Skocz do zawartości


Zdjęcie

Częściowe zaćmienie Słońca - 4 stycznia 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#31

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

U mnie było pełno chmur i jeszcze miełem widoczność słońca tylko między domami.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik noxili edytował ten post 07.01.2011 - 12:47

  • 5



#32

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nastrojowe zdjęcia Ci wyszły, noxili i jako jeden z nielicznych, spróbowałeś. :mrgreen:

Miałem i ja możliwość sfotografować to zaćmienie. Nawet zawczasu przygotowałem Canona z pół metrowym obiektywem i filtrami. Dałem się zmylić porannej pogodzie i widząc całkowicie zasnute chmurami niebo, zostawiłem sprzęt w domu. Potem chmury zaczęły rzednąć i pół godziny przed maksymalna fazą, można było fotografować do woli. Cóż, pozostało mi jedynie oglądać zaćmienie przez wyproszoną od kolegi spawalniczą maskę ochronną, dzięki której mogła je również bezpiecznie oglądać spora grupka zaciekawionych.

Na przyszłość, radzę wszystkich chętnym, by byli bardziej ufnie nastawieni do takich obserwacji a jeśli zaplanują fotografować, powinni się wcześniej zapoznać z metodami fotografowania zaćmień Słońca. Noxiliemu pomogły chmury. Bez nich prześwietlił by zdjęcia.
  • 0



#33

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Noxiliemu pomogły chmury. Bez nich prześwietlił by zdjęcia.


W sumie i tak prześwietliłem fotki, a to co widac to efekt tego, że zawsze fotografuje w formacie RAW - zawsze można coś wyciagnać nawet z wypalonych klatek.W sumie nawet jestem zdziwiony że udało mi się wypalić, bo robiłem na czułości raptem 100 Iso na najkrótszym czasie 1/4000 i ... uwaga przysłonie 1/32(!) . No cóż wreszcie czas zainwestować w filtr mylarowy .

Dołączona grafika

Przy okazji mozna robić niewykłe fotki w dzień

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych