Skocz do zawartości


Droga kobieto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie krzycz (po co te duże litery?). Teraz powinieneś przeprosić i mnie, bo emanuje z ciebie zła energia. Gdzie ta szczerość i miłość? A może w tym wszystkim chodzi o egoizm. Twoje pierwiastki są w tym wszystkim priorytetem?

Kształtowanie ciała fizycznego jeszcze w łonie matki zostało już wyjaśnione przez naukę. Skoro już rodzimy się mężczyznami, to nieśmy ten „krzyż” w taki sposób, by pod fizyczną postacią „dominanta” nie mieć powodów do przepraszania. Jeżeli uważasz, że szukanie w samym sobie pierwiastków żeńskich/kobiecych jest drogą do poznania istoty wyższych wibracji, to dostrzegam tu znamiona ślepego zaułku. Podział na mężczyzn i kobiety jest planem Bożym. Taki, aktualny, fizyczny stan jest tego konsekwencją (bo chyba w ten sposób rozmawiamy?). Jeżeli dusza jest jednym i drugim jednocześnie lub żadnym z nich, to skąd potrzeba jej określania względem fizyczności. Dlaczego szukać w sobie pierwiastka płci przeciwnej? Nie ogarniam i to aż tak ciebie irytuje?
  • 0

#17

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Idąc Twoim tokiem rozumowania to mogę powiedzieć, że kobiety jednak są słabe bo zobacz ile dzieciaków ma wypaczoną psychikę, system wartości itd. a przecież mama chowała i co nie wychowała ?


Rozumiem, że tylko kobieta zajmuje się wychowaniem dziecka? Chłopie, prawisz takie herezje, że już dostępny jest dla mnie bełkot o nibiru.
Co do reszty tematu - wypowiem się póżniej, bo to dłuższa rozprawka, ale o ten fragment musiałam zapytać koniecznie i już teraz.

@up Horror musisz "załapać" to, że Dolg ma inną definicje boga, aniżeli boga jako ten który dzieli i rozdaje role. Zanim go skrytykujesz - wczytaj się w to co piszę. Myślę, że chodzi tu przedewszystkim o wybicie się ponad ciało fizyczne i wspólną nadświadomość - która de facto sama w sobie jest bogiem, Dolg jeśli się mylę to mnie popraw.

Użytkownik livin edytował ten post 12.04.2011 - 01:28

  • 0



#18

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@livin
Nie tylko kobieta zajmuje się dzieckiem, ale poczytaj proszę posty kolegi Dolga i powinnaś zrozumieć o co mi chodzi. Napisał, że wychowanie dziecka to ogromna odpowiedzialność, jednocześnie sugerując, że mężczyzna nie dał by rady. Stąd też mój infantylny przykład.

I pytanie do kolegi Dolga. Mam rozumieć, że to działa też w drugą stronę tak ? Wynikałoby z tego, że kobiety szukając pierwiastka męskości staną się takimi egoistycznymi istotkami z wybujałym ego jak My - faceci nieświadomi? Sorki, ale temat dla mnie nie ma sensu skoro ktoś kto próbuje prawić morały jednocześnie uogólnia wszystkich i wrzuca go do jednego wora. Człowiek jest jednostką indywidualną i każdy ma jakiś indywidualny zbiór cech, które go charakteryzują.

Obejrzałem filmik raz jeszcze i trochę mnie zaciekawiło jedno
"Doceniam Waszą zdolność do pokojowego rozwiązywania konfliktów, waszą umiejętność przepraszania"
To albo Ci faceci co się wypowiadają nie spotykają się z kobietami albo po prostu te z którymi ja mam kontakt mają naszą złą cząsteczkę :)

No i perełka
" Dla porównania ciężko jest znaleźć wojnę wszczętą przez kobietę"
Tego nawet nie skomentuję bo nie wymaga to komentarza ;)
  • 1

#19

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a ja jednak wyczuwam lekii dyskrim

Przez wiele wcielen , byliśmy raz mężczyznami- agresorami , raz kobietami - ofiarami.

że kobiety to ofiary ?? czy coś nie jasno tutaj wyszło ?
  • 0

#20 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

a ja jednak wyczuwam lekii dyskrim

Przez wiele wcielen , byliśmy raz mężczyznami- agresorami , raz kobietami - ofiarami.

że kobiety to ofiary ?? czy coś nie jasno tutaj wyszło ?

Chyba nie uściśliłem , chodzi o wzorzec ofiary , oczywiście nie wszystkie kobiety mają taki wzorzec ,ale znaczna większośc. Wystarczy popatrzeć na historie , na masonerie co przez baaaardzo długi czas nie dopuszczała kobiet do loży , na KK , gdzie do dziś kapłanem może być tylko mężczyzna , a zakonnice mają służyć... I meżczyzna ma kobiece wzorce ofiary , i kobieta wzorce agresora mężczyzny. Rozumiesz?

Użytkownik Dolg edytował ten post 12.04.2011 - 10:04

  • 1

#21 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Pierwotna równowaga między pierwiastkiem męskim i żeńskim. Psychologia
Fragment:
"Tak więc każde stworzenie ma w sobie elementy żeńskie i elementy męskie. Człowiek bez względu na biologiczną płeć, w swym umyśle posiada elementy każdego z prapierwiastków. Jesteśmy kombinacją genów w odniesieniu do biologiczności naszego ojca i matki, a w odniesieniu do
wymiaru symbolicznego, czy nawet religijnego kodem i zbiorem archetypowych cech nieba i ziemi."
http://ult.ayz.pl/_w... i eskim. fenom

"Jung pisząc w swoich tekstach o psychologii o kształtowaniu osobowości stwierdza, że w procesie scalania osobowości człowieka „w rezultacie nie tylko rozszerzamy naszą świadomość, ale zyskujemy rzeczywistą niezależność – samotność człowieka wewnętrznie wolnego, który nie może zagubić się w kimś innym.”
W kontekście psychoanalitycznym więc taka droga do drugiego przez drugiego człowieka powinna się zakończyć odnalezieniem siebie."
http://www.samodosko...wosc-czlowieka/

Animus/Anima
" Kolejne postacie pojawiające się w drugiej fazie indywiduacji to syzygie: Animus-pierwiastek męski w psychice kobiety i Anima-pierwiastek żeński w psychice mężczyzny. Oba te obrazy duszy są w mitologii modelem wszystkich par bogów, doskonałego połączenia ojcowskiego logosu z macierzyńskim erosem."
http://argonauci.inf...tent/view/41/1/
Zapraszam do podnoszenia wlasnej swiadomosci w sposob czynny, czyli...zacznijcie od czytania.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 12.04.2011 - 10:20

  • 0

#22

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No niech już będzie :mrgreen: ale ja wiem jedno są i kobiety agresory i mężczyźni - ofiary.... zależy od charakteru.

A tak przy okazji : :mrgreen:

Kobietom rosną głowy



Analiza ponad 250 czaszek, z których najstarsze liczyły sobie 400 lat, wykazała, że na przestrzeni wieków różnice pomiędzy płciami zaczęły się zacierać - czytamy w piśmie "Forensic Science International".

Głowy mężczyzn, a więc i ich mózgi, tak samo jak inne części ciała, zawsze były proporcjonalnie większe w porównaniu z kobiecymi. Najnowsze badania amerykańskich naukowców dowodzą jednak, że różnice te zaczęły się coraz bardziej zacierać.

Podczas prac archeologicznych, prowadzonych na dawnych cmentarzach położonych w różnych regionach Półwyspu Iberyjskiego, badacze porównali odkryte szkielety z ciałami osób pochowanych współcześnie. Stwierdzili, że na przestrzeni 400 lat, między XVI a XX wiekiem, budowa ciała człowieka uległa zauważalnej zmianie. Najbardziej widoczne zmiany dotknęły kobiety, a zwłaszcza ich czaszki.

W porównaniu z czasami Habsburgów, części twarzowe kobiecych czaszek stały się bardziej rozbudowane, co, według antropologów, może być skutkiem lepszego odżywiania oraz innych czynników środowiskowych, które uległy zmianie wraz z rozwojem cywilizacji.

"Poznanie cech czaszkowo-twarzowych różnych narodowości pomoże nam lepiej analizować szczątki, a nawet identyfikować na ich podstawie konkretne osoby" - mówi autorka badań dr Ann Ross, antropolog z North Carolina State University. "Może nam to również pomóc określić płeć osoby, zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z niekompletnym szkieletem. Informacje te są przydatne zarówno w przypadku śledztwa, jak i badań akademickich".

Badaczka podkreśla, że wnioski te stanowią dowód na to, że przy analizie starszych szczątków nie należy kierować się aktualnymi standardami, gdyż cechy czaszkowo-twarzowe kobiet i mężczyzn na przestrzeni stuleci potrafią ulec znacznym zmianom.

Naukowcy zaobserwowali ponadto, że analogiczne zmiany zaszły w strukturze czaszek mieszkańców Hiszpanii i Portugalii, co sugeruje, że standardy dotyczące identyfikowania płci mogą mieć zastosowanie w odniesieniu nie tylko do poszczególnych krajów, ale też całych regionów.

http://odkrywcy.pl/k...,wiadomosc.html


  • 0

#23 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Po przeczytaniu tego:

Po obejrzeniu tego filmiku nasuwa mi się tylko jeden wniosek. Ludziom na zachodzie kompletnie odbiło. Taaa szukajcie w sobie pierwiastków żeńskich, To będzie ostatnie co znajdziecie bo Araby nie mają takich zmartwień ;/

Tego:

Urodziłeś się mężczyzną, bądź mężczyzną. Urodziłaś się kobietą, bądź kobietą. Walcz ze swoimi słabościami, a nie z rzeczywistością. W kontekście wiary - gdyby Bóg chciał inaczej, to bylibyśmy wszyscy hermafrodytami.

I jeszcze:

zgadzam się, bawienie się w odszukiwanie w sobie jakiś cech płci przeciwnej i gloryfikowanie tego to wg. mnie piękny przykład emo-gejostwa (jestem strasznie nietolerancyjny jeśli o to chodzi ) Facet jest facetem, i jeśli ma problem z odnalezieniem swojej "męskości" to niech jedzie do San Francisco.

Jak facet z brodą mówi mi, że jest kobietą to nie wiem czy się śmiać czy współczuć.

To nie wiem czy sie smiac, czy plakac, czy tylko wspolczuc. Naprawde rece opadaja, ale z rozpaczy i bezradnosci.
  • -1

#24 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

@livin
Nie tylko kobieta zajmuje się dzieckiem, ale poczytaj proszę posty kolegi Dolga i powinnaś zrozumieć o co mi chodzi. Napisał, że wychowanie dziecka to ogromna odpowiedzialność, jednocześnie sugerując, że mężczyzna nie dał by rady. Stąd też mój infantylny przykład.

Nie mówiłem , że by nie dał rady ,ale że to bardzo trudne zadanie , a tego się nie docenia.

I pytanie do kolegi Dolga. Mam rozumieć, że to działa też w drugą stronę tak ? Wynikałoby z tego, że kobiety szukając pierwiastka męskości staną się takimi egoistycznymi istotkami z wybujałym ego jak My - faceci nieświadomi? Sorki, ale temat dla mnie nie ma sensu skoro ktoś kto próbuje prawić morały jednocześnie uogólnia wszystkich i wrzuca go do jednego wora. Człowiek jest jednostką indywidualną i każdy ma jakiś indywidualny zbiór cech, które go charakteryzują.

Wybacz jeśli nie określiłem , że mi chodziło o energie męską w negatywnym zabarwieniu. Mam taki styl wypowiedzi , za dużo myśli by je przelać na klawiaturę ,ale będę się starał. Owszem energia męska w najlepszym wykonaniu jest wspaniała- kreatywność i nie tylko.
Każdy mężczyzna jest bogiem , a kobieta boginią. Obydwoje wspaniali , wzajemnie się uzupełniający by móc stać się jednym. Mężczyzna zamknięty na energie kobiecą w sobie , nie zawsze , ale zwykle potrzebuje kobiety by nauczyła go wrażliwości , ale to nie wszystko. Zarówno mężczyzna jak i kobieta powinni znaleźć energie przeciwstawną - właśnie w sobie. I po to są związki - dla wzajemnej nauki , szacunku i wspólnego odnajdywania samego siebie i przedewszystkim wzrastania. Obydwoje piękni , w miłości do siebie , szacunku stają się jednym i wtedy nie potrzebują siebie bo szukają swoich ukrytych cech na zewnątrz ,ale dla wzrostu. Oni już są pełni wewnątrz i na zewnątrz . Nie potrzebują siebie wzajemnie do dowartościowania ,ani dominacji. Nikt ich wtedy nie zmusza do związku , obydwoje w miłosci do siebie i siebie nawzajem są prawdziwą pełnią. Praczłowiekiem - androginem , ale nie na zewnątrz ,ale w ŚRODKU. Nie muszą wcale być obojniakami ,bo te wzajemne energie są dane im do wzrostu. Bo ludzie szukają na zewnątrz , siebie , swojej drugiej połówki by wspólnie tworzyć człowieka idealnego , oni ta połówkę powinni znaleźć w sobie. Mogą się uczyć od innych płci , przypominać sobie to co jest w nich.

Obejrzałem filmik raz jeszcze i trochę mnie zaciekawiło jedno
"Doceniam Waszą zdolność do pokojowego rozwiązywania konfliktów, waszą umiejętność przepraszania"
To albo Ci faceci co się wypowiadają nie spotykają się z kobietami albo po prostu te z którymi ja mam kontakt mają naszą złą cząsteczkę :)


Czy ty nie uznajesz kobiet za wspaniałość? Niewiem czy dobrze mi sie wydaje ,ale wygląda to na to , że uważasz kobiecą część za gorszą. Oni mówią o ukoronowaniu energii żenskiej , która jest wspaniała , czysta , niewinna. Jak biblijna maryja tylko taka kobieta czysta , uznająca swoją boskość mogła urodzić zbawiciela , czyli MIŁOŚĆ. Nie było wtedy jeszcze energi męskiej o takiej czystości . Jezus był pierwszy. Dużo dokładniej o tym temacie.

URODZIĆ MIŁOŚĆ
Jeśli otwieramy się na życie duchowe, na DUCHA i jego prawdy możemy wszędzie dostrzec podpowiedzi -TAK DZIAŁA DUCH.

Wystarczy otworzyć serce i .....

Jak piękne są przesłania np. w Biblii. Ktoś powie, nie, nie, to zostało spreparowane ręką ludzi, tam nie ma prawdy, lecz ....czyż Ci ludzie nie są żywą częścią Boga.

Jeśli przeczytamy sercem a nie tylko umysłem, możemy odebrać przekaz DUCHA.

Urodzić MIŁOŚĆ.

Jezus Chrystus przyszedł, aby przynieść nam NOWINĘ, czyli podać, podpowiedzieć jak zmartwychwstać, jak obudzić w sobie ŚWIATŁOŚĆ, jak rozpłonąć blaskiem najczystszej miłości - przyszedł jako MIŁOŚĆ.


Jezus Miłość - najczystsza miłość - tylko ona może zbawić świat, dlatego Jezus to ZBAWICIEL

MIŁOŚĆ - ZBAWICIEL

MIŁOŚĆ może zbawić ten ŚWIAT, czyli przeobrazić go , podnieść na wyższy poziom energii.

MIŁOŚĆ .

Nie tylko tę informację dostajemy, jest jeszcze jedna - jak urodzić miłość.


Kto urodził Miłość - Jezusa ?

Maria - Dziewica ,.. kim była?

Od dziecka powierzona Bogu, czyli tak wychowywana aby Bóg, Duch, czystość duchowa, otwartość , ufność wypełniały ją całą.

Nie chodziło oczywiście o dziewictwo ciała lecz duszy i serca.

Tak, Maria czysta i dziewicza była GOTOWA, ale to strona kobieca , do stworzenia nowego życia potrzeba jeszcze męskiej energii.

Gdzie ona?

Józef - ziemski człowiek , nie był odpowiedni , nie miał czystości potrzebnej do powołania MIŁOŚCI.

Pojawia się DUCH ŚWIĘTY - czyli czystość.

Życiem ziemskim rządzą pewne prawa.

Aby mogło powstać nowe życie potrzeba dwóch energii , z dwoistości ma powstać jedność, aby była ona prawdziwą JEDNOŚCIĄ , MIŁOŚCIĄ ZBAWICIELEM - potrzeba dwóch czystości - KOBIETY I MĘŻCZYZNY

Maria - przedstawicielka kobiet , ziemska kobieta, była gotowa.

Mężczyzna - mógł być nim tylko DUCH, bo widać męskiej energii o takiej czystości nie było.

Co , jaką informację przynosi DUCH ?

- Do poczęcia MIŁOŚCI potrzeba czystej energii męskiej, która będzie niewinna jak i Maria, w swym oddaniu Bogu.

Mężczyzna , który będzie w świadomości DUCHA, dobra, czystości, który wyjdzie poza cielesność.

Jezus ZBAWICIEL -jest pierwszym , który jako MIŁOŚĆ przynosi wejście na wyższy poziom, jest czystą energią , która powstała z ziemskiej kobiety i duchowej energii.

Nie został poczęty z dwojga czystych ludzi, nie było wówczas mężczyzny w takiej świadomości.

Musieli oni przejść drogę własnej przemiany, zmiany wartości, wyjść poza cielesność, uznać kobietę za mądrość, źródło życia, swoje serce.

Tamten czas nie dawał jeszcze takiej możliwości, ponieważ kobieta była traktowana przedmiotowo,ale teraz jest już inaczej.

Budzą się mężczyźni do głębszego zrozumienia , budzi się w kobietach świadomość ich boskości.

Tamten czas nie był jeszcze WŁAŚCIWYM CZASEM i jest to pięknie pokazane w jednym z Apokryfów.

Ewangeliści chcieli aby Maria wyjawiła im swoją tajemnicę i ona była prawie gotowa, ale pojawił się Jezus i powiedział ,że to jeszcze nie ten czas, że gdyby powiedziała -Ziemia rozpadłaby się na kawałki.

Nie był CZAS, bo mężczyźni nie zrozumieli energii kobiecości, a kobiety nie uznały wówczas swojej boskości.

Maria -kobieta , była gotowa urodzić MIŁOŚĆ, kobiety były gotowe, miały głębokie współodczuwanie, umiały kochać, obdarowywać,ale nie znały swej prawdziwej wartości, mężczyźni nie widzieli w nich człowieka, nie mówiąc o mądrości.

TERAZ KAŻDY Z NAS MOŻE URODZIĆ MIŁOŚĆ

Najpierw w obrębie siebie samego.

Każdy z nas był we wcieleniach męskich i żeńskich.

Mamy przypomnieć sobie swoją energię żeńską, wcielenia i uzdrowić je , wybaczyć swoja podległość niewolnic i zaniżenie wartości człowieczej ,przypomnieć sobie swoją duchowość , ciepło, mądrość , oddanie, ufność, miękkość która jest w nas, stać się jak MARIA, nadać moc KOBIECOŚCI w nas.

Mamy uzdrowić w sobie męskie wcielenia, wybaczyć przemoc, agresję, żądzę, postrzeganie życia tylko poprzez ciało i stać się DUCHEM, po naszej prawej męskiej stronie.

I wówczas pozwólmy aby DUCH naszej męskiej energii zaufał kobiecej energii w nas, aby męska energia stała się czysta mądrością i potęgą DUCHA i połączyła się z energią żeńską w nas.

Energia żeńska ma wzrosnąć i otworzyć z ufnością , przyjąć męską , energia męska ma stać się miękka, ufna i oddać w całości energii żeńskiej .

To oznacza połączenie w nas naszych aspektów w JEDNOŚĆ.

Kiedy nasze męskie cechy staną się podległe kobiecym - czyli nastąpi oddanie mężczyzny kobiecie powstanie NOWE w nas.

Bez względu na płeć w każdym z nas będzie mogło narodzić się NOWE ŻYCIE - MIŁOŚĆ ZBAWICIEL

ENERGIA KOBIECA tak jak energia MARII gotowa , ufna i czysta przyjmę ENERGIĘ MĘSKĄ , już nie agresywną, walczącą , dominującą w negatywie, niszczącą kobiecy aspekt, lecz wypełniona świadomością DUCHA .

Z dwóch stanie się JEDNO.

KAŻDY Z NAS STANIE SIĘ RODZICEM MIŁOŚCI ZBAWICIELA.

Teraz mamy spory chaos w energii wcieleń , zarówno męskich jak i żeńskich . Pierwsze są agresywne, walczące , dominujące ,znające tylko intelekt, żądzę , drugie mają zaniżoną wartość, często są ofiarami, bojącymi się wszystkiego, porzucenia, odrzucenia, zaniżenia wartości, przemocy, nieporadne życiowo, itd.

Bez względu na płeć , mamy różną mieszankę tych energii w sobie i kompletne rozdzielenie dwóch aspektów.

Zrozumienie że szliśmy w obu płciach , uzdrowienie ich i połączenie daje szansę stworzenia NOWEGO CZŁOWIEKA , który już nie dzieli świata na kobiety i mężczyzn, lecz widzi siebie i innych przede wszystkim jako PIĘKNE DUCHOWE ISTOTY, które przybrały płeć na chwilę.

Takie uzdrowienie energii uwalnia od negatywów jakie się w nas zapisały na temat kobiet i mężczyzn i pozwala na zjednoczenie i stanie się jednością która JEST MIŁOŚCIĄ

W obrębie człowieka mamy wówczas zjednoczoną stronę lewą /żeńska energia/ i prawą /męska energia/. Jeśli zjednoczymy jeszcze dół / ziemską energię/ i górę /duchową energię/ nastąpi połączenie jakby czterech ścian naszej piramidy. Wewnątrz będzie mógł zaistnieć KRÓL nasze serce.

Połączenie aspektów żeńskiego i męskiego , oraz nieba i ziemi w NAS, pozwoli nam zjednoczyć najważniejsze przejawy DUALNEGO ŚWIATA.

NIE ma już kobiety i mężczyzny - jest energia DUCHA, która rozdzieliła się aby zagrać różne role dla pogłębienia poznania.

Nie ma Nieba i Ziemi - jest energia DUCHA, który wypełnia całkowicie materię, tworzy ją i każde doświadczenie.

Możemy to zbudować na bazie innego połączenia w jedno -DOBRA I ZŁA. Jeśli to zrozumiemy i na tym stworzymy JEDNOŚĆ energii żeńskiej i męskiej w nas, oraz JEDNOŚĆ nieba i ziemi - stajemy się PIRAMIDĄ w której Zamieszkał KRÓL.

/czy nie tego szukają pewni poszukiwacze/.

Podpowiadają im , chyba Enki, aby szukali w korytarzach pod piramidą, czyli......

Szukajcie w Ziemi , w ziemskim materialnym aspekcie, może każdy z nas spojrzy pod nogi i zrozumie czym on jest. Pod piramidą są korytarze, a w nich.....rozwiązanie ,które zbawi świat.

Piramida to każdy z nas, aspekt ziemski /szukanie w ziemi/ pokazuje że mamy rozwiązanie, jest w ziemskich doświadczeniach życia.

JESTEŚMY ALFĄ I OMEGA , wszystko jest w NAS, początkiem i końcem -wszystkim.

Zrozumieć życie.

Nie uciekać od niego, a zrozumieć, przyjąć, wybaczyć, podziękować, uzdrowić , połączyć to co rozdzielone. To NASZA PIRAMIDA I TRANSFORMACJA.

Do centralnej komory włożyć króla - czyli niech w naszych SERCACH zamieszka MIŁOŚĆ., jako KRÓL rządzący naszym życiem.

Stańmy się rodzicami tej MIŁOŚCI - to ona jest ZBAWICIELEM naszego świata i kluczem do CZWARTEGO WYMIARU.

Jeśli uda nam się stać czystością i spotkamy na naszej drodze drugiego takiego człowieka możemy z dwojga KOBIETY I MĘŻCZYZNY - już czystych i niewinnych stworzyć PRAWDZIWĄ MOC I POTĘGĘ .

I ona otworzy się na przyjęcie a on obdaruje ją w pełni sobą.

NARODZINY TAKIEJ MIŁOŚCI są prawdziwym świętem we wszechświecie bo i energia tych dwojga jest POTĘŻNA MOCĄ DWOJGA.



Kiedyś tylko MARIA była cielesna ,męska strona była energią , teraz jeśli powstanie DWOJE BOGÓW W LUDZKIM CIELE - być może powstanie coś więcej niż energia JEZUSA MIŁOŚCI, być może będzie to następny etap ........

Dwie piramidy połączone w jedno.........jakże potężna musi tu być energia.


Źródło -------> http://www.epokaserc.../urodzic_milosc

No i perełka
" Dla porównania ciężko jest znaleźć wojnę wszczętą przez kobietę"
Tego nawet nie skomentuję bo nie wymaga to komentarza ;)

Ja też tego nie skomentuje bo to jest oczywiste.
ps. 2 piramidy połączone w jedno to jest właśnie merkaba

Pozdrawiam;)

Użytkownik Dolg edytował ten post 12.04.2011 - 10:51

  • 1

#25 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Wstrzymaj sie Dolg, az Livin przygotuje material. Ten temat to jej dzialka, ja poruszam sie w nim tylko fragmentarycznie, w przeciwienstwie do Livin, bo to jej swiat. Wierze, ze pomoze to wiele zrozumiec wszystkim tym, ktorych to zainteresuje.
Livin trzymam kciuki.
  • 0

#26 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

@Mag1-21
Po przeczytaniu tego:

Urodziłeś się mężczyzną, bądź mężczyzną. Urodziłaś się kobietą, bądź kobietą. Walcz ze swoimi słabościami, a nie z rzeczywistością. W kontekście wiary - gdyby Bóg chciał inaczej, to bylibyśmy wszyscy hermafrodytami.

To nie wiem czy sie smiac, czy plakac, czy tylko wspolczuc. Naprawde rece opadaja, ale z rozpaczy i bezradnosci.


Z całym szacunkiem, ale Twoja postawa mnie zadziwia.

Operujemy tutaj swobodnie językiem pisanym by poznać myśli innych. Piszę więc na nowo, bo moje ręce mimo absurdu przesłania „by odnaleźć w sobie pierwiastek kobiety” nie opadły – aż dziw bierze dlaczego, ale jednak nie.
Pierwsza, fundamentalna kwestia to określenie siebie samego, przez siebie samego względem fizyczności i jej wszelkich konsekwencji. Jesteśmy mężczyzną lub kobietą. Stanowi o tym naturalnie nie tylko anatomia. O sprawach marginalnych nie piszę. Jeżeli wierzymy w akt stworzenia nas przez Boga, to akceptujemy stan istnienia dwóch płci. Bóg nie stworzył człowieka na swoje fizyczne podobieństwo i przykładem tego jest właśnie podział na kobietę i mężczyznę. Cechy, którym obdarował nas są tak samo w jakieś części równo oddzielone, jak i tak samo w innej wspólne. Nie istniejemy po to by się wzajemnie wybić, bądź ze sobą konkurować. Mamy się wzajemnie uzupełniać. Jeżeli mam szukać pierwiastka kobiety, to nie uczynię tego w sobie, lecz w tłumie milionów innych kobiet. Prędzej zgodzę się, że droga do doskonałości sprowadza się do tego, że jako mężczyzna jestem podzielony na pół i aby stać się całością, muszę poszukiwać tego pierwiastka w kobiecie. Nie przypadkowej, tylko takiej jak (w moim przypadku) moja żona, z którą jestem od ćwierćwiecza, i której oddam bez wahania swoją resztę życia, a może i więcej.
Uzupełnianie się nie polega na tym, że razem oglądamy seriale, płaczemy, albo chodzimy na mecze, pijemy hektolitry piwa. To jest właśnie absurd. Nie zamierzam szukać swojej żony (czyli pierwiastka kobiety) w sobie – bo to pierwszy krok do narcyzmu, ani wśród innych mężczyzn – bo to krok do homoseksualizmu. Nie podoba mi się taka wizja zbawienia. Powiem więcej, to w moim odczuciu całkiem inny kierunek i nie jest to uduchowieniem.
  • 3

#27

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się czy jakiekolwiek rozdzielenie pierwiastków ma jakiś sens. Kulturowe naleciałości są głównym powodem różnic. Pewne algorytmy zachowań wskazane nam przez kulturę.

Nie lubię gdy ktoś każę mi zrobić coś ze względu na to jaki się urodziłem. Nie wymagam też od innych tego na co nie mają ochoty.

Znałem takiego maczo, mega faceta, casanova i zabijaka. Zawsze twardy i gotowy do walki. Kiedyś przez przypadek zobaczyłem go na imprezie jak wypłakiwał się w ramie kumplowi. To o to chodzi? By grać? By udawać? By tworzyć iluzję... czegoś?

Nie lubię żyć w kłamstwie.
  • 0



#28 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Horror
Przestan wszystkiego utozsamiac z cielesnoscia, mowimy o umysle.
Jesli dopuszczasz istnienie roznic plciowych w zakresie czysto fizycznym, gdzie polaczenie obydwojga w akcie zespolenia jest momentem tworzacym nowe zycie, to czemu umysl ma podlegac innym prawom? Prawa sa wciaz te same, tylko poziomy swiadomosci inne.

Bóg nie stworzył człowieka na swoje fizyczne podobieństwo i przykładem tego jest właśnie podział na kobietę i mężczyznę.

A jak bardzo tego jestes pewien?
Pra-energia i pra-materia sa dawcami zycia wogole. A wiec i czynnik meski i zenski w jednej Boskiej Istocie. Jang i Jing.
Mowimy o tym ze oba pierwiastki sa matryca wszelkiego zycia na wszelakich poziomach istnienia.Jednoczesnie dazymy do zjednoczenia, by stac sie jednoscia Stworcy podobna czyli idealna. Co jest wedlug Was tym idealem?
Panowie, ja nie neguje waszej 100% meskosci (chociaz z moich i nie tylko, doswiadczen wynika,ze krowa ktora duzo ryczy malo mleka daje), ja mowie o wzroscie swiadomosci, ktorej to potrzeba uznania i akceptacji w sobie obydwu pierwiastkow. O co sie spieramy?
Czy jest tu ktos kto zaprzeczy, ze w jego DNA jest chromosom i X i Y? Wiec co, nie kobieta i mezczyzna? Kto ma tylko X? Albo tylko Y?
PsII Mylo
Nawiazujac do tego co piszesz, od niedawna odnalazlam w sobie walczacego, odwaznego i twardego faceta, a nie tylko czula troskliwa, slaba potrzebujaca ciaglego wspierania kobiete. Teraz jestem i taka i taka. Tez nie lubie jak mi sie mowi, ze moja wewnwtrzna sila jest taka malo...kobieca. Zycie nauczylo mnie, ze trzeba byc i takim i takim. Umiejetnosc adoptowania sie do otoczenia. Oczywiscie, ze wole byc miekka i ciepla, wtedy czuje sie najlepiej,jestem soba. Ale, zeby nie zginac w "wielkim swiecie", musialam aktywowac w sobie pierwiastek meski. Teraz czuje sie nie tylko pelna, ale i wolna.
Ps. Korzystajac z okazji, jako ze przewiduje wieksza dyskusje na ten temat, chcialabym zaproponowac kolegom eksperyment w temacie, dotyczacym punktacji.
W temacie: "Drobne modyfikacje w systemie reputacj" kolega sebacyw, wrzucil propozycje nowego rodzaju oceny wpisow, moim zdaniem niezly.
A wiec: jesli post podoba Ci sie pod jakims wzgledem (jakimkolwiek) stawiasz plus, jesli nie to nie robisz nic. I tak bedzie widac co komu sie podoba, a pozbawimy sie frustracji z powodu minusow. Jesli sie zgodzicie, zglosze w wyzej wymienionym dziale temat do obserwacji jako eksperyment. Co wy na to?

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 12.04.2011 - 15:04

  • -1

#29

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może wyrażę tu swój pogląd.



Pierwiastek żeński to: miłość, ciepło, dobroć, uczynność, opieka, miękkość.
Jednak również: skrytość, obłuda, dwulicowość, zawiść, jadowitość, zazdrość.

Pierwiastek męski to: wola działania, postęp, odkrywczość, przebojowość, pęd, bezpieczeństwo, siła.
Jednak również: agresja, złość, dominacja, buta, brawura


No i co teraz? Pierwiastek męski ma ciemne i jasne strony. Pierwiastek żeński także. Łatwo jest mówić o sobie w superlatywach, gorzej gdy przychodzi do opisywania wad.

Dlatego tak samo śmieszą mnie panowie z filmu z pierwszego postu, jak i panowie przechwalający się swoją 100% męskością. ;) Chcecie się wbijać w role? Chcecie chodzić tak jak społeczeństwo wam pokaże palcem? Proszę bardzo, mi tam to lotto. Co do panów z pierwszego postu... z tym przepraszaniem to przesadzili ;) Kobiety zawsze dużo mogły jeśli im się poszczęściło. Pierwsza żona Napoleona jest tego najlepszym przykładem.

Użytkownik mylo edytował ten post 12.04.2011 - 16:26

  • 1



#30

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mylo

ciekawy pogląd ^^, nie powiem ...
kobiety są pozbawione woli działania ? przebojowości ? siły ?


wiele tych pierwiastków pojawiało się na przestrzeni wieków, czyli w ciągu ewolucyjnym. Cóż ewolucja przyczyniła się do złagodzenia granic płci. Mężczyźni zaczynają coraz częściej mieć potrzebę bycia ciepłym co wcale nie odbiera mu atrakcyjności bycia męskim. Podobnie kobieta w swej miękkości potrafi być dominująca i brawurowa.
Zmieniają się również wzorce zachowań i oczekiwań w stosunku do partnera.


ps.
moja droga ( czyli to jest mój kierunek )
moja droga ( od cenna )

całkiem dobre ma przymioty ta płeć ^^,

Użytkownik Aidil edytował ten post 12.04.2011 - 18:06

  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych