Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rządowy nabór na forumowych agentów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydział zasobów ludzkich USAF zamieścił na swojej stronie ciekawe ogłoszenie dotyczące naboru do pracy.
Poszukiwanych jest 50 osob,wszechstronnie wykształconych technicznie,kulturowo i geograficznie,
każda do prowadzenia dziesięciu "użytkownikow" internetu o zróżnicowanych IP,do operowania przez serwisy online oraz portale społecznościowe.

Każda z owych osób dostanie pakiet IP dostarczony przez USAF na tyle różniących się od siebie aby wykluczyć indentyfikację i powiazanie jednej sztucznie wykreowanej forumowej osobowosci z resztą.

Wprawdzie ogłoszenie jest z zeszłego roku ale jest chyba niezłym przykladem że nie każdy z kim prowadzi się konwersację na forach,a szczególnie forach niewygodnych dla rządzących jest tym za kogo się podaje:

https://www.fbo.gov/...b=core&_cview=1
  • 4

#2 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

TO chyba raczej nie tajni,a tani agenci. Ludzie mający spamować i robić reklame, pozytywną opinie czegoś co im polecą ....

Użytkownik convers edytował ten post 21.02.2011 - 13:54

  • 2

#3

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobałaby mi się taka robota. Dużo płacą? :))

No. Ale chyba nie spełniam wymagań: " wszechstronnie wykształconych technicznie,kulturowo i geograficznie". Z moją rachunkowością mogę im najwyżej obliczyć ile ich to będzie kosztować i jaki podatek mają odprowadzić. :grr:
  • 0



#4

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ana Mert, Mam nadzieję, że to co ty napisałaś to jedynie żart?
  • 0



#5

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoda że polaków nie biorą bo akurat pracy szukam .
  • 0



#6 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Na naszym forum też są tacy tani sprzedawczykowie.
  • 3

#7

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad, Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości, szczególnie w pewnych tematach, które mogą być niewygodne dla co niektórych instytucji.
  • 3



#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobałaby mi się taka robota. Dużo płacą? :))

No. Ale chyba nie spełniam wymagań: " wszechstronnie wykształconych technicznie,kulturowo i geograficznie". Z moją rachunkowością mogę im najwyżej obliczyć ile ich to będzie kosztować i jaki podatek mają odprowadzić. :grr:

W Polsce ok 8 000 -6000 tylko musisz mieć stałe IP. I wcześniej wykazać sie dorobkiem i wysoka aktywnościa na forach.Zdarza sie że firmy PR zatrudniaja studentów do kreciej roboty, zazwyczaj jest to przemyślana kryptoreklama . Nawet na paranormalnych była jakiś czas temu akcja robiona przez "najemników"- kto śledzi forum powinien sie zorientować.Policja ma też swoich sledzacych.Po weryfikacji musisz podpisać tylko oświadczenie że bedziesz spędzać odopwiednią ilość czasu na jakimś podanym forum , stworzysz realistyczna osobowość itp.

Użytkownik noxili edytował ten post 21.02.2011 - 15:00

  • 1



#9 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

noxili o tym wiemy chyba wszyscy, że tak jest. Na każdym forum pojawiają się tacy ludzie :) a podobno jestem paranoikiem. Hihihihi :)

p.s; Chyba taki "student" dał mi wyżej minus :)

Użytkownik Muhad edytował ten post 21.02.2011 - 15:14

  • 4

#10

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem, że pieniądze mogą być ważnym powodem, szczególnie tam gdzie trudno z pracą, lecz taka „Piąta Kolumna” to według mnie jest coś bardziej uwłaczające osobistej godności człowieka i jego ideałów niż kradzież czy oszustwo. Jest to nieomal niczym nie usprawiedliwiona zdrada, chyba, że ktoś jest pozbawiony jakichś wyższych odczuć.
  • 3



#11 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Erik, najlepsze jest to że teraz oficjalnie podano o tym informacje i to u źródła :) Dla mnie Ci ludzie działają na szkodę drugiego człowieka. Od lat bębniłem o takim zjawisku, a od dzisiaj już nie muszę, bo sami się ujawnili :D
  • 0

#12

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na naszym forum też są tacy tani sprzedawczykowie.


Muhad...

Wiesz przecież, że dowodów żadnych nie masz, jedynie swoje podejrzenia. A te wcale nie muszą się pokrywać z rzeczywistością.

Muhad, Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości, szczególnie w pewnych tematach, które mogą być niewygodne dla co niektórych instytucji.


Wydaje mi się, że tym instytucjom jest raczej obojętne co też sobie ludzie piszą na forach na temat nierealnych teorii spiskowych albo pseudonauki.
  • 0



#13 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Owszem, nie muszą, ale jest taka tendencja gromadzenia się na różnych forach. Przykłady? Podaję;
Na forum poezji nie znajdziesz nikogo kto nie jest miłośnikiem poezji czy ktoś kto jej nie pisze.Na forum lotnictwa masz miłośników lotnictwa.Na forum astronomicznym będziesz miał miłośników astronomii i to nie będą przypadkowe osoby, tylko fascynaci. Jak ma się sytuacja tutaj? Jest spora ilość użytkowników, którzy swoich "paranormalnych" zainteresowań nie wpiszą w profil (fakt, mało istotne), ale dziwię się, że takie osoby nie przekonują mnie swoimi postami o rzeczywistym zainteresowaniu zjawiskami niewyjaśnionymi. Zwykle wykazują się zaczepkami i chamskimi postami. Sami ciekawych tematów nie zrobią, nie podadzą jakichś informacji. Co robią ? Szydzą. Myślę, że trolli nie ma na forach monotematycznych, bo te miejsca są jakby poza kontrowersją i nie "uświadamiają" ludzi. Paranormalne jest największym zbiorem w Polsce o tematyce wielorakiej i zapewniam Cię, że pod obserwacją to forum się znajduje, co może świadczyć ostatni atak hakera na forum - pomijam już jaki miał charakter i cel ów atak. Mnie osobiście zastanawia co robi jeden z drugim, skoro w nic nie wierzy, co tutaj się znajduje.
  • 1

#14

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest spora ilość użytkowników, którzy swoich "paranormalnych" zainteresowań nie wpiszą w profil (fakt, mało istotne), ale dziwię się, że takie osoby nie przekonują mnie swoimi postami o rzeczywistym zainteresowaniu zjawiskami niewyjaśnionymi. Zwykle wykazują się zaczepkami i chamskimi postami. Sami ciekawych tematów nie zrobią, nie podadzą jakichś informacji. Co robią ? Szydzą. Myślę, że trolli nie ma na forach monotematycznych, bo te miejsca są jakby poza kontrowersją i nie "uświadamiają" ludzi.


Zajrzyj zatem na fora poświęcone religii a zazwyczaj znajdziesz tam masę ateistów. Dlaczego? Bo tam znajdują pole do dyskusji na tematy religijne. Dla ateisty dyskutowanie na forum ateistów, w "kółku wzajemnej adoracji" może być nudne. Co innego na forum religijnym, gdzie nie dość, że ma bardzo szerokie pole do popisu, to jeszcze może potrollować (co niektórzy). Ale tam nikt nie robi (chyba) z tego jakiegoś celowego "atakowania" forum. Ja tutaj też nie jestem dlatego, że lubię zjawiska paranormalne, ale po prostu dlatego, że nie mogę obojętnie przechodzić obok historycznych bzdur albo opowieści o spisku 9/11. Nie dlatego, że jestem jakimkolwiek agentem.

Poza tym przeceniasz znaczenie tego typu miejsc w internecie. Ciężko nazwać "uświadamianiem" tłumaczenie ludziom, że piramidy zbudowali kosmici aby za chwilę "uświadomić", że jednak Atlanci. Albo uświadomić, że samoloty z 9/11 były samolotami zdalnie sterowanymi a za chwilę, że to były jakieś hologramy albo że w ogóle ich nie było. Wątpię, aby jakikolwiek członek rządu obawiał się czegoś takiego.

Paranormalne jest największym zbiorem w Polsce o tematyce wielorakiej i zapewniam Cię, że pod obserwacją to forum się znajduje, co może świadczyć ostatni atak hakera na forum - pomijam już jaki miał charakter i cel ów atak.


Kto miałby je obserwować i po co? Myślisz że taki na przykład Tusk obawia się, co też Erik napisał? Albo że pojawiają się tu nagrania Mr. Icke? Jak Eryk albo Radosław wklei tu jeszcze jedno nagranie tego pana to nagle zostanie zlikwidowany? Myślę, że rządzący mają głęboko w nosie co wypisuje się na takich forach. Bo dla nich, tak jak i dla mnie, niewiele tu prawdziwych informacji, jedynie grupa ludzi, która ma jakieś swoje wierzenia których jednocześnie nie są w stanie udowodnić. A że teorie spiskowe nie mają zbyt dużego posłuchu w społeczeństwie, to i nie ma się czym przejmować.

Co do hakerów - jedno forum religijne na które od czasu do czasu zaglądam też niedawno było celem ataku hakerów. Sam dostałem maila, że ktoś wielokrotnie chciał się logować na moje konto, a osób takich było wiele. Znam też człowieka, który opowiedział nam przy okazji o ataku na inne forum, bodajże związanego z jakimiś telefonami. Hakerzy zamieścili tam jakieś nacjonalistyczne bzdury w języku tureckim. Ataki hakerów się zdarzają i nie widzę powodu, aby w tym co się tu wydarzyło szukać jakichś spiskowych przyczyn.

Mnie osobiście zastanawia co robi jeden z drugim, skoro w nic nie wierzy, co tutaj się znajduje.


Mogę mówić za siebie, ale wydaje mi się, że i inni podzielają część moich motywów. Jak już mówiłem - jak widzę historyczne przekłamania (na dodatek związane z moją ukochaną epoką - starożytnością) albo spiski takie jak 9/11, które moim zdaniem żerują na tragedii ofiar tamtych ataków terrorystycznych, to zwyczajnie reaguję.


Poza tym - bardzo często gdy znajdzie się jakaś grupa ludzi, to znajdzie się i ich anty-grupa. Ktoś urządza paradę gejów i lesbijek? Zaraz utworzy się kontrmanifestacja. Ktoś napisze na jakimś forum, że Nokia jest najlepsza, to zaraz pojawi się grupa "Sony Ericssona". Ktoś napisze, że "Star Wars" to kicha, to po wielu postach przyklaskujących pojawią się ataki na "Star Treka". To normalne zjawisko. A jeszcze gdy jedna z grup uważa, że prezentuje "ukrywaną przed maluczkimi tajemną prawdę" (czy to na temat 9/11 czy na tematy starożytne) podczas gdy z punktu widzenia ludzi neutralnych prezentują zwykłe bzdury (jak w temacie o lądowaniu na Księżycu, który w obliczu nowych zdjęć z orbity zamarł i dziś już nie sposób kłócić się, że Amerykanie tam nie wylądowali), to aż człowieka kusi aby przyjść i wyrazić swoje zdanie.

Więc nie ma co się doszukiwać tutaj niczyjej zmowy, bo inaczej musiałbyś zacząć się jej dopatrywać na przykład na wszystkich forach religijnych atakowanych przez hordy ateistów czy też forach poświęconych islamowi przez skrajnych islamofobów. Dwa skrajne poglądy zawsze będą się ścierać - a gdy jeszcze da się tym grupom narzędzie jakim jest internet - toż to przecież jest wręcz nieuniknione.
  • 1



#15

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem poznać takich internetowych dezinformatorów można po: charakterze wpisów (szczególnie sceptycznej zapalczywości), po czasie spędzanym na forum, po wspierających się watahach atakujących sceptyków (jak w przypadku chemtrails) i po nieuzasadnionym pięciu się do popularności, kiedy to za byle g…wniany wpis ktoś otrzymuje od kolegów po kilka plusów. W takim razie należy zastanowić się z kim się w te klocki gra, lecz myślę również, że jedyny sposób to ignorowanie tego typu kształtujących ogólną opinię, (szczególnie zdezorientowanych młodych użytkowników) wpisów najprawdopodobniej trudniących się tym procederem grup osób.

Jak to widać powyżej.

Użytkownik Erik edytował ten post 21.02.2011 - 20:07

  • 4




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych