Skocz do zawartości


Zdjęcie

Interwencja militarna w Libii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#61

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cóż. Padły pierwsze strzały. Wojna się rozpoczęła. Miejmy nadzieję, że zginie jak najmniej ludzi, i że Kadafi nie zacznie strzelać rakietami w Europę. Oby te działania wojenne szybko przyniosły oczekiwany skutek i szybko się zakończyły. Ciekawe, jak będzie się rozwijała sytuacja... Nie wiem dlaczego Francuzi, a nie Amerykanie, wzięli na siebie rozpoczęcie działań militarnych. No, ale w tej chwili chyba nie ma to większego znaczenia.


Dokładnie. Być może dlatego, że trzeba było działać błyskawicznie, a USA nie miały swoich sił w rejonie konfliktu. Być może akcja ma mieć ograniczony charakter stąd nie jest planowane użycie lotnictwa strategicznego czy rakiet samosterujących odpalanych z morza, którymi dysponują tylko Amerykanie choć to się jeszcze okaże. Mogły mieć też znaczenie względy polityczne. Po inwazji na Irak USA ma fatalną reputację w świecie arabskim.

Użytkownik balas edytował ten post 19.03.2011 - 18:42

  • 0

#62 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem dlaczego Francuzi, a nie Amerykanie, wzięli na siebie rozpoczęcie działań militarnych. No, ale w tej chwili chyba nie ma to większego znaczenia.

No właśnie dlatego, żeby uniknąć znowu sytuacji, że zostaną oskarżeni o działania w celu przejęcia ropy :)

edit:
balas mnie ubiegł

Użytkownik Razor edytował ten post 19.03.2011 - 18:40

  • 0

#63

Master..
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Śmieszy mnie ten fakt. Francja i wojna i to oni się do tego najbardziej pchali ;) Cóż. Zobaczymy jak to się dalej potoczy. Miejmy nadzieję, że straty w ludziach będą jak najmniejsze.
  • 0

#64 Gość_DREJ

Gość_DREJ.
  • Tematów: 0

Napisano

Żabojady bohaterskie, znalazły sobie przeciwnika. Hitlerowi poddali się w 2 tygodnie, Polska walczyła ponad miesiąc atakowana z 2 stron.
  • 1

#65

PhoeniX.
  • Postów: 103
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak na razie to spodziewana akcja pokazowa. Przeloty zwiadowcze, można się domyślać że na dużej wysokości. Niby zniszczono pierwszy cel ale w opisach z konkretnych informacji jest że "oddano strzały" czyli równie dobrze news o zniszczeniu czegoś może być bajką dziennikarską a owe zniszczenie to tylko strzały lub uszkodzenie jakiegoś celu. Brak konkretnych informacji kto i co zniszczył przy pomocy czego, stawiam ze opinia publiczna dowie się szczegółów gdy NATO opanuje przestrzeń powietrzną czyli zniszczy ochronę P-Lot.

Śmieszy mnie ten fakt. Francja i wojna i to oni się do tego najbardziej pchali ;) Cóż. Zobaczymy jak to się dalej potoczy. Miejmy nadzieję, że straty w ludziach będą jak najmniejsze.


Czasy II Wojny Światowej to "troche" inne realia. Obecnie Francja to mocarstwo, w czasach II WŚ nie mieli większych szans z Niemcami więc wybrali poddanie się. Dla nas może to nie jest bohaterskie ale wielu Francuzów dzięki temu przeżyło wojnę a zniszczenia miast były znacznie mniejsze. Nie sztuka lecieć na wroga z okrzykiem, sztuka tak to rozegrać aby jak najmniej stracić jeśli przegrana jest pewna.

ps.
Niejaki DREJ który w tym wątku wypisywał bardzo "yntelygentne" posty pisze mi na wiadomość prywatną
"NIe komentuj skoro posty są idiotyczne , ja twoich nie komentuje ,,i wara od moich" tak że Panie i Panowie nie wolno krytykować jego wiadomości ! Nie i koniec bo będzie płakał. Oj dzieci neostrady...
:o

Użytkownik PhoeniX edytował ten post 19.03.2011 - 19:06

  • 0

#66

KurcePiecone.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozpoczęcie ataku przez europejskich członków NATO zapewne ma na celu pokazanie, że nie tylko USA - choć niewątpliwie to właśnie ono jest teraz kręgosłupem tej organizacji - jest w stanie podjąć działania zbrojne poza Starym Kontynentem, oraz że Europa doskonale jest w stanie poradzić sobie sama - przynajmniej jeżeli chodzi o zdobycie dominacji w powietrzu i na ziemi. Przypuszczam, że Amerykanów pośle się do "brudnej roboty" i ewentualnej okupacji, chociaż na pewno nie w takiej skali jak w Iraku.

Użytkownik KurcePiecone edytował ten post 19.03.2011 - 19:18

  • 0

#67

Master..
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdaję sobie z tego sprawę, ale i tak większość ludzi wyśmiewa się z francuskiego tchórzostwa.

Co do postu wyżej. Możliwe jest to co piszesz, ale wątpię by USA przy takich problemach budżetowych wzięło udział w tej "wojnie" :)
  • 0

#68 Gość_*Armstrong*

Gość_*Armstrong*.
  • Tematów: 0

Napisano

Francuskie myśliwce zniszczyły libijskie czołgi

Francuskie myśliwce zniszczyły cztery libijskie czołgi - podała telewizja Al Dżazira. Wcześniej jeden z samolotów ostrzelał libijski pojazd wojskowy. Prezydent Francji zaznaczył, że toczą się już działania, które mają przeciwdziałać atakom na Bengazi. W Paryżu 18 państw z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu podpisali wspólną deklarację ws. interwencji wojskowej w Libii.

Źródło http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Kolejna wojna, czy na tej planecie będzie kiedykolwiek spokój?

I się zacznie trzecia wojna światowa

Z pewnością przez jakiś czas będzie "wesoło" w tamtym regionie, ale bez jaj, nie ma mowy o wybuchu kolejnej wojny światowej. Reszty nie chce mi się komentować.

Użytkownik *Armstrong* edytował ten post 19.03.2011 - 20:39

  • 0

#69

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widzę już zapomnieliście, że Kaddafi powiedział coś typu...opłaciliśmy kampanię Sarkozego i niech odda kasę ten klaun.

Cóż więc w tym dziwnego, że Francja tam wkroczyła jako pierwsza nie czekając na dopłynięcie USA ? :P

Bardziej jest ciekawe co dostały Rosja i Chiny w zamian za przymknięcie oka :)
  • 0

#70

KurcePiecone.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co, drogi Xellosie, Twoim zdaniem Rosja - lub Chiny - powinny zrobić? Bo nie rozumiem o jakim przymknięciu oka mówisz, tym bardziej, że przed godziną Rosja wyraziła "ubolewanie nad podjętymi działaniami w Libii". NIC więcej nie jest w stanie zrobić. I nie ma po co, skoro z Libią nie wiążą jej żadne pakty lub zobowiązania.

btw. prosiłbym o źródło nt. finansowania kampanii Sarkozyego przez Muammar al-Kaddafiego lub jakieś rządowe organizacje Libii.
  • 1

#71

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, matuszka Rosja ubolewa... Weźcie bo spadnę z krzesła :)
przepraszam bardzo ale czy jest coś co Rosji by się podobało oprócz tego, że cieszy się z gazu który ma ? Bo jak narazie to cały czas sierp i młot focha się na wszystko...
I bardzo dobrze, niech Francja pokaże na co ją stać. Niech podrzuci troszkę Famasów i do boju, fight for freedom ! Z góry niech samoloty sypią bombami jak ryżem podczas ślubu a z karabinów niech wydobywają się nuty wojenne.
  • 0



#72

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja, tak dla odmiany, kibicuję Kadafiemu.

To, że paru żądnych władzy i pieniędzy z d***kracji okazało się za słabych ze swoimi zabawnymi siłami obalić tyrana, który ich pokonał, nie znaczy, że od razu wyrosnę na wielkiego obrońcę i krzewiciela demokracji w kraju, o którym większość informacji zdobyłem w trakcie ostatnich tygodni...

Nie nienawidzę ich tak bardzo, by na miejsce dyktatora ze swoim socjalizmem dać im socjaldemokratów z parszywymi zasiłkami, zusami i innymi "problemami społecznymi", na których zwalczanie muszą mieć wielkie pieniądze z kieszeni podatników, zapewniając ten sam cyrk co w większości Europy.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 19.03.2011 - 20:38

  • 2



#73

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

US Navy odpalił rakiety. Do akcji przystąpili również Brytyjczycy. Za CNN.
  • 0

#74

bo16q.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg libijskiej TV atakowane są cele cywilne o magazyny z paliwem - tvn24.
  • 0

#75

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj ze sfora.pl
http://www.sfora.pl/...Tomahawk-a30257
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych