Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne uczucie strachu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Moderator jest kims, to wiecej niz ja uzytkownik.
  • 0

#32

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze, chciałbym zakończyć, jeśli można, offtop na temat "moderator jest nadczłowiekiem, dlatego nie może się w ludzkie sprawy mieszać" na rzecz tego, żeby nie zamknęli nam inni moderatorzy tematu :) . Mag, nie mogę się doczekać, tego co zebrałaś i dziękuję za pomoc ;).
  • 0



#33 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Zeby nie robic offtop,powiem,zawsze trzeba pomagac.WOW udalo sie mi! :mrgreen:

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 31.08.2010 - 22:45

  • 0

#34

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie się zdaje, że mag1 myśli, że my jesteśmy tu tylko do sprzątania i nie wolno nam się udzielać w dyskusji ;)

My też zwykli userzy omylni :D
  • 0



#35 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Alez nie, Mag wcale tak nie mysli. Ale Mag ma priorytety, najpierw staraj sie pomoc, a potem dyskutuje. Mam nadzieje, ze za bardzo nikogo nie wpedzilam w depresje .Jesli poczulas sie urazona, to nie to bylo moim zamiarem. :mrgreen:

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 02.09.2010 - 02:10

  • 1

#36

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma jak dorosła kobieta pisząca o sobie w trybie trzeciej osoby. Aż się łezka kręci w oczku, za wspomnieniami z przedszkolnych lat...
  • 0

#37 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Kazdy przeczyta w moim profilu,ze cenie sobie odwage, bez wzgledu na to ile mozna stracic :mrgreen:
Sniffer tylko sie nie zalamuj, jak wpadniesz w dolek, to ci pomoge sie wygrzebac,Obiecuje!
A swoja droga to podziwiam zrozumienie tematu "niektorych". :mrgreen:

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 02.09.2010 - 03:12

  • 0

#38

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja natomiast proszę o powrót do tematu, bo inaczej wątek ten stanie się tematem o odwadze i chęci pomocy jednych, a nieczułości drugich.
  • 0



#39

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaprawdę, foxxionly, posiadłeś moc przywoływania ghoula, z którym we wczesnym dzieciństwie związałeś się duszą, gdyż jesteś wybranym spośród całej Nekromantycznej Braci. Musiał to być szlachcic zagłodzony na śmierć, być może w czasie wojny lub klęski głodu. Zapewne masz tu do czynienia z ghoulem typu wchłaniacza, gdyż jego usta są zaszyte, a ciało gnijące. Żywi on się trupami, które poprzez skórę wchłania do swego żołądka. Straszna to i przerażająca bestia, jako rzecze prorok starosłowiański Gniewomir Grzebułka, który z ghoulami życia sześć lat przepędził, a doznania swe w studium "Sześć Roków Pośród Stworzeń Czarnej Magiji" opisał. Czytamy tam: "Śmiertelniku! [który jesteś właścicielem ghoula] pamiętaj jednakże, iże ghoul to nie jeno zabawy i całonocne inwokacyje, mroczne rytuały, ponure krwawe uczty; ale i odpowiedzialność wielka, która na ciebie opada. Ghoulowi świeżego mięsa dostarczyć musisz dziennie worków pięć i pół, albowiem w inszym wypadku, bestyja owa na niewinnych ludziów uderzać w noc ciemnom będzie, gryźć a niemowlęta z kołysków wyrywać. Przed rabowaniem cmentarzów też musisz ghoula strzec, gdyż za przewinienie takie, żeś ghoula nie upilnował, książe Mieszko królewskim dekretem karać rozkazał przez w rzyć wbicie pół łokcia kołka naostrzonego [rozumie się, że teraz już nie; ale i tak możesz spotkać się z konsekwencjami ze strony innych Nekromantów]. Tako postępuj i skarmiaj ghoula regularnie, a pożycie wasze długie będzie i owocne" - "Sześć Roków Pośród Stworzeń Czarnej Magiji"; s. 156; Klimko Gniewomir Grzebułka (? - 1012r.).


  • 0

#40

nungal.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od tego mniej więcej czasu, zacząłem źle się czuć psychicznie, gdy przebywałem sam w domu, lub, gdy był wieczór, a ja sam w pokoju. Miałem chwile kiedy nie było tego uczucia, a miałem i takie, gdy było go aż za dużo. Nawet dziś, źle się czuję zasypiając samemu w swoim pokoju, lub gdy jestem sam w domu. Nawet mi głupio, że mam 15 lat, a boję się być sam w domu. Chciałbym sobie z tym jakoś poradzić i nie mieć już tego złego uczucia. Z drugiej strony nie chcę iść do żadnego psychiatry, bo w najlepszym wypadku dadzą mi jakieś prochy, a w najgorszym zrobią ze mnie debila i zamkną na dwa miesiące w psychiatrycznym. Wolałbym jakoś się z tego wyleczyć jakoś tak naturalnie.


A masz jakieś problemy kardiologiczne LUB np. bóle głowy, a jak tak to w jakiej części?

Z tego co "wnioskuje" (bo przez forum) cierpisz na zaburzenie lękowe napadowe z gr. lękowych, nerwicowych.
Mówisz o metodach 'naturalnych'...
Gdyby to był tylko wiek dorastania to można by było na to przymknąć oko, jednak u Ciebie występuje trauma z dzieciństwa co z kolei może mieć ukryte skutki depresyjne, które wspomagają fazę lęku.
Naturalnie się nie wyleczysz chyba, że jesteś psychicznym Arnoldem Schwarzeneggerem :)

Jednak nie ma co się bać, ponieważ tego typu objawy w 90% przypadków są leczone pomyślnie.
Zostaniesz odesłany na psychoterapie (przeważnie poznawczą / behawioralną) śr. 30-50 sesyjną.

Jeśli terapeuta / psycholog po konsultacji LUB psychiatra uzna, że przypadek wymaga stosowania leczenia farmakologicznego,
to przypiszą Ci leki przeciwlękowe do stosowania wieczorem, 4-5h przed snem.
Mają działanie uspokajające, nasenne, odprężające itp.
Na własną rękę kupić jogurty i dużo pić.

Jak już pisałem, tego typu objawy są pospolite i powinieneś zostać zakwalifikowany jako przypadek lekki.

Trzeba też zerwać ze stereotypem "syfów", bo w tej kategorii nie są to psychotropy po których 'biegasz po suficie' a leki uspokajające, odprężające itd. ...jak po wieczornym piwku :)
W gwoli ścisłości - jeśli sobie popijasz, to podczas stosowania leków należy odstawić (nawet takiego Reds'a).


Jeśli coś, cokolwiek, na tle samopoczucia psychicznego utrudnia Ci życie i nie dajesz sobie z tym rady, nie bój się iść do specjalisty.
Nie oznacza to od razu, że jesteś świrem i kandydatem do szpitala psychiatrycznego.

Warto reagować w takich przypadkach i nie próbować leczenia na własną rękę, ponieważ różnie to się kończy - fifty fifty.
A czy Twoje zdrowie/życie ma wartość fifty-fifty? Raczej nie ;)

Pozdrówka
  • 1

#41

KamasBrown.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jestem scepytkiem. od tego pragne zacząć. nie czytalem postow pod twoim i chce wyrazic swoja niezalezna opinie. sluchaj, bedac scepytkiem powinienem nie bac sie rzeczy paranormalnych, itd, wiesz wierze w Boga itd. ale staram sie żyć psychologią, studiuje ją i bardzo mnie interesuje. Moim zdaniem strach który odczuwasz ma jedynie związek z tym, że jesteś wzrokowcem, my wzrokocy za dużo myślimy i za dużo sobie wyobrazamy, to powoduje często podswiadome ataki naszej kochanej podświadomosci, twoje fobie mozna sprobowac wyleczyc za pomoca NLP. jesli bylbys tym zainteresowany moge ci podeslac odppowiednie lektury.. ja z telewizorem usypiam pod pretekstem slabosci do nocnych teleturnieji. albo czasem udaje ze zapomnialkem zgasic swiatla, wstyd sie przyznac. czesto mialem urojenia jak bylem maly, np. raz mi sie wydawalo ze mowil do mnie songo ku z plakatu na drzwiach. mowie ci try with NLP, dodam jeszcze ze to ze masz 15 lat, dojrzewasz, dorastasz, zaczynaja sie w tobie rozne procesy, łączysz z takimi fobiami to napewno sie zle odbije. musisz to zwalczyc czemprędzej. ja sie tak nawabiłem NN nerwicy natręctw, która mnie męczy i męczy ;] naprawde przechodzisz najwazniejszy okres zycia dla twojego organizmu. ja jak mialem 15 lat mialem lęki, stresy zawroty glolwy. tez spowodowane tym ze na stres jestem podatny, a w domu byla trudny okres czasu. jak ci NLP nasze nie pomoze to nie boj sie psychologa. to nie wstyd naprawde. . napisz do mnie jak chcesz tąinstukcje

Użytkownik KamasBrown edytował ten post 15.11.2010 - 01:23

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych