Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budowle megalityczne - tajemnice starożytności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
527 odpowiedzi w tym temacie

#451

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chce nic mówić ale moai były "troszkę" większe niż na filmiku


Tu ten posażek ciągnie trzydzieści osób.Największy z moai – tzw. Paro miał ok. 10 metrów wysokości i ważył 75 ton.Ten posag z filmu ważył 5 ton .
Największy posąg powinien więc dać przesunąć przez mniej niż 500 mieszkańców.Ludność Wyspy Wielkanocnej w okresie rozkwitu (przed wojną krótkouchych z długouchymi ) to 10 -15 tysiecy ludzi .
  • 2



#452

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Teraz troszkę na wesoło. Joe Rogan i jego teoria powstania piramid :D


  • 0

#453

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Teraz trochę mniej śmiesznie...

Przeczytałem wszystkie komentarze w tym wątku i choć wypowiedzi sceptyków należą do bardziej wyważonych i konstruktywnych, ale mimo wszystko mnie, jako zwolennika ingerencji istot pozaziemskich w przeszłości na ziemi nie przekonują.

Jak wytłumaczycie materiał z tego filmu? najbardziej interesuje mnie część, o kompleksie świątyń w Karnak, od 28 minuty.


  • 0

#454

kaktus.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji. Temat jest bardzo ciekawy, choć niekiedy wyraźnie można odczytać "Odczep się, Ja wiem lepiej" .
Moim zdaniem zbytnio przywykliśmy do narzędzi elektrycznych, komputerów itd. Utrudnia to nam zrozumienie realiów Egipcjan czy innych ludów starożytnych. Obecnie liczy się aby coś wykonać szybko i perfekcyjnie. Budując ten przykładowy dom, każdy chce wybudować go jak najszybciej i to jeszcze najtaniej. Oczywiście nic w tym dziwnego. Kiedyś ludzie żyli w większej harmonii, potrafili przeznaczyć na daną rzecz ogromne ilości czasu (Przecież pewne umiejętności doskonaliło się przez pokolenia). Owocowało to tym, że obecnie łapiemy się za głowy mówiąc "Jak oni tego dokonali?".
Przykładem może być wspominana tu obróbka metalu. Wytopiona stal w dymarce jest strasznie zanieczyszczona przez węgiel, ale kowale przekuwając owy materiał kilka tysięcy razy potrafili go oczyścić by dawał "czystą stal" (Czystą na owe czasy). Takich przykładów jest więcej np. budownictwo łodzi przez wikingów. Dzisiaj chcąc uzyskać dany element z drzewa po prostu go wycinamy i już po sprawie. Wikingowie najpierw szukali odpowiednio uformowanej gałęzi czy pnia, co skutkowało właściwym ułożeniem słoi a to dalej niezwykłą wytrzymałością materiału.
A jak to się ma do budowy piramid, Stonehenge czy innych budowli? Bardzo prosto, ludzi łączył wspólny cel. Razem pracowali nad jedną rzeczą, doskonaląc swoje umiejętności i wzajemnie dając sobie motywację. Ten kto kiedyś coś robił z kumplami dla czystego celu ten wie o co chodzi.

Doskonale wiem, że moje powierzchowne argumenty nikogo nie przekonają jeśli ów ktoś głęboko wierzy w pomoc obcej cywilizacji lub jakieś tajemnej wiedzy. Ale mówiąc już o tym, czułbym się źle wiedząc, że wszystko co mamy jest tak naprawdę nam dane. To tak jak dopatrzenie czyjegoś pomysłu.
Sądzę, że obce cywilizacje odwiedzając naszą rasę w powijakach (No wiadomo o co chodzi ;d) nie chciały by dawać nam komputerów czy maszyn napędzanych rozpadem ciężkich pierwiastków ponieważ jest to droga na skróty. Lepiej jest przekazać nam wiedzę matematyczną, astronomiczną czy pokazać jak łupać kamienie.

//Edit: Przepraszam za poprzednie błędy.

Użytkownik kaktus edytował ten post 26.02.2013 - 14:49

  • 2

#455

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam dla Was zagadkę. Co łączy Wyspy Wielkanocne, Machu Picchu, Sfinksa i Wielką Piramidę i Mohendżo-Daro?

Odpowiedź jest bardzo prosta!

Użytkownik Striker edytował ten post 08.06.2013 - 19:49

  • -1

#456

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Historycy i archeolodzy twierdzą, że cywilizacje na różnych kontynentach się nie łączyły - że nie miały prawa się łączyć.

Odpowiedź na moją zagadkę jest na prawdę prosta. Wyspy wielkanocne, Machu Picchu, Sfinksa i Mohendźo-Daro łączy linia prosta. Tzn jeśli nakreślimy linię od wysp wielkanocnych do Mohenjo Daro to przejdzie ona m.in. przez Gizę i Machi Picchu.

Niezły zbieg okoliczności..
  • -1

#457

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W 1987 r. pojawiła się fotografia zagadkowej kamiennej głowy zagubionej gdzieś w gwatemalskiej dżungli. Nie wiadomo, kto ją stworzył i czy pod warstwą ziemi nie skrywa się czasem pozostała część posągu. Sama głowa ma europejskie cechy i wydaje się wpatrywać w niebo. Jej wysokość oceniono na 6 m. Gdy kilka lat później gwatemalski badacz, dr Oscar Rafael Padilla, zlokalizował ją na pacyficznym wybrzeżu Gwatemali, był w szoku. Tajemniczy zabytek został… zniszczony.


Dołączona grafika



O niektórych znaleziskach archeologicznych, nawet takich, o których początkowo było bardzo głośno, szybko przestaje się mówić. Tak było z zagadkową „kamienną głową” zagubioną „gdzieś” w gwatemalskiej dżungli. Pierwszy raz doniósł o niej w 1987 r. dr Oscar Rafael Padilla Lara - filozof, prawnik i notariusz, który interesował się też zagadką UFO.

Jak twierdził, zdjęcie otrzymał w liście datowanym na 16 sierpnia 1986 r. Przedstawiało ono potężną kamienną głowę znalezioną w gwatemalskiej dżungli. Fotografię miał wykonać w latach 50-tych właściciel nieruchomości, gdzie znaleziono rzeźbę. Padilla dowiedział się potem, że mężczyzna zmarł, wskutek czego nie był on przez jakiś czas w stanie ustalić dokładnej lokalizacji zabytku.

Jego historia opisana została po raz pierwszy w biuletynie Towarzystwa Starożytnych Astronautów pt. „Ancient Skies” w 1987 r. Tekst ogniskował się wokół zdjęcia, które stanowiło sedno kontrowersji. Kamienna głowa miała bowiem wyraźne europejskie cechy - cienkie usta i wydatny garbaty nos. Choć jej oczy wyglądały na zamknięte, inni uznawali, że były one wbite w niebo. Mierzyła prawdopodobnie ok. 6 m. wysokości, a o jej rozmiarach w stosunku do człowieka świadczą siedzący na niej trzej mężczyźni i zaparkowany w pobliżu samochód.

Dołączona grafika


Jedno z pierwszych nasuwających się na jej widok pytań kazało zastanowić się, czy struktura ograniczała się do samej głowy, czy pod ziemią pogrzebana była reszta posągu, jak w przypadku słynnych Moai z Wyspy Wielkanocnej.

Niestety o sprawie wiadomo niewiele więcej.

Archeolog i pisarz David Hatcher Childress postawił sobie za cel zlokalizowanie „głowy”. W tym celu odwiedził dr Padillę, który przekazał mu informację, iż jego kuzyn ustalił, że posąg znajdował się w jednej z posiadłości rodziny Bienerów. Wiedząc o tym, dr Padilla rozpoczął dokładniejsze poszukiwania, udając się na pacyficzne wybrzeże Gwatemali. Jak pisze, z okolic miasta Saint Felipe „przeszedłem 5 km główną drogą, potem jeszcze 3 km bitą drogą (o fatalnym stanie) a potem jeszcze 5 km pieszo przez dżunglę”. Okolice La Democracia, w których się znalazł, miały kryć zaginiony skarb.

Radość szybko przemieniła się jednak w rozpacz. Padilla twierdził, że posągu już nie było: „Został zniszczony jakieś 10 lat wcześniej przez rewolucjonistów. Odszukaliśmy go zbyt późno. Żołnierze używali go jako tarczy strzelniczej, zupełnie tak jak Turcy robili z twarzą Sfinksa z Gizy. Rzeźba była całkowicie zniekształcona.” Odnotował, że szczegóły twarzy, nos i usta zostały zniszczone. Nie pomógł fakt, iż wykonano ją z miękkiego piaskowca. Padilla ustalił, że głowa mierzyła pierwotnie 4-6 m. i była osadzona na rzeźbionym karku.

6 czerwca 1991 r. Padilla napisał mi w liście: „Grupa ludzi z Davidem Hatcherem Childressem rzeczywiście odwiedziła Gwatemalę. Nim trafili do mnie, zaopatrzyłem ich w informacje jak dotrzeć do wszystkich miejsc, które chcieli zobaczyć. Dołączyłem też fotografie. Niestety, z powodu spraw zawodowych nie mogłem im towarzyszyć. Udało mi się zlokalizować i zobaczyć kamienną głowę, ale leży ona na bardzo niestabilnym obszarze, który stanowi rejon starć między rządem a rebeliantami, którzy zniszczyli rzeźbę. Znajduje się ona 10 km od niedużej wioski”.

Taki stan rzeczy powinien oznaczać koniec historii, jednak smutny los zabytku nie zakończył dyskusji na jego temat, gdyż „głowa” pozostaje realną anomalią. Mimo zniszczeń archeolodzy mogliby nadal „wyciągnąć” z niej sporo informacji. Prawie trzy dekady od końca ciągnącej się przez lata wojny domowej, powinno być to możliwe.

Rzeźba stanowi unikat. Znaleziono ją w pobliżu miasta La Democracia, gdzie znajduje się dwanaście innych kamiennych głów. Przedstawione postacie o płaskich twarzach wykuto z dużych głazów. Przypominają one stylem słynne głowy Olmeków, ale są czymś zupełnie innym niż rzeźba, którą odnalazł Padilla.

Dołączona grafika

Głowy z La Democracia - miasta leżącego w pobliżu zniszczonego posągu - charakteryzują się innym stylem wykonania, zbliżonym do słynnych głów olmeckich (za: Soaring Bear, Wikimedia Commons/CC).


Olmekowie, którzy poprzedzali cywilizacją Majów, jako pierwsi wznosili piramidy na obszarze Ameryki Środkowej. Na stanowisku w La Venta (stan Tabasco, Meksyk) znaleziono słynne kamienne głowy olmeckie, które ważą nawet kilkadziesiąt ton. Są jednak one stylowo odmienne od zniszczonej rzeźby z Gwatemali.

Pozostaje zatem kilka niewyjaśnionych kwestii. Pierwsza dotyczy faktu, iż głowa, o której pisał Padilla nie mieści się w żadnych schematach. Kolejna niewiadoma związana jest z tym, czy głowa z dżungli pochodzi z okresu cywilizacji olmeckiej, czy jest raczej pozostałością po innej, być może wcześniejszej kulturze. Odpowiedzi trudno udzielić, choć nie wiadomo, czy rzeźba nie stanowi części większego kompleksu, który dopiero czeka na odkrycie. Tego (miejmy nadzieję) dowiemy się w przyszłości, gdy rozczarowania przerodzą się w zaskoczenie…


Źródło: www.infra.org.pl
  • 0



#458

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odpowiedź na moją zagadkę jest na prawdę prosta. Wyspy wielkanocne, Machu Picchu, Sfinksa i Mohendźo-Daro łączy linia prosta. Tzn jeśli nakreślimy linię od wysp wielkanocnych do Mohenjo Daro to przejdzie ona m.in. przez Gizę i Machi Picchu.


Tak? coś takiego. Sprawdziłeś to osobiście, czy dałeś wiarę w to co ktoś napisał? A co z resztą megalitów i geoglifów? Są ich tysiące. Czy wszystkie leżą w linii prostej? Wygodnie jest wziąć kilka znanych budowli i znaleźć jakieś podobieństwa między nimi.

ja to sprawdziłem na google earth. Wyznaczyłem linię od mochendżo daro do moai z wysp wielkanocnych:
Dołączona grafika

Od Machu Picchu do tej linii jest około 500 km.

A od sfinksa do tej linii jest około 450 km.

Dołączona grafika

Nie bardzo to pasuje, choć dużo nie brakuje.
Każdy może sam sprawdzić, wystarczy mieć program google earth.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 09.06.2013 - 11:26

  • 0



#459

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odpowiedź na moją zagadkę jest na prawdę prosta. Wyspy wielkanocne, Machu Picchu, Sfinksa i Mohendźo-Daro łączy linia prosta. Tzn jeśli nakreślimy linię od wysp wielkanocnych do Mohenjo Daro to przejdzie ona m.in. przez Gizę i Machi Picchu.


Tak? coś takiego. Sprawdziłeś to osobiście, czy dałeś wiarę w to co ktoś napisał? A co z resztą megalitów i geoglifów? Są ich tysiące. Czy wszystkie leżą w linii prostej? Wygodnie jest wziąć kilka znanych budowli i znaleźć jakieś podobieństwa między nimi.

ja to sprawdziłem na google earth. Wyznaczyłem linię od mochendżo daro do moai z wysp wielkanocnych:

Od Machu Picchu do tej linii jest około 500 km.

A od sfinksa do tej linii jest około 450 km.


Nie bardzo to pasuje, choć dużo nie brakuje.
Każdy może sam sprawdzić, wystarczy mieć program google earth.


Tak sprawdziłem tylko, że z lepszym skutkiem. Bo zamiast od razu uznać kogoś za idiotę jak mi nie pasowało to zacząłem grzebać dalej.

Najpierw miałem taki problem jak Ty ale potem odkryłem że Mohendżo-Daro leży dokładnie po przeciwnej stronie globu co Wyspy Wielkanocne i gdy rysujesz taką linię to w zależności od miejsca w którym jest stawiasz punkty to linia się zakrzywia. Zedytuj swój punkt i będzie mógł nanieść go dokładnie na Gizę.

Machu-Picchu faktycznie nie leży dokładnie na linii - leży 12 km zboku podobnie jak Linie w Nazca 16 km.

Na Linii jest podobno więcej perełek ale nie miałem jeszcze czasu wszystkich sprawdzić. Co do reszty Megalitów to mówisz, że jest ich tysiące? Świetnie bo widzisz skończyły nam się tematy tutaj bo cały czas w kółko gadamy kilku tych samych.. Mógłbyś nam podać jakąś listę. Będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Zresztą złe pytanie zadałeś - bo nie pisałem o innych megalitach tylko o tych które podałem i powinieneś się zastanowić co je łączy. A łączy je to, że najprawdopodobniej linia ta to dawny równik z przed przebiegunowania.

Dołączona grafika

Użytkownik Striker edytował ten post 09.06.2013 - 12:12

  • 2

#460

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Striker
Wszystko już cie tu ładnie podsumował wiec ja zadam tylko pytanie "pomocnicze".

Nawet jeśli rzekoma zgodność tych punktów byłaby prawdziwa ( a nie jest , jako że kłamstwo jest popularnym narzedziem wszelkich "alternatywnych" ludzików ), to co to oznacza ??
Czy fakt że można połączyć liniami prostymi kilka z rzekomych "tysiecy" pozostałości po rzekomej pre-cywilizacji czegoś dowodzi ?? Dlaczego akurat te kilka a nie np Koloseum, Mur Chiński, Petra, Kolos z Rodos i pare innych ? Dlaczego np linia prosta a nie kwadrat, okrąg z zabytkami na wierzchołkach wpisanego weń trójkąta ??

Dobrowolnie przyjmując dane, kształty i liczby ( czyli to co "alternatywne" ludziki uwielbiają ) można "udowodnić" wszystko. Moge pewnie znaleźć kilka zabytków antycznych które bedą znajdowały sie na czubkach pentagramu jeśli moge podstawić wszystko, w dowolnej odległości, z dowolnej ery i w dowolnym kształcie. Tu światynia, tam posąg, jeszcze gdzie indziej miejsce jakiejś waznej bitwy et voila , mamy pentagram jak ta lala.

Sęk w tym że to niczego nie dowodzi.
  • 0



#461

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Striker
Wszystko już cie tu ładnie podsumował wiec ja zadam tylko pytanie "pomocnicze".

Nawet jeśli rzekoma zgodność tych punktów byłaby prawdziwa ( a nie jest , jako że kłamstwo jest popularnym narzedziem wszelkich "alternatywnych" ludzików ), to co to oznacza ??


To, że ktoś nie umie połączyć linią 2 punktów to już nie moja wina. Powyżej jest moja grafika i wyjaśnienie. Trzeba było sprawdzić samemu a skoro Ci się nie chciało to się nie wypowiadaj bo szastasz oskarżeniami..

Czy fakt że można połączyć liniami prostymi kilka z rzekomych "tysiecy" pozostałości po rzekomej pre-cywilizacji czegoś dowodzi ?? Dlaczego akurat te kilka a nie np Koloseum, Mur Chiński, Petra, Kolos z Rodos i pare innych ? Dlaczego np linia prosta a nie kwadrat, okrąg z zabytkami na wierzchołkach wpisanego weń trójkąta ??

Dobrowolnie przyjmując dane, kształty i liczby ( czyli to co "alternatywne" ludziki uwielbiają ) można "udowodnić" wszystko. Moge pewnie znaleźć kilka zabytków antycznych które bedą znajdowały sie na czubkach pentagramu jeśli moge podstawić wszystko, w dowolnej odległości, z dowolnej ery i w dowolnym kształcie. Tu światynia, tam posąg, jeszcze gdzie indziej miejsce jakiejś waznej bitwy et voila , mamy pentagram jak ta lala.

Sęk w tym że to niczego nie dowodzi.


O datę Wielkiego Muru się nikt nie spiera. Wiek Machu Picchu, Wysp Wielkanocnych, Wielkiej Piramidy w Gizie i Sfinksa, Mohendżo-Daro oraz obrazków w Nazca oficjalnie wycenia się na 2-4 tysięcy lat ale są naukowcy, którzy twierdzą, że te budowle mają dużo powyżej 10 tyś lat. Np. w kwestii Sfinksa jest to udowodnione naukowo przez geologów.

Poza tym pokazałem Wam ciekawostkę po to abyście się nad nią zastanowili, a nie atakowali mnie za ...... wie co. Nie podoba się to nie wchodź na temat i tyle.

Użytkownik Striker edytował ten post 09.06.2013 - 12:15

  • 0

#462

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To, że ktoś nie umie połączyć linią 2 punktów to już nie moja wina. Powyżej jest moja grafika i wyjaśnienie.


Przy takim oddaleniu to żadne wyjasnienie. Bo ta linia może mijać Wlk Piramide o dobre kilkanascie km tylko przy takim oddaleniu tego po prostu nie widac.

Wiek Machu Picchu, Wysp Wielkanocnych, Wielkiej Piramidy w Gizie i Sfinksa, Mohendżo-Daro oraz obrazków w Nazca oficjalnie wycenia się na 2-4 tysięcy lat ale są naukowcy, którzy twierdzą, że te budowle mają dużo powyżej 10 tyś lat.


Po pierwsze to : "naukowcy". Prosze nie nazywac ludzi ala Daniken naukowcami.
Po drugie : ponownie - Czego to ma dowodzić ( nawet uznajac za prawde haluny o piramdzie starszej niż cywilizacja Egipska )??

Np. w kwestii Sfinksa jest to udowodnione naukowo przez geologów.


Tak, tak znam ten halun że skoro skała ma tyle lat to Sfinks na bank ma tyle samo.. Taki to "dowód" jak wiekszość "alternatywnych" teorii.
  • -4



#463

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Canaris piszesz byle cos napksac. Zrozum prosze ze skoro wyspy dziewicze sa dokladnie po przeciwnej stronie globu co mohendzo-daro to linia laczaca te dwa punkty moze przechodzic przez dowolny punkt na kuli ziemskiej. Jesli tym 3cim punktem ustalimy Wielka Piramide w Gizie to linia przejdzie o 15 km on Nazca i Machu-Picchu.

Wiec co chcesz abym Ci udowadnial? Wez wlacz sobie Google Earth i sam sprawdz bo pisac bz zrozumienia tematu kazdy moze tylko wtedy wartosc tego co piszesz jest zerowa.
  • 0

#464

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Canaris piszesz byle cos napksac.

Striker piszesz byle coś napisać.

Zrozum prosze ze skoro wyspy dziewicze sa dokladnie po przeciwnej stronie globu co mohendzo-daro to linia laczaca te dwa punkty moze przechodzic przez dowolny punkt na kuli ziemskiej.

Kurde to już jest jakaś wyższa geometria ... Linia prosta łącząca dwa punkty na płaszczyźnie przechodzi przez ściśle określoną ilośc punktów na owej płaszczyźnie jeśli połozenie tych punktów sie nie zmienia. Nie ma możliwości żeby linia prosta przechodzaca przez dwa ściśle okreslone nieruchome punkty przechodziła jednoczeście przez "dowolny" punkt na płaszczyćnie ...
To jakaś "alternatywna" geometria ? Gdzie tego uczą ?

Jesli tym 3cim punktem ustalimy Wielka Piramide w Gizie to linia przejdzie o 15 km on Nazca i Machu-Picchu.

Aha .. Rozumiem że tą linie trzeba jakoś pogiąć żeby dodać ten trzeci punkt ?? Dlaczego wiec akurat tak należy ją zgiąć ? I dlaczego przechodzi tylko w przybliżeniu ( ~15km ) ?? Ile jest jeszcze rzeczy, zabytków, ciekawych miejsc od których przechodzi mniej wiecej tyle samo ?
I jakie ma to znaczenie ? Czemu akurat ta linia jest wyjątkowa a ta którą mozna poprowadzić miedzy Petrą, Stonehege, Mt Rushmore, Wlk Kanionem i górą Fuji nie jest taka "wyjątkowa " ??
O czym w ogóle ma świadczyć fakt że można sobie jakąś tam linie wyznaczyć , pogiąc ją i prowadzi ona wtedy jako tako miedzy paroma ciekawymi zabytkami ?? Nie rozumiem co probujesz udowodnić tym twierdzeniem.

Wiec co chcesz abym Ci udowadnial? Wez wlacz sobie Google Earth i sam sprawdz bo pisac bz zrozumienia tematu kazdy moze tylko wtedy wartosc tego co piszesz jest zerowa.

Taka jest zasada dyskusji : ty prezentujesz teze i dowody na nią a nie każesz "sobie szukać" przeciwnikom ... Już zaczynam rozumieć czemu "alternatywnych" nie widać na specjalistycznych forach - z takim podejściem do dyskusji nie utrzymaliby sie tam nawet przez tydzień ....
  • 0



#465

hasło.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz trochę mniej śmiesznie...

Przeczytałem wszystkie komentarze w tym wątku i choć wypowiedzi sceptyków należą do bardziej wyważonych i konstruktywnych, ale mimo wszystko mnie, jako zwolennika ingerencji istot pozaziemskich w przeszłości na ziemi nie przekonują.

Jak wytłumaczycie materiał z tego filmu? najbardziej interesuje mnie część, o kompleksie świątyń w Karnak, od 28 minuty.



Film nie istnieje.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych