda jego prezydentura - w 2005 jeszcze nikt nie wiedział jak to wszystko będzie...

no tak tylko że można powierzyć tej "zewn. ekipie" te złoża na diametralnie różnych warunkach
bo to czy zarobimy na tych złożach 90% czy 1 % to jednak jest spora różnica ...



A masz jakieś szczegółowe informacje na ten temat?


no to czary mary i mgła znikła bo na filmiku "ze strzałami" nie widać olbrzymiej mgły mimo że był kręcony na "ciepło" jeszcze ...


Ile czasu minęło od katastrofy do zrobienia filmu? Kilkanaście minut jeśli dobrze pamiętam.

a to już czyste chamstwo :(


To czysta prawda - czy mijam się gdzieś z nią w tym podsumowaniu?

Użytkownik Razor edytował ten post 17.04.2011 - 11:54

  • 1

#97

Logiczny.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

"Mądrej głowie dość po słowie" z mojej strony EOT. Szkoda czasu.
  • 0

#98

b00n.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz mamy tutaj ekspertów już nie tylko od katastrof lotniczych, ale i od gazu łupkowego.
  • 0

#99

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla ludzi, którzy lubią wierzyć w spiski Smoleńsk będzie zamachem. Dla ludzi, którzy lotnictwem się interesują, zajmują się nim hobbystycznie i zawodowo, sprawa jest jasna praktycznie od początku: CFIT. Tak, CFIT (Controlled Flight Into Terrain - kontrolowany lot w kierunku ziemi) to bardzo "spiskonośny" rodzaj zdarzeń. Dlaczego? Mianem CFIT określa się katastrofę, w której sprawna fizycznie i psychicznie załoga rozbija w pełni sprawny technicznie samolot. Skąd to się bierze? Ano z błędu człowieka. Załodze do końca wydaje się, że wszystko gra, a w momencie w którym pilot zyskuje świadomość, że jednak będzie "pocałunek z ziemią" zwykle jest już za późno na jakiekolwiek skuteczne działania.

b00n, żeby malować obrazy nie trzeba nazywać się Rembrandt, żeby mieć pojęcie o katastrofach i lotnictwie nie trzeba nazywać się Maryniak.
  • 0



#100

b00n.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jasne. Można "malować" lub malować. Można mieć "pojęcie" lub pojęcie.
  • -1

#101

Wiktor1.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Razor Przepraszam, ale jeżeli uważasz śp. Lecha Kaczyńskiego, za słabego prezydenta to proszę - zanim znów będziesz chciał zabłysnąć przeczytaj jak najwięcej o całej jego władzy, m.innymi o tym co podpisywał lub czego nie i dlaczego nie podpisywał i o wielu wielu innych rzeczach, a potem porównaj go do np. Prezydenta A.Kwaśniewskiego czy obecnego Prezydenta B.Komorowskiego. Chyba Ci ktoś wodę z mózgu zrobił i pasuje abyś się troszkę doinformował w niektórych tematach zabierając głos. Chciałbym, aby obecny prezydent wiedział o historii Polski chociaż 5% z tego, co wiedział Lech Kaczyński i był chociaż w 10% takim patriotą jak On.

Odnosząc się do tego, co napisał Arkadiusz powiem, że ma bardzo dużo racji. Ludzie nie wzięli teorii spiskowych od tego, że im się tak widzi. Wzięły się one tylko i wyłącznie z tego, że Rosjanie bardzo niechlujnie prowadzą śledztwo. Oni zapewne prowadzą je tak, bo u nich tak się robi, a w każdym cywilizowanym kraju wygląda to jak zacieranie jakiś śladów. Niestety, ale w tej chwili wychodzą na jaw takie zaniedbania z ich strony, że pozostaje załamać ręce, bądź dopisywać do tego różne historie. Tym bardziej, że śp.Prezydent był osobą przez Putina nie lubianą i miał alibi aby aby posunąć się do zamachu. Obecna sytuacja aż prosi się o teorie spiskowe i powstają one tylko i wyłącznie przez samych Rosjan.
  • 1

#102 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Razor Przepraszam, ale jeżeli uważasz śp. Lecha Kaczyńskiego, za słabego prezydenta to proszę - zanim znów będziesz chciał zabłysnąć przeczytaj jak najwięcej o całej jego władzy, m.innymi o tym co podpisywał lub czego nie i dlaczego nie podpisywał i o wielu wielu innych rzeczach, a potem porównaj go do np. Prezydenta A.Kwaśniewskiego czy obecnego Prezydenta B.Komorowskiego. Chyba Ci ktoś wodę z mózgu zrobił i pasuje abyś się troszkę doinformował w niektórych tematach zabierając głos. Chciałbym, aby obecny prezydent wiedział o historii Polski chociaż 5% z tego, co wiedział Lech Kaczyński i był chociaż w 10% takim patriotą jak On.


Był w moim odczuciu mierny - był obrażalski, lubiący się grzebać w historii (i to akurat minus, a nie plus...), pompatyczny i konfliktowy. Wybacz, mam takie zdanie i nie jesteś go w stanie zmienić. Co podpisywał? Między innymi Traktat Lizboński i uniewinnienie ziomka swojego zięcia. No faktycznie, jest się czym chwalić... A ile było cyrków przy podpisaniu traktatu? Ile razy przez głupotę samego prezydenta doszłoby do niewyobrażalnej w skali świata katastrofy (gdzie zginąłby i prezydent i premier)? To właśnie jego upór doprowadził do sytuacji, gdzie do jednego samolotu pchał się cały świecznik kraju. Czy to mądre? Czy walka o krzesło w PE była mądra? Czy odwołanie wizyty w związku z Trójkątem Weimarskim, przez "kartofla" w szkopskiej gazecie było mądre?

Co ma wiedza historyczna do tego, jakim kto jest prezydentem? Skąd wiesz jakim był patriotą? Jak zmierzyłeś poziom "bycia patriotą" skoro przeliczasz to na procenty?
  • 0

#103

Wiktor1.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytaj, kogo uniewinnił całkiem niedawno Prezydent B.Komorowski :). Wiesz dlaczego były cyrki z podpisaniem traktatu i co dzięki tym cyrkom wywalczył ? Chyba nie. Winą za to, że do jednego samolotu pchało się wszystko leży tak samo na nim jak i na Tusku, który zaraz po przegranych wyborach prezydenckich powiedział jasno, że będzie utrudniał rządy PiS-owi ( wtedy ) jak tylko będzie mógł. To ma być człowiek, dla którego ważne jest dobro kraju ? Dla Tuska od zawsze liczył się i liczy własny interes czego daje dowody na każdym kroku. Nie przeliczam poziomu patriotyzmu na procenty, podparłem się matematyką tylko po to, aby uprościć Tobie i innym zrozumienie tego co piszę.

P.S zapomniałbym, do cholery Prezydent kraju powinien znać jego historię i PERFEKCYJNIE. Dlaczego, odpowiedz sobie sam.
  • 0

#104

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytaj, kogo uniewinnił całkiem niedawno Prezydent B.Komorowski :). Wiesz dlaczego były cyrki z podpisaniem traktatu i co dzięki tym cyrkom wywalczył ? Chyba nie. Winą za to, że do jednego samolotu pchało się wszystko leży tak samo na nim jak i na Tusku, który zaraz po przegranych wyborach prezydenckich powiedział jasno, że będzie utrudniał rządy PiS-owi ( wtedy ) jak tylko będzie mógł. To ma być człowiek, dla którego ważne jest dobro kraju ? Dla Tuska od zawsze liczył się i liczy własny interes czego daje dowody na każdym kroku. Nie przeliczam poziomu patriotyzmu na procenty, podparłem się matematyką tylko po to, aby uprościć Tobie i innym zrozumienie tego co piszę.

P.S zapomniałbym, do cholery Prezydent kraju powinien znać jego historię i PERFEKCYJNIE. Dlaczego, odpowiedz sobie sam.


Popełniasz offtopic. To nie jest temat o prezydenturze Komorowskiego czy Kaczyńskiego. Jak oceniana jest prezydentura to subiektywne odczucie każdego obywatela i każdy ma do tego prawo. Wplątywanie takich kwestii w wątek zamachu i robienie z tego dowodu to szaleństwo.
  • 0



#105

Wiktor1.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mefistoteles Jeżeli możesz, to napisz proszę w którym miejscu zrobiłem z " tego " dowód o zamachu ? Tym bardziej że według mnie był to wypadek, wynikający z niekompetencji kontrolerów i nie wiem dlaczego miałbym robić wbrew sobie i przekonywać kogoś o zamachu :o
  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych