Skocz do zawartości


Zdjęcie

Statek Obcych na Księżycu - zdjęcia NASA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#151

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Pewnie nie słyszałeś, albo słyszałeś bardzo mało o napędzie jonowym.

Muszę cię zmartwić naped jonowy i napęd jonolotu to dwa rózne napedy dziłające na dość odmiennych zasadach tak jak naped odrzutowy i rakietowy. Odrzutowce w kosmos nie lataja bo potrzebuja atmosfery. Naped jonowy jest napedem mającym mały ciag ale za to długo działajacym. Wiec taki statek trzeba wynieśc konwekcjonalną rakieta. [

b]Skąd źródło prądu ? Człowieczyno ! choćby z baterii słonecznych. Podpowiedzieć skąd ma wziąść wysokie napięcie ? A o czymś takim ty słyszałeś jak przetwornice, a czymś takim wiesz jak cewka wysokiego napięcia do pozyskania choćby ze starego monitora. [/b]

Słyszłem,projektowałem a nawet budowałem i wiem jak działaja i jakie mają cechy . A ty sie dowiec czym rózni się napiecie , natęzenie i co mierzymy w KWh. i co zmienia przetwornica :co rośnie co maleje . No idowiedz is jakie moce mozna osagnąc z 1 metra kwadratowego baterii słonecznej i ile bedzie taka bateria ważyła i ile zabraknie energi by ja utrzymac w powietrzu.

Nic nie wiesz, ciemnyś jak niewidoczna strona Księżyca i obrażasz kogoś kto stara się w najprostrzy sposób wytłumaczyć jak i co.

Najpierw zanim zaczniesz cos komus radzic to poznaj choć podstawy dziedziny w której wymądrzasz się . Bo jak na razie to masz braki z widzy wymaganej nawet w 1 klasie liceum.]

Dla przypomnienia "znawco tematu" W napęd jonowy została wyposażona sławna sonda która opuściła właśnie niedawno Układ Słoneczny i będzie lecieć zdaniem specjalistów nawet milion lat, dzięki właśnie temu napędowi. Ty się najpierw zapoznaj co to jest i jak się zmieniło od czasów kiedy ty skończyłeś swoją edukację.

To na jej pokładzie jest zainstalowana sławna tabliczka z przesłaniem opracowana również przez Carla Sagana.

Płytka jest na Pionierze10 z 1972 zaś pierwszy napęd jonowy to Deep Space 1 z1998 roku. Kłamiesz świadomie czy poprostu taki niedouczony jesteś?
  • 7



#152

prometeuszmaks.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jeszcze raz powtarzam nie idź na konfrontację, bo nie po to jest to forum. I za chwilę ci udowodnię jednym argumentem że jesteś w błędzie. Więc proszę bardzo "zapodaj" tutaj prostrzy sposób od mojego. A teraz do rzeczy krótko. Jaką szybkość musi osiągnąć statek kosmiczny aby opuścić Układ Słoneczny ? Bo ta sonda właśnie opuściła Układ Słoneczny na napędzie jonowym. Oczywistym automatycznie jest że wszystkich szczegółów technicznych jej napędu jonowego nie podano do publicznej wiadomości. I to tyle panie specjalisto.
Jesteś typowym przedstawicielem "papierowych" specjalistów. Wiesz tylko tyle ile ci powiedziano i nauczono. Nigdy nie próbowałeś samodzielnie się zastanawiać nad wieloma zagadkami technicznymi dzięki którym zrealizowano wiele lotów w kosmos, ale nigdy nie podano szczegółów jak. Podsumowując. Jesteś 50 lat do tyłu. Najlepszym choć bardzo prostym przykładem jak mizerna jest edukacja tutaj świadczy choćby fakt że tylko na zachodnich stronach www można dowiedzieć się coś o jonolotach i napędzie jonowym. Gdy wpisałem przed chwilą to hasło po polsku do YT. Pokazały się wiertarki udarowe i wszystko inne tylko nie to o co pytałem. Przeglądarki reagują dopiero na angielską nazwę. Lifter Technology

Użytkownik prometeuszmaks edytował ten post 01.10.2012 - 23:29

  • -5

#153

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Bo ta sonda właśnie opuściła Układ Słoneczny na napędzie jonowym. Oczywistym automatycznie jest że wszystkich szczegółów technicznych jej napędu jonowego nie podano do publicznej wiadomości. I to tyle panie specjalisto.

Znowu kłamiesz . Sonda opuciiła nasz US bo osiągneła juz w poczatkowym okresie lotu predkość powyzej 3 predkości kosmicznej. czyli wiecej niz 16,7 km/s (tak naprawdę juz zwolniła do 12,082 km/s ). Silnik jonowy jest słaby i delikatny za to długo działa i mało waży zarówno on jak i paliwo do niego. Do lotów do ksiezyca nie nadaje się praktycznie wcale. Ewentualnie jako korekcyjny

Więc prosze bardzo "zapodaj" tutaj prostrzy sposób od mojego.

Nie musze ,to ty twierdzisz że wiesz jak to zrobić.I to amatorskimi metodami -dolecieć do Księżyca. Więc słucham podaj jakikolwiek działający sposób. Bo jak narazie twoje plany sa porwnywalne do planów dolecenia na księżyc balonem , latawcem czy dostrzeleniem procą. To nie ja muszę świecić oczami ze wstydu za idiotyczne plany.
  • 6



#154

prometeuszmaks.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Szkoda gadać. Facet nie słucha argumentów słucha tylko siebie.

Użytkownik prometeuszmaks edytował ten post 02.10.2012 - 00:21

  • -10

#155

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sondy które osiągnęły trzecią prędkość kosmiczną większość tej prędkości pozyskały poprzez asysty grawitacyjne, nie poprzez silniki.
  • 0



#156

prometeuszmaks.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dokładnie ! I to właśnie chodziło ! Można sie wspomagać grawitacją najbliższych ciał niebieskich odpowiednio ją wykorzystując. A jeśli chodzi o siłę współczesnego silnika jonowego do zastosowań w napędach pojazdów kosmicznych to można zobaczyć w linku poniżej. Jest to już poważny ciąg bliski standardowemu stosowanemu w rakietach chemicznych. A jak wiadomo czym wyżej tym grawitacja słabsza.









Ale mówiliśmy o wykorzystaniu tego rodzaju napędu oficjalnie nigdy nie stosowanego do wyniesienia obiektu na orbitę. Bo też oficjalnie nikt się do tego nie przyznał. Bo oficjalnie jest zbyt słaby. Natomiast jest logiczne że grawitacja planety słabnie wraz z oddalaniem się od niej a więc w stratosferze będzie ona na tyle słabsza że można by było pomysleć o takim właśnie sposobie. A przecież nie było mowy o dużym obiekcie tylko bardzo małym a małej masie. Ale żeby dojść do takich efektów jak w nasa trzeba zacząć od Lifter Technology aby zrozumieć zjawisko na którym opiera się cała idea napędu. Po za tym zaczynając od lifter technology napęd ten mógł by ewoluować w zupenie innym kierunku niż przedstawiają to powyższe filmy. Tylko trzeba zbadać sprawę praktycznie. I tego właśnie przestraszył się chyba pan bardzo "zasłużony". Bo tyle ile ludzi myślących tyle nowych koncepcji i sposobów. Od czegoś trzeba zacząć.....Tylko dlaczego się tak przestraszył ? Czyżby nie chciał aby jakiemuś młodemu człowiekowi w Polsce coś takiego się udało.




I na koniec w poniższym materiale bardzo stara koncepcja oparta na małych strzałach z lasera. A wystarczy ją rozwinąć zwiększając częstotliwość wystrzałów i zmienić źródło na wygodniejsze niż laser lub nie. "Laserów ci u nas dostatek." I niech już nikt nie mówi że nic się nie da bo "nada" i "nienada" to nam mówiono za komuny a teraz podobno jest demokracja więc jeśli ktoś ma pomysł to może sobie z niego skorzystać i spełnić swoje marzenie o wyprawie na Księżyc, chociaż w mikroskali. Proszę zwrócić uwagę co się stanie z ciążeniem i wagą, przyciąganiem grawitacyjnym Ziemi wobec poniższego obiektu, gdy wprawimy go dodatkowo w szybki ruch obrotowy. Skojarzenia zdolnych umysłów zrobią tutaj swoje. Żaden belfer w szkołach wam o tym nie powie, sami musicie się tego nauczyć a potem stworzyć. I to tyle.


Użytkownik prometeuszmaks edytował ten post 02.10.2012 - 01:49

  • 1

#157

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko dlaczego się tak przestraszył ? Czyżby nie chciał aby jakiemuś młodemu człowiekowi w Polsce coś takiego się udało.



Co mam się przestraszyć? Schematy budowy jonolotów sa masowo dostepne w Polsce od jakiś 50 lat. Polecam choćby "Nowoczesne zabawki elektroniczne "Wojciechowskiego"
Dołączona grafika
Kilkanaście wydań za komuny. Ilośc konstruktorów lifterów w polsce to mozna szacować na dziesitki tysiecy. Sam jak nastolatek cos takiego latjacego zbudowałem na kółku fizycznym. W każdym liceum masz sprzet umożliwijacy budowe takego ustrojstwa. Wystarczjacym źródłem napiecia jest popularna maszyna elektrostatyczna. Trocę balsy, cienki stalowy drut ,ewentualnie sreberko z czekolady i masz liftera.Zbuduj, polataj i sam bedziesz wiedział czemu to nie nadaje się do powazniejszych zadań.Bo tak sie złozyło ze lifter przegrywa nawet z helikopterkiem z Allegro za 50 złociszy.Jak myslisz czemu liftery nie upowszechniły się mimo że odkryto je mniej wiecej 60 lat temu???

Użytkownik noxili edytował ten post 02.10.2012 - 16:41

  • 1



#158

prometeuszmaks.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Cieplej, cieplej, noxili. Tylko skończ z tym butnym obraźliwym tonem, bo to niczemu nie służy. Przez taką butę zginęli tysiące lat temu nawet ci którzy uważali się za bogów. Książkę "Nowoczesne zabawki" Wojciechowskiego mam u siebie od jakiś 30-tu lat i trzymam ją jako Biblię podstaw różnych technik. Szkoda że jak zwykle dużo napisałeś ale nic tu nie zamieściłeś aby pokazać ludziom zainteresowanym kompletną wiedzę i informację. No więc ja to zrobię jak zwykle za ciebie. Co do tej książki zapomniałeś wspomnieć że już w drugim wydaniu tej książki schematu jonolotu nie było, został usunięty bo "stwarzał zagrożenie " dla poziomu (dla poziomu wiedzy ?) obywateli państw satelitarnych wielkiego czerwonego brata. Wydanie z roku 1962r. Zawiera jeszcze schemat jonolotu, który zamieszczam tutaj poniżej w linku. A dla ciebie mam radę bądź bardziej znośny nie tylko dla mnie, ale i dla czytających to forum. To bardzo stary schemat mający wiele dziesięcioleci. Czy sądzisz więc że nic w tym temacie nie posunęło się do przodu. Nawet dziecko w to nie uwierzy. Dlatego, gdy pisałem we wcześniejszych postach o konspiracji wiedziałem co piszę bo jest ona uzasadniona również dzisiaj.

http://www.fotosik.p...a8e281e652.html

Użytkownik prometeuszmaks edytował ten post 02.10.2012 - 14:42

  • 2

#159

lordV.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy wpisałem przed chwilą to hasło po polsku do YT. Pokazały się wiertarki udarowe i wszystko inne tylko nie to o co pytałem. Przeglądarki reagują dopiero na angielską nazwę. Lifter Technology


Hm.... a ja wpisałem w Google "jonolot" i wyszło mi całkiem sporo opisów możliwych latających maszyn (nie jestem fizykiem, więc się nie znam) - pierwszy to WIKI, więc nie rozumiem, gdzie Ty tego szukałeś? Ale mniejsza o to. Włączam się do dyskusji, bo jakoś dziwnie mi się Ciebie czyta. Czy prowadzisz jakiś test w stylu, jakie reakcje wywołają rewelacje rodem z s-f, czy też wierzysz w to, co piszesz? Bo "zapodając" przepis na szybką wysyłkę własnego jonolotu na księzyc jakoś tak naszło mnie - skoro jest to takie proste, to wysłałeś już swój jonolot? A skoro nie Ty, to chyba jest na świecie wielu zdolnych i oświeconych ludzi i jakoś tak nie słyszałem, żeby nasz poczciwy "łysy" był bombardowany międzynarodową eskadrą jonolotów. Nooo, chyba, że cały świat cofnął się w rozwoju, albo jest to niewykonalne. Ocenę pozostawiam oczywiście specjalistom z dziedziny, bo ja nim nie jestem. A jak się "oświecę", to na pewno wyślę swój jonolot.

Kurcze - muszę jeszcze dorzucić. Prometeuszmaks - dołączyłeś jakieś filmiki (szkoda czasu na ich oglądanie, bo bardziej ciekawi mnie Twój tekst pod każdym z nich) - wiesz, określenia "możnaby zrobić" (cytuję: Bo też oficjalnie nikt się do tego nie przyznał. Bo oficjalnie jest zbyt słaby. Natomiast jest logiczne że grawitacja planety słabnie wraz z oddalaniem się od niej a więc w stratosferze będzie ona na tyle słabsza że można by było pomysleć o takim właśnie sposobie"), oficjalnie nikt się nie przyznał - to takie puste frazesy, raczej Twoje prywatne przemyślenia, niż fakty.
Ja osobiście jestem zwolennikiem obcych, nawet wierzę, że maczali palce w naszej historii, ale Twoje podejście to juz raczej jakiś rodzaj propagandy, niż logicznego myślenia, sorry.
Idąc dalej: cytuję: "Ale żeby dojść do takich efektów jak w nasa trzeba zacząć od Lifter Technology aby zrozumieć zjawisko na którym opiera się cała idea napędu. Po za tym zaczynając od lifter technology napęd ten mógł by ewoluować w zupenie innym kierunku niż przedstawiają to powyższe filmy. Tylko trzeba zbadać sprawę praktycznie. I tego właśnie przestraszył się chyba pan bardzo "zasłużony". Bo tyle ile ludzi myślących tyle nowych koncepcji i sposobów. Od czegoś trzeba zacząć.....Tylko dlaczego się tak przestraszył ? Czyżby nie chciał aby jakiemuś młodemu człowiekowi w Polsce coś takiego się udało". Czyli bez "lifter technology nikt nie zrozumie tego napędu? Czyli NASA, ESA, czy reszta ośrodków badawczych do debile, bo nie chcą się oświecić LT? I znowu "napęd mógłby ewoluować" - a gdyby nie mógł? Jakie badania przeprowadziłeś, żeby to udowodnić? Od czegoś trzeba zacząć - no właśnie od czego? Czy wiesz nad czym pracują w NASA i wszędzie indziej na świecie? Jeśli tak, to szacun, a jeśli nie to, ... sorry.

Idąc jeszcze dalej: cytuję "I na koniec w poniższym materiale bardzo stara koncepcja oparta na małych strzałach z lasera. A wystarczy ją rozwinąć zwiększając częstotliwość wystrzałów i zmienić źródło na wygodniejsze niż laser lub nie. "Laserów ci u nas dostatek." I niech już nikt nie mówi że nic się nie da bo "nada" i "nienada" to nam mówiono za komuny a teraz podobno jest demokracja więc jeśli ktoś ma pomysł to może sobie z niego skorzystać i spełnić swoje marzenie o wyprawie na Księżyc, chociaż w mikroskali". WOW!!!! Wystarczy ją tylko rozwinąć i hopla - mamy Star Wars, albo Star Treka!!! Moim skromnym fizyczno-laickim spojrzeniem - określenie "zesraj się, a nie daj się" pasuje tu jak ulał. Jak nie jonolotem, to laserem przywalisz! Skoro to jest takie proste, to opatentuj to proszę - a pierwszy Ci złożę gratulacje po otrzymaniu Nobla, serio!

A teraz perełka, cytję po raz wtóry: "a teraz podobno jest demokracja więc jeśli ktoś ma pomysł to może sobie z niego skorzystać i spełnić swoje marzenie o wyprawie na Księżyc, chociaż w mikroskali". Zajebiście!!! Choć ja bym wolał na Saturna. Mamy demokrację, więc czemu nie. Prometeuszmaks - zejdź na Ziemię, dosłownie, bo kosmos Cię przerósł. Wylewasz swoje posty jak asy z rękawa, ale to raczej mierna propaganda, w stylu "przebudźcie się", "razem możemy więcej", niż rzeczywistość. Nie będę oceniał Twojej wiedzy z zakresu fizyki, gdyż to nie moja dziedzina.

I cosik jeszcze: cytuję: "Skojarzenia zdolnych umysłów zrobią tutaj swoje. Żaden belfer w szkołach wam o tym nie powie, sami musicie się tego nauczyć a potem stworzyć. I to tyle". Te skojarzenia zdolnych umysłów, to nauka ewolucją zowie. Żadna rewelacja. Od zarania dziejów ci bardziej myślący dawali innym światełko, które było zalążkiem dalszego rozwoju. Ale skoro żaden belfer w szkole nie powie, to o co Ci chodzi? Namawiasz obecną tu młodzież do porzucenia edukacji? Nawet jeśli coś jest błędne, to jak tego dowiedziesz, skoro tego nie poznasz? Wchodzisz na grząski grunt, a właściwie, to nie wiesz jak z niego wybrnąć. Kreujesz się z jednej strony na wielkiego znawcę tematu, włąściwie to znawcę wszystkiego, a to już ociera o jakąś formę narcyzmu. No chyba, że nie masz z kim pogadać i piszesz o czym przeczytasz danego dnia, a potem czekasz na odzew. I na koniec, zanim mi odpwiesz - nie mam zamiaru ani Ci ubliżać, ani podważać Twojej wiedzy, ale zrób proszę rachunek sumienia i oddziel prawdę od fikcji - głównie chodzi mi o mały dopisek, "a moim zdaniem". Wtedy nie będzie problemu która wypowiedź jest Twoim przemyśleniem, a która naukową prawdą (nie lubie tego słowa, bo szybko się deaktualizuje :)

Użytkownik lordV edytował ten post 02.10.2012 - 15:08

  • 0

#160

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od jakiegoś czasu jest tu OT. Nie ja jeden się do tego przyczyniłem, jednak obecnie, dyskusja przeszła już na temat futuro-napędów, koniecznych w kwestii przemieszczania się w szeroko rozumianym Kosmosie??????
  • 1



#161

prometeuszmaks.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Hee ! LordV ty też masz wiele racji. Oczywiście że w przypływie poszukiwania szybkich myśli u każdego zdaży się nieścisłość, ale powiem ci jedno, napisałeś że być może ktoś tego dokonał. Więc powiem ci że jeśli nawet, to w żadnym wypadku nie potwierdzi tego na takim forum. Sam musisz do wszystkiego dojść i nikt ci na obecnym etapie poziomu wszelakiego, tego społeczeństwa w tym raczej nie pomoże. Natomiast może ci zaszkodzić np. Ośmieszając twoje koncepcje. To typowe dla plemiennych zachowań. (Szaman i plemie) Nikt też kto zna trochę ten gatunek nie będzie nawet próbował nakłonić cię do przekonań odpowiedniego myślenia czy wiary. To ty musisz wybrać sam. A twój wybór będzie taki jaka twoja wiedza. Do prawdy osobistej i wyrobienia sobie swojego zdania dochodzi się czasami całymi latami. Gdy obserwujesz swoje otoczenie, nabierasz wiedzy czytając i słuchając wykładów itp. To ty wybierasz a każdy kto próbuje nakłonić cię do swojego światopoglądu i własnej wizji świata dokonuje swego rodzaju zbrodni warunkując twój sposób postrzegania świata i ludzi, twój sposób myślenia. Odbiera ci w ten sposób twoją i tylko twoją wolną wolę. stajesz się jeszcze jednym niewolnikiem cudzych myśli czy idei. Pamiętaj to twoje życie i tylko ty masz prawo o nim decydować. Byle mądrze.

Użytkownik prometeuszmaks edytował ten post 02.10.2012 - 15:00

  • 0

#162

lordV.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hee ! LordV ty też masz wiele racji. Oczywiście że w przypływie poszukiwania szybkich myśli u każdego zdaży się nieścisłość, ale powiem ci jedno, napisałeś że być może ktoś tego dokonał. Więc powiem ci że jeśli nawet, to w żadnym wypadku nie potwierdzi tego na takim forum. Sam musisz do wszystkiego dojść i nikt ci na obecnym etapie poziomu wszelakiego, tego społeczeństwa w tym raczej nie pomoże. Natomiast może ci zaszkodzić np. Ośmieszając twoje koncepcje. To typowe dla plemiennych zachowań. (Szaman i plemie) Nikt też kto zna trochę ten gatunek nie będzie nawet próbował nakłonić cię do przekonań odpowiedniego myślenia czy wiary. To ty musisz wybrać sam. A twój wybór będzie taki jaka twoja wiedza. Do prawdy osobistej i wyrobienia sobie swojego zdania dochodzi się czasami całymi latami. Gdy obserwujesz swoje otoczenie, nabierasz wiedzy czytając i słuchając wykładów itp. To ty wybierasz a każdy kto próbuje nakłonić cię do swojego światopoglądu i własnej wizji świata dokonuje swego rodzaju zbrodni warunkując twój sposób postrzegania świata i ludzi, twój sposób myślenia. Odbiera ci w ten sposób twoją i tylko twoją wolną wolę. stajesz się jeszcze jednym niewolnikiem cudzych myśli czy idei. Pamiętaj to twoje życie i tylko ty masz prawo o nim decydować. Byle mądrze.


Kurde, zanim zdążyłem zedytować posta już mi odpowiedziałeś.
Prometeuszmaks - proszę, nie przekonuj mnie w ten sposób. Ja jestem cholernie wyczulony na socjotechnikę. Zgadzam się, sam muszę dojść do tego. Ale czy naraziłbym się na śmieszność, gdybym wysłał własnoręcznie zbudowany pojazd - statek na Księżyc??? Raczej bym to ogłosił wszem i wobec i ośmieszył tych, którzy na podobne misje (w większym wydaniu rzecz jasna) wydają grube miliony dolców.
  • 0

#163

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Statek Obcych na Księżycu" - fotografia LROC z 27 marca 2012, wykonana z wysokości -92.05km, rozdzielczość - 0.856m/piksel. Pełna fotografia w linku: http://wms.lroc.asu.....0/M187470359RE

Załączone grafiki

  • lawa1.jpg
  • lawa2.jpg
  • lawa3.jpg

  • 1



#164

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze raz powtarzam nie idź na konfrontację, bo nie po to jest to forum. I za chwilę ci udowodnię jednym argumentem że jesteś w błędzie. Więc proszę bardzo "zapodaj" tutaj prostrzy sposób od mojego.

Twój "sposób" jest niedorzeczny. Ogólnie piszesz brednie nieprzeciętne.

Balon na 100 km. Dobre sobie.
Na wysokości 100 km ciśnienie spada do p = 0,032 Pa, a temperatura do T = 195 K (na powierzchni Ziemi standardowo po = 101325 Pa i To 288 K). To daje na przyrost objętości balonu o:

V/Vo = (po/p)*(T/To) = ok. 2 144 000 razy.

Zatem rozmiary balonu musiałyby wzrosnąć:

(V/Vo)^(1/3) = ok. 130 razy

Ok. 2-metrowej średnicy balon meteorologiczny musiałby zwiększyć swoje rozmiary do ok. 260 metrów.
Pytanie na początek brzmi: Z czego wykonałbyś jego powłokę?
  • 4



#165

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Straszne brednie wypisujecie prawie wszyscy w tym temacie - nawet mnie sie tego czytac nie chce.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych