Skocz do zawartości


Zdjęcie

Statek Obcych na Księżycu - zdjęcia NASA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#121

vriFF.
  • Postów: 56
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To cos na ksiezycu to nic innego jak zwykla skala. Jesli to bylby jakis statek obcych to na pewno nie miałby takiego samego koloru co skały i powierzchnia na księżycu. A te takie ryski na tym czyms zrobily pewnie jakies inne meteoryty i w ogole... Zreszta to jest taki wielkie ze jakies satelity itp by to wykryły jakby widzieli jak to ląduje


A nie pomyślałeś, że obiekt może być tak stary, że został przykryty księżycowym pyłem ? ;)
  • 0

#122

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


To cos na ksiezycu to nic innego jak zwykla skala. Jesli to bylby jakis statek obcych to na pewno nie miałby takiego samego koloru co skały i powierzchnia na księżycu. A te takie ryski na tym czyms zrobily pewnie jakies inne meteoryty i w ogole... Zreszta to jest taki wielkie ze jakies satelity itp by to wykryły jakby widzieli jak to ląduje


A nie pomyślałeś, że obiekt może być tak stary, że został przykryty księżycowym pyłem ? ;)


Księżycowy pył (regolit), pokrywa cienką warstwą jego powierzchnię (grubość pokładu sięga od kilku do kilkudziesięciu cm). Na filmie dokumentalnym z lądowania LM "Eagle" Apollo-11, pył zaczął być zwiewany na wysokości ponad - 20m. W kolejnej wyprawie Apollo-12 to samo zjawisko zarejestrowano już na wysokości powyżej - 40m!
  • 1



#123

prometeuszmaks.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mówiąc już teraz serio nie za bardzo wierzę w ten statek, jednak pewne spostrzeżenia opisane w postach powyżej innych forumowiczów takie jak to, że statek musiał by być innego koloru niż jego własne otoczenie itp. Wymagają korekty co już jeden z moich poprzedników zauważył. A więc oczywistym jest że każdy stary przedmiot leżący długo na powierzchni, zwłaszcza na otwartej przestrzeni, czy leżący pod ziemią, nabierze kolorów dokładnie takich samych jak jego otoczenie. I tu właśnie chciałbym zauważyć że ten statek wygląda zbyt nowo ! Jak na półtora miliarda lat. Po pierwsze uważam ze gdyby przeleżał tam taki szmat czasu byłby wydmą, pagórkiem, górą, wzniesieniem, a nie wyraźnym kadłubem i to jeszcze z jaką jubilerską i artystyczną grawerką na poszyciu. Istnieje jednak wyjaśnienie tego fenomenu, które również należy wziąść pod uwagę. Mianowicie wiadomo od dość dawna że technologie zwiadu lotniczego i satelitarnego są wyposażone w urządzenia, skanery i penetratory, które są w stanie zajrzeć z orbity nawet do set metrów w głąb badanego gruntu. A więc automatycznie nasuwa się myśl że ten statek został w taki właśnie sposób odkryty a następnie odkopany i przygotowany do eksploracji. Widocznie sprawa ujrzała światło dzienne zbyt wcześnie i jego ponowne ukrycie pod księżycowym gruntem mijało się z celem. Na koniec powiem tyle że wolał bym już nawet tak olbrzymi statek niż Księżyc jako statek. Nie wiem jak was, ale taki ogrom już mnie trochę przytłacza. :/


http://gadzetomania....-najwiekszy/top

Użytkownik prometeuszmaks edytował ten post 29.09.2012 - 15:10

  • 1

#124

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Mariush ja mam do Ciebie proste pytanie: Skoro tak bardzo nienawidzisz nieznanego i drwisz z każdej koncepcji, która niezgodna jest z wiedzą naukową, to co tak właściwie robisz na stronie paranormalne.pl, która samą nazwą dopuszcza istnienie pewnych faktów i zjawisk trudnych do wyjaśnienia?

Trzymasz się niezwykle mocno faktów i specjalistów. Ja z kolei uważam, że opieranie się tylko i wyłącznie na dokonaniach współczesnej myśli naukowej jest mocno naiwne. Co rusz dokonują się odkrycia form, których egzystencję wykluczano z całą stanowczością w przeszłości. Skoro ludzkość w stosunkowo krótkim czasie wypracowała sobie technologiczną możliwość penetracji przestrzeni kosmicznej, to dlaczego inna cywilizacja nie mogłaby budować sztucznych obiektów i umieszczać ich w kosmosie na większą skalę? Jeśli przyjmiemy, że nie jesteśmy sami we wszechświecie to jednocześnie trzeba zaakceptować możliwość nierównomiernego rozwoju tych niezliczonych, inteligentych form życia które mogą w nim istnieć. Myślenie stricte naukowe to błąd, ponieważ to co teraz jest oczywiste za kilkadziesiąt lub kilkaset lat może być warte dokładnie tyle samo, co twierdzenie o płaskości Ziemi w czasach Kopernika.

Nie powinno się zamykać umysłu w ściśle określonych formach lecz otwierać go także na to, co do tych form nie pasuje. Pozdrawiam

Użytkownik Tempter edytował ten post 29.09.2012 - 15:41

  • 7



#125

prometeuszmaks.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

No cóż Mariush wszyscy ludzie na Ziemi są inni i tylu ilu ich jest, tyle też jest wizji i koncepcji. Otwartość umysłu to podstawa jakiegokolwiek rozwoju. Twój stosunek zbyt ignorujacy zaistniałe i zaobserwowane fakty i twój sposób myślenia nie jest w stanie pchnąć ani ciebie ani nikogo innego bardziej do przodu. Przypominasz w swej osobowości trochę ten wyjątkowy i realnie istniejący księżyc z linku poniżej. Pamiętaj zawsze że są rzeczy na niebie i Ziemi o których się filozofom nawet nie śniło.

http://forum.gazeta....yc_Saturna.html

Użytkownik prometeuszmaks edytował ten post 29.09.2012 - 15:51

  • 1

#126

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jak nic to matka Thorgala Aegirssona
  • -3

#127

prometeuszmaks.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Nie znam tej pani niestety. Nie mam pojęcia o kim mowa ? Może wyjaśnisz. Natomiast co do mojej poprzedniej wypowiedzi. Zwróć , lub zwróćcie uwagę jaki rodzynek wpadł nam po drodze w kosmos. Odnosi się wręcz wrażenie jakby został nam podarowany dosłownie na przysłowiowej tacy. Myślałem że ktoś to zauważy. "No cóż myślenie chyba nie jest ostatnio modne."
Ten księżyc właściwie załatwia wszystkie problemy. Po pierwsze nie trzeba nic budować tylko zmodyfikować choćby przy użyciu narzędzi bardzo podobnych do tych jakimi rozbija się kamienie nerkowe, żółciowe, tylko w makroskali. Pozwoli to na idealną perfekcyjną rzeźbę. Idealne wycięcie lądowisk i stanowisk cumowniczych dla statków dokujących, oraz stworzenie idealnej pod względem funkcjonalności, architektóry wewnętrznej choćby takiej jak centrum dowodzenia, kwatery załogi, centra odpoczynku, magazyny, labolatoria, pracownie i wiele innych niezbędnych w takim obiekcie. Krótko mówiąc perfekcyjna, gigantyczna stacja kosmiczna od razu z dyskiem dzięki któremu dzięki sile odśrodkowej można uzyskać grawitację zbliżoną do Ziemskiej. Przyjrzyjcie się temu obiektowi jeszcze raz. To jest wręcz ideał, który tylko czeka aby go wykorzystać dla potrzeb populacji ludzkiej. Link poniżej.

http://forum.gazeta....yc_Saturna.html

Użytkownik prometeuszmaks edytował ten post 29.09.2012 - 20:05

  • 3

#128

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mariush ja mam do Ciebie proste pytanie: Skoro tak bardzo nienawidzisz nieznanego i drwisz z każdej koncepcji, która niezgodna jest z wiedzą naukową, to co tak właściwie robisz na stronie paranormalne.pl, która samą nazwą dopuszcza istnienie pewnych faktów i zjawisk trudnych do wyjaśnienia?

Hola, hola...!
Gdzie ja napisałem, że nienawidzę nieznanego? Proszę nie wyczytuj z moich wypowiedzi czegoś, czego w nich nie ma.

Zgłębianie rzeczy nowych i nieznanych jest fascynujące. Zresztą, bez tego jakikolwiek rozwój nauki byłby niemożliwy. Problem polego jednak w tym, że niektórzy w tym zgłębianiu za bardzo się rozpędzają. A najbardziej pospolitym "grzechem" jest tu chyba konstruowanie koncepcji okazujących się tylko górą spekulatywnych tez, opartych na równie spekulatywnych, często w żaden istotny sposób nieuwiarygodnionych założeniach. Oczywiście, twórcy owych konceptów specjalnie się tym nie przejmują - w końcu najistotniejsze w tym jest, aby wszystko tworzyło jakąś w miarę spójną i co najważniejsze, atrakcyjną dla odbiorcy całość. Sęk jednak w tym, że taki twór z nauką już praktycznie niczego wspólnego nie ma. Bliżej temu do zwyczajnej twórczości beletrystycznej... I tym właśnie co najwyżej są "dzieła" Sitchina i jemu podobnych. Najzwyklejszym science-fiction i to raczej niezbyt wysokich lotów.

Trzymasz się niezwykle mocno faktów i specjalistów. Ja z kolei uważam, że opieranie się tylko i wyłącznie na dokonaniach współczesnej myśli naukowej jest mocno naiwne. Co rusz dokonują się odkrycia form, których egzystencję wykluczano z całą stanowczością w przeszłości.

Trzymam się faktów, bo jakby nie było, na nich opiera się nauka. One stanowią podstawę jakichkolwiek wybiegających do przodu rozważań. To właśnie temu racjonalnemu penetrowaniu granic aktualnej wiedzy, nie beztroskiemu fantazjowaniu, zawdzięczamy absolutną większość wspomnianych przez Ciebie odkryć.

Skoro ludzkość w stosunkowo krótkim czasie wypracowała sobie technologiczną możliwość penetracji przestrzeni kosmicznej, to dlaczego inna cywilizacja nie mogłaby budować sztucznych obiektów i umieszczać ich w kosmosie na większą skalę? Jeśli przyjmiemy, że nie jesteśmy sami we wszechświecie to jednocześnie trzeba zaakceptować możliwość nierównomiernego rozwoju tych niezliczonych, inteligentych form życia które mogą w nim istnieć.

A czy ja gdzieś twierdziłem, że jakaś "inna cywilizacja nie mogłaby budować sztucznych obiektów i umieszczać ich w kosmosie na większą skalę"? Mogłaby. Ale to nie znaczy jeszcze, że to robiła.

Nie powinno się zamykać umysłu w ściśle określonych formach lecz otwierać go także na to, co do tych form nie pasuje.

Zgadzam się w całej rozciągłości.
Trzeba jednak pamiętać, że przesadne otwieranie umysłu może spowodować wypadnięcie mózgu.

Pozdrawiam.
  • 2



#129

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mariush ja mam do Ciebie proste pytanie: Skoro tak bardzo nienawidzisz nieznanego i drwisz z każdej koncepcji, która niezgodna jest z wiedzą naukową, to co tak właściwie robisz na stronie paranormalne.pl, która samą nazwą dopuszcza istnienie pewnych faktów i zjawisk trudnych do wyjaśnienia?


To proste - zapewne jest człowiekiem myślącym, który nie daje sobie wciskać każdego kitu. Jeżeli na dane "niewyjaśnione" zjawisko istnieje proste wyjaśnienie, lub okazuje się że dany twór może być naturalny, to jaka jest w ogóle podstawa do sztucznego tworzenia "niewyjaśnionego"?
Dlaczego każda próba racjonalnego podejścia jest atakowana? Czy nie dlatego, że niektórzy muszą mieć coś "niewyjaśnionego", bo inaczej ich świat byłby nudny?

Trzymasz się niezwykle mocno faktów i specjalistów.


To źle? Żeby coś wyjaśnić, trzeba się trzymać faktów. Jest to dla niektórych niewygodne, szczególnie zaś dla tych, którzy owe fakty preparują.
Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu jak to "paranormalni" kupują każdy bullshit z Youtube, stworzony przez anonima, często tylko z napisami i bez lektora, a jak się w 3 minuty to badziewie podważy, to się zachowują, jakby im ojca gazetą zabili.


Ja z kolei uważam, że opieranie się tylko i wyłącznie na dokonaniach współczesnej myśli naukowej jest mocno naiwne. Co rusz dokonują się odkrycia form, których egzystencję wykluczano z całą stanowczością w przeszłości.


A cóż to za tajemnicze "formy"? Postęp nauki z definicji oznacza, że niektóre teorie są zastępowane innymi, cóż w tym dziwnego?


Skoro ludzkość w stosunkowo krótkim czasie wypracowała sobie technologiczną możliwość penetracji przestrzeni kosmicznej, to dlaczego inna cywilizacja nie mogłaby budować sztucznych obiektów i umieszczać ich w kosmosie na większą skalę?


W sumie nie ma powodu by tak nie było, tylko trzeba jeszcze udowodnić, że tak było.


Jeśli przyjmiemy, że nie jesteśmy sami we wszechświecie to jednocześnie trzeba zaakceptować możliwość nierównomiernego rozwoju tych niezliczonych, inteligentych form życia które mogą w nim istnieć. Myślenie stricte naukowe to błąd,


To masz problem, bo nauka jednoznacznie dopuszcza dokładnie to, co napisałeś. Myślenie stricte naukowe to poszukiwanie odpowiedzi na trudne pytania w oparciu o naukowe dowody, a to co próbujecie przepchnąć, to czyste gdybanie. Ale bronicie tego, jakby od tego zależało wasze życie. Ja mogę sobie twierdzić, że ten twór na Księżycu to olbrzymi skamieniały robal, któr w czasach prehistorycznych został wyrzucony poza ziemską atmosferę w wyniku wojny nuklearnej. I mam dokładnie takie same dowody na poparcie swojej tezy, jak ci, którzy twierdzą że to jakiś kosmiczny pojazd. Czyli żadne.


Nie powinno się zamykać umysłu w ściśle określonych formach lecz otwierać go także na to, co do tych form nie pasuje. Pozdrawiam


To dlaczego zamykasz go na wyjaśnienia naukowe? Przecież myślisz w ściśle określonej formie - wyjaśnienie naukowe nie pasuje - odrzucasz i się oburzasz.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 29.09.2012 - 20:06

  • 3

#130

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zwyczajnie wszelkie teorie spiskowe są idealnym podparciem dla dywagowania na każdy, nawet najbardziej absurdalny temat.
  • 1

#131

prometeuszmaks.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Co do teorii spiskowych to tutaj sobie poczytaj "Erebeuzet" To są dopiero "sensacje" Jednak trzeba brać poprawkę na to że w każdej legendzie, czy przesłaniu lub bajce, zawsze może być część prawdy. Wszystko wymaga wnikliwej analizy i wiedzy aby jak najwięcej z tego zrozumieć. Jedno jest też pewne, chcesz wiedzieć jak jest naprawdę kup lub zbuduj sobie teleskop i zacznij patrzeć. Wówczas będziesz miał pewność jak jest faktycznie i co się tam faktycznie w górze dzieje. Bo jeśli sam nie sprawdzisz nigdy nie będziesz wiedział na jakim świecie żyjesz, a przecież o to chodzi abyś wiedział jak najmniej a najlepiej w ogóle się tym nie interesował. Obejrzyj sobie film "Contact" On świetnie pokazuje co by się faktycznie zaczęło dziać na Ziemi gdyby poszła informacja w świat że coś tam oprócz nas jest i gdzie obecna tęmpota ludzka staje w konfrontacji z prawdziwą inteligencją istoty prawdziwie wrażliwej i nie spatrzonej ogólnopanetarną ciemnotą i zwyrodnialstwem.



Na obecnym etapie rozwoju ludzi do tego tępionych umysłowo gdzie się tylko da w żadnym wypadku ta cywilizacja nie jest przygotowana na takie szokujące informacje ani zwyczajnie zupełnie nie przystosowana, czy to technicznie, czy poziomem wiedzy, świadomości o otaczającym ją środowisku. Krótko mówiąc albo się zaczniesz sam rozwijać albo do końca życia będziesz tylko posłusznym ciągle leżącym u stóp tych co wiedzą i sterują tobą tak jak im to w danej sytuacji pasuje. A na końcu zginiesz w katasrofie naturalnej o której przecież nikt ci nie powie. Czy to jasne ?
W jednym z wcześniejszych postów jeden z forumowiczów przedstawił bardzo ciekawy pomysł, że można zrobić zbiórkę środków na budowę choćby statku kosmicznego z prawdziwego zdażenia. (Technologia jego budowy jest dość powszechnie znana w środowiskach technicznych związanych z tematem) Więc zanim byś w ogóle ruszył z czym kolwiek natychmiast został byś okrzyknięty jako oszust a nastepnie wtrącony do wiezienia, gdzie pewnie po cichu by cię wysłąno w zupełnie odmienne zaświaty. Więc ku przetrodze dla tych którzy chcieli by dokonać tego w sposób jak najbardziej uczciwy należy powiedzieć że natychmiast byli by nieuczciwi a wszelki ślad po nich i pamięć została by wymazana ze świadomości społecznej. A ktokolwiek by się tym potem interesował byłby bardzo skutecznie do tego zniechęcony. Taki jest właśnie świat i środowisko w którym egzystujesz. Teraz chyba jest już to jasne !
Dlatego jeśli ktoś chciałby tego dokonać na własne ryzyko musiał by przez wiele lat żyć i działać w całkowitej konspiracji i nie w chwale opuszczać Ziemię, ale po cichu aby przypadkiem nie zestrzelono go już na samym początku. A przecież nie wiadomo jakie pułapki dla tych najzdolniejszych przygotowano w samej przestrzeni wokółziemskiej. To chyba wystarczy na dobry początek wielkiej przygody i podróży życia, która mogła by się okazać końcem tego życia. Bo na razie jako ciemni, głupi, skłuceni i zwyrodniali pasujecie jako pożyteczni idioci. Bo takich właśnie chcą was widziec "bogowie" tego świata. Podsycana polityka tworząca systemy zwiększające rozwój zachowań patologicznych tylko potęguje kompletne zagubienie się społeczeństwa zwłaszcza młodego pokolenia. Podsumowując na razie zaatakowano was bombą patologiczną, dzięki której nie tylko łatwo wszystko jest kontrolowane a metody działania uzasadnione, ale przede wszystkim dzięki której już prawie nikt nie jest w stanie cokolwiek rozwinąć ponieważ środowisko wokół niego jest do tego stopnia zwyrodniałe i wypatrzone że trudno już mówić o ludzkich zachowaniach.
Jeśli ktoś oglądał film pt. "Jestem legendą" to tak właśnie czują się normalni ludzie w świecie nie ludzi.
http://gwiazdy.com.p...ega-i-planeta-x





A tak wyglądały bardzo dawno temu..




Dowody przytłaczają nawet zwoleników, zwłaszcza że ci którzy tym dysponowali przegrali swoją przyszłość we wzajemnych waśniach i wojnach a razem z nimi przegrał cały gatunek ludzki udawadniając tym swoją ułomność, a więc kto chce i do tego dąży aby nadal tak myślano ?



I na koniec jedna zasadnicza rzecz. Przenigdy nie mów zwłaszcza młodemu człowiekowi co ma robić, co myśleć i w co wierzyć. On sam ma własny umysł i własną wolę z których skorzysta tak jak będzie chciał. Co kolwiek mu powiesz to on nie ma prawa ci wierzyć. Sam musi dojść do prawdy aby wyrobić sobie zdanie i światopogląd. Szkoda tylko że tak długo to trwa i jest czasami bolesne po przez kręte ścieżki i pułapki życia.

Użytkownik prometeuszmaks edytował ten post 30.09.2012 - 10:33

  • 1

#132

kiedysbylem.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prometeuszmaks, jetses gość 3na poziomie. Również czuje silna potrzebe pisania/mówienia o tym w podobnym tonie jak Ty. Niestety to jest trudne, ludzie są strasznie trudni.
  • 0

#133

prometeuszmaks.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Wierz mi tak jak, ja o tym wiem tak, rzadko kto. :roll:

Użytkownik prometeuszmaks edytował ten post 30.09.2012 - 19:46

  • -1

#134

kiedysbylem.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prometeuszmaks, to, że ludzie niekiedy tak bardzo potrafią szydzić z "faktów", jest naturalne tak bardzo, jak to, że ktoś taki jak Ty czy ja o tym potrzebujemy mówić. Widocznie potrzebna taka równowaga. Ciekawe tylko do czego to prowadzi.



http://www.cda.pl/vi...-film-napisy-PL

Nie znamy NIC.

Użytkownik kiedysbylem edytował ten post 30.09.2012 - 13:25

  • 0

#135

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mnie tak zastanawia jedno , skoro księżyc jest zwrócony zawsze tą samą stroną do ziemi to skąd u diabła wzieły się po tej stronie te kratery ?


przecierz z ziemi nie bombardują go meteoryty a sama ziemia chyba zasłania go z tej jednej strony przed otwartym kosmosem to co zrobiło te kratery ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych