Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny film przedstawiający obcego. Tym razem prawdziwy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
271 odpowiedzi w tym temacie

#61

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obejrzałeś filmik który dodałem ? Widać na nim to o czym mówisz (tak wiem jak powstaje efekt czerwonych oczów). teraz obejrzyj jeszcze raz wideo z niby-kosmitą. Dokładnie widać że jest to refleks świetlny, przechodzi z lewej strony oka do prawej w momencie gdy ktoś obraca kukłę. i TYLKO w tym jednym momencie. gdyby to były prawdziwe oczy świeciłyby się cały czas.
  • 0

#62

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jutro (dzisiaj już za dużo godzin spędziłem na tłumaczenie Ci) zrobię specjalnie dla ciebie gifa z oczami
  • 0



#63

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Boże.. Czy to naprawdę tak trudne do zrozumienia że gdyby to faktycznie były oczy to "świeciłyby" się cały czas zamiast błysnąć przez ułamek sekundy jak na tym wideo? o.0

Użytkownik BorysMR edytował ten post 13.12.2010 - 21:07

  • 0

#64

Brezinsky.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ziomek wiesz co to perspektywa świetlna? ulfek obracał głową a nie był cały czas w jednym i tym samym miejscu
  • 0

#65

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

U niektórych zwierząt oczy zdają się świecić w ciemności, oczy tych zwierząt wyposażone są w specjalną silnie odbijającą świa-tło warstwę zwaną błoną odblaskową (tapetum lucidum). Warstwa ta położona jest tuż za siatkówką, w płaszczyźnie ogniskowej soczewki oka.
Siatkówka zawiera pręciki i czopki – komórki rejestrują-ce padające na nie promieniowanie. Dzięki warstwie odblaskowej światło po przejściu przez siatkówkę zostaje odbite i skierowane ponownie w stronę siat-kówki. Zwiększa to znacznie szanse zarejestrowania promieniowania przez siatkówkę i przyczynia się do tego, że zwierzęta posiadające tapetum lucidum widzą dobrze nawet w warunkach słabego oświetlenia. Warstwa odblaskowa działa w tym wypadku jak lustro ustawione w płaszczyźnie ogniskowej so-czewki oka.

Wydajność odbicia współdrożnego mierzy się podając wartość luminancji, czyli ilości odbitego światła, która dociera do obserwatora. Wydajność ta zależy od kąta, pod jakim światło pada na soczewkę oka zwierzęcia oraz kąta widzenia obserwatora. Oczy wydają się najjaśniejsze (czyli luminancja jest największa), kiedy zwierzę patrzy wprost na źródło światła, w pobliżu którego znajduje się obserwator. Im większy kąt padania światła na soczewkę oka, tym mniej światła zostaje odbite z powrotem w tym samym kierunku.

Na filmie w 0:57s gdy szarak (lub kukła) spojrzał na ganek w kierunku filmującego było widać „zaświecenie” oczu szaraka po czym ukrył się od razu po spojrzeniu na filmującego, odblask nie był już widoczny.

Gdyby to była kukła natężenie odblasku było by niezależne od położenia oczu, głowy obcego względem obserwatora czy tez źródła światła, a sam odblask był by nieco inny, nie wspominając już o tym że samo zachowanie obcego, mowa ciała (spojrzał dokładnie na filmującego, więc postanowił się schować) była dość naturalnym zachowaniem.
Jeśli to jest fake to naprawdę dobry.

Użytkownik Ladd edytował ten post 13.12.2010 - 21:18

  • 0

#66

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak wiem co to, ziomek. Tylko że to nie ma za bardzo nic do dodania jeżeli mowa tu o wideo kręconym w night vision...

edit:

wklejam jeszcze raz bo chyba nie wszyscy zrozumieli (sic!) o co chodzi z nightvision i oczami. Świecą one niezależnie od kąta padania światła..



tak świecą prawdziwe oczy. To co jest na filmiku z tym niby 'kosmitą" to refleks światła na plastikowych oczach kukły.


Użytkownik BorysMR edytował ten post 13.12.2010 - 21:24

  • 1

#67

Lolman23.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra mniejsza z oczyma, skupcie sie na innych aspektach, takim jak np. iracjonalne zachowanie kamerzysty. Nie dość że nie słychać ani kszty emocji w jego głosie ( holy fuck, shitty fuck, fuck off ), to do tego jeszcze biega tam i z powrotem z kamerą, i zawsze wie gdzie pojawi się kosmita.

No ale jeżeli to was nie przekonuje, to obejrzyjcie to:

i 3 i 4 część przyokazji. O ile jeszcze pierwszy filmik mógł wyglądać autentycznie, kolejne już przypominają grażową wersję Blair Witch Project.
Co tu wiele mówić: fake i tyle
  • 0

#68

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Lolman23

Tak, tak, wiem, tylko że według Shorteza skupiamy się tylko i wyłącznie na tym filmie. Ponieważ wygląda najbardziej autentycznie ^^
  • 0

#69

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezły film, jeszcze lepszy niż ten poprzedni. Widać kosmitę w całej okazałości. Poczekajmy aż shortez porobi gify i przetłumaczy jakieś teksty. Jak myślicie, to może być kosmita? Bo ja myślę że chyba....

Tak, to kolejny fake. Maska, albo papierowa dykta z wyciętymi oczami.

Znalazłem jeszcze jeden filmik tego kolesia



O co w ogóle chodzi w tym filmie? Gdzie tam widać jakiegoś kosmitę?

Facet widać ma dość słabe kontakty z tymi kosmitami, skoro oni go tak lekceważą i świecą bezczelnie laserem w oczy.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 13.12.2010 - 21:53

  • 0



#70

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę bardzo, założ drugi temat w którym będziesz nabijać się z pozostałych 3 filmów. Czy jeśli na moim kanale mam moje fejki i jeśli wstawiłbym prawdziwy jaki nagrałem to też tak byś mówił? Porównaj teraz ten film do filmiku w którym pokazuję jak niszczy zabawkę czy pokazuję samochody.
Naprawdę proszę mi powiedzieć jak byś zareagował jakbyś przez kilka minut widział kosmite. Albo tak jak w pozostałych filmikach widać, że chłopak ma już dość tego, że już dzieje się to nty raz. Nie no wiem, ty byś wyskoczył tam do niego z pięściami ale przed tym krzyczałbyś. Ja na pewno nie mógłbym znaleźć słów i mówiłbym coś w stylu o ja pier, nie to nie dzieje się naprawdę... Jakbyś reagował jakbyś mieszkał na takim odludziu, dookoła pustka tylko i twój dom w którym zatrzasneły się drzwi a boisz się wyjść dalej. Jestem pewny, że każdy zareagowałby podobnie, jeśli by nie uciekał i nie wrzeszczał.

Dziękuję za pomoc i podanie NAUKOWEGO wytłumaczenia refleksów. Ale niee, borys dalej będzie się trzymać, że jest to plastik...
  • 0



#71

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy jeśli na moim kanale mam moje fejki i jeśli wstawiłbym prawdziwy jaki nagrałem to też tak byś mówił? Porównaj teraz ten film do filmiku w którym pokazuję jak niszczy zabawkę czy pokazuję samochody.



Na wszystkich fejkach "kosmici" używają czerwonego lasera...

Dziękuję za pomoc i podanie NAUKOWEGO wytłumaczenia refleksów. Ale niee, borys dalej będzie się trzymać, że jest to plastik...

Tak jest to naukowe wytłumaczenie refleksów, tylko nie tych powstałych przy kręceniu w nightvision. Proszę, czytaj ze zrozumieniem, oki?
Poza tym już pokazałem filmik który pokazuje jak zachowują się oczy w nightvision, ale zdaje mi się z=że go znowu przegapiłeś..
  • 0

#72

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok jak chcesz dalej w to wierzyć to twoja sprawa, ale takich filmików już było wiele i nadal bedzie wiele się pojawiać a każdy z autorów będzie przekonywał że to on nagrał prawdziwego kosmitę i dodatkowo jest przez nich prześladowany. Ciężko uwierzyć kolesiwoi który ma dwa te same filmiki z tak samo wyglądającym łbem od rzekomego kosmity a na innych filmie lata jak struś po pustyni bo gdzieś w oddali widać jakieś światełko z lasera. Kolejna żenująca próba łowcy kosmitów. Gościu to zwykły jajcarz. Ciekawy jestem kiedy pojawi się kolejny filmik z kosmitą świecący w oczy laserem.
  • 0



#73

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy te oczy świecą ci cały czas BorysMR?
Zobacz np. w 0:58, 1:16, 1:23, 1:33, 3:59…


Użytkownik Ladd edytował ten post 13.12.2010 - 22:23

  • 0

#74

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A mnie się wydaje, że ufol po prostu potrzebuje baterii do laseru, widać, że sprawia mu przyjemność lądowanie na ziemi i świecenie ludziom po twarzy ;]
Tak całkiem na poważnie film dyskredytuje jedna ważna rzecz. Noc, facet wychodzi sobie z kotem na zewnątrz, kręci kota i nagle coś go rusza i jedzie kamerą w lewo i tadam... Pojawia się wspomniany nieogarnięty ufol który lubi świecić laserem po oczach... Druga rzecz koleś biegnie do ufoka i ten tajemniczo znika. Facet wraca ufol wychodzi. Zabawa w kotka i myszkę ? No i jeszcze kwestia czemu film trwa tylko tyle ? Czemu nie ma dalszej części jak ufol chociażby wsiada do swojego statku ? :D No i jak niektórzy napomknęli... Kompletnie wyprany głos z emocji. 0 czegokolwiek i nie trzeba być tutaj specjalistą, chyba, że gościu jedzie na jakichś prochach i wszystko mu jest obojętne. Dlaczego nie krzyczał ? Dlaczego nie wołał kto tam itd. ?
  • 0

#75

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy te oczy świecą ci cały czas BorysMR?


No faktycznie, w ciągu 5 minut długości filmu oczy nie świeca się przez możne 10-20 sekund xD Za to na filmie z"ufo" błysnęły może prze ułamek sekundy. No jestem pełen podziwu ^^ to się nazywa "twardy dowód" xD

Użytkownik BorysMR edytował ten post 13.12.2010 - 22:27

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych