Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne Zdarzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

LimeLemon.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znam to forum od dawna, ale dopiero teraz odważyłam się opisać coś, co przydarzyło mi się niemal 10 lat temu. Choć miałam 3 lata, to zdarzenie zostało w mojej pamięci do tej pory. Zanim ktoś napisze, że kłamię, mówię od razu: po co miała bym to robić? Chcę usłyszeć waszych opinii, tyle.
Pokój dzieliłam z mamą. Mieliśmy na środku pokoju łóżko zajmujące jedną trzecią pomieszczenia. Mama zawsze spała od strony okna, ja od strony drzwi. Świętej pamięci tata spał w salonie. Okropnie chrapał, dlatego mama zawsze zamykała drzwi. Jednak pewnej zwykłej nocy obudziłam się nagle, bez powodu. Otworzyłam szeroko oczy i zobaczyłam, że drzwi są otwarte. Stała w nich... Maryja. Ubrana była w niebiesko-białe szaty i była pół przezroczysta. Za nią stały 2 inne postacie, niestety nie pamiętam kto to mógł być. Ja sama byłam jednak całkowicie spokojna. Maryja trzymała naszyjnik z drewnianych koralików. Rozerwała go i położyła na stoliku nocnym jeden z nich. Ja automatycznie zasnęłam.
Rano obudziłam się jakby nigdy nic, lecz gdy się ubierałam zobaczyłam, że... na stoliku leży koralik. Mówiłam o tym mamie a ona zrobiłam mi z niego i innych podobnych koralików naszyjnik. Nosiłam go dopóki mój tata nie umarł. Wtedy naszyjnik zaginął.
Czy sądzicie, że to był prawdziwy duch? Czy może coś innego? Jeśli to przydatne to moja babcia mieszkała w nawiedzonym domu przez ponad 15 lat, mogę opisać wam niektóre z jej historii. Potem moja mama była "prześladowana" przez ducha mojego taty dopóki sobie nie znalazła nowego faceta. Ciocię odwiedził nieznajomy duch, który ostrzegł przed chorobą, która się w niej rozwijała. O tym też mogę opowiedzieć. W naszej rodzinie dziwne zdarzenia nie są aż tak dziwne, choć chcę wiedzieć co myślicie o tym WY.
  • 1

#2

Kompi.
  • Postów: 131
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurcze, dlaczego mi nie przydarzają sie takie zwariowane historie... biedny ja... Nigdy nawet nie znałem osoby nawiedzanej :(


Obudziłaś się w nocy, może to był sen, może efekt LD. Więc mogłoby ci sie to zdawać. Nie mów, że wadziłaś Maryje bo nie wiesz jak ona wygląda, ty tylko odtwarzasz sobie ją na podstawie obrazków z kościoła czy innych źródeł. A jako że działo sie to w nocy mógł byc to zwyczajny sen.
Koraliki mogły leżeć tam tylko nie widziałaś ich wcześniej. Z tego co mi rodzice opowiadali miałem wybujałą wyobraźnie w młodości i sporo historyjek zmyślałem ale rodzice mi zazwyczaj przytakiwali nie psując mi zabawy. W tym przypadku mogło byc tak samo.
Niczego niezwykłego bym sie nie doszukiwał.
  • 0

#3

LimeLemon.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No koralika wcześniej nie było. Jakby był to dawno bym go wzięła i zrobiła bransoletkę dla lalki. xD
Co do Maryji: twarzy nie widziałam. Tylko szaty niebiesko-białe. Od razu mi się z nią skojarzyło, bo kto by to mógł być? o.o
Jeśli bym sobie wymyśliła, to nie zostało by mi w głowie tak długo. Choć teoria snu jest dość realistyczna.
  • 0

#4

Kompi.
  • Postów: 131
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No koralika wcześniej nie było.

Mogłaś po prostu nie widziec ich wczesniej.

Tylko szaty niebiesko-białe

Nie oceniamy książki po okładce.

Choć teoria snu jest dość realistyczna.

I najbardziej prawdopodobna.
  • 1

#5

kananod.
  • Postów: 90
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek co ta postać chciała ci przekazać swoją obecnością? Masz jakiś pomysł?
  • 0

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to są tzw. omamy hipnopompiczne (inaczej o. przebudzeniowe) – zjawisko mogące wystąpić po przebudzeniu z koszmaru sennego połączonego z uczuciem dezorientacji i brakiem krytycyzmu do tego czy przeżyty przed chwilą koszmar był zdarzeniem rzeczywistym czy jedynie marzeniem sennym.

Omamy hipnopompiczne nie są stanem psychopatologicznym mimo podobieństwa w nazwie do omamów.
  • 0



#7

LimeLemon.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"wiem wszystko" - z tego co wiem przez pierwsze 5 lat mojego życia niemal wogóle nie śniłam. o.o Tamtej nocy po prostu się obudziłam. Byłam całkowicie przytomna.
"skillorozzo" - co prawda niecały miesiąc później umarł tata, ale nie wiem czy to może mieć jakiekolwiek powiązanie.
  • 0

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jasne, bo pamiętasz że nie miałaś snów jak byłaś mała. Człowiek zyskuje świadomość jak ma około 3 lata. Nie przesadzaj.
Może jeszcze pamiętasz jak matka cię rodziła.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 09.12.2010 - 21:24

  • 1



#9

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Człowiek zyskuje świadomość jak ma około 3 lata. Nie przesadzaj.

tak może ty ale ja zyskałem świadomość w wieku 6 lat
a co do snu/nawiedzenia to może coś chciała ci przekazać ta "Maryja" a ten koralik miał być wskazówką
  • 0

#10

G Virus.
  • Postów: 87
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!
Ja raczej przychylę się do stwierdzenia wiem wszystko, ale nie w stu procentach. Może faktycznie coś zauważyłaś, tylko w jakim celu pojawiła się ta zjawa.
  • 0

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak może ty ale ja zyskałem świadomość w wieku 6 lat


kolejny fenomen.... Co jeszcze pamiętasz? Może pamiętasz swój chrzest? Albo jesteś dzieckiem indygo.
Świadomość u dziecka kształtuje się w wieku około 3 lat. Być może są jakieś wyjątki od tej reguły.
  • 2



#12

LimeLemon.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"wiem wszystko" - ja pamiętam swój chrzest. o.o Choć to może dlatego, że miałam 2 lata, bo mama nie miała kościelnego ślubu i nikt nie chciał mnie ochrzcić.
Poza tym mała poprawka - miałam wtedy 3 lata... Więc chyba pamiętam to zdarzenie. o.o
"Domin", "G Virus" - nie mam pojęcia o co chodziło z tym zdarzeniem. o.o Ten koralik też wydaje się dość dziwny i głupi, ale co pozostawiła, to pozostawiła.
  • 0

#13

G Virus.
  • Postów: 87
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem szczerze, że jeszcze nigdy nie spotkałem się z historią aby jakiś duch, bądź zjawa pozostawiła po sobie jakiś fizyczny przedmiot. Faktycznie historia jest dość intrygująca.

Użytkownik G Virus edytował ten post 11.12.2010 - 14:50

  • 0

#14

LimeLemon.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"G Virus" - hmmm... Dla mnie to był znak, że to jednak nie był sen. ^^ Kiedy go zobaczyłam naprawdę się zdziwiłam i przeraziłam.
  • 0

#15

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tak może ty ale ja zyskałem świadomość w wieku 6 lat


kolejny fenomen.... Co jeszcze pamiętasz? Może pamiętasz swój chrzest? Albo jesteś dzieckiem indygo.
Świadomość u dziecka kształtuje się w wieku około 3 lat. Być może są jakieś wyjątki od tej reguły.

nic nie pamiętam z wcześniejszych lat dopiero od 6 roku zacząłem zapamiętywać więc nie pamiętam chrztu jeżeli o to ci chodzi
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych