Skocz do zawartości


Zdjęcie

Interwencja militarna w Libii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#91

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem, to na razie nie prognozuje się wojny z Rosją - więc jesteśmy bezpieczni.

Wojny z Libią też się nie prognozowało. :)
  • 0



#92 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak to nie? Libia od dawna grała wszystkim na nosie - i to była kwestia czasu, aż miarka się przebierze.

Tak samo można z pewnością stwierdzić, że w ciągu kilku lat dojdzie do inwazji na Iran i Koreę PŁN (no chyba, że zmienią sposób działania) :>

Kompletnie nie rozumiałbym sensu rosyjskiej ekspansji - przecież oni głównie żyją ze sprzedaży nam i innym krajom surowców :P
  • 0

#93

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Arczi linki linki linki. W każdym temacie jak coś jest to podaje się link do tej informacji (ja sam poszukam na guglach ale nie wszystkim chcę się szukać)...
Czyli mamy pierwszego rannego ptaszka...
  • 0



#94

miXUE.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawa sytuacja moim zdaniem. Pytanie tylko co stanie się dalej, po dominacji w powietrzu i wyeliminowaniu celów naziemnych mogących zagrozić powstańcom. Wydaje mi się, że państwa USA/Kanada/Europejskie[biorące udział w interwencji] nie są obecnie chętne ku działaniom lądowym. Z drugiej też strony taka patowa sytuacja też nie może utrzymywać się w nieskończoność - za duże koszty. Pytanie czy ktoś by chciał się bawić w okupację a'la Irak.

Jednak w pewnym newsie przeczytałem, że Brytania/Francja ma bombardować z powietrza Libie, aż wejdzie USA na drugi etap walk. Ciekawe co to oznacza? Bardziej wzmożone działania powietrzne? Nie wydaje mi się, przecież Brytyjczycy, Francuzi, + F16 Norwegów i Duńczyków szybko załatwi sprawę.

Osobiście, najciekawsze wg. mnie może być ewentualny chrzest bojowy F22 Raptor'ów. Bardzo jestem ciekaw jak najnowszy sprzęcik USA poradziłby sobie w takich warunkach, jak bardzo efektywny by był, wykorzystanie wojny elektronicznej itp. A jest to idealny moment dla Stanów Zjednoczonych na przetestowanie tego myśliwca.
  • 0

#95

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A chodziło mi także o ogólnie. Bo klimat mamy bardzo dobry (no trudno, są chmury, deszcze ale wolę to niż oglądanie lejków prosto z nieba uciekając do schronu, chociaż ostatnio bywały anomalie ale to jest odstępstwo od normy niż problem), trzęsień nie ma, tsunami nam nie grozi, mamy śnieg, mamy słońce... A musielibyśmy mieć niesamowitego pecha żeby chmurka z tablicą Mendelejewa( a raczej jej dolną częścią) doleciała :) może bylibyśmy na pierwszej linii ale w każdym z nas jest Patriota przez duże P i walczylibyśmy "40 to 1"... Żyć nie umierać :)
  • 0



#96

jertih.
  • Postów: 54
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Kaddafi nie taki słaby

Wojska Muammara Kaddafiego w dyspozycji mają ok. 650 czołgów m. in. T-62, T-75 oraz bojowe wozy piechoty.

Libijczycy dysponują również ok. 300 samolotami wielozadaniowymi. Są to m. in. Mig-21 i Mig-23, Mig-27 i Su-22. Wszystko to jednak nieoficjalnie, ponieważ wojska Kaddafiego nie ujawniają dokładniej liczby swoich wojsk.
  • 0

#97

MrZielonyOgorek.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szpital niedaleko Trypolis został zaatakowany
Samolot Francuskich SP został zestrzelony
Polecam stronke dla znających jęz. rosyjski: http://rian.ru/
  • 0

#98

bo16q.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kaddafi jeszcze dziś przemówi - informuje tvn24.

Dołączona grafika

Użytkownik cisz edytował ten post 20.03.2011 - 12:07

  • 0

#99

Mystic.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

BrainsCollector - spokojnie, na każdego przyjdzie pora, nawet na nas.

Taa... i to jest ta pomoc, niszczenie miasta, zabijanie ludzi i nie wazne czy od kadafiego, czy nie, kto tam się przejmuje ludźmi.. tu liczą się interesy, a ich efektem jest stworzenie jeszcze większego piekła w tej nieszczęsnej Libii..
  • 1

#100

jertih.
  • Postów: 54
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dziwny ten świat ; oglądamy sobie wojnę na żywo ; z opóźnieniem o parę minut ...
Oglądam obecnie ksw potem boks ; więc zapewne sporo rzeczy jeszcze dziś się wydarzy .
Mam dziwne przeżucie że Francja na tym bardzo ucierpi ale zobaczymy .

Może Kadafi zrezygnuje z władzy w przemówieniu w co wątpię .

Użytkownik jertih edytował ten post 19.03.2011 - 22:22

  • 0

#101

bo16q.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rian.ru - zaatakowano szpital k. Trypolisu.

Uprzedzono mnie.

Użytkownik bo16q edytował ten post 19.03.2011 - 22:25

  • 0

#102

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam prośbę, aby Wasze posty były bardziej treściwe. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Wystarczy pójść zrobić herbatę i już strona więcej, z czego część postów nic nie wnosi konkretnego w temat, np post #98. Dzięki.

PS: a post nade mną to powtórzenie już podanej informacji.
  • 0



#103

jertih.
  • Postów: 54
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jeszcze dziś planowane jest przemówienie Muammara Kaddafiego na temat "ataku wrogich-krzyżowców" - poinformowała libijska telewizja.

Użytkownik jertih edytował ten post 19.03.2011 - 22:30

  • 0

#104

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A więc, aby nie rzucać bezsensownie co chwila wszystkich informacji, podaję strony, gdzie można śledzić "wojnę na żywo":

TVN 24
Gazeta.pl
BBC



Mnie osobiście rozwala nazwa tej operacji - "Świt Odysei" :mrgreen:
  • 0



#105

KurcePiecone.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Xellos

Widocznie Rosja i Chiny pamiętają sytuację z 2003 roku, kiedy USA mimo sprzeciwu 3 członków stałych RB i tak zaatakowało Irak. Pamiętaj, że obecnie inicjatorem Oddysey Dawn, mimo, że operację rozpoczęła Francja, są Stany.

Widzisz, z tym źródłem co do finansowania kampanii Sarkozyego to był celowy zabieg. Chciałem, żebyś jeszcze raz się z nimi zapoznał (i przy okazji upewnić, że czegoś nie przeoczyłem - upublicznienia, o którym piszę dalej). SYN KADDAFIEGO twierdzi, że jego ojciec finansował kampanie prezydenta Francji. Oraz twierdzi, że ma dowody. To dlaczego jeszcze tych dowodów nikt nie widział? Mamy wierzyć na słowo?

Użytkownik KurcePiecone edytował ten post 19.03.2011 - 22:40

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych