Skocz do zawartości


Zdjęcie

Interwencja militarna w Libii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#76

bo16q.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

TVN24 : W Trypolisie słychać jeżdżące karetki po ataku...
  • 0

#77

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pentagon podał o wystrzelonych 110 rakietach Tomahawk.
  • 0

#78

bakszysz.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma co się oszukiwać Libijska armia zostanie "nakryta czapkami", pytanie brzmi co zrobi dalej Kadafi i tu możemy tylko spekulować. CO może zrobić megaloman, który traci wszystko ..., na pewno nie można mówić, że coś nie będzie miało miejsca bądź jest niemożliwe.
Ja osobiście najbardziej obawiam się odwetu ze strony reżimu, który w obliczy ewidentnej klęski może podjąć najbardziej kuriozalne decyzje, swoją drogą dziwie się zachodowi. Wbrew pozorom Kadafi bardzo "znormalniał", po interwencji w Iraku przeprowadzonej przez amerykanów. Dziś decydujemy się na coś co do czego nie mamy żadnej informacji, sytuacje jest co najmniej nieciekawa. Osobiście nam najbardziej opłacałoby się utrzymanie Kadafiego, zmiana jaka nie nastąpi w perspektywie czasu i tak wyłoni jakiegoś dyktatora. Demokracja nie udała się w żadnym kraju Islamskim i naiwnym jest myśleć, że ta "zima-ludów" w afryce przyniesie jakiekolwiek zmiany.
A swoją drogą jak sądzicie Kadafi w odwecie jeśli miałby taki hipotetycznie nastąpić, gdzie uderzy i w jaki sposób. Może ma ktoś informacje odnośnie arsenału i specyfikacji jednostek jakimi dysponuje armia wierna reżimowi?
  • 0

#79

jertih.
  • Postów: 54
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

też mnie to ciekawi czym aktualnie dysponuje, ale moim zdaniem to chyba oczywiste jeżeli będzie miał taką możliwość zrówna Francję z ziemią (i dobrze)...

Użytkownik jertih edytował ten post 19.03.2011 - 21:36

  • 0

#80

killzone.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak Wy, ale ja zaczynam znosic prowiant do prowizorycznego schronu w mojej piwnicy :rotfl:
  • 0

#81 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Wydaje mi się, że okręty zabezpieczają Europejski ląd przed rakietami balistycznymi :)
  • 1

#82

jertih.
  • Postów: 54
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jeżeli kadafi wyśle kilkadziesiąt rakiet to na pewno nie uda im się wszystkich zniszczyć,
przedostała by się taka broń chemiczna i tragedia na całą Europe .

Użytkownik jertih edytował ten post 19.03.2011 - 21:41

  • 0

#83

bo16q.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kaddafi raczej nie ma głowic do przenoszenia broni chemicznej.
  • 0

#84

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak kilkaset od razu... O Polskę nie mamy co się obawiać. Mi wydaje się, że bądź co bądź żyjemy obecnie w jednym z najbezpieczniejszych miejsc na ziemi.
  • 0



#85

jertih.
  • Postów: 54
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

"raczej" ja nawet bym się nie zdziwił jak by miał bombę atomową skoro miał tyle pieniędzy .
Moim zdaniem Polsce nic nie grozi ponieważ nie uczestniczymy w tym napadzie .

Użytkownik jertih edytował ten post 19.03.2011 - 21:45

  • 0

#86 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Mi wydaje się, że bądź co bądź żyjemy obecnie w jednym z najbezpieczniejszych miejsc na ziemi.


x2 ;]

Jeśli miałby być atak to byłby wymierzony we Włochy/Francję - a nie w PL która jest pewnie na szarym końcu listy "państw do unicestwienia" przez Kadafiego :)
  • 0

#87

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak kilkaset od razu... O Polskę nie mamy co się obawiać. Mi wydaje się, że bądź co bądź żyjemy obecnie w jednym z najbezpieczniejszych miejsc na ziemi.

Nie wiem, czy powiedziałeś to tylko odnośnie do tego co się dzieje w Libii, czy ogólnie. Jeśli odnośnie Libii - zgodzę się, jeśli ogólnie - to jesteś w błędzie. Polska nie jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na Ziemi. Polska ma ważne położenie geopolitycznie - leży pomiędzy Europą Zachodnią, a Rosją, przez co wcale taka bezpieczna nie jest. Leżymy na granicy NATO i na granicy UE, więc w razie jakiegoś ataku, jesteśmy na pierwszej linii ognia.

_______________

Odnośnie działań amerykańsko-brytyjsko-francuskich - na razie, z tego co można zaobserwować, wydaje mi się, że jest to w miarę szybko, sprawnie i skutecznie prowadzona akcja. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

Użytkownik domino edytował ten post 19.03.2011 - 21:55

  • 0



#88 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Z tego co wiem, to na razie nie prognozuje się wojny z Rosją - więc jesteśmy bezpieczni. Jesteśmy także z dala od krajów arabskich, zdala od punktów podatnych na ruchy tektoniczne i z dala od oceanów przez które mogą lecieć huragany.

Jakby na to nie patrzeć, to tak - jesteśmy w dobrym położeniu :P
  • 2

#89

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Libijska TV informuje o zestrzeleniu Francuskiego myśliwca nad Trypolisem.

http://blogs.aljazee...e-blog-march-19

Użytkownik Arczi1991 edytował ten post 19.03.2011 - 22:12

  • 1

#90

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co, drogi Xellosie, Twoim zdaniem Rosja - lub Chiny - powinny zrobić? Bo nie rozumiem o jakim przymknięciu oka mówisz, tym bardziej, że przed godziną Rosja wyraziła "ubolewanie nad podjętymi działaniami w Libii". NIC więcej nie jest w stanie zrobić. I nie ma po co, skoro z Libią nie wiążą jej żadne pakty lub zobowiązania.

btw. prosiłbym o źródło nt. finansowania kampanii Sarkozyego przez Muammar al-Kaddafiego lub jakieś rządowe organizacje Libii.


To chyba jasne, mają prawo weta a aby się wstrzymali od głosu czyż nie ?

Zaraz pewnie mi będziesz kazać dać źródło...no nie wiem pierwsze lepsze, które o tym piszę:

http://www.wprost.pl.../?K=1&KI=622306

Czy jeżeli moim źródłem są różne informacje z mediów polskich to błąd ? Czy jak mówią w Wiadomościach czy Faktach, że Rosja i Ciny mają prawo weta to kłamią ? Czy to jest to Twoje NIC ? Czy jednak COŚ ? Jak nie mają prawa weta to podaj jakiś inny link. Bo w polskich mediach mówią, że mają takie prawo.

Czy jak we wszystkich polskich mediach mówili o tym finansowaniu kampanii to mam dawać jakieś linki ? a co z Google ?

gryzące google.pl
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych