Skocz do zawartości


Szamanka o 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#151

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czas wyjątkowy nie tylko dla naszej planety ,ale dla ogromnej części , jeśli nie dla całego wszechświata.

Masz wgląd w to co dziej się po drugiej stronie wszechświata? Masz pewność?
Czy świadomość tego co dzieje się gdzieś we wszechświecie, czy wiara w tą całą transformację jest ci niezbędna do życia, potrzebna w tym momencie?

Tak zwane niebo ,ale sztuką największą jest w 3 wymiarze w ciele wejść tam świadomością. Sztuką jest mieć wewnętrzne niebo nie zanieczyszczone niczym i wtedy niezależne gdzie będziesz , czy w raju , czy w tzw piekle .

Ale dlaczego mam wrażenie że największym piekłem jest dla was życie w świecie takim jaki jest w tym momencie. Już wiele razy o tym dyskutowaliśmy moim zdaniem zbyt wiele nadziei pokładacie w tym co przyniesie przyszłość i obawiam się że się rozczarujecie, ale to tylko moje zdanie.

Co zmienilismy przez ten czas w historii, szczegolnie tych bolesnych i krwawych wydarzen? Niesmialo podpowiem...nic, a staramy sie wrzucic znow agresywne zachowania, tylko po to by znow zaistnialy w przyszlosci, czyli nic sie nie zmieni! Chyba ze,... cos sie zmieni.

Musisz mieć poczucie „siebie”, poczucie „ja”, świadomość „odrębności” by doświadczyć przykrości, zła itd. Kto nie chce odczuwać przykrych doświadczeń? Kto chce zmienić świat? No właśnie mag „ty”. Ego!

Cały czas przecież nie odczuwasz przykrości, tylko wtedy kiedy myślisz w kategoriach „ja” i „inni”, cierpisz w momencie uświadomienia sobie że jesteś oddzielnym bytem, a z tego względu że większość automatycznie daje się ponieść tej myśli w momencie przykrego doświadczenia to już inna sprawa.
Świat jest dokładnie taki jaki powinien być tu i teraz. Tak ja to widzę. Po raz kolejny, wałkujemy to samo, powtarzam się ale cóż.

Chodzi o to że gdy czekasz na coś przyjemnego to zawsze chwila obecna będzie tym zanieczyszczona, zawsze gdy uzmysłowisz sobie że coś przyjemnego czeka cię w przyszłości, chwila teraźniejsza nie będzie już tak atrakcyjna.
  • 0

#152 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Masz wgląd w to co dziej się po drugiej stronie wszechświata? Masz pewność?
Czy świadomość tego co dzieje się gdzieś we wszechświecie, czy wiara w tą całą transformację jest ci niezbędna do życia, potrzebna w tym momencie?

Na 1 pytanie nie odpowiem.Wiara ani nie jest potrzebna do życia. Inna kwestia otwarcia się na tą transformacje zaakceptowanie jej istnienia by nie tworzyć blokad. Otwarcie się na to co się ma zdażyć . Akceptacja tego bez oporu.

Ale dlaczego mam wrażenie że największym piekłem jest dla was życie w świecie takim jaki jest w tym momencie. Już wiele razy o tym dyskutowaliśmy moim zdaniem zbyt wiele nadziei pokładacie w tym co przyniesie przyszłość i obawiam się że się rozczarujecie, ale to tylko moje zdanie.


Tylko masz takie wrażenie. Nigdzie nie pisałem , że ziemia jest beee. Pisałem , że wnętrze jest odbiciem wnętrza mówił o tym też Jezus.
TO my tworzymy nasz świat. Jak mam wewnętrzny raj to ziemia również będzie rajem . Zabawne jest to , ze gdy wewnątrz siebie ma się raj to ciebie nie obchodzi co tam na zewnątrz jest , czy bogactwo czy dostetek. Fakt kiedyś czekałem na ta zmianę , w przekonaniu , że ten swiat jest pełen bólu , ale usłyszałem bym nie czekał na zmiany , tylko sam tworzył swoją przeszłość tu i teraz. Wczesniej byłem zmęczony samym oczekiwaniem , a teraz każdy dzien jest dla mnie nowy i w nim się dzieją małe cuda. Niemam jeszcze niczym nie zmąconego raju wewnątrz , pracuje nad tym codziennie , a na zewnątrz niech się dzieje co chce.

Pozatym pisałem już o tym o oczekiwaniu ,że ludzie czekają na kosmitów , aniołow , którzy przyjdą z nieba by ich od bólu i cierpienia wybawić , a prawda taka , że to ludzie sami tworzą sobie świat w jakim żyją i tylko oni mogą go zmienić ,albo zmienić sposób jego postrzegania/.

Musisz mieć poczucie „siebie”, poczucie „ja”, świadomość „odrębności” by doświadczyć przykrości, zła itd. Kto nie chce odczuwać przykrych doświadczeń? Kto chce zmienić świat? No właśnie mag „ty”. Ego!



Śmierć ego nie jest jego śmiercią jako , że przestaje istniec bo w tym świecie całkowicie bez niego nie można egzystować. Ego z roli władcy zostaje zrzucone do roli służącego.

„Prawdziwym celem ego jest ochrona ciała fizycznego i posłuszne wykonywanie poleceń duszy”
Christina Thomas

Ego jest nauczycielem , który pokazuje nam co jeszcze mamy do przerobienia w rozwoju. Przestaje istnieć jako takie gdy przestajemy je karmić emocjami - strachem.

Cały czas przecież nie odczuwasz przykrości, tylko wtedy kiedy myślisz w kategoriach „ja” i „inni”, cierpisz w momencie uświadomienia sobie że jesteś oddzielnym bytem, a z tego względu że większość automatycznie daje się ponieść tej myśli w momencie przykrego doświadczenia to już inna sprawa.
Świat jest dokładnie taki jaki powinien być tu i teraz. Tak ja to widzę. Po raz kolejny, wałkujemy to samo, powtarzam się ale cóż.
Chodzi o to że gdy czekasz na coś przyjemnego to zawsze chwila obecna będzie tym zanieczyszczona, zawsze gdy uzmysłowisz sobie że coś przyjemnego czeka cię w przyszłości, chwila teraźniejsza nie będzie już tak atrakcyjna.


Przyznaje ci racje ,ale te zmiany się dzieją cały czas. Nic nie stoi w miejscu. Teraz wchodze na schody , mam cel - szczyt , ale teraz wchodzę.
To temat do bardzo długich rozmyślań.

Pozdrawiam:)
  • 0

#153 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Ladd

Ale dlaczego mam wrażenie że największym piekłem jest dla was życie w świecie takim jaki jest w tym momencie. Już wiele razy o tym dyskutowaliśmy moim zdaniem zbyt wiele nadziei pokładacie w tym co przyniesie przyszłość i obawiam się że się rozczarujecie, ale to tylko moje zdanie.

Masz dobre wrazenie, bo lepiej teraz byc w "piekle" niz pozniej .Swiat taki jaki jest w tym momencie, nie podoba mi sie za cholere, bo jest zly, pusty,ale za chwile moze byc inaczej, jak wszystko we wszechswiecie. Najpierw zima, a potem wiosna. Wszystko zaczyna sie o swicie, ale to przed switem noc jest najczarniejsza i najzimniejsza. Kto doczeka switu, w nadzieji ze nadejdzie, ten doswiadczy w calosci slonecznego dnia,
Czego wszystkim zycze
  • 1

#154 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Świat w którym jesteśmy wygląda tak przez nas , przez nasze myśli czyny . Zarówno piekło i niebo są na tej samej planecie i to co dostrzegamy zalezy od naszej świadomosci. My przyszliśmy tutaj po naukę , ale ciągle przerabiamy to samo wiele tysiecy lat .Jezus już 2 tysiące lat temu dał nam nauki które mogły nas wyniesć nad świat dualny, a my ciągle siedzimy w tym samym.

Dla tych trudnych lekcji bóg dał nam tą cudowną ziemię , by nam te lekcje osłodzić jej pięknem. Jest piękna i cudowna .
  • 0

#155

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przyznaje ci racje ,ale te zmiany się dzieją cały czas. Nic nie stoi w miejscu. Teraz wchodze na schody , mam cel - szczyt , ale teraz wchodzę.

Rozumiem.

Masz dobre wrazenie, bo lepiej teraz byc w "piekle" niz pozniej.

Co przez to rozumiesz, jakie później?

Swiat taki jaki jest w tym momencie, nie podoba mi sie za cholere, bo jest zly, pusty,ale za chwile moze byc inaczej, jak wszystko we wszechswiecie.

A dlaczego jest zły? Dla kogo? Co jest jednoznacznie złe w tym świecie, podaj chociaż jeden przykład. Powtarzam żeby stwierdzić że coś jest złe, niekorzystne potrzebne jest ego.
Świat nie jest zły, świat po prostu jest, a sposób myślenia, postrzegania nadaje mu znaczenia w kategoriach dobry, naturalny, zły.
Uważasz że może być lepszy ok. ale nie dziw się że obecny jest wtedy zły.

Jak sam Dolg napisał.

Ego z roli władcy zostaje zrzucone do roli służącego.


A co do:

Dla tych trudnych lekcji bóg dał nam tą cudowną ziemię , by nam te lekcje osłodzić jej pięknem. Jest piękna i cudowna .

To jest względne, świat może też być największym koszmarem pełnym przykrości i bólu, wszystko zależy od obserwatora.
Jeśli np. Mag czeka z utęsknieniem na ten przyszły, lepszy świat, to z pewnością ten obecny jest koszmarem, „piekłem” ale czy to znaczy że w istocie np. dla mnie też taki jest?

Nie chodzi mi o to że zmiany są czymś złym, chodzi mi o nastawienie, oczekiwania i motywacje które pchają do tych zmian.
  • 0

#156 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Co przez to rozumiesz, jakie później?

Mam na mysli tylko taka zlozonosc jak...czas. Wielkosc fizyczna, ale i wielka zaleznosc psychiczna. Czas....czasami przypisujemy mu wieksza wartosc niz mu sie nalezy.

A dlaczego jest zły? Dla kogo? Co jest jednoznacznie złe w tym świecie, podaj chociaż jeden przykład. Powtarzam żeby stwierdzić że coś jest złe, niekorzystne potrzebne jest ego.
Świat nie jest zły, świat po prostu jest, a sposób myślenia, postrzegania nadaje mu znaczenia w kategoriach dobry, naturalny, zły.

To jest super, do tego tez doszlam. To moje oceny tworza ten swiat jakis....Moje doswiadczenia stwierdzaja, ze jest dobry, lub zly.Ale to tez dotyczy tylko moich ocen i doswiadczen, a to jest jednak ego(jak slusznie zauwazyles). Nie wiem jak sie go pozbyc, mysle tez, z jest to nie mozliwe. Co pozozstaje? Kontrola?

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 29.04.2011 - 16:45

  • 0

#157

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest super, do tego tez doszlam. To moje oceny tworza ten swiat jakis....Moje doswiadczenia stwierdzaja, ze jest dobry, lub zly.Ale to tez dotyczy tylko moich ocen i doswiadczen, a to jest jednak ego(jak slusznie zauwazyles). Nie wiem jak sie go pozbyc, mysle tez, z jest to nie mozliwe. Co pozozstaje? Kontrola?


Ladd i mag, doszliście w dyskusji do interesujących wniosków. Pozwolicie, że wtrącę się tutaj zostawiając agresywne tematy odpowiednim osobnikom..
________________________________________

W mechanice kwantowej istnieje abstrakcyjny ekspryment noszący nazwę "Kot Schrodingera". W skrócie - w pudełku podłączonym do aparatury z trującym gazem zamknięto na okres jednej godziny - kota (wszystko działo się "myślowo"). Aparatura samoczynnie wpuszczała do pudełka trujący gaz z prawdopodobieństwem równym 50%. Tzn. że w ciągu tej jednej godziny aparatura albo wpuściła gaz i zabiła kota, albo tego nie zrobiła i kot żył. Szanse 50 na 50. Badacz otwiera wieko pudełka i sprawdza - żyje czy nie.
Sęk w tym, że z fizycznego punktu widzenia, w momencie tuż przed otworzeniem pudełka, kot był zarówno martwy jak i żywy. Jednocześnie. Jest to nielogiczne, ale tylko pozornie. Bowiem nie posiadając punktu odniesienia (w tym wypadku badacza) kot jest jednocześnie w dwóch stanach: żywo-martwy. Dopiero uchylenie wieka i obserwacja badacza sprawia, że stan kota ogranicza się do jednego: jednocznacznie żywy bądź jednoznacznie martwy.

Podobnie wygląda postrzeganie dobra i zła. Wszechświat materialny (kierujący się w swej istocie dualnością) nie miałby sensu istnienia bez posiadania 'obserwatora', punktu odniesienia. A więc bez punktów odniesienia Wszechświat byłby jednocześnie dobry i zły. Dopiero obserwator mówi: "to jest dobre, to złe", nadając sens istnieniu Wszechświata.

Takimi obserwatorami jesteśmy my - każdy człowiek. Kazdy z nas w sposób subiektywny określa, które zjawiska jawią mu się jako złe, a które jako dobre. Dla każdego będzie to co innego - tak jak napisał Ladd dla jednego osobnika może być dobre to co dla drugiego jest złe. I na odwrót.
Chodzi o to, że Wszechświat (wszystko co z nim związane) musi mieć co najmniej 2 stany (istnienie - niebyt, dobro - zło, itp.), aby 'obserwacja' była możliwa.

Nie wiem jak sie go pozbyc, mysle tez, z jest to nie mozliwe. Co pozozstaje? Kontrola?


Mag, dlaczego pozbyć? Właśnie o to chodzi - ego, świadomość nadaje sens materii. To Ty orzekasz co jest w niej dobre a co złe, i dzięki temu jesteś obserwatorem. W świecie materialnym człowiek musi obserwować, zbierać doświadczenia, uczucia. Dlatego potrzebne jest zarówno zło jak i dobro. Co za doświadczenia wynieślibyśmy, mag, gdyby istniało tylko dobro? Czego byśmy się nauczyli?
Co masz na myśli pisząc "pozostaje kontrola"?

Użytkownik Amontillado edytował ten post 29.04.2011 - 18:47

  • 2



#158 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Mag chodziło o kontrole swojego ego.

Założyłem niedawno temat : transformacja , ilona litewczuk . Ten film własnie mówi o tym temacie.

http://www.paranorma...015#entry434015

Użytkownik Dolg edytował ten post 29.04.2011 - 20:59

  • 0

#159 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Obejrzyjcie to :)





Namaste
  • 3

#160

Pelcix.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie większość przepowiedni ostatnio ukazanych ma na celu zwiększenie popularności czy sławy, bo jedna przepowiednia - tym większe brednie
Pozdrawiam
  • 0

#161 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Może najpierw obejżyj całe , a potem komentuj. Wstawiłem 21 minut temu , a ty napisałes posta 9 minut temu. Filmik trwa około 25. Obejżyj całe sercem i wtedy komentuj. O to cię proszę .

Pozdrawiam:)

Użytkownik Dolg edytował ten post 04.05.2011 - 19:27

  • 0

#162

Pelcix.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie pisałem o Twoim , ale na pewno większość "sekt"(tak ich nazwe) nastawione są na kase
  • 0

#163 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie pisałem o Twoim , ale na pewno większość "sekt"(tak ich nazwe) nastawione są na kase

Po 1 to każdy ma jakąś pracę. Niewiem dlaczego uważasz , że jeśli ktoś bierze pieniądze za pomoc ludziom to jest w tym coś złego. Jeżeli ktoś poświęca życie na pomoc ludziom to kto powiedział , że ma być biedakiem . Sam poświęca czas na pomoc . TO jest takie głupie myslenie. Pozatym człowiek bardziej szanuje to na co zapracował. To nie sa żadne sekty , chociaż pewnie i takie istnieją. Nikt nie zmusza nikogo do płacenia , wszystko jest dostępne w internecie za darmo.

Obejżałes filmik? Bo twoja odpowiedź nijak się nie ma do tematu.



http://www.youtube.com/watch?v=AQtQJtM8eNo


ps. znacznie wygodniej medytuje się w rolls roysie niż w starej rozklekotanej furze ;D


Pozdrawiam:)

Użytkownik Dolg edytował ten post 05.05.2011 - 15:23

  • 0

#164

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To bardzo naiwne podejście do rzeczy. Nie będę uzasadniał
  • 1

#165

Pelcix.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up dokładnie
Dolg, zbyt serio podchodzisz do filmików, które przesyłasz.
Mówisz: "nijak do tematu", a jak Twoje zasypywanie filmami różnymi od Wątku głównego tematu , czyli "szamance" i jej przepowiedniach mają się do tematu.
Uważam , że przepowiedni wszelakich szamanów, wróżbitów odnośnie 2012 nie zabraknie i radzę Ci się zastanowić czy każdy taki "jasnowidz" mówi prawdę ..
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych