Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne Zdarzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko szaty niebiesko-białe. Od razu mi się z nią skojarzyło, bo kto by to mógł być? o.o


http://quizilla.teennick.com/user_images/E/Ellourrah/1061348806_atersprite.JPG

Kapłanka Wody? Być może zostałaś wybrana do jej bractwa, a koralik to tak naprawdę potężny artefakt pomagający skanalizować potęgę wodnego żywiołu? Idąc tym tokiem myślenia, jeśli obraziłaś Boga Perepłuta, naszego słowiańskiego patrona wody, poprzez błędne sklasyfikowanie daru do kręgu chrześcijańskiego folkloru, to być może Perepłut odebrał ci ojca za karę i odebrał artefakt, by się u Ciebie nie marnował?
A Perepłut oddał duszę ojca Śwarożycowi, aby zmienił go w demona, by przeklął Twą rodzinę i wymierzył karę?
Powinnaś, radzę Ci z najlepszego serca, czym prędzej udać się w najbliższą Ci okolicę wodną (rzekę, jezioro, staw) i tam odprawić konieczny rytuał i złożyć ofiarę Perepłutowi - z mięsa, ziół i ryb. Jeśli teraz nie przeprosisz bogów, będzie tylko gorzej. Nasi słowiańscy patroni mają dobre zamiary, ale mściwe dusze.

Użytkownik Sniffer edytował ten post 11.12.2010 - 20:40

  • 0

#17

Syringe..
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Kapłanka Wody? Być może zostałaś wybrana do jej bractwa, a koralik to tak naprawdę potężny artefakt pomagający skanalizować potęgę wodnego żywiołu?


Żartujesz chyba? x|
  • 0

#18

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kapłanka Wody? Być może zostałaś wybrana do jej bractwa, a koralik to tak naprawdę potężny artefakt pomagający skanalizować potęgę wodnego żywiołu?

Że.. Co?

Powinnaś, radzę Ci z najlepszego serca, czym prędzej udać się w najbliższą Ci okolicę wodną (rzekę, jezioro, staw) i tam odprawić konieczny rytuał i złożyć ofiarę Perepłutowi - z mięsa, ziół i ryb. Jeśli teraz nie przeprosisz bogów, będzie tylko gorzej. Nasi słowiańscy patroni mają dobre zamiary, ale mściwe dusze.

No tak, dziewczyna nie ma co robić tylko składać ofiarę dla jakiegoś słowiańskiego boga, który w dodatku prawdopodobnie nie istnieje? Nie żartuj sobie, Sniffer. Nic więcej nie napiszę, bo pomylisz to z obrazą twojej wiary, a w rzeczywistości tak nie jest. Sugeruję tylko, iż mało prawdopodobne jest istnienie jakichkolwiek Bogów, a co dopiero ich zemsta.

W naszej rodzinie dziwne zdarzenia nie są aż tak dziwne, choć chcę wiedzieć co myślicie o tym WY.

No, to postaram się napisać co o tym myślę. Mam nadzieję że nie zostanę jednak zbesztany za swoją opinię ^^', ponieważ należę do grona sceptyków na tym forum.
Koralik otrzymany od Maryi, brzmi mało prawdopodobnie. Nie twierdzę tu od razu, iż kłamiesz, ale po pierwsze to bardzo dziwne że pamiętasz nawet zdarzenie które miało miejsce kiedy Ty miałaś 3 lata.
Po drugie, kiedy twój ojciec umarł, naszyjnik w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął. Skoro otrzymałaś od Maryi jeden koralik, to nie rozumiem dlaczego nagle zniknął cały. Wcześniej miałem nadzieję Cię poprosić o zdjęcie naszyjnika, w którym był rzeczony koralik. Teraz wiem, że otrzymanie kolejnego dowodu stało się niemożliwe.
Odpowiadając na twoje pytania..

Czy sądzicie, że to był prawdziwy duch? Czy może coś innego?

Nie. Może to był strasznie realistyczny sen który utkwił Ci w pamięci? Prawdziwe duchy, a już na pewno nie Maryja, nie pojawiają się od tak sobie, nie wręczają Ci koralika i znikają, już nigdy się nie pojawiając.

Jeśli to przydatne to moja babcia mieszkała w nawiedzonym domu przez ponad 15 lat, mogę opisać wam niektóre z jej historii.

Jeżeli dostarczyła byś jakichś zdjęć jako dowodów w niektórych tych sprawach czy ogólnie czegoś co bardziej pozwoliłoby na przykład mi uwierzyć w twoje słowa, to oczywiście, jak najbardziej.
Wiem że niektóre dowody bardzo trudno zdobyć lub ich zdobycie jest ogólnie niemożliwe.

Potem moja mama była "prześladowana" przez ducha mojego taty dopóki sobie nie znalazła nowego faceta.

Duch twojego ojca prześladował Twoją matkę tylko dlatego, aby znalazła sobie nowego mężczyznę? W jaki dokładniej sposób ją prześladował? Straszył? Nawiedzał? Opisz to dokładniej, jeżeli można. Duchy nie nawiedzają od tak, jeżeli w ogóle istnieją.

Ciocię odwiedził nieznajomy duch, który ostrzegł przed chorobą, która się w niej rozwijała.

Ciekawe, ciekawe.. A może zwykłe przeczucie twojej cioci przełożyło się na jej sen, co dało taki, a nie inny efekt? Chodzi mi dokładniej mówiąc o to, że twoja ciocia mogła podświadomie wiedzieć że rozwija się w niej jakaś choroba. W jej śnie ukazał się duch, który jedynie przekazał tą podświadomą informację. Co za tym idzie, był częścią snu twojej cioci. A dokładniej, był jednym z obrazów, które de facto mogły przekazać jej tą informację. Równie dobrze mogłabyś być to Ty lub ktoś kogo twojego ciocia darzyła dużym szacunkiem. Wiesz chyba ogólnie o co mi chodzi, prawda?

Trudno mi uwierzyć w coś, na co nie posiada się żadnych dowodów. Wybacz, ale taki już jestem i nic na to nie poradzę.
  • 0



#19

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kapłanka Wody? Być może zostałaś wybrana do jej bractwa, a koralik to tak naprawdę potężny artefakt pomagający skanalizować potęgę wodnego żywiołu?


Żartujesz chyba? x|

może żartuje albo czegoś się napalił i ma jazdę hehe
  • 0

#20

G Virus.
  • Postów: 87
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niech żyją dopalacze, bo tylko po nich można takie bzdury wypisywać :mrgreen:
  • 0

#21

LimeLemon.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sniffer To nie ona. Miała szaty na CAŁYM ciele, takie jakby jedwabne, na głowie chustę. No coś takiego: http://www.matulewic...pl/Maryja_1.jpg tylko że ta suknia też niebieska z białym paskiem czy coś takiego.
I jakie rytuały, wtf? o.o
Yoh92 Mogę ci historie o cioci, mamie i prababci wysłać na PW, jeśli chcesz. ^^"
Co do zdjęcia naszyjnika, to nie wszystko stracone, zadzwonię do siostry do Polski, żeby w starym komputerze poszukała zdjęć, bo ja ten naszyjnik niemal codziennie nosiłam, bo tak mi się podobał i może na którymś zdjęciu jest. : D
  • 0

#22

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Yoh92 Mogę ci historie o cioci, mamie i prababci wysłać na PW, jeśli chcesz. ^^"
Co do zdjęcia naszyjnika, to nie wszystko stracone, zadzwonię do siostry do Polski, żeby w starym komputerze poszukała zdjęć, bo ja ten naszyjnik niemal codziennie nosiłam, bo tak mi się podobał i może na którymś zdjęciu jest. : D

Jeżeli byś miała czas, to warto nawet napisać o tym tutaj :) W każdym razie, zadzwoń do siostry. Jeżeli istnieją jakieś zdjęcia czy coś co sprawi że łatwiej będzie uwierzyć w twoją historię to jak najbardziej wrzucenie ich byłoby wskazane.
Ja prawdopodobnie tak czy siak nie uwierzę lub trudno mi będzie uwierzyć, ale myślę że dla niektórych Użytkowników może to być ciekawy dowód na to że mówisz prawdę.
  • 0



#23

LimeLemon.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli byś miała czas, to warto nawet napisać o tym tutaj


Właśnie napisałam wszystko, coś kliknęłam i mi przeszło do strony głównej. ==' Już teraz nie mam chęci, ale spróbuję opowiedzieć jeszcze raz dzisiaj albo jutro. ^^
Co do zdjęcia powiedziała, że w sobotę będzie miała czas i poszuka. : D
  • 0

#24

Kajko.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie to nie był żaden sen, duch i tym bardziej jakiś "bożek. Myślę, że to była Maryja, a po bokach stali Chrystus oraz Ojciec(Bóg).
Co do tego koralika. Myślę, że Maryja dała Ci go jako "przepustkę do Nieba" dla Twojego ojca.
Co do tych dziwnych zdarzeń. Bóg jest miłosierny i kochający i niekiedy pozwala Szatanowi na ingerowanie w naszym życiu, szczególnie kiedy jesteśmy blisko Boga. Jeżeli przejdziemy te wszystkie zdarzenia ze spokojem i nie oddalimy się od Boga, wynagrodzi nas po tysiąckroć. Myślę, że Twoja rodzina jest bardzo blisko Boga i On działa w waszym życiu. ;)
Jaki był stosunek Twojego ojca do Boga?
  • 0

#25

Kajko.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Twoja rodzina należy do jakiejś wspólnoty lub coś w tym stylu?

Użytkownik Kajko edytował ten post 15.12.2010 - 18:55

  • 0

#26

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam nie widzę nic nadzwyczajnego w pamiętaniu różnych rzeczy nawet poniżej 3 roku bo sam pamiętam parę scen z mojego wczesnego życia, więc nie wiem czemu to dziwi tak wiele osób. Pamiętam jak ugryzł mnie pies. Szedłem wtedy za babcią, pies przywiązany był łańcuchem do budy i niefartem wszedłem w jego zasięg, pies podszedł mnie od tyłu, złapał za kaptur od kurtki, przyciągnął do budy i ugryzł. Po skonsultowaniu z mamą i babcią okazało się ze miałem wtedy 2,5 roczku, a mimo to pamiętam ten moment i parę innych z nieco późniejszego okresu.

A zaczęło mi się to przypominać gdy ćwiczyłem wchodzenie w sny LD, wtedy właśnie miałem duże nasilenie takich wspomnień.

A odnośnie Maryi i koralika to wierze założycielce tematu bo przekonujące jest to o czym pisze, bo ciężko mi jakoś uwierzyć, że 3 letnie dziecko miało schizy, pewnie od palenia marihuany co? heh

to są tzw. omamy hipnopompiczne (inaczej o. przebudzeniowe) – zjawisko mogące wystąpić po przebudzeniu z koszmaru sennego połączonego z uczuciem dezorientacji i brakiem krytycyzmu do tego czy przeżyty przed chwilą koszmar był zdarzeniem rzeczywistym czy jedynie marzeniem sennym.


A autorka tematu napisała...

Maryja. Ubrana była w niebiesko-białe szaty i była pół przezroczysta. Za nią stały 2 inne postacie, niestety nie pamiętam kto to mógł być. Ja sama byłam jednak całkowicie spokojna.


To nie był żaden koszmar ani przebudzenie się po koszmarze wiec dla mnie "omamy hipnopompiczne" i inne szmery bajery odpadają skoro tyczą się one koszmarów.

Użytkownik exio edytował ten post 16.12.2010 - 22:42

  • 0



#27

bjo.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja sama byłam jednak całkowicie spokojna.


^^ Kiedy go zobaczyłam naprawdę się zdziwiłam i przeraziłam.


Wiek 13 lat


nemožné dziewczyno :mrgreen:
  • 0

#28

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ludzie się dziwią że niektórzy nie wierzą w duchy.
  • 0



#29

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ciekawa historia. Nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę (nie dlatego ,że ci tatuś zmarł - niech spoczywa w pokoju) ,że twoja rodzina miała tyle przeżyć z duchami. Niesamowite zbiegi okoliczności!
  • 0

#30

LimeLemon.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kajko Tata był wierzący itp. itd., mama zresztą też tylko ja trochę sceptycznie do tego podchodzę. ;3 Choć przez własne przeżycia nie wykluczam istnienia jakiegoś Boga.
M4st3r To nie tak fajnie mieć styczność z duchami, ludzi potem myślą, że ze schodów w dzieciństwie spadłam i głupoty gadam. ==' Ale jak tak naprawdę chcesz zobaczyć ducha idź do jakiegoś Medium czy co to tam jest. ;3
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych