Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bojkotujmy TVN


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
96 odpowiedzi w tym temacie

#76 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak czytam takie komentarze to nie mogę wyjść z podziwu.
Wszyscy się zamartwiają tą sytuacją tylko nie samo PiS, czy chociażby ja.
Dosłownie turlam się ze śmiechu kiedy widzę tą fałszywą troskę o słupki poparcia dla PiS, które oscyluje między 25 a 35%.
Szczególnie w wykonaniu PSL-u (około 5%) oraz SLD (około 12%)
Dlaczego się martwicie zamiast się cieszyć?

#77

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I w ten sposób mamy do d............ armię gdzie na silę robi się zawodowa armie bez środków na to.


Faktycznie, nasza armia byłaby o niebo lepsza, gdyby w większości tworzyli ją przymusowo "wyszkoleni" ludzie niepotrafiący nawet wystrzelić w kierunku człowieka.



#78 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak czytam takie komentarze to nie mogę wyjść z podziwu.
Wszyscy się zamartwiają tą sytuacją tylko nie samo PiS, czy chociażby ja.
Dosłownie turlam się ze śmiechu kiedy widzę tą fałszywą troskę o słupki poparcia dla PiS, które oscyluje między 25 a 35%.
Szczególnie w wykonaniu PSL-u (około 5%) oraz SLD (około 12%)
Dlaczego się martwicie zamiast się cieszyć?

Bo w gruncie rzeczy (czego nie rozumie sam pis, i Wy, jego fani) silna opozycja JEST POTRZEBNA do normalnego rządzenia. Bez opozycji dochodzi do patologii, dlatego niepojętnym dla mnie jest, dlaczego ktoś kto miał takie perspektywy zj*(@ł sprawę zmieniając o 180 stopni retorykę po przegranych wyborach. Coś takiego jest po prostu ciężkie do ogarnięcia i jednoznacznie wskazuje, że ktoś tu stracił panowanie nad sytuacją i własną głową - jak można było sobie tak spieprzyć poparcie które (fałszem, bo fałszem) ugrała mu "liberalna" cześć PiS?

#79 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli stać samorząd - to czemu nie? Bo chyba nie było tak, że odmawiali wypłaty pracownikom urzędu miejskiego, by strzelić orlika? Masz coś na potwierdzenie tych rewelacji (że się zadłużali), czy to tylko takie gdybanie?


Ja widziałem i trzymałem w ręce podsumowane zadłużenie urzędu. Nie mogę i nie chcę zdradzić jakie to kwoty ale gdybym to wrzucił do banku to z samego procentu w banku miałbym miesięczną pensję jak poseł w sejmie.

#80 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

No, ale czy to faktycznie efekt tworzenia "orlików na siłę", czy może jakichś nagłych przypadków, bądź niegospodarności urzędu?

#81 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano


I w ten sposób mamy do d............ armię gdzie na silę robi się zawodowa armie bez środków na to.


Faktycznie, nasza armia byłaby o niebo lepsza, gdyby w większości tworzyli ją przymusowo "wyszkoleni" ludzie niepotrafiący nawet wystrzelić w kierunku człowieka.


Ja byłem dwa lata w wojsku i wierz mi, że byliśmy bardzo dobrze wyszkolonym wojskiem gdzie trafienie w człowiek to pestka w porównaniu do trafiania w tarczę gdzie miałem całkiem dobre wyniki.
Wypowiadasz się na ten temat nie mając zielonego pojęcia o realiach istniejących w wojsku.

#82 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

osiris, zrozum, że wojsko z przymusu, to nie jest dobre wojsko. To, że Tobie się podobało, nie znaczy, że innym też. Nie mówiąc już o ofiarach fali, która sama w sobie była czymś nieludzkim, co nie powinno mieć miejsca.

Dla przykładu, z powodu zabaw starszych stopniem z "kotami", z "niedokońcadobrowolnego" wojska w Rosji, rocznie nie wraca około 18 000 ludzi!

Mów co chcesz - masz swoje doświadczenia, widocznie trafiłeś do odpowiedniej jednostki, w odpowiednim czasie. Ja natomiast jestem całkowicie za tym co jest obecnie - kto chce, niech tam idzie. Kto nie chce, niech nie idzie.

#83 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Razor nie przekręcaj kota ogonem.
Nie pisałem że wojsko poborowe jest świetne tylko protestowałem żeby nie pisać głupot iż niedouczone i źle przeszkolone co by we wroga nie potrafiło trafić..
Wcale mi tam dobrze nie było, tylko co ma to wspólnego ze szkoleniem w wojsku.
PO oraz ich wielbiciele potrafią zagmatwać najprostszy temat byle by odwrócić uwagę od meritum sprawy.
Pierwszy z brzegu przykład.
Rodziny zniecierpliwione nieudacznym śledztwem chcą w tej sprawie wyjaśnień rządu a ten sobie jaja robi z rodzin ustami Premiera który stwierdza że chyba chodzi o jakieś nowe roszczenia rodzin a przeciez rząd już tyle dał.
"Co za nienasycone te rodziny" myśli sobie człowiek kiedy słucha rządu i o to znów chodzi w tej manipulacji.

Użytkownik osiris edytował ten post 07.11.2010 - 18:48


#84 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

No, ale czy to faktycznie efekt tworzenia "orlików na siłę", czy może jakichś nagłych przypadków, bądź niegospodarności urzędu?


To z pewnością nie efekt orlików bo ich koszt nie jest najwyższy ale potwierdzam tylko, że samorządy są zadłużone bez wyjątku. To nie jest problem ponieważ samorządy w przeciwieństwie do szczebli państwowych są bardzo wydajne więc sobie poradzą. Gorzej będzie kiedy rząd jeszcze mocniej zadłuży państwo i samorządy nie będą mogły zaciągać kredytów. Bo teraz jest tak, że samorządy biorą kredyty i rozpoczynają projekty przy współpracy z UE. Zazwyczaj wygląda to tak, że Unia wymaga jakiejś części wkładu własnego np. 30%, a resztę ona dopłaca. Samorządy zazwyczaj swoją część pokrywają z kredytów. Kiedy rząd przerzuca więcej obowiązków na samorządy to automatycznie rypie im wieloletni plan. Kiedy rozmawiałem z urzędnikiem po zdobyciu Euro 2012 to on od razu powiedział, że to dla nas nic dobrego bo więcej kasy wyciągną z urzędów, a w zamian dostaniemy stadiony gdzieś tam w dużych miastach. Co do orlików to w mojej wsi istniał stadion od dziesiątków lat więc nawet nie odczuliśmy wielkiej akcji budowy.

#85

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Albo dalej bojkotujecie TVN albo temat zamykam. Dyskusje o wojsku oraz o stopach procentowych proszę prowadzić w innym temacie. Jeszcze jedno odstępstwo od tematu i będą wlepki z TV Polsat na czerwono.



#86

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie pisałem że wojsko poborowe jest świetne tylko protestowałem żeby nie pisać głupot iż niedouczone i źle przeszkolone co by we wroga nie potrafiło trafić..


I tu się nie zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o niczyje umiejętności strzeleckie, a o czysto psychiczne opory. Ilu z tych świetnie strzelających rekrutów mogłoby zabić? Poborowy może być każdym - kosmopolitą, któremu nie widzi się umierać za jakikolwiek kraj, pacyfistą, który brzydzi się przemocą i zwyczajnie nie będzie mógł oddać tego strzału, słaby psychicznie, który nie wytrzyma kilku pierwszych minut wymiany ognia czy wreszcie przeciwieństwo ich wszystkich. I to na tego ostatniego stawia wojsko zawodowe. Człowiek na wojnie nie strzela do puszek, a do innych ludzi, co nie każdy po prostu wytrzyma.

@up nie przeczytałem ostrzeżenia niestety, a szkoda mi kasować posta, oddaję się w ręce władzy.

Zielona "władza" dopuszcza ostatecznie Twój post.....ostatni raz. Na marginesie dodam że Wasza paplanina o wojsku jest dość ciekawa, jeśli chcecie to Wam wydzielę odrębny temat do tej dyskusji.

Użytkownik tatik edytował ten post 07.11.2010 - 21:34




#87 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślałem że w HydeParku można wszystko ale okazuje się że i tu cenzura działa niepodzielnie.
To może utwórzcie prawdziwy Hydepark a nie taki na niby jak ta Polska demokracja na niby.
A wracając do meritum wystarczy nie oglądać tej stacji a nie durnowato wzywać do bojkotu bo to śmiech.
To reklamodawcy ukarzą stację jeżeli większość przestanie oglądać ten jednostronny bełkot i przestawi np. na MTV lub Discovery.

Użytkownik osiris edytował ten post 08.11.2010 - 08:03


#88

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

TVN jest prywatną telewizją tak ? więc może sobie lizać tyłek komu tylko chce, o ile ma na to ochotę : ] nikt nikogo nie zmusza by to oglądać, więc nie wiem po co w ogóle ten temat :P

#89

lha.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Śmieszna ta cała dyskusja.

Bojkotować TVN? To może tez i Polsat i Wyborczą? Toż to ta sama drużyna. Co zostanie? TVP? Przecież "PO właśnie przejęło TVP"! Sorry, ale nie mam zamiaru słuchać księżulka z Torunia. Nie będę czytał szmatławców pokroju Fakt, Niezależna, Gazeta Polska. O ile niektórzy dziennikarze TVN okropnie mnie wkurzają, stacja ta jest najbardziej obiektywna.

Co do wojny Po vs PiS:
Jeżeli mam wybierać między dwoma partiami, które nie są idealne, na pewno nie wybiorę tych, którzy widzą tylko spiski i tajnych agentów. Nie wybiorę tych, którzy na własne potrzeby preparują akcje służb. Nie wybiorę tych, którzy weszli w koalicję z Lepperem i Giertychem. Nie wybiorę niepoważnego człowieka, który sam przyznał, że nie wiedział co mówi bo był na proszkach. Nie wybiorę człowieka, który nie zaakceptował żadnego wybranego demokratycznie polskiego prezydenta poza własnym bratem.

Wszyscy się zamartwiają tą sytuacją tylko nie samo PiS, czy chociażby ja.
Dosłownie turlam się ze śmiechu kiedy widzę tą fałszywą troskę o słupki poparcia dla PiS, które oscyluje między 25 a 35%.

Ależ ja się nie martwię. Życzę tej partii jak najgorzej. Staram się tylko zrozumieć jak można tuż przed wyborami wyrzucić z partii osoby, które najbardziej przyczyniły się do doskonałego wyniku Jarka. Osoby sympatyczne, które ocieplają wizerunek partii skażonej Macierewiczem. Do tego osoby bliskie Lechowi Kaczyńskiemu. Kto zostaje? Prostak - Brudziński, kaznodzieja - Błaszczak. To nie media są winne złemu nastawieniu społeczeństwa do PiS. Kaczyński sam sobie nagrabił.

Teraz naprostujmy parę spraw:
1) Stan Polskiej armii. Niedorzecznością jest zwalanie całkowitej odpowiedzialności na PO. Mieli w 3 lata naprawić to, czego wcześniej przez 15 nie można było zrobić? A kto anulował przetarg na samoloty dla VIPów? Szczygło. Kto zrezygnował z szkolenia na symulatorach? Szczygło.

2) Orliki. To nie samorządy finansowały w całości ich budowę. Wystarczyło znaleźć 1/3 potrzebnych pieniędzy. Resztę dostawali z budżetu państwa.

#90 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ależ ja się nie martwię. Życzę tej partii jak najgorzej.

Lubię szczerość i odpowiem że tego samego życzę PO.

Staram się tylko zrozumieć..........

No więc po co ta analiza skoro życzysz najgorszego?
Świetnie się dzieje - wg Ciebie - i tak to trzeba zostawić.
Skoro jednak TY oraz PO ciągle się tym - jednak - zajmują zamiast zacierać ręce, to znaczy że jednak coś Was niepokoi.

Niedorzecznością jest zwalanie całkowitej odpowiedzialności na PO.

Niedorzecznością jest powyższe twierdzenie.
Kto i gdzie to napisał co twierdzisz?
Pisałem o zbyt wczesnym wycofaniu poboru ponieważ budżet nie ma na to stosownych środków i była ta zagrywka pod publiczkę nie licząc się z finansowymi realiami.
Między innymi dzięki temu będziemy płacili wyższe podatki.
To jest ten pseudo sukces PO.

Orliki także dobijają nas finansowo, bo były i są ważniejsze sprawy dla państwa niż orliki.
Ale ko się tym przejmuje?
Byle by kopać piłeczkę jak Premier.

Użytkownik osiris edytował ten post 08.11.2010 - 13:40



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych